Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přepnutí klávesnice  (Přečteno 2730 krát)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
přepnutí klávesnice
« kdy: 05 Května 2019, 11:11:17 »
Dobrý den všem.
Stala se mi nemilá věc. Po aktualizaci systému se mi přepnula klávesnice z české na anglickou a nejde mi přihlášení do systému. Levý ALT+SHIFT nefunguje. V heslu je český znak "š", ten ovšem anglická klávesnice zobrazí jako "3". To jsem odhalil po přihlášení jako host ve writeru. A ani při tomto přihlášení se nedá klávesnice přepnout pomocí ALT+SHIFT např. v tom writeru.
Mohl by mi prosím někdo poradit?
Děkuji

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:přepnutí klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2019, 11:22:54 »
Pokial nik nepride s rozumnejsim navrhom, tak tu je navod ako zmenit heslo v recovery mode
https://itsfoss.com/how-to-hack-ubuntu-password/
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

globus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re:přepnutí klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2019, 19:22:45 »
Tibore děkuji.
Pomohlo
Vyřešeno

Polda18

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
  • Q33NY
    • Quake III Arena by CZghost
Re:přepnutí klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2019, 00:37:56 »
Doporučuji v heslech vůbec nepoužívat české znaky, nebo obecně diakritiku. Na webech to může způsobit problémy, nemusíte se dostat do svého účtu. Na operačních systémech je problémem přepnutí klávesnice. Kolikrát jsem měl problém s registrací na různých webech zahraničních. Nevzalo to české znaky v mém jméně, a místo toho to tam nacpalo otazníky. Řešení bylo zkomolit mé jméno na variantu bez diakritiky. Co by to udělalo s heslem, to nechci ani domýšlet...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:přepnutí klávesnice
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2019, 08:55:35 »
Doporučuji v heslech vůbec nepoužívat české znaky, nebo obecně diakritiku. Na webech to může způsobit problémy, nemusíte se dostat do svého účtu. Na operačních systémech je problémem přepnutí klávesnice. Kolikrát jsem měl problém s registrací na různých webech zahraničních. Nevzalo to české znaky v mém jméně, a místo toho to tam nacpalo otazníky. Řešení bylo zkomolit mé jméno na variantu bez diakritiky. Co by to udělalo s heslem, to nechci ani domýšlet...


Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:přepnutí klávesnice
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2019, 13:18:29 »
A nepoužívejte v heslech Y a Z. Než vám dojde, že je přepnutá klávesnice, máte 24hodinový ban  8)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.