Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux  (Přečteno 25670 krát)

JanalTom

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« kdy: 14 Ledna 2007, 16:08:46 »
Hledal jsem nejake ucetnictvi na linux, a hele ono je :-)

PROJEKT LINKONTO       
   
Úvod a historie: Cílem projektu LinKonto je nabídnout kvalitní účetní program pod svobodnou licencí, který funguje v Linuxu. Jako základ jsme použili již více jak deset let existující a úspěšný produkt - účetnictví Konto společnosti Softapp. Ačkoli jde o aplikaci napsanou pro prostředí DOS, má dodnes stovky uživatelů s placenou podporou.

Funkcionality: LinKonto zahrnuje všechny běžné účetní agendy, navíc potom personalistiku, mzdy, knihy jízd apod. K dispozici je také dokumentace v rozsahu 120 stran.

Emulace: Pro rozjetí v Linuxu jsme nejprve přistoupili k emulaci DOSového prostředí pomocí kombinace programů Dosemu a Freedos. V závislosti na zájmu uživatelů i komunity vývojářů pak stanovíme další postup vývoje směrem k čistě linuxové aplikaci.



Licence: Sami autoři Konta přišli s myšlenkou uvolnit tento program pod svobodnou licencí. Po konzultaci s Liberixem bylo rozhodnuto o použití licence GNU GPL. Runtime prostředí Fox je k dispozici jako freeware.

Ke stažení:
http://www.liberix.cz/rp_linkonto.php

Kontakty:
Stránky projektu: www.linkonto.cz, www.linkonto.org, www.linkonto.eu
E-mail (_na_ = @): dotazy_na_linkonto.cz, projekt_na_linkonto.cz
Prominte me otazky, jsem totalni lama a zacatecnik, ale chci vedet vic ! Mejte se mnou prosim strpeni ... ;-)
Pouzivam Ubuntu 7.10
-JT-

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2007, 19:30:27 »
To už se tu řešilo. Čekal bych spíš nějaký návod. Že by spam?

JanalTom

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2007, 21:18:17 »
spam ? sry jen jsem to sem dal, aby to meli i ostatni, ze jsem se nekouknul ze to tu je , je moje chyba, navod ma tady : Manuál programu Konto http://www.liberix.cz/linkonto/manual_konto_93.pdf
Prominte me otazky, jsem totalni lama a zacatecnik, ale chci vedet vic ! Mejte se mnou prosim strpeni ... ;-)
Pouzivam Ubuntu 7.10
-JT-

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2007, 21:22:15 »
toto je reklama ..a ta na fora nepatri .. povacsine sa na forach taketo reklamy mazu .. a dufam, ze zmizne aj z tadeto ..
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #4 kdy: 14 Ledna 2007, 21:55:23 »
Citace: randy
toto je reklama ..a ta na fora nepatri .. povacsine sa na forach taketo reklamy mazu .. a dufam, ze zmizne aj z tadeto ..
No já se domnívám, že reklama na program šířený pod GNU GPL není nic strašného, ale dovolím si smazat tu informaci o placené podpoře.

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2007, 22:21:46 »
nemuzu to nejak rozchodit, v manualu pisou o install.exe ale ve stazenych souborech nic takoveho neni. Jak naistaluju linkonto?
Kubuntu 7.10

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #6 kdy: 14 Ledna 2007, 22:23:51 »
Ja jsem si take v prvni chvili myslel ze je to reklama, ale je to pouze informace o programu s odkzy na domovskou stranku/download. Ten text v horni casti co vypada jako by ho autor prispevku psal sam a prezentoval svuj vyvojarsky tym je pouze copy/paste z liberixu.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #7 kdy: 14 Ledna 2007, 23:33:16 »
No já bych nějaký spam neřešil, informace o Linkotu zde, je určitě přínosem, ale je pravda, že bych uvítal jasný a podrobný návod na rozchození pod (?)Ubuntem, protože je to zatím pro mě nefunkční. Pro chod je optimální a doporučované Dosemu a freedos, bohužel mě se toto nepovedlo rozchodit. Dosemu prostě nejde a nevím jasně proč. Zkoušeno na 6.06 i 6.1. Ten návod v .pdf je pouze základní návod přímo od dodavatele programu a neřeší linuxovou instalaci.
Chtěl bych udělat přechod ve firmě, ale takto je to pro mě zatím neřešitelné. :(
Aj dont spíík ííngliš :)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2007, 00:04:44 »
Prosim JanalTom, aby napsal podrobny navod, jak tento program rozchodil. Hlavne konfigurace emulatoru DOSu a zprovozneni tisku.

