Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kterak vyhrálo Xubuntu  (Přečteno 6382 krát)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #25 kdy: 26 Listopadu 2011, 17:47:06 »
IMHO Unity má od macu dosť ďaleko, teda je o mnoho použitelnejšie. Za unity som sadol a všetko mi išlo intutívne a naopak na macu mi asi najviac čo vadilo, bolo použitie global-menu, kde sú tlačítka na close,minimize,maximize v okne ale menu ju v lište. Dosť rušivý element.

Nechci vyvolat žádný flame. Mac používám už dlouho a neřekl bych, že tlačítka jsou "protože v okně" rušivým elementem. Protože já osobně je vůbec nepoužívám... Na Ubuntu jsou nutností. Nesrovnávej systémy, moc to nejde...
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #26 kdy: 26 Listopadu 2011, 17:52:15 »
 :D  :D  :D srovnávat uživatelské rozhraní Mac OS X s Unity je v tuto chvíli irelevantní. To nebudu komentovat. Jako příklad v neprospěch Unity uvedu právě ten horní panel. Co je to za lidi z vývojářského týmu, kteří jej vymysleli. Ten panel nás uživatele nutí klikat ven a dovnitř a zbytečně šmajdat myší po ploše jenom proto, abych zobrazil menu v panelu, které v tuto chvíli potřebuji. Co je však ještě horší je to, že automaticky netrefím místo požadované volby prostě proto, že dokud nekliknu mimo okno aplikace tak zkrátka menu není vidět. Výsledkem je dezorientace.
Někdo tady psal viz výše, že tým vývojářů se naopak proti mému tvrzení dívá na to, jak lidé používají počítač. Bohužel si však vybrali nejspíše lidi, kteří nikdá před tím počítač ani jednou nepoužili. Pokud je tomu opravdu tak, a ono to opravdu tak vypadá, no tak s pánem bohem.
Druhá extrémní hovadina Unity je ten zatracenej nesvobodnej postranní dok. Proč jenom po straně, proč jenom konstatní velikost!!? Zkrátka proč není modifikovatelný!!?
Třetí extrémní hovadina je výběr aplikací s menu doku. Dvěma slovy nepřehlednej zmatek. Jistě, mnozí z vás namítnou, že beztak lidé používají pár aplikací, ty si vysadí v doku a co je pod ikonou aplikací dalšího je nezajímá. Pravda to sice je, ale pro krista pána, počítače nepoužívají pouze vývojáři Ubuntu sledovaná skupina lidí!!
Stále tvrdím, že použitelnost Unity je oproti všem známým jiným rozhraním nejhorší možná varianta. A dokud si pánové a dámy v Ubuntu neuvědomí, že jedinou možnou cestou k ideálnímu uživatelskému rozhraní je opravdu se podívat jak používají počítače lidé počítače běžně používající, tak nikdy nevytvoří unikátní desktop, jak nejspíše asi chtějí. A kouzlo Unikátního desktopu vězí v co nejmenším počtu klikanců a v co nejméně nachozených kilometrech myší po ploše monitoru.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #27 kdy: 26 Listopadu 2011, 18:05:53 »
Citace
Druhá extrémní hovadina Unity je ten zatracenej nesvobodnej postranní dok. Proč jenom po straně, proč jenom konstatní velikost!!?
Dá se změnit velikost.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #28 kdy: 26 Listopadu 2011, 18:44:47 »
...
Jako příklad v neprospěch Unity uvedu právě ten horní panel. Co je to za lidi z vývojářského týmu, kteří jej vymysleli. Ten panel nás uživatele nutí klikat ven a dovnitř a zbytečně šmajdat myší po ploše jenom proto, abych zobrazil menu v panelu, které v tuto chvíli potřebuji. Co je však ještě horší je to, že automaticky netrefím místo požadované volby prostě proto, že dokud nekliknu mimo okno aplikace tak zkrátka menu není vidět.
...

Tohle sis ale vycucal z prstu ;) Nikam se nekliká, pro zobrazení menu stačí najet myší kamkoliv na horní panel (kde nejsou indikátory), aktivní samozřejmě musí být okno, jehož menu potřebuješ. Nicméně souhlasím s tím, že schovávání menu je výsledkem upřednostnění vizuálního dojmu, nad efektivitou.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #29 kdy: 26 Listopadu 2011, 19:47:59 »
Tohle sis ale vycucal z prstu ;)
Nevycucal, možná jsem to vyjádřil příliš komplexně, nicméně pochopil si mne správně  ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #30 kdy: 26 Listopadu 2011, 23:16:50 »
No mac sa nespráva o moc inak...hovorím, že mi to príde horšie. Používam Gnome-shell a priznávam, že niektoré veci z unity by sa zišli. Jediná vec čo mi na Unity vadí, je to, že sa nepridávajú plochy automaticky ako v gnome-shell.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #31 kdy: 27 Listopadu 2011, 18:55:26 »
no nakonec se nam to tady docela zvrhlo, ale to je dobre, uz jsem si pomalu zacal jako !rodina! pripadat frustrovane, protoze WOW efekt kolem unity me a moje drtive okoli nijak neoslovil a ba naopak vsechny pekelne nas...tval. Nic proti novotam nic nemam a mam je rad, ale musi se to s rozumem. Jsem zvykli na klasicke nastaveni jeste z dob W95, 98, 2000 a myslim ze at je to s timto prostredim jak chce tak je to nejprirozenejsi ovladaci model na desktopu. Nerikam ze inovaci by nesnesl, ale v rozumne mire a hlavne zustat u tohoto konceptu ...

