Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus  (Přečteno 5071 krát)

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« kdy: 28 Července 2011, 00:34:41 »
zni to tvrde, ale dolozim. Pri instalaci xubuntu muzu nastavovat grub kam chci, stejne vzdy ,,napadne" i MBR. Nejdrive jsem podeziral xubuntu, nez jsem zjistil, ze u mandrivy dela grub2 naprosto totez. Tedy jeden rozdil tu je. Zatimco v xubuntu se na urcenou partition nainstaluje jen nejaka chaba cast grubu, takze pak z uvedene partition proste xubuntu spustit nejde, do MBR se nainstaluje naprosto korektne i proti me vuli a logicky odsud jde spoustet naprosto vse co je v PC. Akoratze toto jsem si nepral a pred instalaci jsem to nenastavil. V Mandrive to dopadne tak, ze rovnez napadne MBR jak virus, prez jakakoliv instalacni nastaveni, ale na rozdil od xubuntu jde potom mandriva spustit jak z MBR a grubu na nem, tak z urcene partition a grubu na ni. Jenze Mandriva aspon nabizi moznost misto grubu instalovat lilo a to se chova normalne. Tuto moznost bohuzel v buntu nemame. Neresil to nekdo? Snad nejsem jediny, kdo se drzi sveho oblibeneho boot managera a nechce mit misto nej v MBR grub2?

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2011, 08:16:58 »
odpovím si sám. pokud by někoho tento problém potkal, hledejte nejdříve chybu v nastavení partition. Grub2 na rozdíl od svého předchůdce (a rovněž na rozdíl od lilo) odmítá být nainstalován na logické partition. Problém spravilo nové rozdělení disku a nastavení příslušných oddílů jako primární. Kde jsou ty časy, kdy linux odmítal přemýšlet za nás, dělal prostě to, co se po něm chtělo a rozhodně nikdy nevybral na pozadí ,,optimálnější řešení" které by bez našeho vědomí nastavil. Jóó ty doby jsou už asi pryč.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #2 kdy: 28 Července 2011, 09:34:20 »
ja osobne grub2 nepouzivam a nemam rad, normalni grub mi bohate staci a instaluju ho do /boot (ta s boot flagem) partition
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #3 kdy: 28 Července 2011, 10:59:58 »
njn, tak já jsem hlavně nevěděl, že se bude takhle debilně chovat. Používám dualboot (resp. víc, než dual) přez deset let. Ubuntu pamatuju, když jsem ho zkoušel v první verzi.... Mandrake jsem poprvé instaloval ve verzi 8 a něco...     Ale takhle blbě se nechovalo nic. Na logickou partition klidně dám i widle a nebudou s tím mít problém, konec konců ta mandriva s lilem ho nemá taky. Ten Grub2 je šílenost. A mimochodem to moje přirovnání k viru docela sedí, protože on ani nejde jednoduše odstranit. Žádný ,,fixmbr"  ,,fixboot"  ani  bootcfg /rebuild ho nedokážou přepsat. Jediné co ho dokáže aspoň potlačit je v linuxu spuštěný a použitý MS-SYS. Ale stejně tam zůstane a po několika normálních startech do widlí se najednou zas objeví grub s chybou, po restartu zas dá třeba na pár dní pokoj a pak je tam zas. Spolehlivě zmizí jedině novou instalací windows.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2011, 15:01:10 »
grub se nikam sam neinstaluje, bud ho nainstaluje uzivatel nebo instalator OS. sam jsem instaloval uz mnoho OS (mandrivu teda ne), ale nikdy se mi nestalo, ze by mi nejaky instalator nainstaloval neco do MBR, pokud jsem nechtel (nekdy je to nastaveni ale schovane)

nevim, co presne myslis tou instalaci Grubu na logicky oddil (a tim "odmita byt nainstalovan"), ale instalace Grub binarky i konf. souboru na logicky oddil samozrejme jde. take jsem delal nekolikrat. nekdy je problem, ze BIOS neumi namapovat vzdalenejsi sektory, a tak Grub binarka neni schopna precist soubory z oddilu, ktery je dal na disku, takze clovek nenabootuje