Sam rad opustim MoneyS3 a budu mit Windows uz jen kvuli internetbankingu KB (i tento duvod snad brzy pomine).

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #9 kdy: 15 Ledna 2007, 00:17:20 »
Citace: lukas.svoboda
Sam rad opustim MoneyS3 a budu mit Windows uz jen kvuli internetbankingu KB (i tento duvod snad brzy pomine).
Přesně ... Profibanka KB mě neskutečně prudí, bohužel firemní přechod od jednoho bankovního ústavu k druhému není tak jednoduchou záležitostí. :(
Aj dont spíík ííngliš :)

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #10 kdy: 15 Ledna 2007, 07:24:17 »
jj prosim presny navod jak to cele rozchodit :)
Kubuntu 7.10

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2007, 07:46:11 »
Ano zase ta KB. Bohužel přechod je složitější když klienti už plně využívají tento účet. Mě to decela štvalo, ale pak jsem pod linuxem KB rozběhal a normálně tento účet používám. Ale na tento úč. program mrknu taky :)

...jen by to fakt chtělo návod na rozběhnutí. Také to nemůžu donutit běžet :|
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2007, 08:49:20 »
Citace: BAD-28
...pak jsem pod linuxem KB rozběhal a normálně tento účet používám...
S jakym prohlizecem? Vim pouze o navodu pro Konqueror, ten ale do Gnome instalovat nechci.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #13 kdy: 15 Ledna 2007, 14:05:47 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: BAD-28
...pak jsem pod linuxem KB rozběhal a normálně tento účet používám...
S jakym prohlizecem? Vim pouze o navodu pro Konqueror, ten ale do Gnome instalovat nechci.
Nechcete instalovat Konqueror, ale udržovat Windows ano? No zdá se mi to trošičku pokrytecké. ;)

Jinak na Lunuxsoftu vyšel článek. Nečetl jsem, tak nevím:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1371

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2007, 14:07:30 »
to je prave ten navod s Konquerorem

JanalTom

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #15 kdy: 15 Ledna 2007, 16:19:48 »
omg  co to melete jaka reklama, kriste hnato, viz muj prispevek #3,  ja to sem dal pro ostatni pac jsem vsude mozne cetl ze ze ucto na linuxu je obrovsky problem,
takze pokud je ti to randy proti srsti, tak to nekdo smazte a priste se na vas vyprdnu, sem chtel pomoct lidem na linuxu ...

castecne musim souhlasit s drat ze je to copy paste, ale jinak s tou firmou nemam nic spolecneho a do doby vlozeni prispevku jsem o ni ani nevedel, jen jsem mel radost, ze jsem neco takoveho nasel ...

tak nic no, priste si rozmyslim po techto reakcich, jestli sem neco dam abych zase nebyl takto"ocernen" :-(

co se tyce rozchozeni, zkusim to, jeste jsem na to nemel cas, ale pokud se mi to povede, dam sem navod, treba me zase nenadate ...
Prominte me otazky, jsem totalni lama a zacatecnik, ale chci vedet vic ! Mejte se mnou prosim strpeni ... ;-)
Pouzivam Ubuntu 7.10
-JT-

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #16 kdy: 15 Ledna 2007, 16:34:50 »
Citace: JanalTom
omg  co to melete jaka reklama, kriste hnato, viz muj prispevek #3,  ja to sem dal pro ostatni pac jsem vsude mozne cetl ze ze ucto na linuxu je obrovsky problem,
takze pokud je ti to randy proti srsti, tak to nekdo smazte a priste se na vas vyprdnu, sem chtel pomoct lidem na linuxu ...

