Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: napůl nainstalovaná nová verze  (Přečteno 840 krát)

miriam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
napůl nainstalovaná nová verze
« kdy: 25 Února 2014, 19:59:00 »
Dobrý den!
Chtěla bych vás požádat o pomoc. Pokusila jsem se nainstalovat nejnovější verzi, kterou mi počítač navrhl a dopadlo to zoufale. Zřejmě z nedostatku msta na HDD se nedokončily aktualizace a po opakovaném restartování notebook funguje velice zvláštním způsobem (alespoň pro mě). Windows jede normálně. Ubuntu je ale divně roztažené. Hlavně ale neexistuje nic jako Launcher a když otevřu nějakou ze složek na ploše nebo třeba za pomoci klávesové zkratky internet tak vrchní lišta je k nenalezení, tudíž se okno nedá zvětšit,.. Jo a ještě se dostanu do nastavení pomocí změnit pozadí plochy, nic víc nefunguje, ani lišta k normálnímu vypnutí s časem není. Tak to je popis toho co můj počítač dokáže a teď by mě zajímalo jak to zachránit. Pomůže uvolnění místa na harddisku? A navrhne pak počítač sám doinstalování? Nedostanu se do Centra softwaru ani do ničeho, co se spouští přes Dash. Mám se pokusit udělat něco skrze příkazový řádek nebo jaký mám volit postup? Prosím o nějaký jednoduchý :)
Moc děkuji,
Miriam

janek-m

  • Host
Re:napůl nainstalovaná nová verze
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2014, 20:28:55 »
Chtěla bych vás požádat o pomoc. Pokusila jsem se nainstalovat nejnovější verzi, kterou mi počítač navrhl a dopadlo to zoufale.
Ono aktualizácia systému cez Správcu aktualizácií zvykne dopadnúť zle. Preto ju osobne nikomu nedoporučujem. A že trvá rádovo niekoľko hodín, to je už o inom.

Je možné urobiť zopár pokusov. Snáď ak je na hdd naozaj málo miesta tak najprv (cez terminál Ctrl + Alt + T):
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get clean
a pokúsiť sa zaktualizovať systém:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
Ak by problémy pretrvávali, tak potom resetovať compiz-nastavenia:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install dconf-tools
dconf reset -f /org/compiz/
setsid unity
ak nezaberie tak:
Kód: [Vybrat]
rm -rf ~/.config/compiz-1/compizconfig/*prípadne
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktopNeboli by zlé výpisy z:
Kód: [Vybrat]
df -i
Kód: [Vybrat]
dpkg --list | grep linux-image

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:napůl nainstalovaná nová verze
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2014, 08:55:41 »
Je to pitomé ale pro příště je třeba ověřit místo na disku než začnu něco dělat. Jinak bych raději víc místa vytvořil a pak reinstaloval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.