Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux  (Přečteno 25669 krát)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2007, 22:37:14 »
Zbytečné zanášení RAM :-)
taky se snažím minimalizovat KDE knihovny...
proto např. nepoužívám AmaroK ale MOC :-)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #26 kdy: 16 Ledna 2007, 02:57:58 »
Nikdo nemluvi o neustalem pouzivani KDE aplikaci, proste jen spustit Konquerora, kdyz se potrebujes nalogovat do KB. Urcite lepsi a rychlejsi reseni, nez spoustet Windows

BTW nedavno jsem schvalne otestoval par KDE aplikaci pod Gnome, porovnal volnou pamet pri pouziti jejich Gnome protejsku a zadne vyznamne rozdily  jsem nezaznamenal. Nerikam, ze je to tak u vseho, ale dovolim si rict, ze tenhle povyk ohledne narocnosti se casto nezaklada na pravde.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #27 kdy: 16 Ledna 2007, 09:28:21 »
Spolehlivý námět pro flame se rozjíždí - co je asi lepší ? :D
V každém případě hlášky typu:
Citace: jakub.lucky
Zbytečné zanášení RAM :-)
mě vždy rozesmějí. A na co máš vlastně RAM? Asi jsou v tom případě lepší widle - prázdná ramka a swapujeme, že? ;)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #28 kdy: 16 Ledna 2007, 09:47:09 »
Citace: Jarda
Nikdo nemluvi o neustalem pouzivani KDE aplikaci, proste jen spustit Konquerora, kdyz se potrebujes nalogovat do KB. Urcite lepsi a rychlejsi reseni, nez spoustet Windows...
Az bude KB opravdu posledni duvod proc udrzovat Windows, mozna to tak udelam. Zatim mam Win take kvuli ucetnictvi a nahravani z DVB-T (vi nekdo jak v linuxu uspat pocitac (acpi sleep) a naplanovat mu vzbuzeni v urcity cas?).

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #29 kdy: 16 Ledna 2007, 10:55:18 »
Citace: nikola
A na co máš vlastně RAM? Asi jsou v tom případě lepší widle - prázdná ramka a swapujeme, že? ;)
Nechci pokračovat ve flameu, ale jen odpovím...
Mám 512 MB RAM a při mých zapnutých programech (Firefox, OpenOffice, Eric3, Thunderbird atd) mívám něco málo pod 500... a nerad bych si tam cpal zbytečně další :-)

Jinak ale nikomu nebráním, aby si KDE programy do GNOME nahrál...


Ad KB: Existuje rozšíření pro Firefox jménem User Agent Switcher, kde není problém nastavit si IE6 na Windows XP :-)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #30 kdy: 16 Ledna 2007, 11:04:53 »
Citace: jakub.lucky
...Ad KB: Existuje rozšíření pro Firefox jménem User Agent Switcher, kde není problém nastavit si IE6 na Windows XP :-)
A mate tohle reseni vyzkousene? Pred case jsem to zkousel a neuspel jsem.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #31 kdy: 16 Ledna 2007, 16:38:00 »
Citace: jakub.lucky
Jinak ale nikomu nebráním, aby si KDE programy do GNOME nahrál...
...to sice ne, ale koser urcite neni sirit neprilis presne informace ohledne zanaseni RAMky.  Pripomina mi to trosku takovy Bububu! na zlobivy decka ;)

Citace: jakub.lucky
Ad KB: Existuje rozšíření pro Firefox jménem User Agent Switcher, kde není problém nastavit si IE6 na Windows XP :-)
Ze to nikoho driv nenapadlo, ze? ;) Ja nevim, jaka ja situace ted, ale kdyz jsem mel KB, tak jeji e-banking vyzadoval ActiveX  a spoustu dalsich veci (i v IE implicitne muselo byt nastaveno "povoleno", u "dotazat se" to uz nefungovalo). Takze pochybuju, ze by jen zmena identifikacnich udaju prohlizece odesilana v hlavicce neco vyresila

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #32 kdy: 16 Ledna 2007, 19:33:53 »
Ad KB:
Přiznám se, nezkoušel jsem...
Jardo, máš pravdu, problém by mohl být i jinde... Psal jsem to dost bez rozmyslu a neuvědomil jsem si nutnost takových věcí jako je ActiveX apod.


