Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Komerční banka a java 1.7.0_05  (Přečteno 16012 krát)

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #50 kdy: 07 Prosince 2012, 14:19:20 »
Jestli jsem to správně pochopil, tak OpenJDK 7-JRE tomu nestačí a dožaduje se to Oracle Java 7. Snadná pomoc, prvně je nutné aby jsi všechny verze starší Javy odstranil.

Pak provedeš v terminálu tyto 3 jednoduché příkazy
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java7-installer
nakonec ověříš verzi používané Javy
Kód: [Vybrat]
java -version výstup by měl vypadat nějak takhle
Kód: [Vybrat]
java version "1.7.0_04"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.7.0_04-b20)
Java HotSpot(TM) Server VM (build 23.0-b21, mixed mode)
a nakonec nastavíš Oracle Javu jako výchozí
Kód: [Vybrat]
sudo update-java-alternatives -s java-7-oracle Teď by jsi měl mít oficiální Oracle Javu 7. Zkontroluj v FF jestli máš zásuvný modul pro Javu k dispozici, pokud ne udělej
Kód: [Vybrat]
sudo atp-get purge xul-ext-ubufox

Super, děkuji za tento návod  :)  Pomohl k instalaci Linux Mint KDE 13 u nového uživatele, který je teď s Linuxem moc spokojený. Je to ideální uživatel, který si zasurfuje, vyřídí banku,mrkne na film a je v pohodě. Prostě si na rozdíl od jiných pořád nevymýšlí jak udělat z Linuxu Widle zadarmo   ;)

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #51 kdy: 05 Února 2013, 22:35:41 »
Nedávno jsem mluvil se svou bankovní poradkyní (v KB) a stěžoval jsem si na funkci internetového bankovnictví. Paní mi sdělila, že dostali interní informaci, že jejich IT má urgentní úkol. Přepracovat přihlašování do bankovnictví tak, aby se nemusela Java vůbec používat.
Tak jen doufám, že sebou jejich IT hodí. :-)

jmp

  • Host
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #52 kdy: 06 Února 2013, 07:51:14 »
jen aby to nakonec nebyl místo javy třeba silverlight...

Rover623

Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #53 kdy: 06 Února 2013, 10:37:26 »
To by tak nevadilo, pokud by tam nebyl detektor Silverlightu jako na stránkách pořadů Primy (který se někdo z tamního IT asi ubastlil sám na koleně). Tedy klasické kolečko, odkáže vás to na stránku stažení Silverlightu, přímo stránka MS vás odkáže na Moonlight (fakt je tam přímý odkaz i s dovětkem, že pro MAC a Linux je Moonlight), instalujete Moonlight, vracíte se na původní stránku, která vám oznamuje, že potřebujete Silverlight.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #54 kdy: 07 Února 2013, 19:09:35 »
prave jsem to overoval - pouzivam openjdk javu 1.6 v ubu 12.04 a vse jede. nevidim duvod vymyslet neco jinou verzi javy. je ale pravda, ze kb bankovnictvi je z pohledu naroku na presne dany sw nejhorsi paskvil, co jsem kdy pouzival. to nestaci certifikat+heslo+sms kod z mobilu?
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #55 kdy: 09 Února 2013, 13:30:31 »
prave jsem to overoval - pouzivam openjdk javu 1.6 v ubu 12.04 a vse jede. nevidim duvod vymyslet neco jinou verzi javy. je ale pravda, ze kb bankovnictvi je z pohledu naroku na presne dany sw nejhorsi paskvil, co jsem kdy pouzival. to nestaci certifikat+heslo+sms kod z mobilu?
No jo. Jenže někomu to zase nejede s žádnou verzí Javy. Prostě ji to nedetekuje, i když každá jiná aplikace Javu detekuje bez problémů. Jedině snad nastavit manuálně linky odněkud někam ve Firefoxu. S Chrome problém není.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #56 kdy: 10 Února 2013, 01:15:04 »
Dlouhe roky sla kb jen s firefoxem a koukam, ze konecne i s chromiem. Zeby cesta k lepsimu?Jinak na bezne prevody a funkce se da dobre pouzit i appka komercky v androidu...
Kubuntu 20.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Komerční banka a java 1.7.0_05
« Odpověď #57 kdy: 20 Února 2013, 16:29:26 »
Zjistil jsem, že na 2 rozdílných instalacích Ubuntu se chová Firefox stejně špatně. Oracle plugin linkuje dobře. Krpa je někde v jeho nastavení/profilu při ptaní se na spuštění Javy pro daný web. Na webu Komerční banky se totiž neptá vůbec. Na ostatních webech ano. Čistý profil funguje bez problémů.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.