grub jsou normalni data nahrana na disku, ktera si nijak nechrani, takze o viru nemuze byt rec. pokud fixmbr atd. neni schopen prepsat Grub data, neni to chyba grubu. jinak pri multibootech je asi vzdycky pred instalaci namiste zaloha MBR, prip. dalsich dat nutnych pro boot.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #5 kdy: 29 Července 2011, 00:36:27 »
Hm, tak já jsem si myslel, že se do MBR instaluje automaticky, jinak by nebylo možno nabootovat, ne? Bylo záměrem si v master boot record nechat něco jiného? Ale pokud jde o stroj se dvěma disky, např. sda s win + sdb s linuxem, tak přece v instalátoru je možnost, aby se automaticky nenainstaloval do mbr prvního disku...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #6 kdy: 29 Července 2011, 03:57:42 »
přece v instalátoru je možnost
Na alternate CD určitě možnost je, klasické CD jsem už dlouho nepoužil (vynucuje si téměř 5GB volného místa na disku a přitom Ubuntu na 4GB flasce jede také krásně)

A pak je ještě možnost namísto grubu dát lilo.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #7 kdy: 29 Července 2011, 14:07:43 »
Ono ja mam na PC 3 OS, kazdemu instalujem jeho zavadzac na jeho oddiel a v MBR mam GAG(multiplatformny zavadzac) vtom si proste zvolim, ktory oddiel chcem spustit, ma bohate moznosti nastavenia a cele je to v peknom GUI. no vojde sa to i na disketu, navyse, priamo zo zavadzaca je mozne zalohovat MBR na disketu, ci pridat pristupove heslo a to pekne s GUI bez spustenia OS. Samozrejme pouzivam obycajny grub, nie grub 2, lebo ten mi stale z akeho dovodu prepise mbr aj ked furt napisem kam sa to ma dat  :o
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #8 kdy: 29 Července 2011, 14:15:30 »
Ono ja mam na PC 3 OS, kazdemu instalujem jeho zavadzac na jeho oddiel a v MBR mam GAG(multiplatformny zavadzac) vtom si proste zvolim, ktory oddiel chcem spustit, ma bohate moznosti nastavenia a cele je to v peknom GUI. no vojde sa to i na disketu, navyse, priamo zo zavadzaca je mozne zalohovat MBR na disketu, ci pridat pristupove heslo a to pekne s GUI bez spustenia OS. Samozrejme pouzivam obycajny grub, nie grub 2, lebo ten mi stale z akeho dovodu prepise mbr aj ked furt napisem kam sa to ma dat  :o
To je elegantní řešení.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2011, 06:31:03 »
ANO, přesně tak to mám i já. Mám tři systémy + jednu partition na pokusy (když se třeba objeví nové distro, které neznám, nebo tak něco). Na každé partition má systém svůj zavaděč a z MBR nabíhají normálně widle, do kterých se dostane i rodina. Na XDkartě 16 Mb mám grafického XOSLa, stačí ji zasunout a vybírám kam bootovat.
Takže pro daleepera - bohužel, GRUB2 se chová jako virus, protože se instaluje sám i tam, kam jsem mu při instalaci nezadal. Xubuntu alternate jsem necítil potřebu použít, protože jsem se bláhově domníval, že když v instalaci Xubuntu nastavím v grafickém klikátku, že chci GRUB2 na SDA6, že tam prostě bude (před grubem2 to vždycky platilo). OMYL! Automaticky a bez mého souhlasu je i v MBR! Přesně jak to píše brutus.

Problém mám již vyřešen, ale jak jsem psal výše, GRUB2 se skutečně chová tak, že když mu při instalaci zadáte kam ho chcete - třeba /dev /sda3, poslechne vás pouze v případě, že sda3 je primární partition. Pokud je logická, nainstaluje se bez vašeho vědomí automaticky i do MBR! TO JE PODLE MNE CHOVÁNÍ SROVNATELNÉ S VIREM!

Netvrdil jsem, že si s tím neumím poradit, koneckonců psal jsem že MS-sys to přepsat dokáže. Tvrdil jsem jen že je to chování debilní, proti fylozofii linuxu a proti uživatelskému nastavení. A hlavně když to nevíte, nedá se to předvídat! Zajímalo by mne, jestli brutus má tu partition kde se mu choval stejně jako mně logickou, nebo primární. Jestli to potvrdí mou zkušenost.

