Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] - Bluetooth myš v Ubuntu 6.10  (Přečteno 2642 krát)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
[HOWTO] - Bluetooth myš v Ubuntu 6.10
« kdy: 13 Února 2007, 15:34:19 »
1/ do souboru /etc/modules přidejte automatické načítání modulu hidp (Human Interface Device Protocol)
Kód: [Vybrat]
# Load the HIDP module automatically
hidp
2/ v souboru /etc/default/bluetooth nastavte
Kód: [Vybrat]
BLUETOOTH_ENABLED=1
HIDD_ENABLED=1
HIDD_OPTIONS="--master --server"
3/ do souboru /etc/rc.local o řádek nad "exit 0" přidejte
Kód: [Vybrat]
# Start the Bluetooth HID daemon and search for available devices
hidd --search
Po restartu počítače (testováno na notebooku Lenovo V100 s vestavěným bluetooth rozhraním, chip Broadcom) systém vyhledá dostupnou bluetooth myš, pokud najde, tak ji připojí. Pokud v momentu startu není žádná bluetooth myš nalezena (zapomenetei zapnout), zůstane démon bežet a myš připojí az po zapnutí myši.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 03:19:26 od Anna Taliánová »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
[HOWTO] - Bluetooth myš v Ubuntu Edgy
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2007, 20:56:45 »
Nedá mi, abych se nepodělil o radost z kvality systému, jakým K/Ubuntu je. Také se mi zachtělo provozovat bluetoothovou myš. Protože nemám notebook s bluetoothem, koupil jsem nejlevnější USB bluetooth dongle podporující linux(soledo). Po zasunutí do USB se automaticky natáhl hidp modul do jádra, takže odpadl Lukášův bod 1/. Stačilo jen upravit soubor viz bod 2/, zrestartovat bluetooth  "sudo /etc/init.d/bluetooth restart" a "hidd --search". Odpadl tedy i bod 3/ a restart celého systému. Od té doby myška běhá a je jedno, jestli počítač bootuje se zapojeným bluetooth dongle v USB, nebo ho zapojím kdykoliv za běhu. Prostě funguje. Kdo jste něco podobného zkoušel v nejmenovaném majoritním OS, měl jste možná chuť celou myš včetně bluetooth rozšlapat. Ale tohle byla skutečně radost. :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.