Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkušenosti s 4K monitorem  (Přečteno 4417 krát)

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Zkušenosti s 4K monitorem
« Odpověď #25 kdy: 15 Července 2020, 20:04:48 »
Kartu Nvidia msi GT 1030 mám a mohu potvrdit, že rozlišení 2560x1440 umí, dokonce ho na jednom z monitorů aktivně používám. Ale vyžaduje k tomu proprietární ovladače NVIDIA a mě osobně dost omezuje, že má porty HDMI a DisplayPort (tzn. na DVI je potřeba korekce a VGA nevím zda vůbec jde).

Pokud špatně vidíš a potřebuješ větší písmo, vyšší rozlišení než FullHD si nepořizuj, jsou s ním jen problémy a vede k malinkým, špatně čitelným písmenům. FHD 1920x1080 27" je v tvém případě rozhodně lepší volba.

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Zkušenosti s 4K monitorem
« Odpověď #26 kdy: 15 Července 2020, 23:23:56 »
Kartu Nvidia msi GT 1030 mám a mohu potvrdit, že rozlišení 2560x1440 umí, dokonce ho na jednom z monitorů aktivně používám. Ale vyžaduje k tomu proprietární ovladače NVIDIA a mě osobně dost omezuje, že má porty HDMI a DisplayPort (tzn. na DVI je potřeba korekce a VGA nevím zda vůbec jde).

Pokud špatně vidíš a potřebuješ větší písmo, vyšší rozlišení než FullHD si nepořizuj, jsou s ním jen problémy a vede k malinkým, špatně čitelným písmenům. FHD 1920x1080 27" je v tvém případě rozhodně lepší volba.

Ještě jednou moc díky za odpověď. Objednám si 27" FullHD. Jeden ochotný prodavač v Datartu byl tak ochotný, že vypnul na fhd monitoru ukázkovou smyčku videa a pustil web a nějaký textový editor. Na stejném rozlišení 1920x1080 ale 27" byl text mnohem větší a pro moje oči jako balzám. Vyberu si nějaký s IPS panelem a snad to nějakou dobu vydrží. Jenom nevím jestli znovu po naprosté spokojenosti opět koupit značku LG kde je mi sympatické že většinou mají zdroj zvlášť...

Tu GT 1030 MSI mám připojenou HDMI. DP nemá monitor tak jsem nemohl vyzkoušet.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.