Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Komerční banka a java 1.7.0_05  (Přečteno 15983 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #25 kdy: 28 Srpna 2012, 11:45:51 »
ale neni to k nicemu, v cem ma podil Keller ;)
man ntz_predikce
?
Tak napodruhé už to chápu. :D
« Poslední změna: 29 Srpna 2012, 12:19:09 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #26 kdy: 28 Srpna 2012, 12:11:30 »
Citace
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).

A kdyz potrebujes vlozit na ucet hotovost nebo poslat treba 250tis jak to udelas ?

Nemám potřebu nosit někam peníze v hotovosti, neperu je. Peníze jsou pouze virtuální čísla, jejichž tok usměrňuji v kyberprostoru. Poslat 250 tisíc není problém, a to ani prostřednictvím mobilní aplikace. Stačí si dát vyšší limit, třeba jen dočasně a po transakci ho z bezpečnostních důvodů stáhnout zpět.

Kdybych náhodou musel vložit peníze na účet a v bance by je nepřijali, tak mám ještě Fio, tam hotovost vezmou a můžu si je pak bezplatně přeposlat do mBank.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #27 kdy: 28 Srpna 2012, 12:13:19 »
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).
nedelam si pr*, ale od mbank jsem utekl kdyz jsem zjistil, ze normalne kradou - ze jim nesedi pocty

ze si 2x pocitaji poplatek za jeden vyber v bankomatu (recidivne) apod ..

Tak to se mi nikdy nestalo. Spíš bych viděl chybu v bankomatu. Ten ovšem nepatřil mBank, že?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #28 kdy: 28 Srpna 2012, 12:55:51 »
Taky mám mBank a žádný exces dvojitostí se nikdy nekonal.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #29 kdy: 28 Srpna 2012, 13:24:14 »
Navíc bankomaty většiny bank jedou na upravených windows xp, tak bych moc na jejich spolehlivost nesázel :).

Třeba byl zavirovaný...

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #30 kdy: 28 Srpna 2012, 13:27:00 »
Jo, ta XP tam vypadají opravdu velmi důvěryhodně ... :D :D :D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #31 kdy: 28 Srpna 2012, 13:31:20 »
Jak jste prisli na ty XPcka ? je tam nekde ukrytej USB port ? :-D
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

beer

  • Host
« Poslední změna: 28 Srpna 2012, 14:49:52 od beer »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #33 kdy: 28 Srpna 2012, 14:39:34 »
Není to dávno, co jsem cpal kartu do bankomatu, vyplivlo ji to prakticky okamžitě a reset ... klasika nějaký x86 s AMI BIOSem a boot Windows, bootovalo to dobrých 10 minut :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #34 kdy: 28 Srpna 2012, 21:04:20 »
Tak u mBank jsem zatím taky žádný exces nezažil, vše proběhlo v pohodě.

Ale s těmi penězi je problém, pobočka mBank vám je totiž nevezme, neberou vklady na účet, ani na pobočce. Tak k čemu ta pobočka vlastně je když dělá to samé co ty jejich kiosky a nic navíc. Vkladové bankomaty taky nejsou a pokud vám chodí výpisy elektronicky, máte problém. Proto jsem byl na pobočce, potřeboval jsem potvrzený výpis (razítko). Blbě jsem předpokládal, že vytisknou výpis a dají mi na něj razítko, houby. Musel jsem zavolat na tu jejich mLinku a požádat o zaslání výpisu. Trvalo to týden, kdybych ten výpis potřeboval ještě týž den, asi bych byl v háji.

S bankomaty mám zajímavé zkušenosti hlavně při dobíjení telefonů, jednou dobiju v pohodě, o týden později mi ten samý bankomat tvrdí, že moje karta takovou službu nepodporuje.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #35 kdy: 28 Srpna 2012, 23:38:44 »
Nemáte náhodou nainstalovaný i "bouncy castle security provider" (FIO)?

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #36 kdy: 28 Srpna 2012, 23:55:40 »
Blbě jsem předpokládal, že vytisknou výpis a dají mi na něj razítko, houby. Musel jsem zavolat na tu jejich mLinku a požádat o zaslání výpisu. Trvalo to týden, kdybych ten výpis potřeboval ještě týž den, asi bych byl v háji.

