Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Redshift - Offline nastavení  (Přečteno 6518 krát)

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Redshift - Offline nastavení
« kdy: 09 Května 2019, 10:41:20 »
Ahoj,

V Linux Mint 19.1 používám aplikaci Redshift (již předinstalovaná) a ráda bych se zeptala zda se u ní dá nastavit abyc fungovala i pokud není notebooku připojený k internetu. Všimla jsem si, že pokud nemá aplikace přístup k internetu, tak vyhazuje že nezná souřadnice a že je offline a pak nefunguje.

Děkuji moc za radu :-)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2019, 10:54:26 »
sice Redshift neznám a nepoužívám, ale tohle by nepomohlo? (sice rada z mint 18, ale mohla by fungovat i na 19.1)


https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=17&t=2380&start=10
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2019, 12:35:40 »
Jak má ta aplikace fungovat, když pro onu funkci potřebuje vědět, kde je a bez standardního netu to prostě nezjistí?

Naštěstí, i když Velký Bratr jistě usilovně pracuje na tom, aby se i tohle napravilo (viz IOT a podobné hrůzy)...

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2019, 12:59:18 »
Já chápu, že bez připojení to ta aplikace nemůže vědět. Proto jsem se ptala, jestli se jí nedají souřadnice nastavit ručně. :-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2019, 13:06:35 »
Ahoj,

V Linux Mint 19.1 používám aplikaci Redshift (již předinstalovaná) a ráda bych se zeptala zda se u ní dá nastavit abyc fungovala i pokud není notebooku připojený k internetu. Všimla jsem si, že pokud nemá aplikace přístup k internetu, tak vyhazuje že nezná souřadnice a že je offline a pak nefunguje.

Děkuji moc za radu :-)

To je jednoduché. K získání souřadnic nepoužívej žádnou online službu (nastav na "manual") a souřadnice zadej ručně. Uděláš to editací konfiguračního souboru redshiftu který je zde:
Kód: [Vybrat]
~/.config/redshift/redshift.conf
nebo zde:
Kód: [Vybrat]
~/.config/redshift.conf
Pokud ani v jednom umístění ten soubor nenajdeš (redshift ho sám nevytvořil), použij tento (přejmenuj ho na redshift.conf a dej ho do toho umístění) https://raw.githubusercontent.com/jonls/redshift/master/redshift.conf.sample
Uprav si ho dle libosti...

Redshift napřed ukonči. Po dokončení editace soubor redshift.conf ulož a můžeš redshift spustit.
Zeměpisnou šířku a délku svého místa už si jistě dokážeš zjistit sama...
« Poslední změna: 09 Května 2019, 14:54:47 od juwa2 »

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2019, 13:43:40 »
To je přesně to co potřebuji. Souřadnice zjistit zvládnu.

Děkuji moc :-)

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2019, 10:18:33 »
Ještě jednou děkuji. Použila jsem tvůj vzor k vytvoření nového souboru, pouze jsem upravila hodnoty pro den oproti tvým. Jestli jsem to správně pochopila, přes den by to nemělo nijak upravovat, až se stmíváním to ubere hodnoty na noční. :-)

Kód: [Vybrat]
temp-day=6500
;brightness=1.0
;brightness-day=1.0
gamma=1.0
;gamma=1.0:0.9:1.0
;gamma-day=1.0:0.9:1.0

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2019, 10:27:40 »
A to jsem kdysi používal program, který využíval automatický světelný senzor WEBkamery k určení jasu obrazovky. Ale to bylo ještě W-XP.  Holt dnes už musíme mít i k tomu internet. Je to parodie nebo paradox?  ;D

Redshift jsem kdysi zkoušel a jsem velmi nespokojen. Je asi vhodný pro většinové uživatele, kteří zapnou komp a už vyjede fejs, ..... pak to vypnou. Ale nechci hanět, možná se zlepšil. Třeba už si stáhne nejen zeměpisné souřadnice, ale z družice zjistí, jestli sedím monitorem otočen k západu či jihojihovýchodu a jestli zrovna mezi mnou a sluncem neprochází mrak a pěkně mi ztmaví/vyjasní obrazovku, jako to uměl už kdysi ten hloupý program, jehož jméno si nepamatuji.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #8 kdy: 11 Května 2019, 10:52:04 »
Tak mě stačí, protože zádi k oknu nesedím skoro nikde (a pokud ano, může ho vypnout) a přes den mám nastavení aby nedocházelo k úpravě. Jde mi právě o to, když se setmí tak koukání do monitoru je s ním opravdu příjemnější a není to taková rána do očí. :-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #9 kdy: 11 Května 2019, 11:19:43 »
Ještě jednou děkuji. Použila jsem tvůj vzor k vytvoření nového souboru, pouze jsem upravila hodnoty pro den oproti tvým. Jestli jsem to správně pochopila, přes den by to nemělo nijak upravovat, až se stmíváním to ubere hodnoty na noční. :-)

Kód: [Vybrat]
temp-day=6500
;brightness=1.0
;brightness-day=1.0
gamma=1.0
;gamma=1.0:0.9:1.0
;gamma-day=1.0:0.9:1.0

Já mám i pro "den" nastaveno 6000 
Přijde mi to příjemnější na oči. Úplně redshift vypínám (= teplota je 6500) pouze při grafických úpravách nebo sledování videa.
Příkaz pro vypnutí/zapnutí je:
Kód: [Vybrat]
pkill -USR1 '^redshift$'
Výhodné je nastavit si klávesovou zkratku.

