Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fedora zavádí restart po aktualizaci  (Přečteno 3733 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Fedora zavádí restart po aktualizaci
« kdy: 23 Června 2012, 22:21:55 »
Co vy na to?
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/fedora-planuje-zaviest-offline-aktualizacie

Můj názor: úchylná widloidnost - běžného usera to zdržuje, linuxáka štve a rock-stable systémy stejně mají vlastní řešení (respektive se neaktualizují dokud to funguje).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2012, 01:22:11 »
Citace
Můj názor: úchylná widloidnost - běžného usera to zdržuje, linuxáka štve a rock-stable systémy stejně mají vlastní řešení (respektive se neaktualizují dokud to funguje).
Co k tomu dodat, *censored* u fedory neni snad den, kdy nejsou žádné aktualizace... Doufám, že se to bude nějakým způsobem dát vypnout!  >:(

gandhi

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2012, 01:28:49 »
Fedora je vtip 8). To neni seriozna distribucia, a to som ju pouzival nejaky ten patek.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2012, 09:03:28 »
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2012, 09:20:12 »
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Já jsem Fedoru odinstaloval, kvůli problémům při aktualizaci nvidia driver. Je tam asi problém v časovém nesouladu s rpmfusion. Už mne to přestalo bavit.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2012, 09:21:34 »
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Já jsem Fedoru odinstaloval, kvůli problémům při aktualizaci nvidia driver. Je tam asi problém v časovém nesouladu s rpmfusion. Už mne to přestalo bavit.
No aspoň jsi vytrval u rpm dister. Nikdy jsme jim nepřišel na chuť a prostě nedokázal jsem akceptovat ty nesmysly v závislostním pekle :D S jakýmkoliv nástrojem. To u deb je to fuk a člověk může jako slon v porcelánu :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #6 kdy: 24 Června 2012, 17:42:52 »
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Já jsem Fedoru odinstaloval, kvůli problémům při aktualizaci nvidia driver. Je tam asi problém v časovém nesouladu s rpmfusion. Už mne to přestalo bavit.
No aspoň jsi vytrval u rpm dister. Nikdy jsme jim nepřišel na chuť a prostě nedokázal jsem akceptovat ty nesmysly v závislostním pekle :D S jakýmkoliv nástrojem. To u deb je to fuk a člověk může jako slon v porcelánu :D
To je pravda. Z rpm dister mám openSUSE 12.1 a pohoda.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2012, 21:33:15 »
Na jedné straně ksplice a na druhé tohle :)
Takže jádro lze aktualizovat za chodu a kvůli firefoxu se bude restartovat  ;D
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #8 kdy: 25 Června 2012, 22:17:32 »
Proc aktualizovat kdyz to nepotrebuji :-D tzn neresim. U serveru je to neco jineho.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #9 kdy: 26 Června 2012, 00:07:29 »
Na jedné straně ksplice a na druhé tohle :)
Takže jádro lze aktualizovat za chodu a kvůli firefoxu se bude restartovat  ;D
Nene! kexec! A funguje krásně! I s blobem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #10 kdy: 26 Června 2012, 09:19:01 »
ach jo .. nektere z vas nechapu

Citace
Fedora od verzie 18. plánuje nasadiť offline aktualizácie. To znamená, že reštart bude nutný nielen po upgrade kernelu, ale aj niektorých vybraných balíkov.

^^ nebudu jmenovat ty *nejstekavejsi tady, ale easy kids ... watch and learn .. pokud Vam z toho neni neco jasne, tak si doporucuju precist naproste zaklady jak funguje pocitac .. to, ze ubuntu se vam po upgradu napriklad ssl nechce samo restartovat je demence vetsi, nez kdyz si ten restart vynuti ...

ad.x) vy si asi myslite, ze lidi co delaj fedoru jsou blbci a vy - alespon nekteri - jste hvezdy, od kterych by si meli nechat poradit .. hmm

http://www.itworld.com/it-managementstrategy/281801/fedora-introduces-offline-updates
https://fedoraproject.org/wiki/Features/OfflineSystemUpdates

^^ predpokladam, ze puvodni clanky jsem si proletl jen ja
« Poslední změna: 26 Června 2012, 09:30:28 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #11 kdy: 26 Června 2012, 09:34:02 »
Nechal jsem se příliš strhnout uváděným příkladem-Firefoxem.
Máš recht.

