Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi [VYŘEŠENO]  (Přečteno 7608 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi [VYŘEŠENO]
« kdy: 03 Listopadu 2011, 08:16:10 »
Nainstaloval jsem Kubuntu 11.10 z DVD (bez připojení) na čistý oddíl. Instalace OK. Systém OK.
Zaktualizoval jsem software (připojeno drátem).

Volba bezdrátové je pasivní.
Po hledání nesvobodných ovladačů nalezen STA driver. Po jeho instalaci (a restartu) volba bezdrátové zcela zmizela.
Po jeho odstranění (a restartu) se volba bezdrátové zobrazí, je aktivní, lze ji vypnout i zapnout (LED na adaptéru si dělá stejně co chce). Zobrazuje se ovladač (asi w43 nebo b43). Wifi nefunguje, nenajde žádné sítě.

Někde jsem četl, že se v tomto případě musí něco přidat, nebo ubrat z jakéhosi blacklistu, ale nevím, jak na to.
Compaq Presario C500, Broadcom 43XX

Na stejném stroji běží (dříve stejným postupem nainstalované) Ubuntu 10.04 s ovladačem STA bez problému. Bezdrátové lze vypnout i zapnout a LEDka dělá, co má (svítí jen když je adaptér zapnutý) i starý OS.

Díky za každou radu, odkaz na návod apod. Poskytnu jakékoli výpisy.

Jediné, co jde je tlačítkem od wifiny zhasínat a rozsvědcet tlačítko +Show more... na prvním obrázku...

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 07 Listopadu 2011, 08:53:37 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

branec

  • Host
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2011, 08:32:50 »
Po hledání nesvobodných ovladačů nalezen STA driver. Po jeho instalaci (a restartu) volba bezdrátové zcela zmizela.

Skúste po opätovnej inštalácii STA ešte použiť...
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
sudo modprobe -r b43 ssb wl
sudo modprobe wl
« Poslední změna: 03 Listopadu 2011, 08:34:46 od branec »

Tetsuya

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2011, 09:20:34 »
S touhle síťovkou jsem měl stejnej problém na HP 530. Vyřešil to ndiswrapper a ovladač od výrobce. Zkus tohle, ale oladač si stáhni ze stránek výrobce: http://blog.weprovoke.co.uk/technology/how-to-broadcom-bcm4310-wireless-hp-530-laptop-ubuntu-hardy/. Pokud by ti vadil terminal, tak je v repozitařích pro ndiswrapper klikátko.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2011, 09:30:49 »
S touhle síťovkou jsem měl stejnej problém na HP 530. Vyřešil to ndiswrapper a ovladač od výrobce. Zkus tohle, ale oladač si stáhni ze stránek výrobce: http://blog.weprovoke.co.uk/technology/how-to-broadcom-bcm4310-wireless-hp-530-laptop-ubuntu-hardy/. Pokud by ti vadil terminal, tak je v repozitařích pro ndiswrapper klikátko.

Díky kouknu na to, ale já jsem s touto síťovkou neměl problém s U8.04 ani U10.04. Vždy to po několika hledání ovladačů a restartech naskočilo. Jen u Kubuntu 11.10 jsem včera restartoval a experimentoval do jedný do noci. (Je to moje první KDE v životě) :-)

« Poslední změna: 06 Listopadu 2011, 20:31:42 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2011, 14:01:41 »
Neřešilo se tu něco podobného?
Aj dont spíík ííngliš :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2011, 19:57:50 »
Po hledání nesvobodných ovladačů nalezen STA driver. Po jeho instalaci (a restartu) volba bezdrátové zcela zmizela.

Skúste po opätovnej inštalácii STA ešte použiť...
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
sudo modprobe -r b43 ssb wl
sudo modprobe wl

Bohužel, výsledek stejný jako předtím. Buď se bezdrátové ani nezobrazí, nebo ano, ale nic nechytne... LEDka se nikdy sama nerozsvítí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2011, 20:32:11 »
Po hledání nesvobodných ovladačů nalezen STA driver. Po jeho instalaci (a restartu) volba bezdrátové zcela zmizela.

