Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kudy bez Unity ?  (Přečteno 6544 krát)

zeminem

Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #25 kdy: 10 Května 2011, 21:55:22 »
Já holt patřím mezi ty staré "konzervy" co si libovaly v klasickém nabídkovém menu... takže vnucení Unity bude dost možná představovat další zatáčku v mé cestě po OS :-) Jen nerozumím proč tedy klasické schéma prostě nezůstane jako záložní alternativa, a ať se Unity vyvíjí kam chce, třeba z něj časem opravdu bude i něco použitelného...

Unity funguje, ač konzerva a nechtěl jsem do toho jít, tak je to pouze a jenom o zvyku. Chci, nechci... nic víc, ale bez těch negativ okolo.

Přeně tak, základem není zkritizovat to, ale najít si ke každému "záporu" nějaký klad a ten je vždy... :)
http://zeminem.cz/ (to jsi v životě neviděl)

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #26 kdy: 11 Května 2011, 01:49:04 »
Já jsem si sice Unity párkrát vyzkoušel z LiveUSB a tak jsem věděl do čeho jdu. Ale na poslední chvíli jsem se rozhodl pro Xubuntu 11.04. Xfce mi příjde nakonec asi lepší než GNOME. Tak už na něm jedu cca 4 dny a asi u něj zůstanu. Je ale pravda, že používám dost aplikací z GNOME. Některé výchozí aplikace byly divné  :). Mezi výhody patří asi lepší konfigurovatelnost, práce s panely a o trošku svižnější OS (oproti U10.10). Takže za sebe doporučuji.
EDIT: Jinak Unity nekritizuji (nasadil jsem ho na 2 PC), ale Xfce mně táhlo už delší dobu. Lidé zvyklí na GNOME budou jak doma.
« Poslední změna: 11 Května 2011, 01:50:48 od Dandim »
OS: Fedora 25

stuchlej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
  • Ochránce mocných kazet, znalec všech epizod!
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #27 kdy: 11 Května 2011, 06:17:51 »
No. Já jsem sice začátečník, ale po povýšení na verzi 11.04 se stalo toto:
-Základním prostředím je unity, které, podle mě, je poměrně neintuitivní. Tím myslím, v aplikace jsou naházany do jednoho hrnce s nastavenímy
-Nemůžu si snížit grafické efekty :(
-A můj CPU panel (v ubuntu classic) mi říká, že když píšu Email, je používáno 64% výkonu tj. 1,8 GHz i když u minulích verzí to bylo 30% a mohl jsem mít ještě zapnutou hudbu.
-Krom toho má aji systém stražlivou odezvu. Kliknu na ikonu či položku v menu a  musím čekat skoro sekundu, na to sem taky nebyl zvyklí :(

Rozmýšlím se, zda nenainstalovat Fedoru či něco podobného :(
Ubuntu 10.10 i386, Gigabyte S-Series GA-MA78G-DS3H,Mám GK ATI Readon HD 3200 ,AMD Athlon X2 64 5400+ 2.8Ghz, 2GB 800Mhz RAM A-data, 320GB Buffer-16MB.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #28 kdy: 11 Května 2011, 07:48:10 »
No. Já jsem sice začátečník, ale po povýšení na verzi 11.04 se stalo toto:
-Základním prostředím je unity, které, podle mě, je poměrně neintuitivní. Tím myslím, v aplikace jsou naházany do jednoho hrnce s nastavenímy
-Nemůžu si snížit grafické efekty :(
-A můj CPU panel (v ubuntu classic) mi říká, že když píšu Email, je používáno 64% výkonu tj. 1,8 GHz i když u minulích verzí to bylo 30% a mohl jsem mít ještě zapnutou hudbu.
-Krom toho má aji systém stražlivou odezvu. Kliknu na ikonu či položku v menu a  musím čekat skoro sekundu, na to sem taky nebyl zvyklí :(

Rozmýšlím se, zda nenainstalovat Fedoru či něco podobného :(
Vyzkoušej Debian s XFCE. Třeba tohle LIVE DVD

http://cdimage.debian.org/cdimage/release/current-live/i386/iso-hybrid/
ArchLinux (KDE)
Můj web

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #29 kdy: 02 Května 2012, 22:41:52 »
No. Já jsem sice začátečník, ale po povýšení na verzi 11.04 se stalo toto:
-Základním prostředím je unity, které, podle mě, je poměrně neintuitivní. Tím myslím, v aplikace jsou naházany do jednoho hrnce s nastavenímy
-Nemůžu si snížit grafické efekty :(
-A můj CPU panel (v ubuntu classic) mi říká, že když píšu Email, je používáno 64% výkonu tj. 1,8 GHz i když u minulích verzí to bylo 30% a mohl jsem mít ještě zapnutou hudbu.
-Krom toho má aji systém stražlivou odezvu. Kliknu na ikonu či položku v menu a  musím čekat skoro sekundu, na to sem taky nebyl zvyklí :(