ad KDE:
Uznávám vaše argumenty, už se o tomto nebudu vyjadřovat (podobným způsobem jako doposud)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #33 kdy: 16 Ledna 2007, 20:35:27 »
Nicméně zpět k tématu vy zvrhlíci. Zatím se povedlo zprovoznit kombinaci Dosemu a Freedosu pod Ubuntu 6.1. Nainstaluje se distribuční dosemu z repozitářů a k tomu se doinstaluje tato verze Freedosu. Bohužel pod 6.06 mi to zatím spolehlivě nefachčí, páč mám asi bordel po předchozích, nepříliš povedených pokusech. Zkoušejte testujte.
Aj dont spíík ííngliš :)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #34 kdy: 17 Ledna 2007, 11:58:41 »
Citace: Beetljuice
Nicméně zpět k tématu vy zvrhlíci. Zatím se povedlo zprovoznit kombinaci Dosemu a Freedosu pod Ubuntu 6.1. Nainstaluje se distribuční dosemu z repozitářů a k tomu se doinstaluje tato verze Freedosu. Bohužel pod 6.06 mi to zatím spolehlivě nefachčí, páč mám asi bordel po předchozích, nepříliš povedených pokusech. Zkoušejte testujte.
Tak už jsem pokročil dále .... linkonto spustím, ale hodí my chybu o jakémsi chybějícím a nezbude nic jiného, než ho ukončit. O jaký problém se jedná netuším. Sakra to je boj!
To to tady nezkouší nikdo jinej, než já? Nebo Vám to funguje?
Aj dont spíík ííngliš :)

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #35 kdy: 02 Února 2007, 14:36:41 »
Jak to pokracuje, ja jsem jeste Linkonto ani nerozbehl:( zkousel nekdo kontaktovat liberix? s timto dotazem?
Kubuntu 7.10

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #36 kdy: 02 Února 2007, 16:04:51 »
Citace: xjsvoboda
Jak to pokracuje, ja jsem jeste Linkonto ani nerozbehl:( zkousel nekdo kontaktovat liberix? s timto dotazem?
Něco mi říká, že Liberix se na nás vyprdne, když to sám dělá za peníze.
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #37 kdy: 02 Února 2007, 18:19:07 »
To nefungunje IMHO nikomu a ani to nikdo nezkousi. Neni proc. Kdo potrebuje ucetnctvi, ma spolehlivy a PROKAZATELNY (pravne) system pod windows.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #38 kdy: 02 Února 2007, 19:30:48 »
Citace: Pavelp
To nefungunje IMHO nikomu a ani to nikdo nezkousi. Neni proc. Kdo potrebuje ucetnctvi, ma spolehlivy a PROKAZATELNY (pravne) system pod windows.
To je sice pravda,ale proč to tedy někdo (Liberix) prohlašuje za funkční linuxové účetnictví, byť pod emulací DOSu?
Aj dont spíík ííngliš :)

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #39 kdy: 03 Února 2007, 06:52:49 »
zkusil to nekdo rozjet pod cistym FREEDOSem ? ne v linuxu
Kubuntu 7.10

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #40 kdy: 05 Února 2007, 12:13:07 »
Citace: lukas.svoboda
Az bude KB opravdu posledni duvod proc udrzovat Windows, mozna to tak udelam. Zatim mam Win take kvuli ucetnictvi a nahravani z DVB-T (vi nekdo jak v linuxu uspat pocitac (acpi sleep) a naplanovat mu vzbuzeni v urcity cas?).
sakrys.... a to jsem chtel zacit delat media center podle Tveho navodu...
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

Amáta,OP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • http://dominikanky.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #41 kdy: 15 Února 2007, 15:34:54 »
Citace: Beetljuice
Tak už jsem pokročil dále .... linkonto spustím, ale hodí my chybu o jakémsi chybějícím <soubor> a nezbude nic jiného, než ho ukončit. O jaký problém se jedná netuším.
Zdravím!
Také se pokouším rozjet Linkonto. Rozjela jsem dosemu a freedos, ale po spuštění _konto.bat skončím u hlášky:
"cannot create program workspace: File acces denied
C:LINKONTO.15>c:linkonto.15/cklav \u"

a to i přesto, že mám u všech adresářů v /usr/lib/freedos nastaveno rwx

Jak jsi to Linkonto spustil??

