Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity  (Přečteno 15211 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #25 kdy: 07 Září 2011, 10:58:22 »
Ale Synaptic nemá s Manažér nastavení compizu nic společného!!!

To ovšem neznamená že souhlasím s odstraněním Synaptiku z defaltní instalace v 11.10. ;)
To vím... Jen jsem poukazoval na tohle
Citace
U toho Manažér nastavení compizu by mělo být nějaké varování při spouštění že si můžete jedním klikem rozhasit celý systém.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #26 kdy: 07 Září 2011, 11:02:56 »
Ale já měl na mysli varování při spouštění programu Manažér nastavení compizu.

Furt mi tam ten Synaptic nikam nezapadá :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #27 kdy: 07 Září 2011, 11:10:59 »
To je jednoduché  ;) prostě spousta věcí v Ubuntu (myslím v novém, od 11.04 výše) je dělána uživatelsky nepřívětivě. Tys uvedl Manažer nastavení Compizu, já kontroval poznatkem se Synapticem... nemusíš hledat PŘÍMOU souvislost... A mohli bychom pokračovat: třeba jak si člověk nastaví písmo (jeden typ a navíc obrovské!), téma (u Obrazovky na výběr ze dvou), kurzor (žádný výběr), ikony (žádný výběr), když v defaultu na to není žádný nástroj? Tak holt člověk musí nainstalovat aplikaci, třeba gnome-tweak-tools, aby si udělal systém dle svého gusta a oka  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #28 kdy: 07 Září 2011, 12:06:31 »
Takže abych to správně pochopil tak tím že jsi si nainstaloval Manažér nastavení compizu a dělal jsi tam pokusy se zapínáním nějakých funkcí jako je Kostka atd se ti rozbilo prostředí. Příště doporučuji v profilech nastavení toho Manažeru zálohovat celý profil než si začnu hrát a poté až se něco rozbije tak jen v recovery modu naimportuji zpět.
Dále v případě dotazu že ti něco nejde by bylo záhodno nám zdělit že jsi si to vlastně rozbil sám a jak aby jsme ti mohly pomoct. ;)

U toho Manažér nastavení compizu by mělo být nějaké varování při spouštění že si můžete jedním klikem rozhasit celý systém. :-[

je tedy mozne nejak nastavit compiz do puvodniho nastaveni (bez toho aby mne zmizely nabidky?) a vratily se funkce plochy?
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

aloisam

  • Host
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #29 kdy: 07 Září 2011, 12:08:51 »
imao, na vylévání srdéčka je už na fóru jiné vlákno. Co je a co není v 11.10, je holzzovi nejspíš upřímně jedno..


pri default nastaveni compizu mne zmizely vsechny panely a zustala jenom plocha :(
(v recovery mode jsem v compizu zaskrtnul "ubuntu unity plugin" a panely se po restartu vratily..)

Předpokládám že jsi zkoušel dát výchozí nastavení v manažeru compizu. Bohužel se zdá, že výchozí nastavení v ccsm, je jiné než výchozí nastavení ubuntu.. Takže, pomocí "Hledat soubory", si v domovské složce vyhledej všechno co obsahuje compiz (nezapomeň vybrat možnost: Zobrazovat skryté ..) a všechny složky i s obsahem smaž. (pokud teda nemáš fotky z dovolené ve složce co má taky v názvu compiz:) Odhlaš/přihlaš se, a měl bys mít compiz tak jak po instalaci, i s unity.

Ovšem nevím, jestli to pomůže na problém s plochou, o to by se měl postarat příkaz co ti poslal GdH. ;) Ještě to můžeš zkusit provést v grafice: Alt+F2→gconf-editor→apps→nautilus→preferences→show_desktop, a tam to odškrtnout zaškrtnout..


