Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Komerční banka a java 1.7.0_05  (Přečteno 16001 krát)

Psychedelic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Komerční banka a java 1.7.0_05
« kdy: 20 Srpna 2012, 16:11:49 »
 Ahoj,
když se dostanu do komerční banky on-line, tak mi to píše, že stará java přestala být podoporovaná a je třeba nainstalovat javu 1.7.0_05 a povolit doplněk java console.

Zkusil jsem:
  nainstalovat java console (nástroje, správce doplňků) napsalo mi to chyba v instalaci
  naistalovat z Cetra softwaru openJDK java 7 a vše další co znělo jako java.....

Prosím poraďte mi POLOPATICKY CO MÁM PŘESNĚ DĚLAT.....
Jak to nepůjde, už se na to vyseru a po 2 letech na ubuntu půjdu k windows, už mě nebaví se pořád *censored* s pičovinama co jsou na windows maličkosti. Amen. A Díky.
« Poslední změna: 20 Srpna 2012, 16:15:15 od Psychedelic »

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2012, 16:53:51 »
Citace
už se na to vyseru a po 2 letech na ubuntu půjdu k windows, už mě nebaví se pořád *censored* s pičovinama co jsou na windows maličkosti. Amen.
Nevyhrožuj, rovno to udelej, houwgh.  :'(

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2012, 17:18:45 »
Jestli jsem to správně pochopil, tak OpenJDK 7-JRE tomu nestačí a dožaduje se to Oracle Java 7. Snadná pomoc, prvně je nutné aby jsi všechny verze starší Javy odstranil.

Pak provedeš v terminálu tyto 3 jednoduché příkazy
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java7-installer
nakonec ověříš verzi používané Javy
Kód: [Vybrat]
java -version výstup by měl vypadat nějak takhle
Kód: [Vybrat]
java version "1.7.0_04"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.7.0_04-b20)
Java HotSpot(TM) Server VM (build 23.0-b21, mixed mode)
a nakonec nastavíš Oracle Javu jako výchozí
Kód: [Vybrat]
sudo update-java-alternatives -s java-7-oracle Teď by jsi měl mít oficiální Oracle Javu 7. Zkontroluj v FF jestli máš zásuvný modul pro Javu k dispozici, pokud ne udělej
Kód: [Vybrat]
sudo atp-get purge xul-ext-ubufox

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2012, 21:10:03 »
Citace
Jak to nepůjde, už se na to vyseru a po 2 letech na ubuntu půjdu k windows, už mě nebaví se pořád *censored* s pičovinama ....
Tím si moc nepomůžeš, ale když myslíš .... Vydírání si nech na zive.cz
Jinak mě jede KB s openjdk
Kód: [Vybrat]
sudo update-java-alternatives -l
java-1.6.0-openjdk 1061 /usr/lib/jvm/java-1.6.0-openjdk
java-6-sun 63 /usr/lib/jvm/java-6-sun
Jediné co jsem musel udělat je, že se zeptal firefox v průběhu spuštění konfiguračního průvodce KB, že mu chybí plugin, sám navrhl OpenJDK,povolil jsem, nainstaloval a v pohodě to jede.
Aj dont spíík ííngliš :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2012, 11:28:11 »
Btw. zrovna s tímhle má KB problém i pod Windows s "alternativním" prohlížečem.

Prostě jak to není kombinace Win + IE + Oracle Java, tak to KB dost často blbne (ostatně i jako spousta dalších aplikací státní správy, kam KB sice nepatří, ale z hlediska IT si jsou ideově sakra blízko)

Je tedy otázka, kde je problém a u koho si srdíčko vylévat ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

JbcLojza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpna 2012, 23:07:06 »
No, mě už od víkendu ve Firefoxu hlásí, že 1.6 prohlížeč zakázal a že je třeba nainstalovat a povolit Javu 1.7.0_06. KB ale běhá normálně a konfigurační průvodce s tím taky nemá problém - hlásí, že jsou všechny požadované doplňky v pořádku. Tak to zatím neřeším.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2012, 08:34:23 »
Ja vam teda nevim. Ja KB online pouzivam uz nekolik let s Open Java6. Pouzivan Firefox a bez problemu.
Ono se to ma asi tak, ze firefox kvuli bezpecnostni chybe automaticky zakazal zasuvny modul IcedTea Java6.

