Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04  (Přečteno 1429 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« kdy: 20 Ledna 2020, 18:35:28 »
Zkoušel jsem toto:
Kód: [Vybrat]
$ killall thunar
$ sudo apt install tumbler tumbler-plugins-extra ffmpegthumbnailer
$ thunar -q

a poté i tento postup bez instalace "gstreamer"


Nezabralo. Máte někdo prosím nějaký nápad?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2020, 19:03:41 »
1. Co ostatní správci souborů?
2. Dej tam jinou (starší) verzi Thunaru.
Kde ji hledat už víš (viz vlákno o grubu).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2020, 23:18:59 »
Problem nejspis nebude v Thunaru - na druhem ntb tataz instalace plus taktez komplet aktualizace, jan asi o tyden az dva pozdeji - a tam OOB funguji nahledy jak v Thunaru, tak v Ristrettu. Tedy pocitam, ze pujde o systemovou zalezitost.
V tomto novem svetle me napada bud zkontrolovat popr. prevzit prava/vlastnictvi slozek kolem thumbnails v home nebo zkusit vytvorit dalsiho uzivatele ci tam to pujde.
Predtim jeste spustim aktualizaci.
Ma nekdo namitky nebo jine/dalsi napady?
« Poslední změna: 24 Ledna 2020, 23:35:44 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2020, 16:27:09 »
Většinu z těch odkazů už mám dávno pročteno a nic nepomohlo. Až se k tomu vrátím, zkusím ty další, co jsem ještě nezkoušel - ale většinou se to opakuje.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2020, 17:25:21 »
Necital som vsetky odkazy ale po tej instalacii tumbler tumbler-plugins-extra ffmpegthumbnailer si aj spravil nastavenie v "file manager preferences" a vymazal ~/.cache/thumbnails a ~/.thumbnails?
https://delightlylinux.wordpress.com/2018/01/04/thunar-not-showing-thumbnails/
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Nefunkční náhledy Thunar Xubuntu 18.04
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2020, 14:46:17 »
Takže reverzně zjištěno, že jediné, co jsem neprovedl bylo smazání ~/.cache/thumbnails. Nuže instalaci potřebných propriet jsem měl již provedenou (viz 1. příspěvek tohoto vlákna) - nejspíše však nebyla nutná. Takže jsem zopakoval následující sekvenci a do ní přidal:
Kód: [Vybrat]
killall thunar
rm -rf ~/.thumbnails/
rm -rf ~/.cache/thumbnails/
mv ~/.config/Thunar ~/.config/Thunar.bak
sudo update-mime-database /usr/share/mime
thunar -q

Poté jsem restartoval, přihlásil a voilá - náhledy jedou ... Zajímavé je, že složka ~/.thumbnails se znovu neobjevila - pravděpodobně došlo ke změně umístění u novějších verzí tumbleru.
Byl-li, před tímto finišem, spuštěn Thunar jako root, náhledy byly. Myslím, že by to v root šlo už od začátku - v některé diskuzi o tom tuším byla zmínka.
Teorie je taková, že toto se stane, spustí-li se Thunar úplně poprvé jako root. Spolu s tím se teprve vytvářejí výše uvedené a nyní pro opravu mazané složky - jenomže v takovémto případě s právy root a nikoliv uživatele.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.