Skúste po opätovnej inštalácii STA ešte použiť...
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
sudo modprobe -r b43 ssb wl
sudo modprobe wl

Tak jsem se k tomu dostal a neúspěch:

Citace
user@compaq:~$ sudo apt-get install ndiswrapper-common ndiswrapper-utils
[sudo] password for user:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
Balík ndiswrapper-utils není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje.
To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný
pouze z jiného zdroje
Nicméně následující balíky jej nahrazují:
  ndiswrapper-common

E: Balík „ndiswrapper-utils“ nemá kandidáta pro instalaci
user@compaq:~$ echo 'blacklist bcm43xx' | sudo tee -a /etc/modprobe.d/blacklistblacklist bcm43xx
user@compaq:~$ sudo ndiswrapper -i /Plocha/bcmwl5.inf
sudo: ndiswrapper: command not found
user@compaq:~$ ndiswrapper -l
Program 'ndiswrapper' v současnosti není nainstalován.  Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install ndiswrapper-common
user@compaq:~$
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2011, 20:35:45 »
S touhle síťovkou jsem měl stejnej problém na HP 530. Vyřešil to ndiswrapper a ovladač od výrobce. Zkus tohle, ale oladač si stáhni ze stránek výrobce: http://blog.weprovoke.co.uk/technology/how-to-broadcom-bcm4310-wireless-hp-530-laptop-ubuntu-hardy/. Pokud by ti vadil terminal, tak je v repozitařích pro ndiswrapper klikátko.

ndiswrapper mám, ale hlásí blbej driver

[attachment deleted by admin]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2011, 20:49:58 »
Kód: [Vybrat]
Whoa... nice - Thank you Westie457 . OK - it didn't work at first, so I re-installed 11.10 WITHOUT updating/upgrading. THEN I installed the b43fwcutter from synaptic and rebooted. After that I installed the firmware-b43-installer and rebooted. IT STILL DIDN'T WORK, my wireless card was still in an inactive state. THEN I did the upgrades and updates to 11.10 and somehow noticed that firmware-b43-installer was NOT installed after this(?), so I reinstalled it and without even rebooting, the network manager showed that my wireless card was active and I could connect. NICE WORK ! THANK YOU !Zdroj
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2011, 20:52:00 »
Po hledání nesvobodných ovladačů nalezen STA driver. Po jeho instalaci (a restartu) volba bezdrátové zcela zmizela.

Skúste po opätovnej inštalácii STA ešte použiť...
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
sudo modprobe -r b43 ssb wl
sudo modprobe wl

Výsledek:

Citace
user@compaq:~$ sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
[sudo] password for user:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
bcmwl-kernel-source je již nejnovější verze.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
user@compaq:~$ sudo modprobe -r b43 ssb wl
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.
user@compaq:~$ sudo modprobe wl
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.
user@compaq:~$

Pro dnešek končím. Díky za tipy a rady, ale po několika hodinách, cca 100 restartech žádný výsledek (pokud nepočítám naprosto rozvrtanej systém, kde podle mě nezůstal kámen na kameni). Ale rozhodl jsem se, že chci v Kubunut zprovoznit STA driver, který mi na stejném železe v U10.04 bez problémů jede.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2011, 21:18:03 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #10 kdy: 06 Listopadu 2011, 22:43:09 »
Systém jsem kompletně přeinstaloval (Kubuntu 11.10 z DVD, Compaq Presario C540e).

Výsledek:

z Live CD se zobrazí volba bezdrátové, LEDka nesvítí, tlačítkem se ovládá tlačítko Show more...
po instalaci, restaru, aktualizaci a restaru se volba bezdrátové nezobrazí vůbec, LEDka nesvítí, tlačítkem se ovládá tlačítko Show more...

[attachment deleted by admin]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #11 kdy: 06 Listopadu 2011, 22:45:21 »
Kód: [Vybrat]
lspci | grep -i wireless
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #12 kdy: 06 Listopadu 2011, 23:07:06 »
VYŘEŠENO! Jsem na síťce. Pomohla instalace balíčků dle obrázku (i bez terminálu).

[attachment deleted by admin]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi
« Odpověď #13 kdy: 06 Listopadu 2011, 23:08:10 »
Kód: [Vybrat]
lspci | grep -i wireless

nevypíše nic
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Mysoun007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
  • "Svět patří těm, co se neposerou" Charles Bukowski
Re:Kubuntu 11.10 Broadcom nejde wifi [VYŘEŠENO]
« Odpověď #14 kdy: 09 Března 2012, 11:33:58 »
mě pomohlo vyměnit dementní Broadcom za Intel :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.