Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vs. Windows Vista  (Přečteno 27472 krát)

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #50 kdy: 09 Března 2007, 17:27:31 »
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #51 kdy: 09 Března 2007, 18:19:41 »
greenfish: sorry za chybku, snad to aspoň po opravě pomůže...

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #52 kdy: 09 Března 2007, 18:33:56 »
filo: tak to je vono! :D :D :D
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #53 kdy: 09 Března 2007, 19:05:39 »
Citace: nojvirt
Mne osobne politika MS vadi natolik, ze radsi ozelim oblibene hry na win...
o tomto som hovoril...u mna je to uplne nepredstavitelne aby som kvoli takym nepodstatnym veciam obmedzoval moju spokojnost pri hrani hier na windoze....tak ako som pisal: JE MI U *censored* co a aku filozofiu ma ten ktory operacny system...ked chcem hrat tak si do tych wokien nabootoujem a uspokojujem sa :-) pretoze ziadna ina alternativa nie je na tom tak aby som tie win mohol prestat pouzivat...a nebudem si predsa kazit zazitok mojich oblubenych hier ktore frcia na oknach LEN kvoli nejakemu Ballmerovi..pre mna je to uplne odveci....nikoho nechcem urazat - iba pisem ako to vidim ja..

a vies co? aj keby mi sam Ballmer povedal ze ak som linuxak tak nech nebootujem do windoze tak sa mu iba zasmejem a v tom momente si nabootujem do okien a pustim si moje hry ktore tak rad hram...aby som sa ukratil o ne? ne ne hry su mi prednejsie nez nejake stupidne kecy ballmera a cela jeho filozofia :D

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #54 kdy: 09 Března 2007, 19:34:42 »
ALe naco mam za OS platit tazke prachy len na hranie? ked plnohodnotny system este lepsi bezpecnejsi rychlejsi viac mne vyhovujuci a prisposobyvi atd.... mam uplne zadara s plnou podporou a tak dalej... A este ktomu potom platit za hry... peniaze radsej miniem niekde inde... MNo kedy ideme na pivo? :D
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #55 kdy: 09 Března 2007, 19:48:52 »
mas taky pocit ze by som podporoval financne daky operacny system alebo hocaky program? :D

..ja ako uzivatel sa s tym nemusim zaoberat !!! ;) ani filozofia ubuntu mi nezmeni hranie hier vo windoze ..su to len veci ktore sa podpory hier windows vobec nijako nedotykaju...nechapem preco by som mal uprednostovat Myslienky pred Sluzbou..

MNO usetrene prachy prepijeme :D :D

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #56 kdy: 09 Března 2007, 19:59:41 »
ale tak jasne ... keby hravam hry tak isto mam aj win aj som ho mal ale ako mi spadol tak sa mi ho nechcelo install a uz som ho ani nenainstloval ... ja nemam nic proti microsoftu len su to sv*ne a tak ... lebo take prachy pytat za OS to je moc
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #57 kdy: 09 Března 2007, 20:06:12 »
chapem...tak je zrejme ze z nas dvoch som asi ten vacsi hrac ja...ja si vzdy rad najdem cas a necham sa odreagovat pri nejakej dobrej fps alebo strategii...

a suhlasim ze cena za taky os je dost prehnana...ale co uz...clovek sa musi vynajst inak NEBUDE MAT NIC..tak to v zivote chodi ;)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #58 kdy: 09 Března 2007, 21:08:42 »
ked uz tak tak si dam najstabilnejsi produkt od MS a to je MS DOS... v tedy uznam to bol super produkt :P a aj tetris co tam bol v zaklade :D...
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

uf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 163
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #59 kdy: 09 Března 2007, 23:52:47 »
to si vyzaduje respekt :D :D :D

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #60 kdy: 10 Března 2007, 14:51:36 »
2 Engi

MS-DOS.. to máš na mysli ty smetené zbytky, co Bill osobně "odnesl" a začal prodávat?.. ten systém s kradenými aplikacemi (dle justice: doublespace=stacker)?... a žádný tetris tam nebyl =)
...když tak jedině FreeDOS (dlouhé názvy, různé FS, TCP/IP apod.).. ale ten rozhodně není z dílen MS =)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #61 kdy: 10 Března 2007, 18:30:41 »
Ja som mal na starej 486 ms dos   od billa ale maj som tetris ked som dal hlavne menu a tam bol
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #62 kdy: 10 Března 2007, 18:43:24 »
to pozor, to nebyl dos, jako takovej, ale manažer a pravděpodobně ten, co teď nevim, jak se jmenuje, ale byl naprogramovanej v pascalu , měl ten tertris a dokonce i přehravač na CD a žral mooooc paměti...
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #63 kdy: 10 Března 2007, 19:45:22 »
Pravdu máš.... myslím si že to měl v sobě FAR.... rozhodně ne nc, vc ani m602 =)
... nebo měl menu v config-u/autoexec-u a z něj spouštěl třeba tetris.exe...

