Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Soundkonverter a m4a výstup  (Přečteno 3278 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Soundkonverter a m4a výstup
« kdy: 18 Června 2016, 17:31:48 »
Ahojky, jakým způsobem mám nastavit Soundkonverter, aby výstupem byl soubor m4a a bitrate 256 kbps? Umožňuje mi to momentálně vybrat jen aac (což je správný kodek se špatnou příponou) nebo m4a/alac, což je bezztrátové a to nechci, je to zbytečně velké.

Soundkonverter mi píše ještě toto, ale nejsem z toho moudrá:

Kód: [Vybrat]
Možná řešení pro m4a/aac:
Pro zakódování m4a/aac souborů potřebujete nainstalovat 'neroAacEnc'.
'neroAacEnc' můžete po zadání adresy elektronické pošty stáhnout na 'http://www.nero.com/enu/downloads-nerodigital-nero-aac-codec.php.
nebo
Sestavit libav s podporou pro libfaac.
nebo
Povolit pokusné kodeky v dialogu pro nastavení libav.
nebo
Compile faac with MP4 support.
nebo
Sestavit ffmpeg s podporou libfaac.
nebo
Povolit v dialogu pro nastavení ffmpeg experimentální kodeky.

Zkusila jsem stáhnout ten neroAacEnc, ale na zmíněné adrese není a těm ostatním možnostem nerozumím, nemám nejmenší tušení, jak to udělat. Ale nějak to udělat musím :-) Předem díky za radu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2016, 20:51:47 »
Vyber aac a pak stačí přepsat koncovku z .m4a na .mp4

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2016, 23:27:45 »
MP4 je video, M4A je audio a mě to vytvoří soubor.aac. Ráda bych, kdyby to šlo rovnou, protože v Mintu to tak šlo, musí to jít nějak i tady. Ale nevím jak a Google jako obvykle nedává relevantní výsledky.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2016, 23:54:11 »
Z mého pohledu je nejjednodušší to prostě protáhnout přes ffmpeg:
Kód: [Vybrat]
ffmpeg -i <file.aac> -c:a copy <file.m4a>K té hlášce mě napadá, že by mohlo být potřeba nainstalovat extra kodeky.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2016, 00:30:20 »
Citace
MP4 je video, M4A je audio a mě to vytvoří soubor.aac.
Ujasni si prosím pojmy - co je formát, co je kontejner, co je přípona souboru a vazby mezi nimi.
MP4, M4A jsou kontejnery. A kontejner MP4 může obsahovat jak video, tak audio, dokonce, představ si, i titulky a metadata. Svět apple to sice rozlišuje na M4A a M4V, ale to na věci nic nemění.
------------------------------------------
Výše uvedený postup pomocí ffmpeg ti to .aac "zabalí" do MP4 kontejneru. Nicméně aby šlo .aac přehrávat, není to nutné.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stažení a instalace NeroAacEnc
Kód: [Vybrat]
mkdir AAC
cd AAC/
wget http://ftp6.nero.com/tools/NeroAACCodec-1.5.1.zip
unzip -j NeroAACCodec-1.5.1.zip
sudo install -m 0755 neroAacEnc /usr/bin/
sudo apt-get install gpac
« Poslední změna: 19 Června 2016, 00:47:21 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2016, 14:01:02 »
Díky pánově oběma. Extra kodeky jsem sice v systému neměla, ale nepomohly, pomohlo to Nero, jenže stejně to nefunguje, už 15 minut mi převod visí na 5% (4 soubory z 19), stav je "Kóduje se...Neznámá".

