Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam se podělo staré dobré fórum?  (Přečteno 6746 krát)

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Kam se podělo staré dobré fórum?
« kdy: 28 Května 2012, 21:20:52 »
V poslední době se mi zdá ubuntu fórum trochu mrtvé a zahlcené kritikou unity. Pořád čtu témata typu: přežijeme to s unity?,chyby ve 12.04, vylévání srdíčka - kritika unity...

Každý má samozřejmě právo vyjádřit svůj názor, ale neznechucuje vás už to číst stále dokola?? A také jak to asi působí na nové uživatele?
Slouží snad tohle fórum jen k tomu, aby jsme tu jen pořád dokola kritizovali unity?  :'(

Taky unity nepoužívám a mám svůj názor, ale uvědomuji si, že tahle kritika asi nic pozitivního nepřináší a komunita s tím, jakou cestou se unity vydalo asi nic neudělá.
Když si prohlížím statistiky fóra, zdá se mi, že aktivita a zájem o fórum trochu upadá. Je to jen můj pocit? Kde je těch 479 uživatelů online, zlomíme někdy tento rekord???  ;)


Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2012, 23:02:14 »
V poslední době se mi zdá ubuntu fórum trochu mrtvé a zahlcené kritikou unity. Pořád čtu témata typu: přežijeme to s unity?,chyby ve 12.04, vylévání srdíčka - kritika unity...

Každý má samozřejmě právo vyjádřit svůj názor, ale neznechucuje vás už to číst stále dokola?? A také jak to asi působí na nové uživatele?
Slouží snad tohle fórum jen k tomu, aby jsme tu jen pořád dokola kritizovali unity?  :'(

Taky unity nepoužívám a mám svůj názor, ale uvědomuji si, že tahle kritika asi nic pozitivního nepřináší a komunita s tím, jakou cestou se unity vydalo asi nic neudělá.
Když si prohlížím statistiky fóra, zdá se mi, že aktivita a zájem o fórum trochu upadá. Je to jen můj pocit? Kde je těch 479 uživatelů online, zlomíme někdy tento rekord???  ;)

Fórum zůstalo, i uživatelé většinou zůstali... Jen je od dob Unity stále tolik nečekaných problémů. Pryč je doba, kdy Ubuntu platilo za stabilní a uživatelsky přívětivou distribuci. U 12.04 LTS verze pozoruji takovou nestabilitu, zamrzání systému, kdy jediná možnost je natvrdo vypnout tlačítkem vypínání a pak laborovat po znovunaběhnutí, aby to nějakou dobu zůstalo použitelné pro práci... Samotného mě to mrzí, jako dlouholetého zaníceného fanouška Ubuntu... :-[
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

gandhi

  • Host
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2012, 23:02:52 »
Tak ja si myslim, ze Unity riesia vecsinou geeci a netajim sa tym, osobne moc neprispievam ale programujem RSS citacku vo volnom case, proste zmenili sa mi zaujmy a neriesim uz tieto veci vobec, radsej nieco tvorim.

Ten upadok zaujmu moze byt tym, ze sa ludia presunili inam (myslim tym geekov), toto je velmi takze z pohladu PR, prekrocit urcitu fazu ('chasm') v kazdom projekte, ked sa snazi dosiahnut urcite sirsie publikum (negeekov). A myslim, ze ubuntu je prave v tejto faze, takze predpokladam ze bude odliv geekov urcite. Otazka je, preco za 10 rokov sa ziadna distribucia nepresadila medzi ludmi? Toto mi prijde trosku pritiahnute za vlasy, linuxaci tu volaju po user-centric distribucii a ked prijde unity tak su zas nespokojni, ja tych ludi nechapem, pre mna oni nemaju vobec cit pre vizie a buducnost a nulovu empatiu, ja chapem, ze nekomu to unity nesadne, su tam bugy, ale je to najuserfriendly co je vo svete linuxu teraz.

Ja som tiez kedysi bol taky, ze byt cool a mat linux, ale zostarol som rapidne a uz ma to vobec nezaujima.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #3 kdy: 28 Května 2012, 23:04:04 »
Lidí je opravdu málo, to ano...