Název je však zavádějící, nemyslíš? :-p
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #12 kdy: 26 Června 2012, 09:37:19 »
tenhle celej thread je *zavadejici (rozumej debilni a ignorantni) ;)

@rovano :: bud klidnej, zrovna k tobe jsem vlastne ani vubec nemluvil ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #13 kdy: 26 Června 2012, 09:43:21 »
Předpokládáš špatně, taky jsem je četl. Ale to nic nemění na tom, že
Citace
By "offline" OS updates we mean package installations and updates that are run with the system booted into a special system update mode
...
The system update mode is implemented by booting into a special target. The target installs the downloaded updates and then reboots back into the regular default target.
... dvojitý restart kvůli aktualizaci je blbost, když i fsck funguje s jedním bootem.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #14 kdy: 26 Června 2012, 10:52:48 »
... .. to, ze ubuntu se vam po upgradu napriklad ssl nechce samo restartovat ...
Na to jsi přišel jak?  ;)

v Ubuntu viz
Kód: [Vybrat]
cat /var/lib/dpkg/info/libssl*.postinst

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #15 kdy: 26 Června 2012, 11:28:50 »
tenhle celej thread je *zavadejici (rozumej debilni a ignorantni) ;)

@rovano :: bud klidnej, zrovna k tobe jsem vlastne ani vubec nemluvil ;)
Sebekritika je občas potřeba.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

gandhi

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #16 kdy: 26 Června 2012, 19:22:59 »
Ja som sa vyjadril vseobecne k Fedore, ze ona ma od user-centric distra daleko, riesia uplne blbosti, myslis ze usera toto zaujima? Radsej nech dotiahnu aspon jednu GNOME app do konca.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #17 kdy: 26 Června 2012, 20:55:51 »
Ještě že už Fedoru nemám, zlaté openSUSE a Sabayon. ntz má pravdu, občas tady vskutku řešíte blbosti.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #18 kdy: 27 Června 2012, 13:21:22 »
Ještě že už Fedoru nemám, zlaté openSUSE a Sabayon. ntz má pravdu, občas tady vskutku řešíte blbosti.
Já s Fedorou nemám problém. Naopak mám s ní dobrou zkušenost na poli GMA500 ovladačů, které na tom ne moc chytře vymyšleném netbooku Asus Eee T91 s GMA500 grafikou docela dobře funguje. Dokonce jsem včera zkoušel uspání a funguje.
před měsícem jsem zkoušel na tom samém netbooku live Sabayon linuxu a Ubuntu a nenabootovalo to ani do přihlášovací fáze v grafickém prostředí.

Ale zase abych nehanil. Sabayon rád používám na svém desktopu a notebooku k plné spokojenosti. Dokonce jsem tak spokojený, že to došlo k tomu, že Sabayon vytlačil Ubuntu z mého notebooku po pětiletém vládnutí.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

gandhi

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #19 kdy: 28 Června 2012, 01:15:27 »
Takze pani, Fedora ma restart aj pri instalacii, vdacim jej za pokazenie particie, este raz diky moc. >:(
Staci pustit 2 instalatory, jeden pouzit na instalaciu a druhy len vypnut co je na zaciatku a pekne restart. Uz si viem predstavit ako spolahlivo bude fungovat ten ich offline restart. :-[

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #20 kdy: 28 Června 2012, 11:44:19 »
Jen je třeba si uvědomit, že nejde o fedoru, ta to jen bude mít jako první možná. Taky se mi to nelíbí moc, ale snad to tak strašné nebude.  :(
Jinak bych neřekla, že za tohle může fedora, ale nechci se hádat.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #21 kdy: 02 Července 2012, 02:13:17 »
Ja som sa vyjadril vseobecne k Fedore, ze ona ma od user-centric distra daleko, riesia uplne blbosti, myslis ze usera toto zaujima? Radsej nech dotiahnu aspon jednu GNOME app do konca.

