Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bluetooth - nelze spárovat  (Přečteno 22261 krát)

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #25 kdy: 21 Ledna 2007, 11:32:22 »
Ne přestal jsem to řešit v tu chvíli, kdy mi to šlo aspoň jednou cestou :)
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #26 kdy: 21 Ledna 2007, 11:59:51 »
Citace: p.dohny
No já sem si nainstaloval v synapticu ty balíčky pro bluetooth ono se nainstalujou všechny 4 idky teda jen jeden je na posílání :) ještě je tam nějakej chat a tak. Tak buď touhle věcičkou anebo mě to teda s tímhle funguje jen jedním směrem a to z pc do telefonu...ovládání je naprosto jednoduchý. No a tím druhým směrem mi to valí díky věcičce, která se nainstalovala taky během toho a ta je v aplikace->příslušenství->sdílení souborů přes bluetooth...po instalaci doporučuju restartnout PC...pak mi to už jelo bez problémů.
..jo moc jsem nepobral, jakým způsobem ti valí posílání PC->Telefon...?

..jinak kdyby chtěl někdo stejně jako já zprovozňovat routování internetu přes BT do telefonu, tak tady jsem našel príma návod...zatím to teda nemám rozmakaný, ale myslím si, že to půjde:)

http://my.opera.com/nicomen/blog/index.dml/tag/ubuntu
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:19:34 od Anna Taliánová »

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #27 kdy: 21 Ledna 2007, 13:04:02 »
Citace: Onygzzz
Citace: p.dohny
No já sem si nainstaloval v synapticu ty balíčky pro bluetooth ono se nainstalujou všechny 4 idky teda jen jeden je na posílání :) ještě je tam nějakej chat a tak. Tak buď touhle věcičkou anebo mě to teda s tímhle funguje jen jedním směrem a to z pc do telefonu...ovládání je naprosto jednoduchý. No a tím druhým směrem mi to valí díky věcičce, která se nainstalovala taky během toho a ta je v aplikace->příslušenství->sdílení souborů přes bluetooth...po instalaci doporučuju restartnout PC...pak mi to už jelo bez problémů.
..jo moc jsem nepobral, jakým způsobem ti valí posílání PC->Telefon...?

..jinak kdyby chtěl někdo stejně jako já zprovozňovat routování internetu přes BT do telefonu, tak tady jsem našel príma návod...zatím to teda nemám rozmakaný, ale myslím si, že to půjde:)

http://my.opera.com/nicomen/blog/index.dml/tag/ubuntu
No ja sem mel spis prave problem s tim, ze mi to neslo na druhou stranu telefon-PC. Ale z PC mi to vali normalne pohodicka pres OBEX...ten se nainstaloval v tom Synapticu.
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:19:11 od Anna Taliánová »
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #28 kdy: 21 Ledna 2007, 13:28:37 »
Citace: p.dohny
Citace: Onygzzz
Citace: p.dohny
No já sem si nainstaloval v synapticu ty balíčky pro bluetooth ono se nainstalujou všechny 4 idky teda jen jeden je na posílání :) ještě je tam nějakej chat a tak. Tak buď touhle věcičkou anebo mě to teda s tímhle funguje jen jedním směrem a to z pc do telefonu...ovládání je naprosto jednoduchý. No a tím druhým směrem mi to valí díky věcičce, která se nainstalovala taky během toho a ta je v aplikace->příslušenství->sdílení souborů přes bluetooth...po instalaci doporučuju restartnout PC...pak mi to už jelo bez problémů.
..jo moc jsem nepobral, jakým způsobem ti valí posílání PC->Telefon...?

..jinak kdyby chtěl někdo stejně jako já zprovozňovat routování internetu přes BT do telefonu, tak tady jsem našel príma návod...zatím to teda nemám rozmakaný, ale myslím si, že to půjde:)

http://my.opera.com/nicomen/blog/index.dml/tag/ubuntu
No ja sem mel spis prave problem s tim, ze mi to neslo na druhou stranu telefon-PC. Ale z pc mi to vali normalne pohodicka pres OBEX...ten se nainstaloval v tom Synapticu.
..takže jako jenom přes terminál? Přes ten mi to totiž chodí taky....nejde mi to přes ten gnome grafickej bigbít..
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:21:24 od Anna Taliánová »

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #29 kdy: 21 Ledna 2007, 13:35:37 »
Citace: Onygzzz
Citace: p.dohny
Citace: Onygzzz
..jo moc jsem nepobral, jakým způsobem ti valí posílání PC->Telefon...?