Nicméně s nestabilitou a s diskutovanými problémy nemám podobnou zkušenost... ač jsem se kdysi na Unity nadával.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2012, 00:09:03 »
Unity by se tady samozřejmě na fóru řešit mělo, ale.... Nový uživatel, který si několikrát opakovaně přečte tyto zmíněné vlákna, kterých je tu několik a stále přibývají asi získá předem negativní zkušenost... možná teprve přemýšlí o instalaci a fórum ho takovými příspěvky odradí... stejně jako třeba někteří uživatelé nevhodnou odpovědí na dotazy. Pokud chceme získat více uživatelů nejen fóra, ale i ubuntu, není tohle asi nejlepší reprezentace ubuntu.

Jen jsem chtěla upozornit na tohle a na to, že se ubuntu fórum v poslední době dost změnilo. 

Rover623

Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2012, 00:50:15 »
Problém Unity je je v tom, že pro většinu běžných uživatelů je to nejlepší prostředí jaké kdy viděli. Od běžných "lamerů" se stále častěji setkávám s názorem, že Unity je přesně ten desktop který chtějí. Jenže tihle lidé na fórum obvykle nepřispívají (obvykle ani nevědí, že něco takového je).

Na druhé straně stojí značně pokročilí uživatelé kterým obvykle Unity nevyhovuje, ale buď ho dokážou nahradit nebo si ho upravit podle sebe. Ti také obvykle nezakládají vlákna o Unity, jednoduše proto, že to nepotřebují.

Někde mezi stojí běžní uživatelé Ubuntu (omlouvám se výjimkám), kteří akorát remcají, že se jim to nelíbí a že tohle a tomto nefunguje jak byli zvyklí. Obvykle s nulovou ochotou vyvinout jakoukoli činnost jak se Unity buď zbavit nebo si to přiohnout podle sebe.

Poslední je skupina lidí kteří mají s Unity skutečně problémy a těch také není málo. Mě nešla akcelerace grafiky v 11.04 ani v 11.10, ve 12.04 mi sice jde, ale Compiz je sakra nestabilní a dost často to prostě padne a můžu restartovat z terminálu. Ubuntu se stalo s příchodem Unity pěkně nestabilní hračkou a i když to 12.04 hodně vylepšila, pořád to není ono. Díky tomu se objevilo hodně lidí co Ubuntu spokojeně používali a neměli potřebu zakládat témata na fóru, protože jim prostě všechno fungovalo. Jenže s příchodem Unity jim to prostě fungovat přestalo.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2012, 07:00:08 »
Já bych to tak tragicky neviděl.

Kritika Unity -- znám jen pár lidí, se kterými můžu mluvit o nedostatcích Unity vážně, většina kritiky Unity, co tady vídám, je stylem "používám to 5 minut, nelíbí se mi to" a to je ještě ta lepší varianta (mimo fórum jsem kritikové obvykle stylu "viděl jsem jeden screenshot a je to totální .....). Někteří lidé mají prostě pocit, že musí svůj názor vykřičet, s tím nic nenaděláme.

Aktivita na fóru -- statisticky upadá už delší dobu, ale není to zas tak moc na úkor dotazů, ale především na úkor "debilit" tady v obecné diskusi. Počet dotazů taky klesá a podle mého za to mohou tři věci. Za prvé samotné Ubuntu strašně vyspělo ať už je to podpora hardware nebo zjednodušení prostředí, takže se lidé ptají čím dál tím míň, za druhé se zlepšila dokumentace a to jak naše, tak oficiální a je obecně mnohem víc zdrojů informací a za třetí jak se Ubuntu dostává "ven" přibývá mnoho uživatelů, kteří o fóru nevědí -- dostanou Ubuntu jako produkt a o nějaké komunitě nic netuší a nenapadne je ani napsat ubuntu.cz do google/seznamu. (Když jste měli Windows, jak často vás napadlo hledat nějaké fórum, kde by vám někdo poradil? Mně nikdy, protože tohle k Windows nějak nepatří.)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #7 kdy: 29 Května 2012, 07:10:58 »



