Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samovolné změny v pracovním prostředí  (Přečteno 1049 krát)

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Samovolné změny v pracovním prostředí
« kdy: 07 Října 2011, 08:42:01 »
Zdravím, po dnešní ranní várce nabídnutých aktualizací systému mi už došla trpělivost. Používám Xubuntu 11.04, které si již dříve samovolně doinstalovalo prostředí Gnome taktéž to bylo skryto mezi aktualizacemi systému. Dnes jsem si toho naštěstí všiml a Xubuntu si chtělo samovolně doinstalovat prostředí KDE. Samozřejmě již teď je v xubuntu bordel z Gnome, který mi docela vadí. Taky si prostředí dělá občas co se mu zlíbí, třeba dnes se na panelu samy objevily další přepínače plochy apod... Neví někdo, proč se toto děje?

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2011, 13:01:16 »
Protože používáš programy z různých prostředí?

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2011, 13:04:37 »
Co nepotřebuješ, prostě odinstaluj a je to.

Je jasné, že když si naisntaluješ do XFCE třeba amarok, že si to natáhne půlku závislostí na kde. Ty závislosti pak při aktualizaci mohou mít rozšířené závislosti a automaticky ti doinstalují zbytek, jako řetězová reakce. Respektive ne automaticky, ty jako administrátor ty aktualizace potvrzuješ. Pokud chceš svůj systém administrovat a mít nad ním kontrolu, tak to nemůžeš dělat bez rozmyslu.
« Poslední změna: 07 Října 2011, 13:07:38 od beer »

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2011, 17:38:08 »
Jasně, v Gnome jsem taky používal programy pro KDE, ale nikdy jsem neměl problémy tohoto typu... Tak nevidím důvod, proč by zde být měly. Nechtěl jsem k tomu přistoupit, ale zřejmě budu muset změnit distribuci. Od vydání Ubuntu 11.04 jen pořád s něčím bojuji. Klasické Gnome 2 bylo prostě nejlepší.

EDIT: Asi zkusím Debian Squeeze, zatím jsem ho hodil do virtuálu a líbí se mi, ještě musím zjistit, jestli náhodou neplánují taky nějaká zvěrstva z pracovním prostředím...
« Poslední změna: 07 Října 2011, 18:59:53 od burys »

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #4 kdy: 08 Října 2011, 11:01:23 »
To se ti stane všude, musíš prostě si ty aktualizace hlídat. Debian není špatnej, taky na něm jedu.
Nicméně důvod pro změnu distribuce bys měl mít vážnější, tohle mi připadá jako zástupný důvod. Pokud si do squeeze nataháš programy z jiných prostředí a vývojáři těm programům posléze změní závislosti, tak budeš na tom úplně stejně, akorát s horší podporou. Debian sice má fórum, ale nežije.
Co se týká gnome 2, bylo dobré, už je mrtvé. Pokud nesedí gnome 3 ani unity, zkus KDE. Už není tak zabugované, jak bývalo a pracuje se s ním velmi dobře. Beztak používáš programy z něj, tak to bude bezbolestný přechod.
« Poslední změna: 10 Října 2011, 01:14:28 od beer »

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2011, 16:39:39 »
No tak já od vydání 11.04 dost zkouším, protože mi Ubuntu sedí, ale s Unity na které jsem se docela těšil to prostě nešlo. Nakonec jsem to vyřešil ještě trochu jinak a nainstaloval Ubuntu 10.04 LTS. Nic lepšího už mě nenapadlo, tak uvidím dva roky zpátky jsem ho měl a bylo dobré, tak snad mu ještě nedošel dech. Jinak KDE jsem zkoušel několikrát a nikdy mi moc nesedlo. Prostě Gnome 2 je pro mě nejlepší, ještě by možná mohlo být Gnome 3 bez shellu.

Rover623

Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2011, 17:47:22 »
To se jmenuje nějak GNOME backport a je to k dispozici v 11.10

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #7 kdy: 10 Října 2011, 01:16:21 »
LXDE také mohu doporučit jako variantu za gnome2. Navíc, když se zapne kompozitor a průhlednost, tak může vypadat velice dobře.

Pavel Brandýský

Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #8 kdy: 11 Října 2011, 10:28:26 »
Kdysi jsem používal KDE. Jednoho dne jsem přišel na to, že vlastně 99% aplikací, co používám, běží na GTK+. Stejně jako GNOME je postaveno na GTK+. Dalšího dne jsem tedy přešel na GNOME. A jako "nejvyladěnější" distribuce s GNOME mě přišlo Ubuntu. Takže se snažím používat GNOME aplikace a programy běžící na GTK. Co se týká prostředí Unity, jde o zvyk. Mě hrozně pomohlo se naučit zkratky k používání Unity. Práce je pak o proti práci s myší blesková, přepínání mezi aplikacemi nebo přepínání mezi okny jedné aplikace jde opravdu velmi rychle.

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #9 kdy: 11 Října 2011, 11:02:59 »
Hmm, díky za tip. Možná dám unity ještě šanci. Alespoň ve virtuálu. Já jsem však mněl i jinéh důvody k přechodu k debianu. Hlavní důvod jsou aktualizace. Nemusím řešit verze distribuce, prostě mám v sources.listu testing a mám tedy rolling updates distro a aktuální aplikace. A nemusím řešit hlášky typu "Povýšení systému selhalo". Myslím, že klávesové zkratky má i gnome 3, to se také pomocí klávesnice ovládá dobře.
Mne KDE docela vyhovuje a musím říci, že u programů je to tak půl na půl, že používám i gtk aplikace. Zvykl jsem si na Dragonplayer a jako přehrávač na hudbu  používám Clementine, v grafice Gimp však nemá na Kde konkurenci.

Rover623

Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #10 kdy: 11 Října 2011, 13:28:16 »
Pokud by pro někoho byl Debian až moc "hardcore", lze použít Linux Mint Debian, což je vlastně Mint místo na Ubuntu založený na Debianu, posledně akorát nešlo GDM (nedalo se odblokovat)

beer

  • Host
Re:Samovolné změny v pracovním prostředí
« Odpověď #11 kdy: 11 Října 2011, 16:02:16 »
No popravdě, původně jsem mněl mint debian, ale mintí balíčky jsem odinstaloval a nainstaloval kde. Zdroje softwaru odkazující na mint jsem zakomentoval. Přišlo mi, že se to seká kvůli mintmenu a další vychytávky jako správce softwaru mint jsem nepoužíval, ani aplet na aktualizace. Zkrátka nebyl důvod proč používat mintí verze.
A mintnanny a podobné věci jsou zbytečné, to je lepší se naučit používat /etc/hosts.
Co mne neuvěřitelně sralo, tak bylo vyhledávání ve firefoxu, kde to hledalo ne na googlu ale na upraveném mintím googlu místo google.com a nebo google.cz. Do dnes nevím, jak to opravit, je to tam i v iceweaselu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.