S bankomaty mám zajímavé zkušenosti hlavně při dobíjení telefonů, jednou dobiju v pohodě, o týden později mi ten samý bankomat tvrdí, že moje karta takovou službu nepodporuje.

K čemu tištěný výpis, když elektronický výpis je u mBank vždy opatřen elektronickým podpisem? Pro nějaký úřad? Tak v tom případě by mělo stačit si pořídit datovou schránku a ten výpis doručit datovou schránkou. Je tam však nevíhoda v tom, že ten elektronický podpis není od mezinárodní certifikační autority ani od Postsignum, teoreticky by se na to mohli odvolat. Nicméně pokud vím, jsou obecně uznávané a i když jsem žádal o hypotéku, tak jsem dokládal pouze vytisknutý elektronický výpis od mBank a hypotéku od jiné banky jsem dostal.

To dobíjení, to se týká bankomatů České spořitelny? Tam se něco měnilo v mezibankovním styku, není to rozhodně jednou tak a podruhé tak, ale prostě nastala změna a už tuto funkci neumožňují, nebo jí umožňují jen svým klientům. A to je už několik let nazpět, to není nějaká novinka.

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #37 kdy: 29 Srpna 2012, 00:14:00 »
Tak o bankomat České spořitelny šlo, ale je to staré tak měsíc, na začátku měsíce jsem dobil úplně normálně, na konci jsem dostal hlášku, že to moje karta nepodporuje.

Všechny výpisy v elektronické podobě jsou opatřeny podpisem, myslím, že žádná banka to bez podpisu neposílá. Jenže banky nejsou české úřady, kde levá ruka neví co dělá pravá a vše chtějí v papírové podobě. Česká správa to s důchodovými listy dotáhla do stavu ad absurdum, když totiž nemáte důchodový list (některý vám chybí), tak vás pošlou o patro výš, kde vám ho vytisknou z jejich databáze a vy ten papír přinesete zpět na přepážku kde žádáte. Proč si to na té přepážce kde žádáte nemohou vytisknout rovnou, jsem nepochopil.

Nicméně já ten výpis potřeboval kvůli kontrole veřejných činitelů. Protikorupční zákon, který ovšem postihuje jen ty kterým není dohromady co vzít, to že váš nadřízený krade jako straka a za nakradené prachy už staví třetí vilu na Šumavě na kterou samozřejmě nemá stavební povolení je úplně jedno, on nemusí nic. Zato vy musíte prokázat původ snad každého haléře na účtě a koruny v peněžence.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #38 kdy: 29 Srpna 2012, 00:26:57 »
To je mi záhadou, jak sis mohl na začátku měsíce z mbank karty dobíjet telefon. Já jsem tam měl tuto možnost aktivní před nějakými 4 lety a pak už jsem jí tam neviděl.

Citace
Úřady ... .... vše chtějí v papírové podobě.
Úřady uznávají elektronicky podepsané dokumenty. A i kdyby náhodou zde byla výjimka, zkusil bych Czechpoint, aby provedli autorizovanou konverzi dokumenty z elektronické podoby do tištěné a daly tam svůj štempl. Pozor, stojí to peníze (30 kč za stranu).
http://www.czechpoint.cz/web/?q=node/362

Citace
to že váš nadřízený krade jako straka a za nakradené prachy už staví třetí vilu na Šumavě na kterou samozřejmě nemá stavební povolení je úplně jedno, on nemusí nic. Zato vy musíte prokázat původ snad každého haléře na účtě a koruny v peněžence.

Pošli o tom nějaké info. Jestli je to veřejný činitel, tak nás okrádá a podvádí všechny, co platíme řádně daně.
« Poslední změna: 29 Srpna 2012, 00:37:36 od beer »

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #39 kdy: 29 Srpna 2012, 00:45:14 »
To nemůžu, narušil bych prošetřování toho případu.

Dobíjení telefonů v bankomatech ČS tam pořád mám vidět, ale funguje to nějak podivně.

Úřady sice akceptují dokumentu v elektronické podobě, ale nikdo je k tomu nenutí. Celý zákon o elektronické komunikaci je plný formulací, že občan musí a bude (pokutován) a že úřad může a zváží.

