Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10  (Přečteno 1809 krát)

DaKes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« kdy: 22 Února 2014, 09:30:46 »
Ahoj,
mohl byste mi prosím někdo poradit, jak zprovoznit Oxford Advanced Learner's Dictionary, 8th edition? Mám Ubuntu 13.10.
Když se pokusím spustit setup.sh v Centru softwaru pro Ubuntu, tak mi to zahlásí, že soubor nelze otevřít. V návodu je, že když to nepůjde, tak to může být tím, že CD-ROM bude v 'noexec' módu a ať ten buď vypnu, nebo soubory zkopíruju na disk. I po zkopírování to ale hlásí to samý...
Budu moc vděčný za radu.
Dakes
« Poslední změna: 22 Února 2014, 09:43:09 od DaKes »

janek-m

  • Host
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2014, 10:33:42 »
Podobný problém som riešil s Lingea Lexicon, tiež sa mi ho nepodarilo nainštalovať cez inštalačné Cd. Ale po prekopírovaní na disk to už išlo.
Zastavil som sa na Tvojej poznámke: "Když se pokusím spustit setup.sh v Centru softwaru pro Ubuntu..."
Naozaj ide o setup.sh  a nie o setup.exe? Pokiaľ viem, tak uvedený slovník sa má tiež spúšťať cez Wine ako Lingea slovníky.
« Poslední změna: 22 Února 2014, 10:36:05 od janek-m »

DaKes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2014, 14:37:27 »
Ano, setup.sh. V readme.txt píšou: "If you are using Linux: To install, run setup.sh. ..."
Je pravda, že mě teda nenapadlo to nainstalovat přes Wine. Zkusím, díky za tip ;)

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2014, 16:55:43 »
instaluje sa to veľmi jednoducho a to tak , že si pripojíš OALD.iso  , či klikaním, alebo cez príkazový riadok, a poto vstupíš do adresára "linux" kde sa nachádza súbor "setup.sh" a ten spustíš z commandline nasledovne
Kód: [Vybrat]
linux32 ./setup.sh po inštalácii sa aplikacia nainštaluje do /home/user/oald8. tam sa nachadza spustitelný súbor "oald8"
Kód: [Vybrat]
cd /tvoja/cesta/oald8
./oald8
  a aplikácia sa ti rozbehne. Pri 64 bit verzii su tam  male problemy. (nefunguje zvuk a flash ) ale to sa da jednoducho napraviť  viac nalinkovaním knižnic.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/pulseaudio/+bug/1002515
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=130822
http://archlinuxvn.org/~huy/oxford/

DaKes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2014, 19:47:10 »
díky petertomasy za radu, ale nedaří se mi soubor setup.sh spustit. nevím co dělám špatně. iso připojím, ale soubor už nespustím...

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2014, 21:42:02 »
Citace
nevím co dělám špatně. iso připojím, ale soubor už nespustím...

no a môžeš byť konkrétnejší ? Ako pripojíš iso,
dať sem výpisy a pod. Pretože inštalačka ťa sama vedie, je to podobné ako u win , ale nie je to klikacie , ale cez terminál a tam vlastne vidíš celý priebeh inštalačného procesu. Nemal by tam byť žiadny problém.

setup.sh je inštalačný script.
« Poslední změna: 25 Února 2014, 07:08:07 od petertomasy »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Oxford Advanced Learner's Dictionary na U 13.10
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2014, 22:50:39 »
Možná chybějící spouštěcí právo souboru
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.