Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: částečné povýšení - velké překvapení  (Přečteno 8573 krát)

msx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 93
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #50 kdy: 30 Listopadu 2011, 14:33:01 »
Jednoznačne odporúčam Linux Mint, ten také veľké prekvapenia nerobí.

beer

  • Host
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #51 kdy: 30 Listopadu 2011, 15:03:19 »
Zbytečné, mint vychází z ubuntu a jeho případné problémy dědí, já bych si nechal ubuntu s kde, odinstaloval unity, smazal bych z domovské složky všechny skryté složky a soubory, kromě složek .skype, .firefox.
Asociace souborů s příponami se dá nastavit při kliknutí pravého tlačítka na soubor atd, jsou to věci, které fungují téměř v každém operačním systému obdobně. Nejsou na to třeba nějaké speciální návody.

Co se týká toho kompozitoru, je možné, že se pere compiz s kwinem, kde nepotřebuje compiz, kwin se mi zdá lepší. Tak prostě odinstalovat kompiz a nechat výchozí kwin.
Možná by pomohlo alt+f2
Kód: [Vybrat]
kwin --replace.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #52 kdy: 30 Listopadu 2011, 15:16:48 »
Jednoznačne odporúčam Linux Mint, ten také veľké prekvapenia nerobí.
Vidíš, mám zase úplně jiné zkušenosti ;). A navíc změna prostředí je jednodušší než změna celého systému.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #53 kdy: 30 Listopadu 2011, 18:59:54 »
pro ujasnění, ted mám tedy Xubuntu. a musím říct že tedy nabíhá děsně pomalu (čím to, čím to?) a vůbec je zpomalené...
když kliknu jen pravný tlačítkem na plochu tak čekám na menu neobvykle dlouho...

mám tu ještě pár nejasností, tak snad se mi to povede vykoumat, případně bych se Vás ještě dooptala :-) ale ta pomalost mě překvapila....  ???

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #54 kdy: 30 Listopadu 2011, 19:20:15 »
Není to nějaká zahlcenost zbytky předchozích instalací těch desktopových balíčků? Buď bych navrhoval zkusit vytvořit nového uživatele a přihlásit se pod ním, jestli to v něm dělá taky. Pokud ne, pracoval bych pod novým loginem. Pokud se to zpomalení děje i tam, udělal bych čistou instalaci Xubuntu (z ISO obrazu na CD/DVD/USB).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #55 kdy: 30 Listopadu 2011, 19:54:14 »
mě už to nebaví... nedaří se mi nastavit otáčení kostkou pomocí kolečka, což jsem někde na webu našla, že by mělo jít.
Mám zamčené ikony na ploše nějak divně, že nejdou umístit na pravý a spodní kraj obrazovky, ale tohle "zamykání" mám vypnuté - tedy alespon pro okna
nenašla jsem automatické přihlášení, pouze nevyžadovat při přihlášení heslo
navíc při přihlášení nevím zda mám dát xubuntu nebo prostředi xfce .. nechápu v tom rozdíl, jediný jsem našla v tom, že v jednom z těchto vstupů je hlavní nacpané nabídkami..

tohle mě neba, proč to nemohlo být tak jak to bylo. windows nechci ani omylem, ale v linuxu jsem se přestala cítit pohodlně nebaví mě vůbec zapínat počíta  :'( ale potřebuju tu pracovat.

zkusím si vypálit asi 10.04 - to byla s prodlouženou podporou a nainstalovat to znovu..vrrr zase všechno nastavovat znovu, i dkyž tajně doufám, že tím, že mám home na jiném disku mi zůstane nastavení gnome... ježíš takhle mě štvát, to jsme od linuxu nečekala  :'(
« Poslední změna: 30 Listopadu 2011, 19:58:07 od dredata_zizalka »

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #56 kdy: 30 Listopadu 2011, 20:08:08 »
10.04 funguje podle mých představ a doposud jsem nepochopil, proč bych se měl hnát do prostředí, které nepotřebuji a o němž pochybuji. Zvláště pak, když je fakticky ve vývojových fázích - možná na něj kouknu více ve verzi 12.04, ale teď?? Eee :)
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #57 kdy: 01 Prosince 2011, 21:18:25 »
Tak musím říct, že jsem se konečně uvolnila  8)
(když mi počítač nešlape jak očekávám jsem opravdu nesnesitelná)
Považuji velmi pohodlné pouze instalovat programy, které berou nastavení z původního /home  ;D
Stačí tedy instalovat RadioTray a rovnou tam mám původní rádio, amarok mi natáhl moje kolekce apod  ::)
Kostka plochy taky jede, jediné co mě trochu mrzí je, že jsem si nenapsala název souboru, který jsem měla instalovaný na winech ve virtualboxu...byl na tvorbu koláží a dlouho mi trvalo najít "ten pravy" no snad budu mít ještě štěstí  :) a narazím na něj brzy...

Mimochodem, ví někdo, proč starší mozila 3.6.24 umí při zavírání oken nabídnout "uložit" a ta novější to pak už nenabízela?

jinak co se verzí týče, snažila jsem se vždy držet aktuální verzy, protože jsem někde četla, že pokud jednu verzi minu, tak už nemůžu povýšit a musím udělat novou instalaci - tzn. znovu všechno.... a to se mi nechtělo...

No budu si tu nějakou dobu asi hovět v 10.04 a přemýšlet co dál  8)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:částečné povýšení - velké překvapení
« Odpověď #58 kdy: 01 Prosince 2011, 22:04:03 »
Já mám mozillu ve verzi 8 a ta ono uložení oken nabízí..nebo aspoň myslím, že je to ono.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.