Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zabezpečení NB kartou SD  (Přečteno 6954 krát)

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #50 kdy: 12 Února 2012, 18:59:05 »
Vytvoříš kontejner se skrytým oddílem, přimountuješ ten skrytý a v něm opět vytvoříš kontejner.

Právě že toto nějak nejde. Vytvořím skrytý, a pak ho připojím. OK. Ale co a kde mám zmačknout pak, abych po připojení skrytého mohl vytvořit další skrytý(ve skrytém)?
Pokud kliknu na Creat Volume, tak mě to prode tvorbou nového kontejneru a pak skrytého. Ale nikde nemohu najít možnost něco jako "vytvořit skrytý oddíl v existujícím skrytém kontejneru"

Prosím tě, kde v tom jednoduchém programu naleznu takovou možnost? :-)
Budu ti vděčný
Děkuji

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #51 kdy: 12 Února 2012, 19:37:29 »
Je to trochu workaround:
1) vytvor kontejner se skrytym oddilem
2) primountuj skryty
3) podivej se do "mount" na jakem je zarizeni - neco jako /dev/mapper/truecrypt0
4) v prikazovem radku "truecrypt -t -c /dev/mapper/truectrypt0" - otevre se textovy pruvodce
5) vypln vsechno co po tobe chce (hned prvni otazka chces skryty)
6) hotovo
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #52 kdy: 13 Února 2012, 08:05:42 »
Pro zvlášť opatrné by šel jistě napsat skrypt, který by vytvořil n skrytých kontejnerů v sobě.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #53 kdy: 13 Února 2012, 11:14:01 »
Pro zvlášť opatrné by šel jistě napsat skrypt, který by vytvořil n skrytých kontejnerů v sobě.
Jo a až by ráno zapínal počítač tak by půl hodiny klikal hesla než by se dostal ke svým datům.  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #54 kdy: 13 Února 2012, 13:29:20 »
Pro zvlášť opatrné by šel jistě napsat skrypt, který by vytvořil n skrytých kontejnerů v sobě.
Jo a až by ráno zapínal počítač tak by půl hodiny klikal hesla než by se dostal ke svým datům.  ;D
A v tom dojdu policajti  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #55 kdy: 01 Března 2012, 14:30:09 »
Citace
Je to trochu workaround:
1) vytvor kontejner se skrytym oddilem
2) primountuj skryty
3) podivej se do "mount" na jakem je zarizeni - neco jako /dev/mapper/truecrypt0
4) v prikazovem radku "truecrypt -t -c /dev/mapper/truectrypt0" - otevre se textovy pruvodce
5) vypln vsechno co po tobe chce (hned prvni otazka chces skryty)
6) hotovo

Tak toto mi nefunguje.(mám to pod /truecrypt1 což taky dosadím). Dostanu se do toho nastavení příkazovou řádku. zvolím Hidden a Enter. Hodí mi to hlášku Error: Hidden volume can be created only in an existing file or device.

Tak jsem zkusil zadat jinou adresu. Dám tam Mount Directory(z TrueCryptu): /media/truecrypt1 , ale hodí mi to stejnou hlášku jako v předchozím

V příkazové řádce jsem tedy zadal nakonec toto. Kde TCC je to, co naleznu v programu TC a a přimountuju to. Je to v kolonce Volume:
 truecrypt -t -c /home/narval/TCC
Až toto mě pustí dále. Zadám Hidden, pak velikost oddílu a pokračuju až do konce. Nakonci mi to potvrdí vytvoření skrytého oddílu.

Odpojím oddíl Hidden1, protože 2x připojit ten samý soubor nemohu. Připojím nový Hidden2 a je to OK. Ale když ho zase odpojím, tak pak už nemohu připojit ten Hidden1 a dá mi to hlášku "Incorrect password or not a TrueCrypt volume". Přitom ještě před připojením Hidden2 tam připojený byl.

Nějaký nápad co s tím?
Děkuji

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #56 kdy: 01 Března 2012, 19:18:50 »
ne /media/* ale /dev/mapper/*  ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Zabezpečení NB kartou SD
« Odpověď #57 kdy: 02 Března 2012, 09:42:03 »
pardon
špatně jsem to napsal se tak dívám. Já zkusil i dev/mapper. A právě že ten mi nefungoval a hodil mi hlášku Error: Hidden volume can be created only in an existing file or device.

Pak jsem zkusil media/.....(stejná hláška)   a pak i /home/narval/TCC. A toto poslední fungovalo. Jenže, viz.můj předchozí
Citace
Odpojím oddíl Hidden1, protože 2x připojit ten samý soubor nemohu. Připojím nový Hidden2 a je to OK. Ale když ho zase odpojím, tak pak už nemohu připojit ten Hidden1 a dá mi to hlášku "Incorrect password or not a TrueCrypt volume". Přitom ještě před připojením Hidden2 tam připojený byl.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.