Poslední je skupina lidí kteří mají s Unity skutečně problémy a těch také není málo. Mě nešla akcelerace grafiky v 11.04 ani v 11.10, ve 12.04 mi sice jde, ale Compiz je sakra nestabilní a dost často to prostě padne a můžu restartovat z terminálu. Ubuntu se stalo s příchodem Unity pěkně nestabilní hračkou a i když to 12.04 hodně vylepšila, pořád to není ono. Díky tomu se objevilo hodně lidí co Ubuntu spokojeně používali a neměli potřebu zakládat témata na fóru, protože jim prostě všechno fungovalo. Jenže s příchodem Unity jim to prostě fungovat přestalo.
Tak tohleto je presne vyjadreny i muj pocit z Unity. Nejsu v zadnem pripade odpurce novinek, ale Unity v Ubuntu pokladam za spatnou cestu pro klasicky desktop. Prplal jsem se s tim, snazil si na to zvyknout, ale skutecne tam hodne veci hapruje - davam prednost klasickemu Gnome bez efektu - prace v nem je prehledna, intuitivni a pohodlna!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #8 kdy: 29 Května 2012, 07:37:16 »
A proto jsem Unity nahradil Gnome-Shellem, které mi vyhovuje asi nejlépe. Samozřejmě že Unity znám a vždy v nové verzi jedu nějakou dobu v něm, takže jsem si zvykl na nezvyk a znám Unity. Ale mám ho jen do té doby, než si vyladím GS k obrazu svému.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2012, 07:45:54 »
A proto jsem Unity nahradil Gnome-Shellem, které mi vyhovuje asi nejlépe. Samozřejmě že Unity znám a vždy v nové verzi jedu nějakou dobu v něm, takže jsem si zvykl na nezvyk a znám Unity. Ale mám ho jen do té doby, než si vyladím GS k obrazu svému.

Presne tak! Myslim ze je to taky jedna z prednosti Linuxu - jako svobodneho OS - pouzivat svobodne to, co se mi libi a co mi vyhovuje. Za posledni roky jsem pouzival KDE a Gnome - a skutecne nevim v cem je Unity lepci..??? Mozna pro tablety - ale urcite ne pro praci na klasickym desktopu PC.
Nemam chut dale testovat Unity - jakym smerem se vydal Canonical neni moje vec a jako dlouholety uzivatel s tim nejsu spokojenej!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #10 kdy: 29 Května 2012, 08:53:21 »
Já bych to tak tragicky neviděl.

Kritika Unity -- znám jen pár lidí, se kterými můžu mluvit o nedostatcích Unity vážně, většina kritiky Unity, co tady vídám, je stylem "používám to 5 minut, nelíbí se mi to" a to je ještě ta lepší varianta (mimo fórum jsem kritikové obvykle stylu "viděl jsem jeden screenshot a je to totální .....). Někteří lidé mají prostě pocit, že musí svůj názor vykřičet, s tím nic nenaděláme.