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #40 kdy: 01 Září 2012, 14:03:06 »
To je mi záhadou, jak sis mohl na začátku měsíce z mbank karty dobíjet telefon. Já jsem tam měl tuto možnost aktivní před nějakými 4 lety a pak už jsem jí tam neviděl.

Citace
Úřady ... .... vše chtějí v papírové podobě.
Úřady uznávají elektronicky podepsané dokumenty. A i kdyby náhodou zde byla výjimka, zkusil bych Czechpoint, aby provedli autorizovanou konverzi dokumenty z elektronické podoby do tištěné a daly tam svůj štempl. Pozor, stojí to peníze (30 kč za stranu).
http://www.czechpoint.cz/web/?q=node/362

Citace
to že váš nadřízený krade jako straka a za nakradené prachy už staví třetí vilu na Šumavě na kterou samozřejmě nemá stavební povolení je úplně jedno, on nemusí nic. Zato vy musíte prokázat původ snad každého haléře na účtě a koruny v peněžence.

Pošli o tom nějaké info. Jestli je to veřejný činitel, tak nás okrádá a podvádí všechny, co platíme řádně daně.

Příliš mnoho pirátských myšlenek...  ;)
Nicméně - jede internetové bankovnictví Komerční banky na java-openjdk 1.7 ?
A ještě podotýkám, že jsem se velmi pral s tím, abych oficiálně podporované openjdk vyměnil (pro nějaké hry) na javu od Sun-u. Bude tato sunovská verze Javy kompatibilní s fungováním inetového bankovnictví u skvělé KB ?
Pep
« Poslední změna: 01 Září 2012, 14:42:52 od Pepep »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #41 kdy: 02 Září 2012, 23:17:44 »
Tak abych se vrátil k původnímu tématu.
https://launchpad.net/ubuntu/+source/icedtea-web
Je Java z 30.8.... což čekám je už záplatovaná?

Ale Ať mám Javu 6 nebo 7.. buď s Firefoxem u Komerční banky žádá instalaci pluginu.... nehledě na nějaké nastavení ve Firefoxu..ať už nastavení/povolení pluginu, na které stejně jakoby FF nereaguje. Ale po jeho restartu se tváří, že jako plugin pustil. Instalaci FF žádá pořád dokola a přitom se instaluje korektně.
Ale to je fuk. I když FF nevyžadoval instalaci, test neprošel jako by tam Java vůbec nebyla.

Nějak jsem se v tom ztratil. I když šecko odinstaluju a nechám jen instalaci na dotaz ve FF, ničemu to nepomůže a azse se ptá. Někde se mi zvoralo asi nějaké nastavení v FF. Zkoušel jsem naslepo nastavovat nějaké hodnoty ohledně toho v configu, ale nic nezabralo, tak jsem je zase vrátil zpět. Buď je tedy něco zvoraného v linuxové verzi FF nebo v jeho cfg?


Ne, Javu přímo od Oracle instalovat nebudu! :-)

PS: V about:config máte to samé jako já na "java"?

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Září 2012, 23:22:31 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #42 kdy: 03 Září 2012, 10:08:40 »
hmm .. nechapu co mate proti jave (pripadne jejimu pluginu od oracle) .. sam oracli javu pouzivam .. jedine co se udela je zkopirovat

Kód: [Vybrat]
cp -v /usr/java/jdk1.7.0_07/jre/lib/amd64/libnpjp2.so /usr/lib64/browser-plugins/
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #43 kdy: 03 Září 2012, 10:45:45 »
Citace
Nicméně - jede internetové bankovnictví Komerční banky na java-openjdk 1.7 ?

ano.

Citace
Je Java z 30.8.... což čekám je už záplatovaná?

Oracle tvrdi ze ano, jini ze ne. viz:


Citace
A posléze znovu – kritická chyba byla nalezena v právě záplatované Javě – Here we go again: Critical flaw found in just-patched Java. Adam Gowdiak z polské společnosti Security Explorations říká, že chyba má dopady i na Java SE 7 Update 7 (v minulém týdnu záplatovaná Java).
Viz také komentář – Researchers find critical vulnerability in Java 7 patch hours after release.

Bezpečnostní odborníci říkají: Javu vypínejte, používejte ji jen tehdy, pokud je to opravdu nezbytné – Security Experts: Java Should Be Disabled Unless Necessary. V článku situaci komentuje Brian Prince. Poukazuje i na existenci miliónů klientů Oracle ve světě a na obtížnost situací se záplatováním.