Jo a zajímala by mně možnost instalovat v Xubuntu lilo, jak píše Martin Kiklhorn. Zkoušel jsem googlit i hledat tady a jediné co jsem se dočetl, že buntu od verze myslím 8 a něco instalaci lilo nepodporuje.
Protože jak jsem psal výše, u mandrivy problém vyřešila instalace lilo na zadanou partition.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2011, 10:45:12 »
pouzivanim silnych slov nepodporis svuj argument, spis naopak

jeste jednou:
1. grub se *sam* nikam neinstaluje
2. grub nemuze za to, ze nejake programy na opravu mbr ho nedokazou "opravit"

schvalne jsem si to ted zkusil: vymazal jsem si mbr (sdb)(krome tabulky oddilu) a prvni sektor sdb5
Kód: [Vybrat]
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdb5 bs=1 count=400
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdb bs=1 count=400
(samozrejme nedoporucuji nikomu delat lehkovazne)
pak jsem nainstaloval grub2 na logicky oddil sdb5
Kód: [Vybrat]
sudo grub-install --force --root-directory=/media/sdb5/ /dev/sdb5(/media/sdb5 je pripojeny oddil /dev/sdb5; --force je nutne, protoze grub nedoporucuje instalaci na oddil)
po instalaci jsem zkontroloval, ze zacatek sdb zustalo vynulovane, kdezto na sdb5 byl grub2 nainstalovan
grub2 se tedy do mbr NEnainstaloval

tim netvrdim, ze si vymyslis. je teoreticky mozne, ze instalator xubuntu za tebe usoudil (a nevaroval te, a nebo jo, a tys to ignoroval), ze instalovat grub na logicky oddil neni dobry napad (jako ze vetsinou neni), a grub nainstaloval do mbr. v tom pripade je to chyba tvoje nebo instalatoru. nejde o grub2 nebo grub legacy nebo lilo nebo kyho vyra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #11 kdy: 31 Července 2011, 14:38:23 »
Instalátor pravděpodobně nepoužívá --force.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #12 kdy: 31 Července 2011, 19:02:59 »
Ono Ubuntu je sice pekne ale podla mna v psolednej dobe ide smerom windows-teda vsetko ej nastavene,vybrate out of the box ale skutocnosti funguje prd.
Malo by sa viacej otvorit alternativam, pretoze je to linux, mohli dat navyber aj ine zavadzace ako grub pri instalaci, tak isto unity ako prostredie je sice pekne ale ma oproti staremu gnome strasne malo moznosti nastavenia. A niekde som sa dokonca dopocul ze chceju dat prec stary dobry synaptic  :-\
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #13 kdy: 31 Července 2011, 20:56:54 »
Ono Ubuntu je sice pekne ale podla mna v psolednej dobe ide smerom windows-teda vsetko ej nastavene,vybrate out of the box ale skutocnosti funguje prd.
Malo by sa viacej otvorit alternativam, pretoze je to linux, mohli dat navyber aj ine zavadzace ako grub pri instalaci, tak isto unity ako prostredie je sice pekne ale ma oproti staremu gnome strasne malo moznosti nastavenia. A niekde som sa dokonca dopocul ze chceju dat prec stary dobry synaptic  :-\
Ubuntu (respektive Canonical) si jde vlastní cestou. Otevřených distribucí je hafo...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

alkoholik

  • Host
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #14 kdy: 31 Července 2011, 21:28:39 »
Citace
zajímala by mně možnost instalovat v Xubuntu lilo
V debianu je v repozitářích, takže na 99% bude i v Ubuntích. Vyzkoušej.

Ono Ubuntu je sice pekne ale podla mna v psolednej dobe ide smerom windows-teda vsetko ej nastavene,vybrate out of the box ale skutocnosti funguje prd.
Malo by sa viacej otvorit alternativam, pretoze je to linux, mohli dat navyber aj ine zavadzace ako grub pri instalaci, tak isto unity ako prostredie je sice pekne ale ma oproti staremu gnome strasne malo moznosti nastavenia. A niekde som sa dokonca dopocul ze chceju dat prec stary dobry synaptic  :-\

Přidat to a ono a místo liveCD budeš mít liveBD + dva další BD s ostatníma alternativama ;)
Ubuntu na to jde trochu jinak než ostatní distra a asi né tak špatně, když je nejpoužívanější Linux distrem (čistě můj úsudek podle rozsáhlosti fór).