Co ma Fedora spolecneho s GNOME app, respektive, co s nimi ma vic spolecneho nez Ubuntu? Stejne tak muzes napsat vyvojarum Ubuntu, at konecne ty GNOME app dotahnou dokonce. Ubuntu pouziva GNOME apps stejne jako Fedora.
Ze vetsina vyvojaru GNOME pouziva Fedoru? To nic neznamena, oni maji k Fedore vztah ciste uzivatelsky. Pouzivaji ji kvuli tomu, ze prinasi vanilkove GNOME a GTK a ne stovky downstreamovych patchu k tomu.

Jinak ty muzes povazovat Fedoru za vtip, ale je to distribuce, kde se deje nejvic vyvoje a udela se tam vetsina prace pri ladeni novych technologii. Nebyt Fedory, tak nema Ubuntu z ceho delat produkt pro BFU.

gandhi

  • Host
Re:Fedora zavádí restart po aktualizaci
« Odpověď #22 kdy: 02 Července 2012, 03:03:08 »
Cital si moj predosli post, ked sa Fedora restartovala pri instalacii a "trosku" domrvila particie?

Mne aj tak Fedora prijde ako take playground pre developerov, som ju nainstaloval a pouzival po urctu dobu a planujem pouzivat este, ale proste to neni dotiahnute (napr. default tap na touchpade vypnuty ::))

Red Hat de facto stoji za Fedorou nie? Red Hat riadi smerovanie vyvoja GNOME (co sam ako employee urcite vies ;)). Takze Fedora a GNOME maju spolocny Red Hat (proti ktoremu nic nemam, maju inu filozofiu ako ja, ale to je uplne koser), cize spolocnych zamestancov.

Sam vies ze aj keby Ubuntu te app dotiahlo, tak to sa nedostane do GNOME spet (vecsinou), kedze ich filozofie koliduju.

Ten vtip, to som myslel tak, ze som cital ze je user-centric a GNOME  "made of easy" ci jak to mali.

Ved pohoda, nech je Fedora upstream, je to urcite prospesne, ale len do urcitej miery, vecsina geekov proste nevie robit BFU interface. A ta gap sa furt zvecsuje vzhladom na konkurenciu, celkovo na consumer trhu neni linux konkurencie schopny (neratam android, ktory az v ICS je ako tak pouzitelny).

Mne ide o to, ze furt sa tu hovori o rok linuxu, ale furt sa hlada chyba kde chyba neni, GNOME neni konkurencie schopne proste, a to ma stve, ze sa riesia blbosti a kedze GNOME ma byt pre BFU, tak nech to robia UX a DX ludia a nie nejaki geeci, co zbuchaju produkt a nevyladia ho. Niekedy je viac menej.

Trh sa zmenil, a ja verim, ze GNOME ma najblizsie k consumer marketu z prostredi. (KDE, XFCE, ... su uplne mimo) A zalezi mi na tom, aby proste bolo perfektne, lenze tam filozofia sa musi zmenit.

GNOME2 bolo pozadu, GNOME3 je zas 5 rokov pozadu. Urcite poznas XP alebo Scrum, GNOME potrebuje kratsie iteracie, porusit kopu projektov a sustredit sa na veci co zalezia, ja chapem, ze programatori chcu robit na svojich projektoch, nevyvijal by som napr. Totem, Rhythmbox vobec, kedze ich nahradi neco ako spotify/youtube, to mas hrozne vela takych veci, treba mysliet dopredu, nie len kopirovat ostatnych.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.