Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: linux mint  (Přečteno 863 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
linux mint
« kdy: 16 Února 2014, 18:54:03 »
Dobrý večer,

instalujimanželce linux mint vedle win 8, narazil jsem na rozdělení disku,nabízí mi to velikost oddílů, ale nevidím kolik bude prolinux a kolikpro win

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:linux mint
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2014, 19:02:40 »
To se zobrazí až při dalším kroku, kde si velikost posuvníkem nastavíš. Jen doufám, že jsi před tím řádně defragmentoval a vyčistil disk s Windows - to je podmínka pro to, abys nepřišel o data.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:linux mint
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2014, 08:22:04 »
To se zobrazí až při dalším kroku, kde si velikost posuvníkem nastavíš. Jen doufám, že jsi před tím řádně defragmentoval a vyčistil disk s Windows - to je podmínka pro to, abys nepřišel o data.

Podmínka to dřív určitě byla, v novějších verzích už mám dojem ubuntí/mintí instalátor umí s NTFS oddíly pracovat korektně.
Určitě ale nastavuje v NTFS flag pro "vynucenou kontrolu", takže při přístím startu Widlí budou chtít dotčené oddíly kontrolovat. Kontrolu doporučuju nepřeskočit...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.