Neni nic jednodusiho nez vlest do Nastroje -> Spravce doplnku a znovu jej povolit (aspon na praci s KB).

Asi mesic na to si KB (po nezcetnych telefonatech, ze z FF se neda pripojit) uvedomila, ze to FF zakazal a vsem doporucil jit na verzi Javy7 kde ta chyba uz je vyresena. Takze to tam ted pise, ale se starou Javou6 to funguje normalni (a to i s OpenJDK).

Citace
Jak to nepůjde, už se na to vyseru a po 2 letech na ubuntu půjdu k windows, už mě nebaví se pořád *censored* s pičovinama co jsou na windows maličkosti. Amen. A Díky.

Tak se na to vykasli rovnou a nevyhrozuj
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpna 2012, 09:53:28 »
To je problém KB. Nechápu, proč někdo vyhrožuje, ze odejde od Ubuntu, když má problém s bankou, která je navíc předražená a neschopná. Doporučuji změnu banky na Fio, mBank a pod.
« Poslední změna: 28 Srpna 2012, 09:55:07 od beer »

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2012, 10:18:31 »
A ještě blbě zajištěná, řešil jsem 3 lidi kterým někdo u KB přes Internet banking vyluxoval účet. Jednou to byl člověk, kterému někdo vybral ze spořícího účtu asi 230 tisíc. Podruhé to byl firemní účet jedné spolupracující firmy na kterém bylo skoro 2 a půl milionu. Potřetí to byl kamarád (ajťák) trochu paranoik, ale i tak měl na běžném účtu připraveno necelých 400 tisíc na nové auto, než ho vybral (to auto), měl účet vyluxovaný.

Jak si myslíte, že se k tomu KB staví. Chyba se nestala, vše je OK, náhrada škody kvůli pochybení banky nebude. V ČR jsou pouze 3 banky jejichž zajištění je tristní, Česká Spořitelna, KB a ČSOB. Ovšem jediná banka která to neřeší a na zákazníky kašle je KB. Ti fungují stylem "co máme, to si necháme" a pokud naší neschopností přijdete o peníze, je to vaše chyba.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #9 kdy: 28 Srpna 2012, 10:25:13 »
A jak se jim to povedlo?

Zabezpeceni KB: Heslo + certifikat (soubor nebo cipova karta) + overeni SMS codem.

Ze by se tam dostali nejakou interni chybou systemu (SQL Injection / XSS / atd).. neverim ze by se banka k tomu takhle stavela.

Ze jim to nekde vybere pres kartu (kopie - obcuceny heslo / opsane cisla) to je neco jineho.


Nektere banky maji jen overeni heslem ...to temer neni zabezpeceni.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #10 kdy: 28 Srpna 2012, 10:33:48 »
Nevím, jestli tam to ověření sms kódem je. Ale ten certifikát je k ničemu. Stačí mít přístup k pc a nalezení certifikátu je v linuxu záležitost jednoho příkazu, u windows xp je to často hned na C:\,o ostatní se postará nějaký keylogger. Co se týká sms hesla, stačí nainstalovat aplikaci, která bude přeposílat sms, nebo nastavit v telefonu.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #11 kdy: 28 Srpna 2012, 10:39:12 »
Jasne vsechno se da. Jen rikam ze jsou banky, ktere maji jen heslo.  Nehlede na to, ze kdyz si koupis ten certifikat do cipove karty (coz nevim jak na linuxu) tak musis fyzicky slouhnout jak mobil (nebo aspon nastavit) tak tu kartu.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #12 kdy: 28 Srpna 2012, 10:45:50 »
Jasne vsechno se da. Jen rikam ze jsou banky, ktere maji jen heslo.  Nehlede na to, ze kdyz si koupis ten certifikat do cipove karty (coz nevim jak na linuxu) tak musis fyzicky slouhnout jak mobil (nebo aspon nastavit) tak tu kartu.

Takové banky snad u nás ani nejsou.
Ta karta se prokazuje nějakým kódem, ten by bylo možné zkopírovat. Bezpečnost nula, narozdíl od tokenů, kde se kód mění třeba každou minutu. Ale i tak třeba hardware tokeny od RSA byly hacknuty, protože se zřejmě podařilo predikovat nově vytvořené kódy.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #13 kdy: 28 Srpna 2012, 10:48:33 »
Nejslabším článkem je ale stejně číslo karty a nákup přes internet. Stačí pokladní s fotografickou pamětí, které v obchodě dáte do ruky kartu a můžete mít až do limitu vyluxovaný účet.