Co mi vadi na Unity nejvic je asi nemoznost dostat ten pos...ej panel zezhora dolu, nechapu proc tato zakladni ergonomicka vec proste nejde, at si hrajou na XOS nebo ne proste tohle me stve v prvni rade, potom nabidky v panelu, no to byl asi vyplod nekoho kdo se chtel nam uzivatelum pomstit a ted to peklo kolem nabidky !start!. Proc to proboha nejde vypnout a zmenit na klasiku, proc si vsichni mysleji ze prehlednost docili tim ze ikona na me bude mrkat prez pul monitoru ??? nechapu proste ...

no nic zase jsem se vykecal ...
tradiční bordel + Nvidia :-)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #32 kdy: 27 Listopadu 2011, 19:15:21 »
no nic zase jsem se vykecal ...
;D
Já jsem co se týká Unity relativně spokojený a nic moc bych neměnil ale jsem pro to aby si to každý mohl nastavit tak jak chce. Věřím že v dalších verzích budou přibývat možnosti nastavení a úprava Unity. Chápu že jinak než takto s Unity přijít nešlo a vzhledem k přechodu na Gnome 3 se nestihlo udělat do vydání 11.10 víc.

tak jsem se taky trošičku vykecal ...  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #33 kdy: 19 Prosince 2011, 22:49:27 »
Taky mě unity na**raly, mám Lubuntu k plné spokojenosti.

Nevím proč se to tak dramatizuje, když můžu mít nainstalována všechna *.buntu a vybírat si při přihlášení (pokud mi to kapacita harddisku dovolí).
To je obrovská výhoda proti win.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #34 kdy: 20 Prosince 2011, 10:15:33 »
Taky mě unity na**raly, mám Lubuntu k plné spokojenosti.

Nevím proč se to tak dramatizuje, když můžu mít nainstalována všechna *.buntu a vybírat si při přihlášení (pokud mi to kapacita harddisku dovolí).
To je obrovská výhoda proti win.
To tu ovšem většina stěžovatelů bohůžel nechápe... :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #35 kdy: 20 Prosince 2011, 13:16:06 »
no nakonec se nam to tady docela zvrhlo, ale to je dobre, uz jsem si pomalu zacal jako !rodina! pripadat frustrovane, protoze WOW efekt kolem unity me a moje drtive okoli nijak neoslovil a ba naopak vsechny pekelne nas...tval. Nic proti novotam nic nemam a mam je rad, ale musi se to s rozumem. Jsem zvykli na klasicke nastaveni jeste z dob W95, 98, 2000 a myslim ze at je to s timto prostredim jak chce tak je to nejprirozenejsi ovladaci model na desktopu. Nerikam ze inovaci by nesnesl, ale v rozumne mire a hlavne zustat u tohoto konceptu ...

Co mi vadi na Unity nejvic je asi nemoznost dostat ten pos...ej panel zezhora dolu, nechapu proc tato zakladni ergonomicka vec proste nejde, at si hrajou na XOS nebo ne proste tohle me stve v prvni rade, potom nabidky v panelu, no to byl asi vyplod nekoho kdo se chtel nam uzivatelum pomstit a ted to peklo kolem nabidky !start!. Proc to proboha nejde vypnout a zmenit na klasiku, proc si vsichni mysleji ze prehlednost docili tim ze ikona na me bude mrkat prez pul monitoru ??? nechapu proste ...

no nic zase jsem se vykecal ...
Zkus revamp distrowatch. Kdybys místo kecání tady taky hledal, už bys měl. Je sice z Filipín, které zrovna nemiluji ale šlape a panel má dole. Funguje pěkně i gnome-shell.

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #36 kdy: 20 Prosince 2011, 14:28:41 »
:D Jake mas zkusenosti s Filipin(k)ama? Taky nejsem pri slove Filipiny zrovna odvazanej, po tom nezapomenutelnem roce... :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Kterak vyhrálo Xubuntu
« Odpověď #37 kdy: 21 Prosince 2011, 12:13:12 »
Jediné distro, ktoré viem, že je z Filipín je KahelOS.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.