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #15 kdy: 01 Srpna 2011, 08:33:03 »
hele daysleeper - odpovídáš mi jinak, než co řeším já. Jasně jsem psal, že oprava v MBR je podružná, jen jsem kontatoval, že se neopravovala snadno. fixmbr to prostě přepsat nedokázal! (ostatní windowsí pomůcky taky ne)
No a teď to druhé - rozhodně si nevymýšlím!!! Jasně jsem psal, že jsem nepoužil alternateCD. Takže jsem logicky nepoužil ani žádný instalační textový příkaz. (totéž platí o zmiňované Mandrivě One). Pouze jsem v grafickém instalátoru kliknul na rozbalovací menu, kam se má GRUB nainstalovat. Instalace pokračovala bez jakéhokoli upozornění, či výpisu, že můj výběr není vhodný a přez to byl GRUB2 nainstalován tak jak popisuji. Nic si nevymýšlím, konec konců stejné chování popsal i další přispivatel v tomto vlákně. Ten píše, že původní GRUB se mu takto nechová, já mám zkušenost, že lilo se tak taky nechová - z toho usuzuji, že je to vlastnost spíš GRUBU2 než 2 odlišných systémů, které by se oba chovaly stejně nevhodně. Mimochodem jsem dost starej na to, abych si vymýšlel takhle blbé vlákno, kdyby to nebyla pravda!

Asi bude logické vysvětlení i tady:
dasleeper -   (/media/sdb5 je pripojeny oddil /dev/sdb5; --force je nutne, protoze grub nedoporucuje instalaci na oddil)
sachy -   Instalátor pravděpodobně nepoužívá --force.

Možná místo diskuze o tom, že by byla chyba u mně, což vylučuju :-)  bychom měli řešit jak dát vědět vývojářům, že tuto chybu živá distra při instalaci dělají. Určitě nemá smysl bavit se tu o textovém příkazu pro samostatnou (a pak možná i libovolnou) instalaci GRUB2, jestliže vlákno bylo založeno o živém distru. Rozhodně si stojím za tím, že jestliže v grafickém instalátoru je klikátko, které nabízí volbu, já tuto volbu rozbalím a odkliknu a přez to je bez mého vědomí GRUB2 jinde (přičemž na zadané partition je s chybovou hláškou a nepoužitelný), tak je to chování blízké chování virů. Nebo snad ne?? A hlavně je to samozřejmě blbě, patří to do tohoto fóra a je třeba to řešit. A textový příkaz pro instalaci Grub2 na logickou part. by v takovém případě asi bylo vhodnější poslat spíš vývojářům živého distra, neboť s ním jde tak maximálně napravit fatální chyba, kterou dělá distro a jeho instalátor.

No a moje otázka na instalaci lila znamenala, že by mně hlavně zajímala možnost instalace buntu rovnou s lilem (pokud existuje) O té jsem se dočetl, že ji již buntu nepodporuje. Pokud je lilo v depozitářích, lze ho použít až po zdárné instalaci distra a po zdárném nabootování. Případně při instalaci alternateCD.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #16 kdy: 01 Srpna 2011, 08:51:59 »
Ještě se pokusím podpořit svůj názor, že se jedná skutečně o chybu GRUB2.
Jestli je pravda, a nejspíš je, že není doporučena instalace GRUB2 na oddíl, nejspíš bude chyba v tom, že GRUB2 domělou chybnou instalaci na oddíl neodmítne, ani nevyhodí hlášku, ale prostě si ji předělá po svém. toto tvrzení by podporovala i zmiňovaná zkušenost s Mandrivou One. Ta dokonce ve svém grafickém instalátoru pokračuje výpisem systémů, které grub našel a bude je spouštět, dává na výběr který má být primární.... A nakonec provede v zásadě totéž, co Xubuntu. Grub je na oddíle i v MBR! Přičemž ještě jedna nová informace, kterou jsem při zakládání vlákna nevěděl.

Mandriva jde pak spouštět jak ze svého oddílu (xoslem) tak z MBR. Ale ve chvíli, kdy smažu GRUB2 z MBR, přestane fungovat i spouštění z oddílu!
Nebo-li oba nainstalované GRUBY2 mají na sebe navzájem nejsíš nějaké zásadní odkazy! To není chování jak virus?