..jinak kdyby chtěl někdo stejně jako já sprovozňovat routování internetu přes BT do telefonu, tak tady jsem našel príma návod...zatím to teda nemám rozmakaný, ale myslím si, že to půjde:)

http://my.opera.com/nicomen/blog/index.dml/tag/ubuntu
No ja sem mel spis prave problem s tim, ze mi to neslo na druhou stranu telefno-pc. Ale z pc mi to vali normalne pohodicka pres OBEX...ten se nainstaloval v tom snyapticu.
..takže jako jenom přes terminál? Přes ten mi to totiž chodí taky....nejde mi to přes ten gnome grafickej bigbít..
Nee vůbec terminál... je to normálně prográmek kterj se spustí: aplikace-internet-OBEX, ale v základu Ubuntu není musí se instalovat v synapticu.
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #30 kdy: 21 Ledna 2007, 14:47:35 »
Takže další zjištění....ono to přes to Gnome-bluetooth, když pravým kliknu na soubor na ploše, nebo v nautilu a dám odeslat, chodí...ale naskočí tam ten můj telefon až když současně v terminálu telefon připojím přes sudo hcitool cc 00:0E:6D:EC:DA:C2....což je dosti nepraktické...

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #31 kdy: 21 Ledna 2007, 18:35:12 »
Tak to věřím to je dost divný, sem to teda taky zkoušel tim myšítkem a funguje to naprosto bez problémů. Jestli je moýnost tak bych zkusil možná posílat na jinej telefon nebo jinym modrozubem. Když to chvilku de a chvilku ne tak je to divný.
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:22:45 od Anna Taliánová »
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Onygzzz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #32 kdy: 21 Ledna 2007, 18:52:57 »
Citace: p.dohny
Tak to věřím to je dost divný, sem to teda taky zkoušel tim myšítkem a funguje to naprosto bez problémů. Jestli je možnost tak bych zkusil možná posílat na jinej telefon nebo jinym modrozubem. Když to chvilku de a chvilku ne tak je to divný.
No ne...ono to jde pořád...ale je prostě potřeba prvně ten telefon připojit přes hcitool...prostě mám beztak někde něco blbě nastavený, že si to nevyskenuje a nespojí samo :(
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:24:05 od Anna Taliánová »

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #33 kdy: 08 Února 2007, 18:46:18 »
Zdarec chlapici, jak jste vyresili to s tim bluez-pinem?  Sem totiz taky zamrzl zrovna jako vy dva, ze mi nic na zadavani hesla nevyskocilo a prikazovy radek odmital info o mobilu vypsat, natozpak se sparovat.

Ktery heslo jste pouzili (1234 nebo 1111), jaky je rozdil mezi:
passkey "1234";     a
pin_helper /usr/bin/bluez_pin_simple; ??

Tech verzi toho konfiguracniho souboru je tu vic a ja nevim, ktery mam pouzit.
(mozna bude lepsi hodit sem ty konfiguracni soubory, se kteryma se vam to rozjelo)

A ktery balicky mate nainstalovany pres Synaptic? Sem totiz naky odebiral.
A jaky balicky pouzivate na to GUI rozhrani pro vymenu dat a spravu pripojeni (preferuju klikacku podobnou Woknum)?

Diky za odpovedi.