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #30 kdy: 07 Září 2011, 12:28:16 »
prostě spousta věcí v Ubuntu (myslím v novém, od 11.04 výše) je dělána uživatelsky nepřívětivě.
Z vlastních zkušeností musím nesouhlasit. Právě úplně nový uživatelé ocení že už je vše připravené a nastavené a nic nikde nemusí dolaďovat a prostě to funguje.
Troufám si říct že většina normálních BFU i o které se starám si za několik let nezmění tapetu ani barvu oken a přesně pro tu většinu lidí bude nové Ubuntu přesně to pravé. Ostatní hračičkové si mohou doinstalovat kdejaké nástroje na úpravu nebo celé jiné prostředí, ale dle mého názoru tyto pokročilé nastavovací nástroje do výchozí instalace nepatří a důkazem tomu je třeba toto vlákno.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #31 kdy: 07 Září 2011, 14:06:55 »
prostě spousta věcí v Ubuntu (myslím v novém, od 11.04 výše) je dělána uživatelsky nepřívětivě.
Z vlastních zkušeností musím nesouhlasit. Právě úplně nový uživatelé ocení že už je vše připravené a nastavené a nic nikde nemusí dolaďovat a prostě to funguje.
Troufám si říct že většina normálních BFU i o které se starám si za několik let nezmění tapetu ani barvu oken a přesně pro tu většinu lidí bude nové Ubuntu přesně to pravé. Ostatní hračičkové si mohou doinstalovat kdejaké nástroje na úpravu nebo celé jiné prostředí, ale dle mého názoru tyto pokročilé nastavovací nástroje do výchozí instalace nepatří a důkazem tomu je třeba toto vlákno.
;) a já zase z vlastních (několikaletých) zkušeností s instalováním Ubuntu známým si troufám říct, že většina (cca 90%) chtěli hned změnit některé prvky vzhledu - zejména ikony a téma... (prostě jim dříve hnědá, teď oranžovo černo fialová barva nesedly)
...a ruku na srdce: vzhled je to, co se prodává nejvíc a nejvíce oslovuje lidi
« Poslední změna: 07 Září 2011, 14:09:10 od Marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #32 kdy: 07 Září 2011, 14:49:17 »
Evidentně se každý pohybujeme mezi jinými lidmi.v ;D
To nemá cenu řešit protože pokud by se všem líbilo to samé tak všichni máme stejný počítač a stejný systém a stejné auto a ženu... ;D ;D ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #33 kdy: 07 Září 2011, 15:02:25 »
Svoje ženy nikomu nedám!!!  ;D ;D ;D
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #34 kdy: 07 Září 2011, 16:28:10 »
Prostředí se stále více přibližuje smartfonům.

Myslím, že to není správný vývoj. Za pár let, bude prostředí intuitivní jak herna v mateřské školce, a když budete chtít něco udělat (opravdu udělat, udělat práci), tak se pro samé poloprůhledné, otáčející se a barvy měnící ikonky pos3r3t3.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #35 kdy: 12 Září 2011, 21:28:48 »
Ovšem nevím, jestli to pomůže na problém s plochou, o to by se měl postarat příkaz co ti poslal GdH. ;) Ještě to můžeš zkusit provést v grafice: Alt+F2→gconf-editor→apps→nautilus→preferences→show_desktop, a tam to odškrtnout zaškrtnout..


potlesk! diky! vyreseno! :o
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #36 kdy: 12 Září 2011, 21:47:42 »
Ovšem nevím, jestli to pomůže na problém s plochou, o to by se měl postarat příkaz co ti poslal GdH. ;) Ještě to můžeš zkusit provést v grafice: Alt+F2→gconf-editor→apps→nautilus→preferences→show_desktop, a tam to odškrtnout zaškrtnout..


potlesk! diky! vyreseno! :o

Chceš tím snad říct, že můj příkaz ti nefungoval, ale naklikání v gconf-editoru ano?

holzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #37 kdy: 12 Září 2011, 22:08:06 »
Chceš tím snad říct, že můj příkaz ti nefungoval, ale naklikání v gconf-editoru ano?

ted kdyz se na ten prikaz divam, tak to bude to same. omlouvam se, ale Tvuj prispevek jsem si precetl az v okamziku, kdy pod nim (pravdepodobne neopravnene) byl komentar zacinajici slovy:

Marp: Kdybys aspoň nepovídal nesmysly...

to me znervoznilo, tak jsem to nezkusil..  :(
jeste jednou omluva!
os: ubuntu 11.04
stroj: hp 550

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #38 kdy: 12 Září 2011, 23:03:39 »
Chceš tím snad říct, že můj příkaz ti nefungoval, ale naklikání v gconf-editoru ano?

ted kdyz se na ten prikaz divam, tak to bude to same. omlouvam se, ale Tvuj prispevek jsem si precetl az v okamziku, kdy pod nim (pravdepodobne neopravnene) byl komentar zacinajici slovy:

Marp: Kdybys aspoň nepovídal nesmysly...

to me znervoznilo, tak jsem to nezkusil..  :(
jeste jednou omluva!

Rozumím, zvláště když má Marp ty modré hvězdy. Nicmémě za to, co předvedl v tomto vláknu, bych mu dal Proplesk :)

aloisam

  • Host
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #39 kdy: 13 Září 2011, 08:43:39 »
btw, pokud jde o reset compizu, tak mně to nedalo, a našel jsem čistší způsob. Protože mazat složky vyhledaný podle názvu, asi není úplně košer. (i když mně se to bezvadně osvědčuje:)

Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz
gconftool-2 --recursive-unset /apps/compiz-1
gconftool-2 --recursive-unset /apps/compizconfig-1


_Crix_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: "nefunguje" plocha-nezobrazuje ikony 11.04 Unity
« Odpověď #40 kdy: 13 Září 2011, 22:22:03 »
Od asi 2. příspěvku, ve kterém jste se začli hádat, mě přešla nálada k diskusi ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.