Pro pořádek znovu podotýkám, že se jedná v obou případech o živá distra, výběr oddílu pouze klikátkem a vše platí je je stoprocentní pravda pouze jsou-li oddíly logické. U primárních oddílů se nic z popsaného neprojevuje.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #17 kdy: 01 Srpna 2011, 10:13:47 »
ok

stahnu tedy iso xubuntu 11.04 a spustim instalaci

instaluji na sdb5 (logicky, ne primarni)
oznacim, ze chci grub instalovat na sdb5 (viz obrazek, volba Device for boot loader installation)



po dokonceni instalace reboot a kontrola mbr - cisty jako lilie; grub se do mbr opet NEnainstaloval

sorry, ale cokoliv jsem z tvych "poznatku" overil, se ukazalo jako nepodlozene, ne-li rovnou chybne. mor neni grub, ale prispevky, ktere tvrdi nesmysly a klamou ostatni

PS: prikaz, ktery instalator pouzil, je
Kód: [Vybrat]
chroot /target grub-install  --no-floppy --force "/dev/sdb5"
(cili --force pouziva)

PS2:  
...
Nebo-li oba nainstalované GRUBY2 mají na sebe navzájem nejsíš nějaké zásadní odkazy! To není chování jak virus?
...
to je uplne normalni chovani. vetsinou se instalace na oddil nepouziva, pokud ano, je to z duvodu chainloadu, tzn. grub (nebo jiny boot loader) v mbr zjednodusene receno nebootuje oddil, ale jen odkazuje na dalsi boot loader v oddile, ktery ma sve vlastni nastaveni
« Poslední změna: 01 Srpna 2011, 10:45:38 od daysleeper »

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #18 kdy: 01 Srpna 2011, 17:27:03 »
ano, přesně takhle to v tom klikátku nastavím taky a stane se to, co jsem popsal výše. Proč bych asi tohle vlákno zakládal? Opakoval jsem instalaci aspoň pětkrát se stejným výsledkem. Koneckonců nejsem sám, kdo tuhle zkušenost popsal v tomhle vláknu, že? Tak neosočuj z nepodložených tvrzení a z matení někoho - co bych z toho asi měl, že bych ve svém věku zakládal vlákna kterými bych úmyslně někoho mátl? Není mi dvacet. Třeba se ta chyba projevuje jen s určitým HW. To by klidně bylo možné. Výše popisované se mi děje na nettopu Acer Aspire R3600. Je pravda, že určitý problém na tom linux s HW má. Mandriva One - je-li přenesena na USB programem UNETBOOTIN, vůbec nenabídne možnost výběru jazyka, skočí rovnou do dalšího kroku a tam se kousne tak, že nelze použít ESC a podívat se na výpisy. Xubuntu - je-li na klíčenku UNETBOOTINem přeneseno ve widlích, udělá totéž. Pokud Xubuntu přenesu v linuxu (taktéž UNETBOOTINem) naběhne normálně. Mandrivu musím přenést jedině tím jejich nástrojem MANDRIVA-SEED. Přičemž na normálním PC můžu přenést UNETBOOTINem kterékoliv distro třeba ve widlích a normálně z té samé klíčenky chodí.
A prosím netvrď mi zas, že to nejde, vyzkoušeno cca 20 krát s naprosto stejným výsledkem.

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #19 kdy: 01 Srpna 2011, 20:38:16 »
Unetbootin na linuxe blbne, uz to tu nekde napisane bolo a sam to maam odskusane, ale zeby ti mudrlanti co ten program robia konecne ten bug fixli "tak to asi nieeee"....ale zato, original nastroj co je v ubuntu na robenie flashiek faccha jak ma  :)
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #20 kdy: 02 Srpna 2011, 06:32:07 »
jj, ten je OK, jenže nedovolí přenášet na flešku nic jiného než buntu.  :'(
zrušil jsem PC a používám jen ten nettop, páč běžím na fotovoltaiku a nettop jde snadno napájet 12V adaptérem. Od té doby co jsem na to takhle přešel, řeším různé blbiny - než to vychytám. Myslel jsem, že zapnu nettop a pojede jako před tím roky PC, ale tak jednoduché to není.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #21 kdy: 02 Srpna 2011, 12:12:07 »
AHÁÁ A PAK ŽE SLOVA O VIRU JSOU MOC SILNÁ. tAK CO ŘÍKÁTE NA TOHLE?