PS: Liberix jsem kontaktovala, odpověděli mi, teď dávám dohromady další dotaz :). Plánují návod na instalaci, ale znáte to - mají dost jiné práce...
« Poslední změna: 24 Ledna 2008, 18:18:05 od Anna Taliánová »

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #42 kdy: 15 Února 2007, 16:07:15 »
No nevím jak jsi instalovala,ale já po spuštění dosemu mám (automaticky) namapován /home/ adresář jako disk D:\ a pak stačí mít Linkonto rozbalené v něm,akorát se musí ještě upravit startovací .bat soubor linkonta, tak aby odkazoval právě na umístění na tom disku D: a né C: jak je v něm původně uvedeno.
Pozn.: Ale nevím jak je to u tebe, může to "bohužel" vypadat jinak.
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #43 kdy: 15 Února 2007, 17:43:03 »
Nikdy ho neudelaji. NIKDY!

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #44 kdy: 15 Února 2007, 19:13:58 »
Pavelp: seš hroznej pesimista, víš to :P

škoda že není nějaká přímo čistá open verze účta.. sem myslel, že něco takovýho bude .. škoda :o(
« Poslední změna: 24 Ledna 2008, 18:18:58 od Anna Taliánová »

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #45 kdy: 15 Února 2007, 19:50:21 »
Citace: Beetljuice
Tak už jsem pokročil dále .... linkonto spustím, ale hodí my chybu o jakémsi chybějícím a nezbude nic jiného, než ho ukončit.
Tak mi z Liberixu na můj dotaz odpověděli a vypadá to na problém v config.sys kde se musí nastavit hodnota files=150. Je to klasický parametr z dob účetnictví pod dosem, fandem apod. V nastavení dosemu se, dle mého názoru, ještě musí nastavit použití právě config.sys místo default. Zatím nejsem u PC s Linkontem, ale až to vyzkouším, tak dám vědět.

Citace: PavelP
Nikdy ho neudelaji. NIKDY!
Pesimisto :)
Aspoň, že reagujou na mejly, takže zájem mají ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #46 kdy: 15 Února 2007, 21:35:32 »
Ja za to nemuzu, ze to neudelaji. Files pro foxku je dobry davat 254. (co de)

PS. Foxka v Dosemu a pod Linuxem - je mi mdlo...

A dalsi edit.

Nejaka cista verze ucta pod linux se proste nevyplati delat. Jednak to jeden clovek sam neudela, je to rozsahla oblast. Druhak nasi poslanci vyvadeji takovy kaspariny v zakonech, ze se porad musi udrzovat legislativni spravnost. A to jsou hory zakonu a prirucek a brozurek a skoleni, a to vsechno stoji penize. A tak dal.... Napriklad jen udelat analyzu v cem / pod cim by to melo bezet, aby to mohlo fungovat na co nejsirsim okruhu distribuci ?

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #47 kdy: 15 Února 2007, 22:45:20 »
Pavelp: Prave kvuli tomu uvolnili kody k Linkonto.
Legislativni veci udrzuji, vydelavaji na podpore a cekaji, ze nekdo (komunita) predela rozhrani (a engine), aby to bylo pouzitelny.
Krasnej priklad fungovani firmy ve svete open source, akorat nevim o nikom, kdo by na tom delal.. :(
Asi mame u nas pris malou programatorskou zakladnu, ktera potrebuje ucetnictvi a ma "svobodne mysleni". :(

Ps: nejsem programator a ucetnictvi nesnasim.. :)
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #48 kdy: 16 Února 2007, 00:34:12 »
Videozáznam přednášky Linkonto z prosincové akce Linuxový víkend:  http://avc.sh.cvut.cz/avc.php?id=4082 , ale bohužel toho tam moc není, autor projektu Linkonto byl (je?) nemocný a ten záskok nicmoc. Ale i tak doporučuji zkouknout. Je tam vidět, jak je takováto aplikace obtížně protlačitelná do Linuxu, holt začátky bývají těžké.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #49 kdy: 16 Února 2007, 06:47:22 »
Ja to vsechno chapu, jenze pouzivat Fox v emulovanym DOSU pod Linuxem mi v dnesni dobe pripadne jako pitomost. Svet je uz trosku dal. Kdyz mame databaze typu Postgres, v nejhorsim Mysql a podobne. Cesta do pekel byva vzdy dlazdena dobrymi umysly. Ja si proste myslim, ze tohle nemuze fungovat jednak pro duvody v # 47 a jeste pro spoustu dalsich, druhak proto, ze jde o naprosto prekonanou technologii.

Na tom nic nemeni fakt, ze u nas ve fabrice bezi cely IS pod Foxpro25 a ja to adminuju.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.