Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Grafický editor.  (Přečteno 7998 krát)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Grafický editor.
« Odpověď #25 kdy: 22 Dubna 2020, 15:42:29 »
V LO mě neskutečně irituje, že v záhlaví okna není zobrazena cesta aktuálně otevřeného souboru....

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Grafický editor.
« Odpověď #26 kdy: 22 Dubna 2020, 15:45:49 »
Tak nehodil jsem vše do jednoho pytle - jen jsem zmínil své zkušenosti a zrovna u nějakého základního grafického programu bych potřebu návodu nepředpokládal. A v tomto případě vlastně o to nešlo - nestojí to na návodu. Jde o to, že když na to neudělaly v kontextu zvlášť volbu - což by bylo dost jasně mnohem intuitivnější, tak to políčko s popiskem mohly být větší, popř nějak zvýrazněno. Na mé 32" obrazovce za denního světla tam opravdu je tato volba téměř neviditelná.

Udělali (nejsou tam samé ženy), jen je potřeba to do kontextového menu přidat (Nástroje - Přizpůsobit - Místní nabídky - přidat Exportovat). Za blbý osvětlení nebo špatný oči (či brejle) apod. autoři LO opravdu nemůžou... LO má tolik možností (funkce, nastavení...), že by mu to mohla závidět řada jiných (a placených) programů.

Co takhle konečně napsat něco jako "jo sorry, vždyť ono to tam je, jsem blbej/slepej/nečtu návody/nevímco"? To se moc nenosí, že...

Lidem chybí úcta prakticky ke všemu, schopnost sebereflexe totéž, no a když ještě k tomu dostanou něco zdarma, tak jim to vůbec nedocvakává...

Neber to příliš osobně, podobných projevů bylo (a jistě ještě bude a nejen tady) víc a momentálně nebudu konkrétní, jen to pro mě byla tak nějak poslední dnešní kapka.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
cesta k souboru
« Odpověď #27 kdy: 22 Dubna 2020, 18:51:08 »
to: juwa2
Dohledal jsem kdysi v diskusi, která kolem adresáře k souboru byla + přiložen obrázek:
https://ask.libreoffice.org/en/question/44280/how-to-view-full-path-of-open-document/
nebo
https://superuser.com/questions/688482/how-to-show-full-document-path-in-open-office-title-bar
Přidá se buton do toolbar-u Load URL.
« Poslední změna: 22 Dubna 2020, 18:56:19 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Grafický editor.
« Odpověď #28 kdy: 22 Dubna 2020, 19:49:41 »
Dík, mrknu na to. Zatím to řeším makrem které po otevření/uložení souboru zobrazí popup s (url) pathem. Není to sice nic moc, ale zase lepší jako nic...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Grafický editor.
« Odpověď #29 kdy: 23 Dubna 2020, 10:21:39 »
JirkaZ:
Citace
Co takhle konečně napsat něco jako "jo sorry, vždyť ono to tam je, jsem blbej/slepej/nečtu návody/nevímco"? To se moc nenosí, že...
To jsem v podstatě slovy hotovo, vymalováno vyjádřil - nebo alespoň v naší krajině se toto používá jako synonymum ve spojení s něčím opravdu hloupým či býti úplně mimo. Jen jsem si posteskl, že je to dost netradiční a ne úplně šťastné řešení, jak tuto logickou volbu (ne)zakomponovat do nabídky.

Citace
Lidem chybí úcta prakticky ke všemu, schopnost sebereflexe totéž, no a když ještě k tomu dostanou něco zdarma, tak jim to vůbec nedocvakává...
Souhlasím - sebereflexe ovšem nevylučuje reflexi jako takovou a zdravou kritičnost vůči svému okolí. Produkt jsem jinak celou dobu chválil, že je pro jisté potřeby nejlépe zpracovaný. Takže i tebe prosím o jistou vyváženost v reflexi i sebereflexi.

Citace
Neber to příliš osobně, podobných projevů bylo (a jistě ještě bude a nejen tady) víc a momentálně nebudu konkrétní, jen to pro mě byla tak nějak poslední dnešní kapka.
V pohodě - neberu si to osobně  - chápu to a ještě k tomu jsem zvyklý, že v každé komunitě si na mě jeden člověk zasedne - no a tady jsi to inu nejspíše ty ...

Jinak ti ještě jednou děkuji za opravy - skutečně mám hendikep a pomáhá mi to - a taktéž za rady.
« Poslední změna: 23 Dubna 2020, 10:24:00 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Grafický editor.
« Odpověď #30 kdy: 24 Dubna 2020, 14:15:44 »
Sice má tazatel už vybráno, ale vzpomněl jsem si, že celkem dobrý přehled vyšel před koncem roku na českém Linux Mint.
https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12/graficke-programy-a-mint/

Pozn. nemohl by někdo z moderátorů přesunout toto vlákno do jiné, vhodnější sekce (třeba "Multimedia").
« Poslední změna: 07 Října 2020, 19:43:12 od Marp »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.