Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Informatika ve 4. třídě ZŠ  (Přečteno 2900 krát)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Informatika ve 4. třídě ZŠ
« kdy: 25 Dubna 2016, 17:15:33 »
Zdravím,
náhodou se mi v pátek dostal do rukou bráchův sešit na informatiku a to, co jsem tam našel, mě dost zděsilo. Chodí do čtvrté třídy. Takové ty věci, že Linux není systém, ale jen základ, se neučí, právě že se učí přesně opak. "Amatérští programátoři" mi přijde skoro výsměch. O serverech a Androidu ani zmínka. Možná že to bylo myšleno jen na desktop, to tam ale nemají a je to jedno. Tohle si prý přesně měli napsat. Pozor, tohle není jen tak nějaká škola, na hlavní stránce mají uvedeno "speciální zaměření na výpočetní techniku a informatiku". Opravdu skvělé.
Přeji hezký zbytek dne
« Poslední změna: 25 Dubna 2016, 18:40:01 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Úroveň vzdělávání na základních školách
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2016, 17:44:14 »
Ja tam zas nic tak zavadneho nevidim. 4. trida je taknejak uroven na ktere se uci pocitani se zlomky, ty deti zatim ani nemeli cas na znalosti o ruznem softwaru (firmware, OS, framework, GUI/TUI...). To pocka do pate tridy :D

Taky nezapomen, ze v sesitech obvykle konci v lepsim pripade pulka informaci (a jeste zkreslene), protoze vsechno okolo je zajimavejsi nez "ten blbec pred tabuli", pripadne "to si nebudu psat, to je jasny/moc dlouhy"...
« Poslední změna: 25 Dubna 2016, 17:45:56 od Martin Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Úroveň vzdělávání na základních školách
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2016, 18:06:51 »
Jo, to je asi pravda, já jsem v tomhle trochu mimo.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Úroveň vzdělávání na základních školách
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2016, 18:19:54 »
Jo, to je asi pravda, já jsem v tomhle trochu mimo.
narezat brachovi (i kdyz za to nemuze ....) :P ze si zapisuje takove blbosti ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Informatika ve 4. třídě ZŠ
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2016, 18:44:17 »
Pro mě je to lichotka, v životě bych se za amatérského programátora nedovolil považovat  ;D

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Informatika ve 4. třídě ZŠ
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2016, 19:27:36 »
Jo hoši, zvykejte si. Vidím to dnes a denně na různých ZŠ.

O stavu výuky Informatiky si naprosto nedělám iluze. Problém je, že ten chudák učitel za to vlastně ani nemůže, protože jednak zpravidla nemá vzdělání tohoto charakteru (vždyť učit děti dvojklik ...) a jednak prakticky neexistují kvalitní výukové materiály, které by měli v bordelu našeho školství šanci se na školy dostat. Pokud už totiž někdo takový počin spáchá, je po zásluze potrestán. Mám totiž pocit, že splnit certifikaci MŠMT mohou jen privilegovaní ...

Nejvíce mne iritují "zdarma" poskytnuté výukové materiály seznamu, které jsou prošpikované odkazy na ně samé - geniální marketingový tah. Všichni mají (nejen) e-mail na seznamu, protože seznam = Internet.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.