Aktivita na fóru -- statisticky upadá už delší dobu, ale není to zas tak moc na úkor dotazů, ale především na úkor "debilit" tady v obecné diskusi. Počet dotazů taky klesá a podle mého za to mohou tři věci. Za prvé samotné Ubuntu strašně vyspělo ať už je to podpora hardware nebo zjednodušení prostředí, takže se lidé ptají čím dál tím míň, za druhé se zlepšila dokumentace a to jak naše, tak oficiální a je obecně mnohem víc zdrojů informací a za třetí jak se Ubuntu dostává "ven" přibývá mnoho uživatelů, kteří o fóru nevědí -- dostanou Ubuntu jako produkt a o nějaké komunitě nic netuší a nenapadne je ani napsat ubuntu.cz do google/seznamu. (Když jste měli Windows, jak často vás napadlo hledat nějaké fórum, kde by vám někdo poradil? Mně nikdy, protože tohle k Windows nějak nepatří.)
Nevím ale mně se zdá, že přibývá uživatelů, kteří se naprosto nenamáhají si něco přečíst, něco se naučit ale když jim něco nejde i jejich vlastní blbostí, píší na fórum. Co si myslet o tisíckrát opakovaném dotazu na rozdělení disku či nefungující instalaci? A někteří lidé těmto neznalým, kteří stejně odejdou ještě pomáhají. A Canonical jim k tomu ještě pomáhá nestabilitou produktů. Kdyby vytvořil prajednoduchý linux, mající jen prohlížeč a jednoduchého poštovního klienta, případně writera a dost, tak by se lidé nechtějící se něco učit spokojili s tím a na jejich případné rádoby dotazy jim nikdo neodpovídal, tak by se časem vytvořila nějaká slušná komunita fóra. Ale ono je to i o ekonomických zájmech tvůrců linuxu a dost možná by upadl jejich zájem něco tvořit. Tak bude prostě linux živořit, MS ji mnout prsty, pár nadšenců odpovídat na rádoby dotazy a ostatní se jim tiše nebo nahlas smát. Já osobně jsem vděčný fóru, že jsem se s linuxem naučil pracovat, ubuntu nemám protože mi nevyhovuje, dotazům se tady ve velké většině směji a kvůli linuxu je mi stavu fóra líto. Vím, že se mnou nebudete souhlasit, budete mne kamenovat ale současným přístupem nic nezlepšíte. Není pravdou, že ostatní fóra za nic nestojí, třeba Chakra nebo Fedora, openSUSE je docela na úrovni ale tam se s takovými dotazy jako jsou tady vypořádávají dost rázně. Hezký den.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #11 kdy: 29 Května 2012, 09:00:17 »
phplus: Mluvíš totálně z cesty. Kde říkám ostatní fóra nestojí za nic? A zlepšovat fórum tím, že nebudeme odpovídat na dotazy? Tak převratnou myšlenku jsem už dlouho neslyšel. (Ale na druhou stranu takové fórum, kam nikdo nechodí šlape jak hodinky, nevyžaduje údržbu a je krásně přehledné.)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #12 kdy: 29 Května 2012, 09:13:26 »
V poslední době se mi zdá ubuntu fórum trochu mrtvé a zahlcené kritikou unity. Pořád čtu témata typu: přežijeme to s unity?,chyby ve 12.04, vylévání srdíčka - kritika unity...
Vylévání srdíčka je tu od toho, aby absorbovalo emoce okolo Unity a linuxu vůbec. Přeneseně, aby tady nebylo tolik obsahově stejných (a souhlasím že odrazujících) témat. ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #13 kdy: 29 Května 2012, 09:16:28 »
No můžem se domluvit, že to tam budeme nemilosrdně přesouvat, sice bude pár lidí řvát, ale to je jedno. Aspoň tu nebudou podobný zhovadilosti... Šachy, Vojto? Jste pro?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #14 kdy: 29 Května 2012, 09:37:59 »
Souhlasím s Vojtou v tom, že unity většinou kritizují ti, co ho používají 5 min. Ale všude i v tomhle vláknu už je kritika ubuntu, tedy konkrétně unity a spíš by se měl někdo, něž cokoliv napíše, opravdu zamyslet nad tím, jestli to něco přinese. Je to v některých případech opravdu nutné? Chybí tu spíš jiná zajímavá témata všeobecně ve volné diskuzi.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #15 kdy: 29 Května 2012, 09:49:29 »
No můžem se domluvit, že to tam budeme nemilosrdně přesouvat, sice bude pár lidí řvát, ale to je jedno. Aspoň tu nebudou podobný zhovadilosti... Šachy, Vojto? Jste pro?
Ano...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #16 kdy: 29 Května 2012, 10:03:20 »
Je to asi neřešitelné, ale mně by se líbilo, kdyby byla fora dvě:

jedno pro poslední verzi systému, nevydané verze, experimentátory a komentátory novinek a vzhledů
druhé pro starší vydání a řešení opravdových problémů v práci se systémem
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #17 kdy: 29 Května 2012, 10:05:17 »
Je to asi neřešitelné, ale mně by se líbilo, kdyby byla fora dvě:

jedno pro poslední verzi systému, nevydané verze, experimentátory a komentátory novinek a vzhledů
druhé pro starší vydání a řešení opravdových problémů v práci se systémem