Musím říct, že mě to už poněkud přestává bavit, místo abych s počítačem pracovala, tak neustále řeším co nefunguje :-( Jak jsem byla ze začátku z Linuxu poměrně nadšená, že je hezký a dělá to co má, tak mě to po roce používání docela pouští. Je mi jasné, že OS X to nikdy nebude, ale proč aspoň ty základní věci nemůžou normálně fungovat? Proč nemůže být možnost "tohle sice není svobodné, ale umožní vám to používat funkci xyz, instalujete na vlastní nebezpečí"? Copak mě nefunkční věci v Linuxu donutí používat na PC Windows nebo oba ty PC prodat a koupit místo nich další Macy (kdyby byly jaké)? Ach jo :-(

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #6 kdy: 19 Června 2016, 17:08:54 »
A jaké jsou ty vstupní soubory? Nebo dej odkaz na vzorek, nějaké řešení se najde.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2016, 17:15:07 »
Vstupní soubor je obyčejné MP3, převádím si to kvůli iPodu a iTunes, abych měla všude stejný formát.

Ale přiznám se, že už mě to opravdu přestalo bavit, takže jsem to zkopírovala do MacBooku (i když Air na to není nejvhodnější a trvá to na něm znatelně déle) a během pár minut jsem v XLD měla hotovo.

Prosím, existuje nějaká distribuce vhodná pro mě? Tedy že si naklikám potřebné a bude to fungovat? Vždyť toho zase tolik nechci, je to jen pár věcí. A Linux se mi líbí a vyhovuje mi, ale dá se říct, že neustále narážím na nějaké problémy, které se často ani v jedné distribuci vyřešit nedají a řeší to jiná, kde ale pro změnu nefunguje něco jiného. Opravdu není distribuce, kde by fungovalo všechno?

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2016, 18:01:26 »
Ono to funguje, ale asi trochu jinak, než si to představuješ.
Kód: [Vybrat]
ffmpeg -i <vstup.bla> -f wav - 2>/dev/null | neroAacEnc -ignorelength -cbr 256000 -if /dev/stdin -of <vystup.m4a>Pokud to přestane a nevyskočí chyba tady, zkus přehodit 2>/dev/null k neroAacEnc:
Kód: [Vybrat]
ffmpeg -i <vstup.bla> -f wav - | neroAacEnc -ignorelength -cbr 256000 -if /dev/stdin -of <vystup.m4a> 2>/dev/null
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2016, 18:26:59 »
Asi ano, já si totiž představuji, že počítač vybalím z krabice, zapnu ho, nainstaluji na něj OS nebo v lepším případě se nainstaluje sám a pak už to jenom používám. Ostatně takhle jsem na to zvyklá 22 let od svého prvního Macintoshe. Bohužel momentálně mi nevyhovuje nabídka Apple ohledně počítačů, tak jsem si koupila obyčejné PC s víceméně parametry současných Maců, které mi vyhovuje po SW stránce evidentně ještě mnohem méně. OS X na tom nechodí, Windows jsou divné a navíc nejsou zadarmo, Linux je prima, ale neustále jsou s ním nějaké problémy a v každé distribuci něco nefunguje, ovšem pokaždé něco jiného. A už mě to vážně nebaví, já chci počítač používat, ne ztrácet zbytečně čas řešením problémů. Jediné, co si tak pamatuji za problémy s Macy bylo, že jsem na něco potřebovala program, který jsem buď stáhla free nebo ho koupila a tak to funguje dodnes. Jenže funguje připojení k serverové tiskárně, funguje nastavení myši, funguje konverze audio a video souborů, funguje prostě všechno, co používám (a že toho vlastně moc není).

Já to prostě vzdávám, evidentně na Linux nemám :-(
« Poslední změna: 19 Června 2016, 18:36:04 od Abby »

jarek163

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2016, 08:30:17 »
Výstup do m4a umožnují např. tyto programy Curlew, QwinFF, FFmulti converter, Format Junkie, Selene media converter...
Vše to jsou grafické nástavby ffmpeg, které nabízejí výstup v mp4 audio + volbu bitrate...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #11 kdy: 20 Června 2016, 13:00:51 »
Ten výstup umožňují i Soundkonverter (pro KDE) a Soundconverter (pro Gnome), ale musí být nějak nastavené kodeky. Nainstalované jsem je měla, ale prostě to nešlo. A už to dál řešit nebudu, omlouvám se, ale vzdávám to, na tohle nemám sílu.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Soundkonverter a m4a výstup
« Odpověď #12 kdy: 20 Června 2016, 14:11:09 »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.