Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Me TV  (Přečteno 3240 krát)

kodein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Me TV
« kdy: 24 Prosince 2014, 17:01:27 »
Dobry den. Chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jestli existuje nejaky jiny program k prehravani dvb-t televize nez je me tv a kaffeine?   Dekuji za kazdou odpoved

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Me TV
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2014, 20:23:52 »
Možností je víc, záleží na tom, co má být cílem, co ti na zmíněných aplikacích vadí..

kodein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Me TV
« Odpověď #2 kdy: 24 Prosince 2014, 21:00:07 »
V podstate mi by mi nevadilo nic a cil mam snad jen funkcnost....   U kaffeine je problem v prijmu, protoze nektere programy mi nechteji vubec jet.... (neni to signalem protoze v me tv vsechny programy jedou)....   A v me tv je zase problem pri spusteni,  ,,nekdy mi me tv jakoby nevidi tv kartu", musim tv kartu odpojit od usb,pripojit, odhlasit se z uctu znovu prihlasit a pak  se muzu divat na televizi.... ::)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Me TV
« Odpověď #3 kdy: 24 Prosince 2014, 21:21:31 »
Pokud jde o použití v okně, tak asi nic pohodlnějšího nebude. Pravdou je, že Me-Tv byl bohužel šmejd nestabilní vždy, ale s Kaffeine jsem nikdy neměl problém, který popisuješ. Přehrávat je možné i přes VLC, sežere ten samý seznam kanálů, jako Me-Tv, jen to nemá tu integraci EPG. Dal by se využít i Tvheadend jako tv server, který může běžet na pozadí a klidně i nahrávat, ke konfiguraci a EPG se dostaneš přes webový prohlížeč a jako přehrávač k němu můžeš opět použít VLC, pokud potřebuješ malé okénko, a současně ho můžeš využít třeba přes XBMC na fullscreen a gaučové použití s dálkovým ovládáním.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Me TV
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2014, 00:07:02 »
VLC je celkově nejlepší přehrávač pro Linux, epg i teletext je věstavěný. Je potřeba si ho nejdříve pro sebe nastavit.
Dobré je ale nejdřív ve w_scan(u) vygenerovat kanály pro VLC místo zkoušet chytit a přepínat přes jednotlivou frekvenci.
Třeba k něčemu bude tenhle playlist (Praha<>Ustí n/L).
! přejmenovat koncovku do xspf

[příloha smazaná administrátorem]

kodein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Me TV
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2014, 00:42:21 »
Diky chlapi. Pomohli jste mi.. :)  Zitra (vlastne dnes) se s tim nejak poperu

kodein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Me TV
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2014, 21:38:48 »
Chlapi tak bych byl spokjeny nejvic asi s vlc, ale mam problem....   Z 90% se na linux prihlasuji jako root, a v root uctu vlc nejede.....  Nechal jsem si tam kaffeine i me tv (problem ale zustava stejny, jedou mi jen nektere programy v kaffeine ale v me tv vsechny...)....  tak nevim  jestli je jeste nejaka moznost...   
Je vlastne: divat se na tv v ne root uctu... ;D   nebo poustet tv  v rootu pres net....    asi

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Me TV
« Odpověď #7 kdy: 28 Prosince 2014, 22:47:09 »
Chlapi tak bych byl spokjeny nejvic asi s vlc, ale mam problem....   Z 90% se na linux prihlasuji jako root, a v root uctu vlc nejede.....  Nechal jsem si tam kaffeine i me tv (problem ale zustava stejny, jedou mi jen nektere programy v kaffeine ale v me tv vsechny...)....  tak nevim  jestli je jeste nejaka moznost...   
Je vlastne: divat se na tv v ne root uctu... ;D   nebo poustet tv  v rootu pres net....    asi
Taky jsem to kdysi potřeboval, musel jsem ale vlc zkompilovat s volbou --enable-as-root, neznamenalo to, že bylo vyžadováno root heslo, jen se dal spustit při přihlášení do root sezení.
Pokud není v ubuntu s touto volbou už zkompilován a nebo není nějaké ppa pro tuhle vlastnost, mrkni;
http://ubuntu.aspcode.net/view/635400140124705175629350/how-to-use-vlc-with-sudo-privileges
Taky bys mohl mít v ubuntu skript vlc-wrapper, nevím co je uvnitř, ale měl by k tomu sloužit, více neporadím, jedině zkompiluj si vlc dle sebe a udělej si z něj předtím Deb balík.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Me TV
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2014, 23:04:17 »
A není jednoduší, když už tedy musí být přihlášen jako root, spustit to přes su -c pod uživatelem?

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Me TV
« Odpověď #9 kdy: 29 Prosince 2014, 00:30:03 »
A není jednoduší, když už tedy musí být přihlášen jako root, spustit to přes su -c pod uživatelem?
Věřím, že to máš zmáknutý, OT: momentálně to sám nemužu zkusit, protože jsem downgradoval z OpenSUSE 13.2 do 13.1 a teď jsem po restartu ve verzi 13.1/2 zrovna VLC se mi odstranilo, a teď opravuju do aktualizovaného 13.1

K tomu kaffeine, dle https://projects.kde.org/projects/extragear/multimedia/kaffeine už je polomrtvý ale ... buď použij skenování auto-normal jako já (našlo to všechny kanály jako w_scan pro vlc) nebo přidej na konec souboru třeba pod [dvb-t cz 2014] apod. ~/.kde4/share/apps/kaffeine/scanfile.dvb frekvence které potřebuješ s potřebnými parametry, pokud auto volby nepomžou a nebo nepotřebuješ skenovat nevyužívané frekvence, navíc to i dlouho trvá.

kodein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:Me TV
« Odpověď #10 kdy: 29 Prosince 2014, 13:54:54 »
To jadd

Diky moc.  s tim scriptem mi vlc pod rootem jede... Super a jeste raz dik....   Mas u mne panaka, jestli pojedes nekdy pres zlin....     ;)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Me TV
« Odpověď #11 kdy: 29 Prosince 2014, 14:15:30 »
A není jednoduší, když už tedy musí být přihlášen jako root, spustit to přes su -c pod uživatelem?
Věřím, že to máš zmáknutý...
....

Zmáknutý to právě nemám, nikdy jsem neměl potřebu spouštět všechno pod rootem, takže tápu :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.