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #14 kdy: 28 Srpna 2012, 10:52:00 »
I to heslo je víc než co má KB, protože i to heslo musí ten bot prolomit jako celek a to trvá, nehledě na omezený počet pokusů.

U KB není potřeba nic z toho, mají ten systém tak zabugovaný, že dostat se tam je asi tak složité jako prolomit heslo uživatele na Windows. Je to sice z roku 2008, ale jednomu známému (má účet u KB) se povedlo po nalogování na svůj účet nějakým záhadným způsobem dostat na úplně cizí účet a to je člověk, který zmákne tak spustit prohlížeč.

Ono celé to zabezpečení je k ničemu když máte banking z roku raz-dva. Stejnou šaškárnu už nám 20 let předvádí Microsoft, pořád další a další způsoby jak zabezpečit Windows a pořád je ten systém děravý jak cedník.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #15 kdy: 28 Srpna 2012, 11:00:28 »
Ještě mne napadlo přirovnání hardware čipové karty k papírku s napsaným heslem :).

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #16 kdy: 28 Srpna 2012, 11:07:59 »
KB ma nove bankovnictvi asi tak 14 dni. Navic si nemyslim ze to zabezpeceni je tak spatne jak rikas. Neznam nikoho kdo by s KB mel problem coz se u ostatnich bank rict neda.
« Poslední změna: 28 Srpna 2012, 11:12:19 od Zerog »
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #17 kdy: 28 Srpna 2012, 11:14:42 »
To už tak nějak jde mimo mě. To že to před 14 dny zase překopali by mě k nim stejně po předchozích zkušenostech nedostalo. Taky jsem měl účet u KB a už nikdy více. Jejich vstřícnost ke klientům je závislá od toho kolik máte peněz na účtu.

Jenže tehdy jsem byl student a KB jako jediná nabízela studentský účet.

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #18 kdy: 28 Srpna 2012, 11:19:12 »
Ja mam s KB zatim zkusenosti dobre. Holky za prepazkama jsou prijemne, poradi. Vyber hotovosti a vklad hotovosti je v poho a rychle. Problemy se snazi resit. Na tel. podporu se da dovolat a poradi. Pred bankomatem nestoji dalsich 20 lidi.
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #19 kdy: 28 Srpna 2012, 11:27:40 »
Tak s tím prvním souhlasím. Telefonickou podporu za mě měli hroznou, operátor byl asi tak proškolený jako ti kteří jsou dnes u Vodafonu, tedy nevěděl vůbec nic, uměl jen klepat požadavky do počítače.

Co se týče bankomatů, asi jste nebyl na centrále v Plzni, tam je před bankomatem pořád fronta a na vedlejší malé pobočce která je vzdálená asi kilometr visí na bankomatu věčně lístek "Mimo provoz" nebo se dozvíte, že bankomat nemá hotovost.

Ale v Plzni je i pobočka mBank (ne jen kiosek) a v té nevyřídíte vůbec nic. Vyřídíte v ní to samé co v tom kiosku kdekoli jinde, takže nechápu na co takovou pobočku mají.

beer

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #20 kdy: 28 Srpna 2012, 11:37:48 »
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #21 kdy: 28 Srpna 2012, 11:40:30 »
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).
nedelam si pr*, ale od mbank jsem utekl kdyz jsem zjistil, ze normalne kradou - ze jim nesedi pocty

ze si 2x pocitaji poplatek za jeden vyber v bankomatu (recidivne) apod ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #22 kdy: 28 Srpna 2012, 11:41:01 »
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).
nedelam si pr*, ale od mbank jsem utekl kdyz jsem zjistil, ze normalne kradou - ze jim nesedi pocty
A kam jsi utek?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #23 kdy: 28 Srpna 2012, 11:42:06 »
nepovim ... to povazuji za citlivou informaci ;) .. ale neni to k nicemu, v cem ma podil Keller ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #24 kdy: 28 Srpna 2012, 11:42:24 »
Citace
Já od doby, co mám mBank, jsem na pobočku nemusel vůbec chodit :).

A kdyz potrebujes vlozit na ucet hotovost nebo poslat treba 250tis jak to udelas ?
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.