Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?  (Přečteno 3261 krát)

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« kdy: 31 Října 2011, 08:40:54 »
  Ahoj. Máte někdo skušenost s "Bug reportem" ?
Od verze Ubuntu 9.10 až do 11.10 se potýkám se 3 problémy a ani s pomocí tady na fóru jsme je nevyřešili.
1. problém s garfikou Intel 4500 MHD
2. Po probuzení ze "suspendu" nefunguje zapínání/vypínání WIFI
3. Po probuzení z déle trvajícího "suspendu" (cca nad 5 minut) jede CPU FAN naplno a nezastaví.
  viz:
 http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=56362.0

 Na stránkách Lanchpad.net jsem podobné problémy našel, ale bez řešení.....
Proto bych potřeboval poradit, jak to !správně! nahlásit. :)
Předem díky
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2011, 09:22:15 »
vyborna otazka, pripichuju .. bohuzel se nemam cas tedka venovat odpovedi pac se to neda shrnout do jedne nebo dvou vet ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2011, 23:58:32 »
Něco poradím, i když nejsem zkušený reportér... (sám jsem nahlašoval asi tři, přispíval k vícero, úspěšně vyřešen jeden)

Pokud jsi úplný začátečník, stačí najít danou stránku na launchpadu a kliknout na Does this bug affect you?.

Pro pokročilejší:
1. Umět anglicky.
2. Najít aplikaci, které se chyba týká, a (většinou z manuálových stránek nebo webu) zjistit, kde a jak se nahlašují chyby.
3. V případě launchpadu si založit účet a naučit se aspoň trochu jak funguje. Pro úplně nový bug je dobré prostudovat apport, který automaticky shromažďuje info k problému (https://wiki.ubuntu.com/Apport).
4. Obrnit se trpělivostí a připravit se na to, že bude třeba dodat různé informace, instalovat dodatečné programy, zkoušet nové verze softwaru, někdy kompilovat.
5. Uvědomit si, že každý den je nahlášeno na různých místech stovky chyb, z nichž jsou většina duplicity.
6. Uvědomit si, že je obecně malá ochota opravovat nefatální chyby v současném vydání. Vždy je lepší chybu řešit pro novější verzi, kde je více času a prostoru pro opravu. To ale zároveň znamená ji mít nainstalovanou.
 
Jestli chceš, vyber z těch chyb jednu, zkus ji podrobněji popsat, a pokusíme se ti s ní pomoct.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2011, 23:09:24 od daysleeper »

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2011, 18:53:14 »
Díky,
 čekal jsem že to bude složitý :)

 jsem začátečník takže jsem si našel jeden report co se podobá mému problému s CPU FANem a kliknul na "Does this bug affect you?"
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/acpi/+bug/322072
 Je tam i možnost přidat komentář takže tam něco zplodím :)

U problémů na mým notebooku znám jen příznaky, ale neumím vyhledat problémovou aplikaci nebo proces.
Pokud bys z následujícího popisu dokázal vyčíst něco co by šlo reportovat, byl bych rád :)
---------------------------
CPU FAN je problém který mě trápí nejvíc.
1. Po zapnutí notebooku je vše OK. Při nečinnosti přejde do SUSPENDu
2. Po probuzení ze SUSPENDu trvajícího déle než cca 5 minut (to nedokážu přesně určit) se CPU FAN rozjede naplno a už nezastaví
3. Xsensors hlásí že teplota "temp6" je 90°C, ale to je nesmysl. (printScr je v příloze)
4. připojím (nebo odpojím) napájení ze sítě a "temp6" během několika sekund klesne na 20°C a CPU FAN zpomalí.

Problém závisí hlavně na délce SUSPENDu. BOIS mám aktualizovanej a troufám si říct že i správně nastavenej :)

[attachment deleted by admin]
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2011, 23:53:24 »
Taky jsem koukal na pár reportů, ale všechny jsou označeny jako Won't Fix, protože se týkají starších vydání. Musel bys spíš založit nový. Jelikož by se ale oprava týkala kernelu, a nehlo se s tím od roku 2007, moc nadějí bych tomu nedával :(

Nějaké tipy zde:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/77370
http://superuser.com/questions/229849/high-fan-speed-after-return-from-suspend-on-ubuntu

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2011, 19:20:23 »
Nějaké tipy zde:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/77370
http://superuser.com/questions/229849/high-fan-speed-after-return-from-suspend-on-ubuntu
Díky, zkoušel jsem oba odkazy. Podle prvního jsem odebral script Thermal, ale nezabralo to.... u toho druhého nefungují ty příkazy které tam uvádí, umístění /proc/acpi/atd.. neexistuje.
 Budu hledat dál, ale hlavně se asi vrátím k vydání 10.04. Tam to blblo taky, ale šlo to obejít tím že místo suspendu se všude nastavila hibernace.
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2012, 14:39:24 »
odpichuju ... :(
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2012, 20:32:56 »
Mám celkem bohaté zkušenosti s nahlašováním bugů. Správný je názor, že se bugy řeší až pro nová vydání, kromě těch znamenajících nemožnost spuštění či provozování. Znamená to umět anglicky a znát základy IT

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2012, 20:36:12 »
Mám celkem bohaté zkušenosti s nahlašováním bugů. Správný je názor, že se bugy řeší až pro nová vydání, kromě těch znamenajících nemožnost spuštění či provozování. Znamená to umět anglicky a znát základy IT

Tak Tě poprosím, sepiš tu prosím návod, ani ne snad návod, stačí dát pár "výtahů" z Tvých nahlášených bugů, to by byl fajn základ. Můžeš u toho upozornit na co si dát pozor, co hlásit/co ne. Jistě to jako dlouholetý člen zvládneš...  ;) Předem dík.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2012, 22:08:58 »
To stačí se na nahlášené bugy podívat, nemám v úmyslu psát lidem něco, co si mohou sami přečíst. Necítím se být povolaný někoho učit. Většina dotazů tady je stejně už mnohokrát zodpovězena a lidé se ptají pořád na to samé znovu a znovu. Až nabudu dojmu, že se situace tady zlepšila, pak možná změním názor. Lidé jako Ty to nepotřebují a těm ostatním to bez učení stejně nepomůže. Navíc ubuntu nemám nainstalované.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:BUG REPORT - Jak správně nahlásit BUG ?
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2012, 22:15:33 »
To stačí se na nahlášené bugy podívat, nemám v úmyslu psát lidem něco, co si mohou sami přečíst. Necítím se být povolaný někoho učit. Většina dotazů tady je stejně už mnohokrát zodpovězena a lidé se ptají pořád na to samé znovu a znovu. Až nabudu dojmu, že se situace tady zlepšila, pak možná změním názor. Lidé jako Ty to nepotřebují a těm ostatním to bez učení stejně nepomůže. Navíc ubuntu nemám nainstalované.

Čili nepromíjej, sleduj, ale nekomentuj, máš-li co říct napiš/poraď, jestli ne, tak se vyhni komentářům, které si zde měl x měsíců nazpět. Díky. Máš pravdu, ale jsme zde stále od toho, abychom radili -> protože formulář na stránkách ubuntu.cz se odvolává na mou adresu (ten na bugy), tak konkrétním lidem radím opět konkrétně. Ale možná bychom si ušetřili jejich snahu, kdy v 99% případech odkazuji sem, na zdejší fórum.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.