Rozmýšlím se, zda nenainstalovat Fedoru či něco podobného :(

Tak teď na jedno z našich notebooků zažívám něco obdobného. Nikdy dřív ten stroj neswapoval, ted jede o stošet, z 1GB RAM si bere přes 400MB, na druhým stoji Ubuntu 11.04 si bere kolem 250MB. O tom slabším procesoru ani nemluvě:( Kliknu a ..... čekám...  Hledám aplikaci, ale sakra nevím jak se to jen přesně jmenovalo... Jako ji mám tom menu najít?

A další s čím si fakt nevím rady je, když mám otevřen Firefox, přes něj otevři např. Tabulky LibreOffice... A chci si k tomu otevřít pdf co se válí na ploše: Musím kliknout do Firefoxu, zminimalozovat ho a až pak teprve můžu kliknou na plochu a hledat své pdf :D
Nešlo by to snáz, prostě jen kliknout a bát na ploše??
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #30 kdy: 02 Května 2012, 23:10:42 »
No. Já jsem sice začátečník, ale po povýšení na verzi 11.04 se stalo toto:
-Základním prostředím je unity, které, podle mě, je poměrně neintuitivní. Tím myslím, v aplikace jsou naházany do jednoho hrnce s nastavenímy
-Nemůžu si snížit grafické efekty :(
-A můj CPU panel (v ubuntu classic) mi říká, že když píšu Email, je používáno 64% výkonu tj. 1,8 GHz i když u minulích verzí to bylo 30% a mohl jsem mít ještě zapnutou hudbu.
-Krom toho má aji systém stražlivou odezvu. Kliknu na ikonu či položku v menu a  musím čekat skoro sekundu, na to sem taky nebyl zvyklí :(

Rozmýšlím se, zda nenainstalovat Fedoru či něco podobného :(
Zkus nahlédnout do pravopisu. Tvé příspěvky se nedají ani číst, natož cokoli jiného.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Kudy bez Unity ?
« Odpověď #31 kdy: 03 Května 2012, 10:38:52 »
Ubuntu 11.04 i 12.04.. Athlon 1.67GHz(skutečná frekvence-ekvivalent údajně 2.1GHz Pentia) 1GB RAM, Nvidia GF4MX a všechno jede pěkně.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #32 kdy: 03 Května 2012, 15:24:58 »
Jen nerozumím proč tedy klasické schéma prostě nezůstane jako záložní alternativa, a ať se Unity vyvíjí kam chce, třeba z něj časem opravdu bude i něco použitelného...

Já bych vždy nechával to staré a jen jako alternativu bych přidal to nové.

Až si to bude tři roky 75% lidí přepínat na unity, dal bych to jako první prostředí.

Ale to je můj názor, například už 20 let si kupuji vždy stejné Levi's 501 i ve stejné barvě a už to měnit nebudu...


 ;)
« Poslední změna: 03 Května 2012, 15:28:36 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

aloisam

  • Host
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #33 kdy: 03 Května 2012, 16:23:05 »
Tak teď na jedno z našich notebooků zažívám něco obdobného. Nikdy dřív ten stroj neswapoval, ted jede o stošet, z 1GB RAM si bere přes 400MB, na druhým stoji Ubuntu 11.04 si bere kolem 250MB. O tom slabším procesoru ani nemluvě:( Kliknu a ..... čekám...  Hledám aplikaci, ale sakra nevím jak se to jen přesně jmenovalo... Jako ji mám tom menu najít?

A další s čím si fakt nevím rady je, když mám otevřen Firefox, přes něj otevři např. Tabulky LibreOffice... A chci si k tomu otevřít pdf co se válí na ploše: Musím kliknout do Firefoxu, zminimalozovat ho a až pak teprve můžu kliknou na plochu a hledat své pdf :D
Nešlo by to snáz, prostě jen kliknout a bát na ploše??

s výkonem nevím, povyšoval jsi? nebo ovladače grafiky? mně totiž přijde unity v 12.04 rychlejší (Dash)  kategorie jsou zde taky jen o dva kliky dál → filtrovat výsledky ;)

npř já najedu do dolního rohu a objeví se mně plocha :) nebo jestli chceš ikonu, tak to se taky dá zařídit v ccsm, ale bacha na něj, dá se tam toho nastavit až moc. :)


jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #34 kdy: 03 Května 2012, 17:11:05 »
Jen nerozumím proč tedy klasické schéma prostě nezůstane jako záložní alternativa, a ať se Unity vyvíjí kam chce, třeba z něj časem opravdu bude i něco použitelného...

Já bych vždy nechával to staré a jen jako alternativu bych přidal to nové.

