Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?  (Přečteno 10841 krát)

mac01

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #50 kdy: 04 Května 2011, 21:41:22 »
Tak debian zkušebně  instaluji na NTB. Stahuji xubuntu, ale posledně, když jsem to zkoušel (asi xubuntu 9), tak po aktualizaci systému jsem se nemohl přihlásit. Má někdo ještě nějaký nápad, který linux zkusit. Jediná podmínka je jednoduchá aktualizace a správa balíčků.

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #51 kdy: 05 Května 2011, 16:31:00 »
Tak debian zkušebně  instaluji na NTB. Stahuji xubuntu, ale posledně, když jsem to zkoušel (asi xubuntu 9), tak po aktualizaci systému jsem se nemohl přihlásit. Má někdo ještě nějaký nápad, který linux zkusit. Jediná podmínka je jednoduchá aktualizace a správa balíčků.
Měl jsem dobré zkušenosti s openSuse. Slušná podpora, forum v Češtině, můžete si vybrat Desktop jaký chcete (osobně jsem používal KDE), ... .  Za distribucí stojí velká firma (donedávna Novell).
www.opensuse.cz

mac01

  • Host
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #52 kdy: 05 Května 2011, 21:19:36 »
Tak jsem zkoušel debian, xubuntu a vrátil jsem se za se k ubuntu(clasic). Zjistil jsem, že jsem strašně línej se učit něco nového :-(.  Stal se ze mne "pouze" uživatel OS. Ubuntu mi vyhovoval, bohužel nové nařízené menu je děs a hrůza. Počkám do vydání 11.10 a pak se uvidí. Mezitím budu pomalu šetřit na nové win.

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #53 kdy: 10 Května 2011, 15:10:26 »
Počet ploch je nastavený pevně na 4.

Není. O nastavení Unity se dočtete více zde:
http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/

Jinak mně Unity nevadí. Vadí mně ale hodně, že Gnome2 končí a dříve nebo později se bude nutné rozhodnout mezi Gnome3 (gnome-shell), Unity (postaveným na Gnome) a nebo úplně jinými prostředími. Gnome3 a Unity se snaží o to být "sémantický desktop", což by měla být budoucnost...
Jenže já jsem absolutně spokojený s Gnome2 a vůbec to nechci měnit. Rád bych u něj zůstal, ale to nejde. A to mně štve! (Ne Unity ani jakýkoliv další vývoj).
Šance, že bude někdo gnome-panel udržovat je mizivá kvůli zastaralému kódu. Takže gnome-shell a nebo Unity (oboje postavené na Gnome). A jaké jsou další možnosti? KDE3 (projekt Trinity) je ošklivé, KDE4 je na můj vkus zbytečně komplikované s hromadou (pro mne zbytečných a zdržujících) nabídek, XFCE je asi nejblíž, ale stále to není ono.. tak vážně nevím.. mám zhruba půl roku na to se nějak rozhodnout (aspoň, že tak..) :-(

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #54 kdy: 13 Května 2011, 00:41:09 »
Počet ploch je nastavený pevně na 4.

Není. O nastavení Unity se dočtete více zde:
http://www.root.cz/clanky/jak-si-prizpusobit-unity-aby-se-dalo-pouzivat/

Jinak mně Unity nevadí. Vadí mně ale hodně, že Gnome2 končí a dříve nebo později se bude nutné rozhodnout mezi Gnome3 (gnome-shell), Unity (postaveným na Gnome) a nebo úplně jinými prostředími. Gnome3 a Unity se snaží o to být "sémantický desktop", což by měla být budoucnost...
Jenže já jsem absolutně spokojený s Gnome2 a vůbec to nechci měnit. Rád bych u něj zůstal, ale to nejde. A to mně štve! (Ne Unity ani jakýkoliv další vývoj).
Šance, že bude někdo gnome-panel udržovat je mizivá kvůli zastaralému kódu. Takže gnome-shell a nebo Unity (oboje postavené na Gnome). A jaké jsou další možnosti? KDE3 (projekt Trinity) je ošklivé, KDE4 je na můj vkus zbytečně komplikované s hromadou (pro mne zbytečných a zdržujících) nabídek, XFCE je asi nejblíž, ale stále to není ono.. tak vážně nevím.. mám zhruba půl roku na to se nějak rozhodnout (aspoň, že tak..) :-(

Unity se mi také nelíbí, a pokud to půjde budu používat Ubuntu Clasic, Co se týká Gnome 3, tak to snad taková hrůza nebude. Zkoušel jsem a docela to šlo, jenom to "témátko" (zatím jediné) docela škaredí s místem. Navíc lze Gnome 3 (alesoň zatím) spustit v kompatibilním režimu,  čili vizuálně téměř nerozeznatelné od Gnome 2.32.1