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #10 kdy: 11 Května 2019, 18:00:58 »
Děkuji za tip, teplotu jsem upravila. Zbytek se ti zdá v pohodě? Vypínat nepotřebuji, na videa koukám přes TV. :-)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #11 kdy: 14 Ledna 2021, 11:47:20 »
Nebudu zakládat nové téma:
Mám v Ubu Mate 18.04 předinstalován Redshift, včetně redshift-gtk, ale nemohu se nikde dohrabat tohoto GUI:
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #12 kdy: 14 Ledna 2021, 12:14:03 »
To je z nějaké experimentální verze nebo forku, nebo možná z windowsí verze....
https://github.com/jonls/redshift/releases
https://launchpad.net/~dobey/+archive/ubuntu/redshift-daily

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #13 kdy: 14 Ledna 2021, 12:31:11 »
Ten snímek by měl být dle článku z Ubu 16.04 ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #14 kdy: 14 Ledna 2021, 16:00:01 »
Nebudu zakládat nové téma:
Mám v Ubu Mate 18.04 předinstalován Redshift, včetně redshift-gtk, ale nemohu se nikde dohrabat tohoto GUI:

https://sourceforge.net/projects/redshiftgui/
http://maoserr.com/projects/redshiftgui/

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #15 kdy: 14 Ledna 2021, 16:53:54 »
Díky. Stáhnul jsem jiný balík pro 86_64, ale co je tohle za hovadinu?:
Citace
oli@dop390os:~$ sudo apt install /home/oli/*.deb
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Pozn: Vybírám „redshiftgui“ místo „/home/oli/RedshiftGUI-0.2.1-Linux-x86_64.deb“
Následující dodatečné balíky budou instalovány:
  libcurl3
Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:
  libcurl3 redshiftgui
0 aktualizováno, 2 nově instalováno, 0 k odstranění a 420 neaktualizováno.
Nutno stáhnout 214 kB/661 kB archivů.
Po této operaci bude na disku použito dalších 979 MB.
Chcete pokračovat? [Y/n]

Aha - něco tam muselo viset - restart, clean, autoclean, autoremove a už rozumě 1700kB

Nainstalováno, nastaveno, přidáno do autostartu a funguje dobře.

Akorát mám pocit, že už potom není potřeba balík redshift-gtk - že je to nezávislé rozhraní ..
« Poslední změna: 14 Ledna 2021, 17:38:04 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #16 kdy: 15 Ledna 2021, 13:32:44 »
1. Proč neinstaluješ nejnovější verzi? (0.2.4)??  https://github.com/maoserr/redshiftgui/releases
2. Nicméně i ta (je z r. 2014) nemá pořešené (pro U18.04++) závislosti (v závislostech vyžaduje curl3). A curl3 jde nainstalovat pouze za cenu odinstalace spousty balíků.  Přitom v systému je curl4 který funkčně vyhoví.

Je tedy třeba balík .deb editovat (do souboru /Debian/control  napsat místo curl3   curl3 | curl4 ). Pak už instalace proběhne normálně. Pro zájemce dávám upravený balík do přílohy.
Druhou možností je stáhnout si .tar.gz verzi. Pak je ovšem třeba si soubory nakopírovat do systému ručně....
Aplikace jinak funguje dobře, až na automatické určení polohy - to je třeba zadat ručně.

Jo, a redshift-gtk je GUI k redshift, můžeš je odinstalovat oba.  Redshiftgui je samostatná aplikace - nemá s původním redshiftem nic....

« Poslední změna: 15 Ledna 2021, 17:20:41 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #17 kdy: 15 Ledna 2021, 16:35:53 »
Na editaci .deb staci spravce archivu jako Engrampa apod. nebo je treba specialni aplikace?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Redshift - Offline nastavení
« Odpověď #18 kdy: 15 Ledna 2021, 16:53:10 »
Na editaci .deb staci spravce archivu jako Engrampa apod. nebo je treba specialni aplikace?

Editace .deb se provádí pomocí dpkg v terminálu (nebo lze použít nautilus/caja skript -viz příloha). Archiv se nejprve rozbalí, pak se upraví co je potřeba a zase se to zabalí do .deb.
Postup:
Původní soubor package.deb  dáme do (nějaké) pracovní složky.
V pracovní složce otevřeme Terminál.
příkazy na rozbalení:
Kód: [Vybrat]
mkdir dir_tmp && dpkg-deb -x package.deb dir_tmp
dpkg-deb --control package.deb dir_tmp/DEBIAN

Provedeme editaci rozbalených souborů (ve sl. dir_tmp)

příkaz pro zabalení:
Kód: [Vybrat]
dpkg -b dir_tmp package_new.deb && rm -r dir_tmp
Hotovo. Výhoda skriptů je, že není třeba řešit názvy balíků .deb (= pravoklik na .deb > rozbalit  > pravoklik na .deb (nikoli na složku!) > zabalit).
Editovaný .deb se bude jmenovat stejně jako ten původní, původní dostane prefix orig_
« Poslední změna: 15 Ledna 2021, 17:29:08 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.