Až si to bude tři roky 75% lidí přepínat na unity, dal bych to jako první prostředí.

Ale to je můj názor, například už 20 let si kupuji vždy stejné Levi's 501 i ve stejné barvě a už to měnit nebudu...


 ;)
Ja 505  ;) mám tučné stehná a iné mimoc nesedia...keď idem do obchodu mám pocit, že vyrábajú buď pre buzny alebo šikmookých, ale pre poriadnych chlapov nič... :-\
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #35 kdy: 03 Května 2012, 21:03:07 »
Tak teď na jedno z našich notebooků zažívám něco obdobného. Nikdy dřív ten stroj neswapoval, ted jede o stošet, z 1GB RAM si bere přes 400MB, na druhým stoji Ubuntu 11.04 si bere kolem 250MB. O tom slabším procesoru ani nemluvě:( Kliknu a ..... čekám...  Hledám aplikaci, ale sakra nevím jak se to jen přesně jmenovalo... Jako ji mám tom menu najít?

A další s čím si fakt nevím rady je, když mám otevřen Firefox, přes něj otevři např. Tabulky LibreOffice... A chci si k tomu otevřít pdf co se válí na ploše: Musím kliknout do Firefoxu, zminimalozovat ho a až pak teprve můžu kliknou na plochu a hledat své pdf :D
Nešlo by to snáz, prostě jen kliknout a bát na ploše??

s výkonem nevím, povyšoval jsi? nebo ovladače grafiky? mně totiž přijde unity v 12.04 rychlejší (Dash)  kategorie jsou zde taky jen o dva kliky dál → filtrovat výsledky ;)

npř já najedu do dolního rohu a objeví se mně plocha :) nebo jestli chceš ikonu, tak to se taky dá zařídit v ccsm, ale bacha na něj, dá se tam toho nastavit až moc. :)

Nejde tak ani moc o mě, já si jedu na starým 11.04 s klasickým Gnome2, ale moje slečna se rozhodla povýšit z 10.04 LST, že prý to (12.04) vypadá moc pěkně :) a teď v jednom kuse nadává a říká jak je ten notebooku s*urvěně pomalej ... a že nejde tohle a pak zas jak se dělá tamto. A napravovat a zjišťovat to musím já :/

Grafika je integrovaná od intelu... Klasický gnome-menu se otevřelo hned. a teď klikne a čeká... stejně i se složkama, což je dost otravný..
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

aloisam

  • Host
Re:Kudy bez Unity ?
« Odpověď #36 kdy: 03 Května 2012, 21:22:09 »
no možná že se ten upgrade z LTS na LTS nepovedl.. Unity 2D je taky tak zpomalený?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Kudy bez Unity ?
« Odpověď #37 kdy: 03 Května 2012, 21:34:34 »
Tak teď na jedno z našich notebooků zažívám něco obdobného. Nikdy dřív ten stroj neswapoval, ted jede o stošet, z 1GB RAM si bere přes 400MB, na druhým stoji Ubuntu 11.04 si bere kolem 250MB. O tom slabším procesoru ani nemluvě:( Kliknu a ..... čekám...  Hledám aplikaci, ale sakra nevím jak se to jen přesně jmenovalo... Jako ji mám tom menu najít?

A další s čím si fakt nevím rady je, když mám otevřen Firefox, přes něj otevři např. Tabulky LibreOffice... A chci si k tomu otevřít pdf co se válí na ploše: Musím kliknout do Firefoxu, zminimalozovat ho a až pak teprve můžu kliknou na plochu a hledat své pdf :D
Nešlo by to snáz, prostě jen kliknout a bát na ploše??

s výkonem nevím, povyšoval jsi? nebo ovladače grafiky? mně totiž přijde unity v 12.04 rychlejší (Dash)  kategorie jsou zde taky jen o dva kliky dál → filtrovat výsledky ;)

npř já najedu do dolního rohu a objeví se mně plocha :) nebo jestli chceš ikonu, tak to se taky dá zařídit v ccsm, ale bacha na něj, dá se tam toho nastavit až moc. :)

Nejde tak ani moc o mě, já si jedu na starým 11.04 s klasickým Gnome2, ale moje slečna se rozhodla povýšit z 10.04 LST, že prý to (12.04) vypadá moc pěkně :) a teď v jednom kuse nadává a říká jak je ten notebooku s*urvěně pomalej ... a že nejde tohle a pak zas jak se dělá tamto. A napravovat a zjišťovat to musím já :/

Grafika je integrovaná od intelu... Klasický gnome-menu se otevřelo hned. a teď klikne a čeká... stejně i se složkama, což je dost otravný..

Je tam spousta faktorů, záleží na HW, taky se doporučuje aktualizovat až při 12.04.1
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.