Pavelp

  • Host
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #64 kdy: 10 Března 2007, 20:27:24 »
Nebo nc.mnu, nebo v m602.mnu. Lidi casto rikali filemanazeru DOS.

greenfish

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
    • Deny Source
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #65 kdy: 10 Března 2007, 21:42:40 »
Tak zkousim delat webovky a programovat v C pomoci Visual studia 2005 a celkem to jde. Vim, ze vse jde i v Ubuntu, ale zatim si myslim Visty nejsou takovej pruser, samozrejme az na tu cenu...

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #66 kdy: 11 Března 2007, 09:13:30 »
Citace: Engi
Ja som mal na starej 486 ms dos   od billa ale maj som tetris ked som dal hlavne menu a tam bol
V DOSu žádné hry nebyly, snad kromě té opice házející bumerang v Q
BASICu. Patrně máš na mysli vynikající file manager DOS Navigator.
Kubuntu forever :-)

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #67 kdy: 11 Března 2007, 09:22:16 »
Tak potom ja neviem :D... som bol maly neviem ... volali sme to MS DOS... (ale tam aj pisalo ze ms dos ked to loudovalo) ale hadat sa nebudem... ale viem ze ten mi nepadol ani raz ... cize stym som bol spokojny :D
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #68 kdy: 11 Března 2007, 14:53:51 »
2 engi Samozřejmě, že i pod DOSem běhaly různé aplikace/programy =)... vzpomínáte na T602 =)
... i dnes některé programátory (jednočipy, EEPROM) provozuji pod FreeDOSem...

greenfish

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
    • Deny Source
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #69 kdy: 12 Března 2007, 20:19:54 »
Citace: machy
Zkus tenhle návod. Mě to to na integrované ATI xpress 200 funguje OK. Jen ještě musím beryl pouštět následujícími příkazi, jinak byla vidět jen bílá kostka.

Code:
beryl-manager --no-force-window-manager
Code:
beryl-xgl --use-copy
Tak jsem to nakonec podle tohoto navodu rozchodil, ale stve me, ze to musim pouztet tema prikazama navic (jinak taky bila kostka). Nevite nekdo, jak to udelat, aby se ten prikaz spustil automaticky???
Jinak by me zajimalo, jestli sel nekomu Beryl jen tak, ze ho proste nainstaloval a nemusel delat zadne upravy. No a dalsi vec je, ze v nove verzi Ubuntu pry bude Compiz misto Berylu, ja Compiz pouzival v Mandrive a musim rict, ze Beryl je daleko propracovanejsi, Compiz umi jen 3D kostku a vlnici se okna...

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #70 kdy: 12 Března 2007, 21:10:47 »
Mne isiel beryl bez problemov ale musel som ho dat prec lebo to bolo trocku pomalsie ako som zvykmnuty a 3D aplikacie sekali... ale ziadne upravy som nerobil isiel hned
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #71 kdy: 12 Března 2007, 22:42:31 »
Jak muze nekdo rict,ze pod dosem zadny hry nebyly? vzdyt naprosta vetsina her, co jste hrali i na Windows 95, se spoustela v DOSu. Ono mezi nama, windows 95 byla taky takova hra bezici v DOSu ;-)
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #72 kdy: 12 Března 2007, 23:45:10 »
Citace: donny
Jak muze nekdo rict,ze pod dosem zadny hry nebyly? vzdyt naprosta vetsina her, co jste hrali i na Windows 95, se spoustela v DOSu. Ono mezi nama, windows 95 byla taky takova hra bezici v DOSu ;-)
Tím není myšleno, že pod DOSem žádné hry nebyly, naopak, některé klasiky pařím pod DOSBoxem dodnes, ale, že přímo s MS DOSem se žádné hry neinstalovaly. Což byla reakce na Engiho omyl, kdy považoval za DOS vynikající manažer DOS Navigator.
Kubuntu forever :-)

Martin - ViPEr*CZ*

Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #73 kdy: 13 Března 2007, 00:54:14 »
V MS-DOS si pamatuju že byl zdroják na hru gorily a nibbles (qbasic) :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Nibbles_(computer_game)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Ubuntu vs. Windows Vista
« Odpověď #74 kdy: 13 Března 2007, 06:16:06 »
My sme nevraveli že tam nešli hry ale či tam od základu je tetris v systémovom menu
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.