NA PRVNÍM PRIMÁRNÍM ODDÍLE PŘEINSTALOVÁN WINDOWS (V DOBĚ ZALOŽENÍ VLÁKNA XP, TEĎ W7)
DNES START DO XUBUNTU, KTERÉ SE PŘED TÍM KONEČNĚ POVEDLO S TÍM GRUBEM2 DOSTAT NA TEN ODDÍL.
START PROBÍHÁ TAK, ŽE XOSL SPUSTÍ GRUB2, KTERÝ BYL NA STEJNÉM ODDÍLE JAKO XUBUNTU.
PO NĚJAKÉ DOBĚ V XUBUTU ZADÁN RESTART SYSTÉMU, VYTAŽENA XD KARTA S XOSLEM V DOMNĚNÍ, ŽE MI ZAS NABĚHNE WIN7, JAKO PŘED TÍM.

SVĚTE DIV SE - V MBR JE GRUB2, KTERÝ MI MILOSTIVĚ NABÍZÍ MIMO JINÉ I START DO WIN7.
NIC JSEM NEINSTALOVAL - POUZE JSEM SPUSTIL XUBUTU S JEHO GRUBEM2, KTERÝ MÁ NA SVÉM ODDÍLE!!!!

KRUCINÁL JESTLI TOHLE NENÍ CHOVÁNÍ JAK VIRUS, TAK UŽ TEDY NEVÍM. NORMÁLNÍ XUBUNTU S NORMÁLNÍM GRUBEM MI TO V ŽIVOTĚ NEDĚLALO A JINÉ DISTRO TAKY NE.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #22 kdy: 02 Srpna 2011, 12:30:32 »
AHÁÁ A PAK ŽE SLOVA O VIRU JSOU MOC SILNÁ. tAK CO ŘÍKÁTE NA TOHLE?

NA PRVNÍM PRIMÁRNÍM ODDÍLE PŘEINSTALOVÁN WINDOWS (V DOBĚ ZALOŽENÍ VLÁKNA XP, TEĎ W7)
DNES START DO XUBUNTU, KTERÉ SE PŘED TÍM KONEČNĚ POVEDLO S TÍM GRUBEM2 DOSTAT NA TEN ODDÍL.
START PROBÍHÁ TAK, ŽE XOSL SPUSTÍ GRUB2, KTERÝ BYL NA STEJNÉM ODDÍLE JAKO XUBUNTU.
PO NĚJAKÉ DOBĚ V XUBUTU ZADÁN RESTART SYSTÉMU, VYTAŽENA XD KARTA S XOSLEM V DOMNĚNÍ, ŽE MI ZAS NABĚHNE WIN7, JAKO PŘED TÍM.

SVĚTE DIV SE - V MBR JE GRUB2, KTERÝ MI MILOSTIVĚ NABÍZÍ MIMO JINÉ I START DO WIN7.
NIC JSEM NEINSTALOVAL - POUZE JSEM SPUSTIL XUBUTU S JEHO GRUBEM2, KTERÝ MÁ NA SVÉM ODDÍLE!!!!

KRUCINÁL JESTLI TOHLE NENÍ CHOVÁNÍ JAK VIRUS, TAK UŽ TEDY NEVÍM. NORMÁLNÍ XUBUNTU S NORMÁLNÍM GRUBEM MI TO V ŽIVOTĚ NEDĚLALO A JINÉ DISTRO TAKY NE.

ZÁZRAK, TO JE ZÁZRAK !!! JEHOWA JE VELIKÝ A MOCNÝ !!!

http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=17&t=46673

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/grub2/+bug/745800

Nejspíš opravdu být v mbr musí...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #23 kdy: 02 Srpna 2011, 15:02:41 »
Ono sa nekedy dokonca stavalo, ze pri aktualizaci-myslim jadra, my to spustilo update-grub, ja som tam mal grub1 ale ono mi to cele sprehadzalo a urobilo ztoho 1dno2kovy GULAAAAAS  ;D
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: GRUB2 - mor ... chova se skoro jak virus
« Odpověď #24 kdy: 02 Srpna 2011, 20:41:01 »
Ono sa nekedy dokonca stavalo, ze pri aktualizaci-myslim jadra, my to spustilo update-grub, ja som tam mal grub1 ale ono mi to cele sprehadzalo a urobilo ztoho 1dno2kovy GULAAAAAS  ;D
Workaround: v synapticu zamkni verze všeho co obsahuje "kernel" a "grub" a je vystaráno ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.