Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iMac 27 2010 - BlackScreen  (Přečteno 6724 krát)

Wajsar Josef

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re:iMac 27 2010 - BlackScreen
« Odpověď #50 kdy: 12 Prosince 2020, 16:53:45 »
Ano, původní problém přetrvává, bohužel.

Zkusím, pokud někdo ví jak tedy defaultní smazat a nainstalovat jiný, budu rád za rady.

Jinak znovu jsem zkoušel:
Amd.modeset=0
Intel.modeset=0
Radeon.modeset=0

Stále černá obrazovka.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:iMac 27 2010 - BlackScreen
« Odpověď #51 kdy: 12 Prosince 2020, 17:15:59 »
A live normálně naběhlo?
Jak jsem pasl, ta grafika bude pro 18.04 pod supportline. Tedy se v takovýchto případech postupuje tak, že se najede pomocí nomodeset a naroubují se ovladače - do toho bych se však nechtěl pouštět - to je u téhle karty spíše teoretická možnost, pokud nejsi linuxguru.
Další varianty jít zpátka v čase s distrem - 16.04, 14.04 ...
Jiné distro, které má širší podporu staršího HW - možno MX, možno jiné - hledat ...
Koupit novější grafiku - buď tu co tam byla a nebo - jestli to ovšem u Mac jde (jestli není FW vyladěn na konkrétní okruh základního ovladače), tak ještě zkusit novější kompatibilní s portem - a to zase poradí jen fundovanější servisák nebo znalec, jestli tohhle u Mac jde ...
« Poslední změna: 12 Prosince 2020, 17:24:13 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:iMac 27 2010 - BlackScreen
« Odpověď #52 kdy: 12 Prosince 2020, 17:48:19 »
S tou novější, já se obávám, že u iMacu je nutné vybírat z kompatibilních s daným modelem. U Mac Pro můžeš použít libovolnou podporovanou v macOS, klidně u Mac Pro z roku 2008 můžeš použít nejnovější Radeon Pro a fungovat to bude, ale iMac je integrovaný do monitoru a počítá se s tím, že si tak maximálně rozšíříš RAM a vyměníš disk. Sice tam je grafika v tom notebookovém MXM slotu, ale mám takový pocit, že jsem někde četla, že v dané řadě je možné použít jen grafiky použité v dané řadě. Základně to nějak fungovat bude i jiný model, ale jak je vidět, není to zrovna stoprocentní.

Jinak bych zkusila Manjaro (vím že to opakuji dost často 😊 ), to má dobře propracovanou instalaci ovladačů, je to na jedno kliknutí. Nebo ten MX, ale s ním jsem měla problémy já ohledně RTX...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.