Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gaim - mizení kontaktů  (Přečteno 5064 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Gaim - mizení kontaktů
« kdy: 10 Března 2007, 19:25:56 »
Zdar... narazil sem na pár skvělých věcí v Gaimu, ale dojem mi zase kazí drobný problém a ne jenom mě. Kolega na jiném Gaimu má to samé...

Když přesunu nějaký icq kontakt třeba do nějaké složky, tak někdy to vyplivne jakousi chybu..
Obětoval sem další kontakt. Pro tuto chybu, tak doufám, že mi pomůžete :o
cituji:
Nemohu přidat
Z neznámého důvodu nemohu přidat kamaráda .....number.... .
Nejčastější důvod je, že máte ve svém seznamu kamarádů maximální počet povolených kamarádů.

Ale normálně se přesune, ale pak při vypnutí gaimu a opětovném spuštění ony přemisťované kontakty už v seznamu nejsou....
Co to je, proč to je a jak to napravit? Děkuji za odezvy... "hledej na tomto fóru nepomohlo".
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:51:07 od Anna Taliánová »

Pavel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2007, 15:22:26 »
Tohle mi dělá taky, mám verzi 2.0.0beta6. Neporadí někdo?

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2007, 15:28:00 »
Mě se zobrazuje podobná hláška vždycky když se pripojim, přidávání kontaktů mi jde normálně. Beta6 je nehorázně zabugovaná, doufám že se v nejbližší době dočkáme oprav.

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2007, 15:38:10 »
ja som si nechal betu3 ci aka to bola... lebo te 6 tam vypisuje tu hlasku a blbne posielanie suborov a v tej 3 nic take a zda sa mi viac pouzitelna ako 6. aj ked niektory tvrdia opak ako som tu cital ale podla mna pokial nemusite neprechadzajte na betu6
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2007, 21:37:53 »
Tak mi právě zmizel půl kontakt listu :-||

Doufám, že nezmizely i ze serveru..

Jakou náhradu byste mi doporučili místo gaimu (na icq)?
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Martin - ViPEr*CZ*

Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2007, 21:39:30 »
Kopete, Licq třeba... alternativy icq se tu tuším už někde řešili ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2007, 22:14:20 »
Citace: ViPEr*CZ*
Kopete, Licq třeba... alternativy icq se tu tuším už někde řešili ;)
A má icq transport v jabberu nějaká funkční omezení?
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2007, 22:21:54 »
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Martin - ViPEr*CZ*

Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2007, 22:41:41 »
Vyzkoušej. Já jedu přes PSI. Jediná pro mě nevýhoda je ta, že když si tam někoho dám a pak se hodím do windows, tak tam ty kontakty nejsou. Jo a taky nejdou posílat soubory přes to, ale to mi nějak moc nevadí ani.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #9 kdy: 27 Března 2007, 23:05:00 »
Citace: ViPEr*CZ*
Vyzkoušej. Já jedu přes PSI. Jediná pro mě nevýhoda je ta, že když si tam někoho dám a pak se hodím do windows, tak tam ty kontakty nejsou. Jo a taky nejdou posílat soubory přes to, ale to mi nějak moc nevadí ani.
No Psi jsem nechtěl z toho důvodu, že zatím sem mi daří držet si od těla KDE knihovny. Ale vyzkoušel jsem Gossyp, zajímavý, byl bych asi spokojený, jen kdybych přišel na to, jak udělat icq transport.
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

Martin - ViPEr*CZ*

Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #10 kdy: 28 Března 2007, 08:44:33 »
Aha takhle. No, tak to já si třeba nevystačil s Anjutou, takže jsem po kde libs šáhnul kvůli KDevelopu. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #11 kdy: 28 Března 2007, 12:27:21 »
Používám gajim (ne gaim, gajim) k naprosté spokojenosti. Je to takové PSI v GTK a Pythonu. S transporty jsem v něm nikdy neměl problém, nastavitelné je to až do alelůja a např. používat v něm víc profilů (a v každém profilů více nezávisle připojitelných účtů) je opravdu hračka. Vřele doporučuji, pokud nemáte vyslovený odpor k Pythonu (kupodivu i tací jsou, kamarádovi python např. vůbec nesmí na počítač, ale on je vůbec takovej nějakej divnej :)).

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #12 kdy: 28 Března 2007, 15:17:50 »
Citace: dratenik
Používám gajim (ne gaim, gajim) k naprosté spokojenosti. Je to takové PSI v GTK a Pythonu. S transporty jsem v něm nikdy neměl problém, nastavitelné je to až do alelůja a např. používat v něm víc profilů (a v každém profilů více nezávisle připojitelných účtů) je opravdu hračka. Vřele doporučuji, pokud nemáte vyslovený odpor k Pythonu (kupodivu i tací jsou, kamarádovi python např. vůbec nesmí na počítač, ale on je vůbec takovej nějakej divnej :)).
O gajimu jsem uvažoval, ale ještě to zkusím nějak vydržet s gaimem do nové verze ubuntu. a pokud tam nebude nová verze řešící tento bug, tak pak přejdu.
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #13 kdy: 28 Března 2007, 16:32:37 »
Taky jsem měl chybovou hlášku, ačkoliv kontakty nemizely... Po dnešním updatu už se hláška neukazuje...
Have you tried turning it off and on again?