Zdroj http://www.root.cz/clanky/bezpecnostni-stripky-zranitelnosti-javy-inspiruji-hackery/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #44 kdy: 03 Září 2012, 18:40:13 »
Už mě ty vyšší(Nižší říkám, nižší!)programovací jazyky začínaj štvát :-)
Jsem na dalším PC, které doteď s Komerčkou fungovalo. Java tu nejede. Ptám se proč? Co se změnilo? Java není v prohlížeči.
Update
Nainstaloval jsem teda Oracle JAvu..ale jako předtím.. je vidět v prohlížeči, je povolená, ale nefunguje.
Kód: [Vybrat]
  Výběr      Cesta                                          Priorita   Stav
------------------------------------------------------------
* 0            /usr/lib/jvm/java-7-oracle/jre/bin/java         1062      automatický režim
  1            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk-i386/jre/bin/java   1061      ruční režim
  2            /usr/lib/jvm/java-7-openjdk-i386/jre/bin/java   1051      ruční režim
  3            /usr/lib/jvm/java-7-oracle/jre/bin/java         1062      ruční režim

Co dělám špatně?
« Poslední změna: 03 Září 2012, 19:08:20 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #45 kdy: 03 Září 2012, 19:09:49 »
Aha!
Kód: [Vybrat]
jf@nosorozec:~$ sudo update-java-alternatives -s java-7-oracle
update-alternatives: chyba: pro mozilla-javaplugin.so neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: chyba: pro xulrunner-1.9-javaplugin.so neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: chyba: alternativa /usr/lib/jvm/java-7-oracle/jre/bin/jexec pro jexec není registrována, nenastavuji.
update-alternatives: chyba: pro mozilla-javaplugin.so neexistují žádné alternativy.
update-alternatives: chyba: pro xulrunner-1.9-javaplugin.so neexistují žádné alternativy.
Kód: [Vybrat]
locate javaplugin
/usr/lib/ure/lib/sunjavaplugin.so
Proč nemám "libnpjp2.so"?
Něco je špatně s Firefoxem(blocklist nebo Manager?). Narazil jsem na zajímavé vlákna. S jiným prohlížečem Java jede.
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=754622
« Poslední změna: 03 Září 2012, 19:48:29 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #46 kdy: 03 Září 2012, 20:02:17 »
V FF se musí odebrat balík xul-ext-ubufox

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #47 kdy: 04 Září 2012, 08:18:34 »
Už mě ty vyšší(Nižší říkám, nižší!)programovací jazyky začínaj štvát :-)
Jsem na dalším PC, které doteď s Komerčkou fungovalo. Java tu nejede. Ptám se proč? Co se změnilo? Java není v prohlížeči.
Update
Nainstaloval jsem teda Oracle JAvu..ale jako předtím.. je vidět v prohlížeči, je povolená, ale nefunguje.
Kód: [Vybrat]
  Výběr      Cesta                                          Priorita   Stav
------------------------------------------------------------
* 0            /usr/lib/jvm/java-7-oracle/jre/bin/java         1062      automatický režim
  1            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk-i386/jre/bin/java   1061      ruční režim
  2            /usr/lib/jvm/java-7-openjdk-i386/jre/bin/java   1051      ruční režim
  3            /usr/lib/jvm/java-7-oracle/jre/bin/java         1062      ruční režim

Co dělám špatně?


A nebylo to jenom tim, ze Firefox zacal javu v prohlizeci automaticky vypinat? Kontroloval jsi to predtim ,nez ses pustil do preistalovani?
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #48 kdy: 04 Září 2012, 14:13:28 »
hmmm .. zku*****na java .. 7u1 nebo co to je se neda pouzivat .... ted pouzivam 6u35 ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #49 kdy: 04 Září 2012, 21:11:33 »
hmmm .. zku*****na java .. 7u1 nebo co to je se neda pouzivat .... ted pouzivam 6u35 ..
Pro mě si blikl nadějnou baterkou a potom si zhasl. Té tmy si vážím.

PS: Zbytek pořeším zítra, pozítří... Když nemáte trvalý nocleh, je blbý furt něco synchronizovat a řešit.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.