castecne musim souhlasit s drat ze je to copy paste, ale jinak s tou firmou nemam nic spolecneho a do doby vlozeni prispevku jsem o ni ani nevedel, jen jsem mel radost, ze jsem neco takoveho nasel ...

tak nic no, priste si rozmyslim po techto reakcich, jestli sem neco dam abych zase nebyl takto"ocernen" :-(

co se tyce rozchozeni, zkusim to, jeste jsem na to nemel cas, ale pokud se mi to povede, dam sem navod, treba me zase nenadate ...
Klídek .... buď v pohodě :) .... ozvalo se pár citlivejch jedinců, kteří o tom věděli prd :D snad jim linuxový bůh promine ...
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #17 kdy: 15 Ledna 2007, 16:37:26 »
JanalTom: castecne souhlasim s Vasim nazorem na reklamy. Nekdo supluje komisi pro rozhlas a televizi.
Na druhe strane, to ze tenhle program existuje, tady vi docela dost lidi, ale malokdo ho videl funkcni a v te Vami popsovane konfiguraci asi nikdo. Takze tak obrovsky objev to zase nebyl. Nuz, Jara da C. to mel s patenty taky tezky.

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #18 kdy: 15 Ledna 2007, 16:47:16 »
budme radi ze to nekdo zverejnil i kdyby to nekdo vedel tak alspon se o tom zase zacne diskutovat a treba se podari nakonec program rozchodit a budeme vsichni spokojeni. Kazda takova zprava ma byt oslavovana a ne naopak. Jestlize je to free, open... tak proc ne reklamu :) i kdyby to byl vlastni program, vzdyt o tom prece je linux - neco vyrobim, najdu... a reknu o tom ostatnim kteri to treba nevedi, potrebuji ci dokonce upravi. Diky tomu ze na foru nekdo obcas da link ci vzpomene nejaky program tak ho objevim a vyzkousim a casto jsem velmi prijemne prekvapen. jen houst a vice. Jirka Svoboda
Kubuntu 7.10

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #19 kdy: 15 Ledna 2007, 16:52:06 »
Zverejnene to tu bylo uz pred pul rokem .....

xjsvoboda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #20 kdy: 15 Ledna 2007, 16:56:10 »
Citace: Pavelp
Zverejnene to tu bylo uz pred pul rokem .....
opakovani matka moudrosti :) nic ve zlem. Je novy kalendarni rok a zacina nove ucetnictvi-tzn. je to aktualni tema, tak proc to znovu nezverejnit:)
Kubuntu 7.10

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #21 kdy: 15 Ledna 2007, 17:09:15 »
Nic proti, me vadi, ze zatimco prispevek je psany tonem "jo, opravdu, uz to jede" , ve skutecnosti to neni pravda. Autor nas mystifikuje. A mimoto, jak to vypada, tak by nas melo zachranit dosovske ucetnictvi pod FoxPro, tedy zalezitost stara kolem deseti roku ( z hlediska pouzite platformy.) Pro dnesni dobu uz podle meho trosku fosilni (vykopavka).

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #22 kdy: 15 Ledna 2007, 17:21:09 »
Citace: lukas.svoboda
S jakym prohlizecem? Vim pouze o navodu pro Konqueror, ten ale do Gnome instalovat nechci.
Přesně tím Konquerorem jak píšeš. Je to snad opravdu jediná možnost jak se dostat do KB banky z Linuxu. Myslím, že není zase problém nainstalovat jej do Gnome. Alespoň dle mě je to lepší než skákat do Win kvůli každému přihlášení do banky.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #23 kdy: 15 Ledna 2007, 19:50:02 »
Nerikam ze je to problem, ale nechci instalovat knihovny KDE do systemu s Gnome.

Jere

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 625
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #24 kdy: 15 Ledna 2007, 20:09:19 »
Citace: lukas.svoboda
Nerikam ze je to problem, ale nechci instalovat knihovny KDE do systemu s Gnome.
Muzu se zeptat na duvod? Pokud je tedy nejaky jiny nez "nabozensky" :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.