PS: Nemuzu se smirit s tim, ze bych najizdel do Woken, pokazdy, kdyz chcu nahrat Javu do Nokie.
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

neveceral

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 471
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #34 kdy: 08 Února 2007, 18:53:30 »
no, mně Nokia E50 hlásí nepodporované zařízení, když už se teda připojí, i když se mi kdysi podařilo spárovat, a pak se stejně během asi 5-10 vteřin odpojí a šmitec, takže jsem osobně nepořešil nic. Byť se mi již 2x podařilo synchronizovat s Evolution, ale z asi 100 pokusů :-/
Jinak spárovalo se to na 1111 na ničen jiném ne, ale nevím proč.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #35 kdy: 12 Února 2007, 12:58:35 »
Tak se mi to podarilo :)

Kód: [Vybrat]
#
# HCI daemon configuration file.
#

# HCId options
options {
# Automatically initialize new devices
autoinit yes;

# Security Manager mode
#   none - Security manager disabled
#   auto - Use local PIN for incoming connections
#   user - Always ask user for a PIN
#
security auto;

# Pairing mode
#   none  - Pairing disabled
#   multi - Allow pairing with already paired devices
#   once  - Pair once and deny successive attempts
pairing multi;

# Default PIN code for incoming connections
passkey "1111";
#pridano:
#pin_helper /usr/local/bin/bluez_pin_simple;
}

# Default settings for HCI devices
device {
# Local device name
#   %d - device id
#   %h - host name
name "%h-%d";

# Local device class
#class
class 0x3e0100;

# Default packet type
#pkt_type DH1,DM1,HV1;

# Inquiry and Page scan
iscan enable; pscan enable;
discovto 0;

# Default link mode
#   none   - no specific policy
#   accept - always accept incoming connections
#   master - become master on incoming connections,
#            deny role switch on outgoing connections
lm accept;
#pridano master;

# Default link policy
#   none    - no specific policy
#   rswitch - allow role switch
#   hold    - allow hold mode
#   sniff   - allow sniff mode
#   park    - allow park mode
lp rswitch,hold,sniff,park;
#smazano switch
}
Kód: [Vybrat]
1111
Kód: [Vybrat]
#
# RFCOMM configuration file.
#

rfcomm0 {
# # Automatically bind the device at startup
bind yes;
#
# # Bluetooth address of the device
device 00:16:4E:7D:D4:A6;
#
# # RFCOMM channel for the connection
channel 1;
#
# # Description of the connection
comment "Example Bluetooth device";
}
Nutno dodat, ze sem cerpal prevazne z:
http://www.suseportal.cz/kmobiletools
a musel jsem si nainstalovat kdedesktop (nebo tak nejak) a pak kmobile

Chtelo to par restartu, ale to pripojeni musim zprovoznit vzdy rucne.

Gnokii mi nejak nefacha
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:25:43 od Anna Taliánová »
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

neveceral

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 471
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #36 kdy: 12 Února 2007, 15:51:19 »
tak jsem to okopíroval + změnil MAC, sice mi to již chodí, zatím (ťuk ťuk) nepadá, ale nepřipojí se automaticky + nemůže dát v telefonu ubuntu mezi autorizovaný, pak to prostě nechodí... ach jo.

tvrdiaak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #37 kdy: 23 Února 2007, 12:31:42 »
Panove, zda se ze mam stejny problem. NB HP nc6320 a MT SonyErik K740i i Nokia 6320.

Sdílení souborů přes Bloutooth 0.8.0 bez problému přijímá spojení iniciovaná telefonem.
hcitool naskenuje vsechna zarizeni a nema zadny problem s pripojenim a odpojenim.

Ovšem ani OBEX client, ani Bluetooth chat, ani BT nástroj Nautilus-sendto nedokáže nadetekovat žádné zařízení.
Výjimku tvoří případ, kdy po spouštění sendto dialogu vedle v konzoli přes hcitool připojíte mac adresu svého telefonu. Pak se ve výběru sendto dialogu objeví jméno telefonu a možnost soubor odeslat. Pak jde všechno ok. Je to však třeba takto udělat při každém posílání. Pokud totiž už máte BT spojení navázáno, dialog mobil nenadetekuje.
Myslíte že je to chyba v nastavení, nebo bug?

leonell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #38 kdy: 05 Dubna 2007, 21:44:58 »
K tématu nemožnosti odesílat data z PC do mobilu:

Mělo by fungovat pravé tlačítko na souboru a „Odeslat“, „OBEX Bluetooth“. Nefunguje.
Mělo by fungovat „gnome-obex-send“ bez určení adresy. Nefunguje resp nenajde žádné zařízení.
Je vysoce pravděpodobné že příčina je společná.