No tak to si opravdu udržujte sám, můžete to zkusit, třeba se vám zadaří...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

give

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #18 kdy: 29 Května 2012, 10:05:51 »
Unity je spíše pro windows uživatele, kteří se snaží přejít, žádné nastavování jen jednoduchá distribuce. Kdyby jsme jeli pořád na gnome,
tak budeme čekat 5 let na pár tisíc uživatelů, ale tímto krokem by jsme jich mohli mít o něco více. Musí se dělat nové věci, jinak jsme na pořád stejném místě.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #19 kdy: 29 Května 2012, 10:13:22 »
Ja skutecne nevim vo co vam de???! Tadyk byla naka kritika fora...a pak se zacalo mluvit o Unity...No a co???! Proc by ve volne disksi nemohla debata plynout tam, kam chce - klidne prejit z hrusek na jabka...To se tyce vsech VOLNYCH debat - nepotrebuji nic korigovat, nic vyhazovat a nic presouvat.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #20 kdy: 29 Května 2012, 10:17:13 »
Ja skutecne nevim vo co vam de???! Tadyk byla naka kritika fora...a pak se zacalo mluvit o Unity...No a co???! Proc by ve volne disksi nemohla debata plynout tam, kam chce - klidne prejit z hrusek na jabka...To se tyce vsech VOLNYCH debat - nepotrebuji nic korigovat, nic vyhazovat a nic presouvat.

jasně, jenže většina těch "výkřiků" je v podpoře (kde to opravdu nemá co dělat, protože dotaz tam obvykle nebývá) a pak se diví, že jim to přesuneme ;)

(Btw. už v tomhle vláknu začínám docela ztrácet nit.)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #21 kdy: 29 Května 2012, 10:20:46 »
Ja skutecne nevim vo co vam de???! Tadyk byla naka kritika fora...a pak se zacalo mluvit o Unity...No a co???! Proc by ve volne disksi nemohla debata plynout tam, kam chce - klidne prejit z hrusek na jabka...To se tyce vsech VOLNYCH debat - nepotrebuji nic korigovat, nic vyhazovat a nic presouvat.

jasně, jenže většina těch "výkřiků" je v podpoře (kde to opravdu nemá co dělat, protože dotaz tam obvykle nebývá) a pak se diví, že jim to přesuneme ;)

(Btw. už v tomhle vláknu začínám docela ztrácet nit.)
to nic - aspon si vydechnes. Nemusi bejt vsude naka nit :-)))))
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #22 kdy: 29 Května 2012, 10:25:11 »
Unity je spíše pro windows uživatele, kteří se snaží přejít, žádné nastavování jen jednoduchá distribuce. Kdyby jsme jeli pořád na gnome,
tak budeme čekat 5 let na pár tisíc uživatelů, ale tímto krokem by jsme jich mohli mít o něco více. Musí se dělat nové věci, jinak jsme na pořád stejném místě.
Nesouhlasim. Gnome melo docela slusne naslapnuto. Lidi si na nej zacali zvykat - jako NA VYBORNE a ZDARILE prostredi. Unity prineslo jen rozcarovani a zmatek - neznam statistiky narustu uzivatelu, ale rekl bych, ze s pokracovanim s Gnome by to bylo lepci. Osobne instaluju Ubuntu hodne lidem kolem a Unity nahrazuju Gnome bez zeptani - pokud to delam ja, tak je to moje vec - pokud si to nekdo nainstaluje sam, tak at si vybere!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #23 kdy: 29 Května 2012, 10:32:31 »
Asi je to opravdu neřešitelné... ale zlepšit by se to mohlo. Nikomu to nemůžu zakazovat a pište si sem co uznáte za vhodné. At tedy na tomto foru pomalu uz kazdy druhy prispevek obsahuje to, jak je ubutnu a unity nepouzitelne.......

Chodilo sem více uživetelů i jiných distribucí, ale chybí tu jiná odlehčovací témata, sice o ničem, ale dobrých.....

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re:Kam se podělo staré dobré fórum?
« Odpověď #24 kdy: 29 Května 2012, 10:41:29 »
Asi je to opravdu neřešitelné... ale zlepšit by se to mohlo. Nikomu to nemůžu zakazovat a pište si sem co uznáte za vhodné. At tedy na tomto foru pomalu uz kazdy druhy prispevek obsahuje to, jak je ubutnu a unity nepouzitelne.......

Chodilo sem více uživetelů i jiných distribucí, ale chybí tu jiná odlehčovací témata, sice o ničem, ale dobrých.....
jj taky jsem sem zavital po dlouhe dobe a furt cekam, ze se ukaze Diwoczaak, ufaak, atd...a zacne to tadyk aspon trosku pulsovat...Vojta nas zacne napominat :-)  Dokonce i stary dobry ntz jaksik pribrzdil - aspon se mi tak zda...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.