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #55 kdy: 13 Května 2011, 11:40:06 »
Citace
... Navíc lze Gnome 3 (alesoň zatím) spustit v kompatibilním režimu,  čili vizuálně téměř nerozeznatelné od Gnome 2.32.1
Vážně? To je docela zajímavá informace.. Otázka je ale, jestli to tak bude i do budoucna. A v Ubuntu bude Gnome 3 asi až v další vydání, že? Instace z přídavného repozitáře se zatím - jak jsem četl (i zkusil) docela "tluče" se stávajícím Gnome. Bylo by hezké, kdyby se to dalo nějak vyřešit.. Zatím si "zvykám" a uvidíme. Ale co budou dělat lidi, kterým to nainstaluju, to tedy opravdu nevím... :-/

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #56 kdy: 13 Května 2011, 20:32:28 »
Tak jsem asi týden studoval.. zkusil jsem Gnome3, Unity, jiné distribuce (LMDE, Sabayon) abych zjistil, jestli se těm novinkám mohu nějak vyhnout a zůstat u starého Gnome. Když jsem zjistil, že je jen otázkou času kdy bude nové Gnome3 všude tak jsem se snažil zvyknout..  Nakonec mi ale svitla naděje:

http://linuxlex.cz/index.php/cs/component/content/article/1-hlavniclanky/411-gnomeshell-styl-gnome2.html

Takže nakonec to snad nebude tak zlé.

A moje dojmy?
- myslím, že Unity je skvělé pro dotykové displeje, tablety a podobně
- mně osobně se ale špatně ovládá na normálním desktopu. Potřebuji mít rychlý přístup k mnoha aplikacím, které denně používám. A ty se do postraního panelu na mém notebooku prostě nevejdou. Nemluvě o oznamovací oblasti, rychlému přístupu do složek, kde mám roztříděné soubory atd., atd. Ve většině případů je to složitější (minimálně klik navíc) a nepomáhají ani klávesové zkratky.
- Myslím, že to Canonical dělá dobře. Unity jako defaultní prostředí, Gnome Classic jako volba. Půl roku je čas než přijde Gnome3, které bude již více odladěné. Do té doby budou mít lidé zkušenosti jak s Unity tak s Gnome3 (u jiných distribucí).
- Přesto mne mrzí, že se tím Ubuntu posouvá do oblasti OS pro tablety. Sice to chápu.. je to nyní IN a asi na tom půjde i vydělat.
Já se však stále nechci vzdát naděje na plnohodnotnou linuxovou desktopovou distribuci... :-) A z mých zkušeností vím, že pokud lidé zkusili používat dobře nakonfigurovaný linuxový desktop ( v mém případě s Gnome2) tak už (díky snadnosti používání, bezpečnosti, množství aplikací atd.) nikdy nechtěli zpět k Windows. A o tuhle výhodu bych opravdu nerad přišel! KDE4 (hezké, ale složité), XFCE (rychlé, ale ještě potřebuje dospět) ani ostatní desktopy (nebudu je vyjmenovávat :-) mi takovou možnost nenabídly.. i když jsem se snažil.. Takže nezbývá než doufat.. :-)

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Ubuntu 11.04 - Uniti - velmi nepřehledné - co dělám špatně?
« Odpověď #57 kdy: 13 Května 2011, 20:43:05 »
Tak jsem zkoušel debian, xubuntu a vrátil jsem se za se k ubuntu(clasic). Zjistil jsem, že jsem strašně línej se učit něco nového :-(.  Stal se ze mne "pouze" uživatel OS. Ubuntu mi vyhovoval, bohužel nové nařízené menu je děs a hrůza. Počkám do vydání 11.10 a pak se uvidí. Mezitím budu pomalu šetřit na nové win.

Nevzdávejte to! Linux je i na desktopu mnohem lepší. Pokud nepotřebujete nějaký speciální software (např. AutoCad nebo specializovaný firemní software), tak se Vám návrat k Windows nevyplatí. Navíc je tu naděje (jak jsem psal níž), že nové Gnome3 bude možné používat v klasickém nastavení:

http://linuxlex.cz/index.php/cs/component/content/article/1-hlavniclanky/411-gnomeshell-styl-gnome2.html

Takže zatím můžete používat v Ubuntu 10.04 přihlášení k sezení "Gnome Classic), což je klasické prostředí a v dalším vydání bude doufejme možnost volby (nebo by měla být možnost ji snadno přidat).

Ubuntu je i přes poslední vývoj stále skvělá distribuce a pokud se ještě výrazněji nezkazí tak má pořád výhodu v celkové odladěnosti.

Já jsem díky Unity vyzkoušel LMDE a byl jsem překvapený, že musím znovu řešit bugy, které byly v Ubuntu už dávno.. Takže jsem se zase "pokroně vrátil". I když do budoucna mne rolling based distro láka, protože mne nebaví opakované  "povýšování verzí"  :-) Ale to je jiná kapitola..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.