Workaround:
sudo hciconfig hci0 inqmode 0
sudo /etc/init.d/bluetooth restart


Poté již se zařízení objeví a přenos funguje.
První uvedený příkaz by měl být uveden v rc.local, aby se aktivoval po startu systému.

Následující příkaz z shellu funguje i bez toho přepnutí:
$gnome-obex-send -d 11:22:33:44:55:66 /home/lur/test.jpg
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:27:43 od Anna Taliánová »

pentium

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #39 kdy: 28 Května 2007, 13:17:45 »
Neviem ci vam to pomoze ale ja pouzivam "Zdieľanie súborov cez Bluetooth 0.8.0" a mi to ide bez toho aby som nieco ine riesil. Mam nainstalovany aj standartny bluetooth a posielam a prijmam bez problemov mam SE W300i a MSI bluetooth. Ale nefunguje mi dialkove cez bluetooth.

Tomáš Vrbka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
    • http://teo.bullik.com/
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #40 kdy: 18 Června 2007, 12:07:42 »
Citace: Onygzzz
Takže chlapi jistej (velkej) pokrok. Přeinstaloval jsem bluez-utils a bluez-pin, pustil gnome-bluetooth (Alikace-Příslušenství-Sdílení souborů přes BT), v telefonu jsem vyskenoval počítač, dal jsem spárovat, na PC vyskočila žádost o spárování a toto v pořádku proběhlo.
Potvrzuju, pokud zaboha nejde spárovat tak v synapticu přeinstalujde bluez-utils a bluez-pin.
Prijde mi ze zmeny v etc/bluetooth/hcid.conf se projevili az po preinstalovani tech balicku
(projevila se zmena nazvu pocitace v hcid.conf: device { name "Ubuntu-PC" .... )
Acer Aspire 1642ZWLMI Ubuntu 7.04  → http://teo.bullik.com
Jede webmaster ve vlaku a slyší:  td /td   td /td    td /td

dwbmb

  • Host
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #41 kdy: 02 Července 2007, 20:34:46 »
Kód: [Vybrat]
root@cehovsky:/home/cehovsky# hcitool scan
Scanning ...
        00:07:E0:5D:B4:0E       machina animata
root@cehovsky:/home/cehovsky# hcitool cc 00:07:E0:5D:B4:0E   #telefon se pripoji a okamzite odpoji
root@cehovsky:/home/cehovsky# hcitool auth 00:07:E0:5D:B4:0E
Not connected.
gnome-obex-send nenajde zadna zarizeni a pri spusteni v konzoli to vypise zajimavou vec:
Kód: [Vybrat]
root@cehovsky:/home/cehovsky# gnome-obex-send

(gnome-obex-send:8816): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed.
nacez se spusti dialogove okno a jako v predeslem pripade nenajde nic

Kód: [Vybrat]
sudo hciconfig hci0 inqmode 0
sudo /etc/init.d/bluetooth restart
nezmenilo vubec nic.

pokud pridam mac adresu, tak to vyhodi:
Kód: [Vybrat]
root@cehovsky:/home/cehovsky# gnome-obex-send -d 00:07:E0:5D:B4:0E /home/cehovsky/bjetule.jpg

(gnome-obex-send:8904): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed.
nacez se dlouho nic nedeje, az nakonec vyskoci dialogove okno "vzdaleny objekt nepodporuje prenos souboru", coz je zvlastni, pac vsechny obrazky, ktery v telefonu mam, jsem prijal pres BT.

posilani z telefonu do PC jede jako po masle

nejake napady ?
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:30:54 od Anna Taliánová »

žirafka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Bluetooth - nelze spárovat
« Odpověď #42 kdy: 08 Července 2007, 16:20:47 »
Opravdu už nevím co bych mohla změnit. Přepsala jsem hcid.conf podle Beetljuice a konečně odešlu z laptopu do telefonu to co chci, opačným směrem však nikoliv. Jak se pokusím o spárování objeví se opět HCI authentication request failed: Input/output error  :(
Nevíte kde je zakopaný pes?
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 02:32:02 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.