Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux  (Přečteno 25671 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #50 kdy: 16 Února 2007, 08:36:12 »
Citace: Pavelp
Ja to vsechno chapu, jenze pouzivat Fox v emulovanym DOSU pod Linuxem mi v dnesni dobe pripadne jako pitomost. Svet je uz trosku dal. Kdyz mame databaze typu Postgres, v nejhorsim Mysql a podobne. Cesta do pekel byva vzdy dlazdena dobrymi umysly. Ja si proste myslim, ze tohle nemuze fungovat jednak pro duvody v # 47 a jeste pro spoustu dalsich, druhak proto, ze jde o naprosto prekonanou technologii.

Na tom nic nemeni fakt, ze u nas ve fabrice bezi cely IS pod Foxpro25 a ja to adminuju.
To máš asi pravdu, ale .... mám známou, která je daňová poradkyně, má účetní firmu a zpracovává data od spousty firem a ze všech možných účetnictví jim právě nejvíce vyhovují ta, která běží pod Dosem(Fandem,Foxkou). Z hlediska zpracovávání (datlování) určitých podobných dat je to pro ně časově nejefektivnější prostředí. Bohužel jim chybí některé vymoženosti modernějších systémů ... export do pdf apod. ... Ona totiž ta grafická rozhraní dost zdržují ... myš>klik>klik atd. Je totiž rozdíl mezi účetní ve firmě, která udělá za den pár dokladů a mezi účetné ve firmě, která účetnictví zpracovává pro ostatní. Ale to by byla diskuze(flame) na dlouho.
Prostě snažme se pokračovat v konstruktivní diskuzi na téma "Jak rozchodit Linkonto v Ubuntu" a neplkejme zde zbytečně nad Linuxem a účetními programy ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavelp

  • Host
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #51 kdy: 16 Února 2007, 14:00:24 »
která běží pod Dosem(Fandem,Foxkou). Z hlediska zpracovávání (datlování) určitých podobných dat je to pro ně časově nejefektivnější prostředí. Bohužel jim chybí některé vymoženosti modernějších systémů ... export do pdf apod. ... Ona totiž ta grafická rozhraní dost zdržují ... myš>klik>klik atd. Je totiž rozdíl mezi účetní ve firmě, která udělá za den pár dokladů a mezi účetné ve firmě, která účetnictví zpracovává pro ostatní. Ale to by byla diskuze(flame) na dlouho.
***************************************
To neni flame, to je pravda. Rychlost porizovani dat je v takovychto systemech naprosto kardinalni zalezitost. A Win systemy jsou maloktery udelany tak, aby to ulehcily. Oni to marketingovi vzdy radsi ukazujou na prehledech, ale porizovani dat jaksi jen tak zmini. Holt DOS je DOS, ten nic neprekona.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #52 kdy: 16 Února 2007, 17:16:38 »
Oni na to uvolnili kod? A v ce je to psany?
Ja se o to kdysi zajmal (pac mel tatik zivnost), ale stejne i tak bych se rad podilel na necem kloudnym (jenom to musi byt psany v C++:o), co je pro Linux.
A ucto neni az tak slozity (zadna grafika, zadny derivace a integraly a jde to udelat vse v pevne radove carce - tim se to prej docela zrychli, ale asi spis plati pro jednoucelove aplikace viz Progres v o.d. Tesco na pokladnach).
Legislativu zvladla moje mati (zdravotni sestra) na papire po nekolik let (oni vetsinou zmeni akorad procenta danove sazby a tak, ale postupy pocitani zustavaji stejne).
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #53 kdy: 19 Února 2007, 09:15:18 »
Tak po další komunikaci s Liberixem, mi bylo řečeno, že hra striktně vyžaduje aby byla nainstalována na disku c:\ Bohužel nevím jak program (Dosemu+Freedos) přesvědčit, abych si mohl domácí adresář nalinkovat jako disk c:\. Instalace použije domácí adresář uživatele jako disk d:\. Návod na AbcLinuxu jsem četl, ale ačkoliv už nejsem úplnej-linuxovej-začátečník, tak jsem to moc nepochopil, teda se mi to spíš nepovedlo. Uvidíme co dál.
Aj dont spíík ííngliš :)

seastorm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 93
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #54 kdy: 23 Února 2007, 19:48:52 »
Ahoj všem!
Chtěl jsem Vás požádat o polopatický popis toho jak rozběhat linkonto pod ubuntu
za jakýkoli návod moc děkuju, nějak se mi jej nedaří rozchodit a nevím čím to.
Mám Edgyho 6.10 a chtěl bych si linkonto vyzkoušet jak funguje....
díky moc
zdravím Vás
Honza

chessx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
LINKONTO - Ceske Ucetnictvi pro linux
« Odpověď #55 kdy: 18 Září 2007, 13:50:30 »
Já bych si také přál rozumný návod jak linkonto rozběhat. DOSemu mě běhá, ale zdá se mě, že mám trošku jiné adresáře než píšou v instalaci. Např píšou, že "C:" DOSu je v /usr/share/dosemu/freedos a já ho mám v /usr/lib/freedos

Děkuju a přeji hezký den

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.