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #14 kdy: 05 Května 2007, 20:09:57 »
pokud mate porad problemy s tou icq chybovou hlaskou v gaimu, tak tady by mela byt na stazeni nova (finalni) verze...
http://www.getdeb.net/app.php?name=Pidgin
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

anicka

  • Host
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #15 kdy: 22 Srpna 2007, 22:22:08 »
Citace: Engi
ja som si nechal betu3 ci aka to bola... lebo te 6 tam vypisuje tu hlasku a blbne posielanie suborov a v tej 3 nic take a zda sa mi viac pouzitelna ako 6. aj ked niektory tvrdia opak ako som tu cital ale podla mna pokial nemusite neprechadzajte na betu6
Možná nahradím Gaim prostřednictvím Gajimu, jestli zvládne také ICQ kontakty ...? Zdá se mi zbytečné mít dvě IM aplikace :-( ...

PS: mám právě tu verzi Gaimu 2.0.0beta6

Edit:
Děkuji všem za pomoc. :-)

Gaim 2.0.0beta6 jsem odinstalovala, a přidala jsem Pidgin 2.0.2 (z repozitáře GetDeb). Takže pro ICQ budu mít Pidgin :-) a pro JABBER Gajim :-D a je to. 8-)
« Poslední změna: 15 Října 2007, 20:24:01 od Anna Taliánová »

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #16 kdy: 22 Srpna 2007, 22:39:25 »
anicka: zkus nainstalovat pidgin (další lvl gaimu)

já sem se pořád ještě nerozhodl.. :-D ten gaim/pidgin se docela rychle zlepšil od verze co sem měl poprvé a gajim toho moc taky neumí. Zatim používám oba..
« Poslední změna: 15 Října 2007, 20:22:22 od Anna Taliánová »

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #17 kdy: 22 Srpna 2007, 22:44:19 »
Gajim zvládá kontakty z jiných IM než Jabberu jedině přes Jabber transport...
více o Jabber transportech na http://jabber.cz
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #18 kdy: 23 Srpna 2007, 06:45:30 »
Upgrade na pidgin by mel problem vyresit..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #19 kdy: 23 Srpna 2007, 08:21:37 »
Naopak, v Pidginu mám stejný (nebo hodně podobný) problém... Při přesunu kontaktu do jiné složky znova žádá o autorizaci, pokud žádost zrušíte (v domnění že přece nebudete žádat dvakrát) tak vám kontakt zmizí... Je to sice malý pokrok oproti tomu co tady popisujete, ale i tak to naštve ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

anicka

  • Host
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #20 kdy: 23 Srpna 2007, 10:54:56 »
Citace: Vico.B
Naopak, v Pidginu mám stejný (nebo hodně podobný) problém... Při přesunu kontaktu do jiné složky znova žádá o autorizaci, pokud žádost zrušíte (v domnění že přece nebudete žádat dvakrát) tak vám kontakt zmizí... Je to sice malý pokrok oproti tomu co tady popisujete, ale i tak to naštve ;-)
Vico.B jakou máte verzi Pidginu?

Tak nevím ... včera jsem s Pidginem verze 2.0.2 přesouvala existující kontakty do nové skupiny stylem "drag end drop" :-) a žádný problém s autorizacemi kontaktů se neobjevil. (dodávám, že stejně jako Vy jsem měla kontakty autorizovány) - nemůže to být nějaký bug? :-(

PS: Pidgin mi dříve dělal také problémy s autorizacemi kontaktů :-o ...

Edit:
To vypadá na bug Pidginu :-/ tady: web Pidgin - bug.
« Poslední změna: 15 Října 2007, 20:03:58 od Anna Taliánová »

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #21 kdy: 23 Srpna 2007, 12:15:21 »
anicka - at ps me to dela doted a netusim proc, ze neni dost mista pro kontakty ale nevim na kolik je to omezene mam jich asi uz asi jen 80./
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

anicka

  • Host
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #22 kdy: 23 Srpna 2007, 12:22:01 »
Citace: Volis
anicka - at ps me to dela doted a netusim proc, ze neni dost mista pro kontakty ale nevim na kolik je to omezene mam jich asi uz asi jen 80./
Volisi, takhle Ti blbne Pidgin? Jaká verze? Podívám se na net ;-) ... jestli něco nenajdu :-) ...

Edit:
--->  následující se netýká ICQ kontaktů nebo ICQ protokolu <---

Why are some of my buddies are not showing up as online?

AOL has set a limit for the maximum number of people you can have in your buddy list. This number is currently 500. If you don't think you are anywhere near that limit, it is possible that your server-stored buddy list is corrupt. If you think this might be the case, you can try signing on with an official AIM program from AOL. This will usually correct any problems with the list.
« Poslední změna: 15 Října 2007, 19:59:23 od Anna Taliánová »

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #23 kdy: 23 Srpna 2007, 12:29:41 »
No aktulane 2.0.1 jelikoz v 2.1.1 byl nejaky bug a nefakciloto tak jsem radsi chvilku na starsim a cekam na dalsi verzi...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Gaim - mizení kontaktů
« Odpověď #24 kdy: 23 Srpna 2007, 12:35:10 »
neco horsiho nemuzu jak pridavat tak kontakty ani skupiny mazat coz me deprimuje jeste vice,.. :-[
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.