Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kernel panic po aktualizaci  (Přečteno 3697 krát)

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #25 kdy: 25 Ledna 2021, 09:40:30 »
"Abby: Že tě pořád baví vychvalovat Mac-a a radit Linuxovejm distribucím jak by se měly rozvíjet a kterým směrem ubírat! Když ti Mac vyhovuje tak proč chceš používat něco jiného to nechápu a asi nikdy nepochopím."
Já to naopak chápu: abby prostě chce, aby system fungoval tak jak chce ona, jenže on tak nefunguje a to je podle ní špatně. Každý normální člověk se drží hesla: "jestiže zařízení nefunguje podle mých představ, je na čase přečíst si návod". To ovšem abby odmítá, proč by se měla něco učit? Vždyť na Macu všechno funguje i bez toho otravného učení (tomu nevěřím ani náhodou, když si Mac pořídila, musela se s ním naučit pracovat, takže nějaký ten manuál číst taky musela, když nainstaluje nějaký program, taky se ho musí naučit používat...). 
Podle mne má abby jedinou možnost: zapomenout, že nějaký linux existuje a používat svůj oblíbený předražený Mac. Jinak totiž, vzhledem k její filozofii, spokojená nebude nikdy a místo učení se bude jen stále shazovat práci tisíců lidí, kteří ji dělají zadarmo. Když tvrdí: "Já počítače používám, nestuduju manuály, na to nemám čas ani chuť.", proč se tedy stále pokouší ten nesmyslný, nefunkční linux používat? Cituji: "Spokojená budu v momentě, kdy bude alespoň jedna funkční distribuce. Nechci jich 600 nefunkčních nebo polofunkčních, stačila by mi jedna 100% funkční. " Ale vždyť ji máš! Je to ten tvůj oblíbený Mac, tak co řešíš! Jen tady už víc než po 1000 brečíš.
Nobody is perfect!

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #26 kdy: 25 Ledna 2021, 11:46:26 »
Sám sis odpověděl, že to nikdy nepochopíš, tak nemá smysl, abych ti to (opět) vysvětlovala. Už je to tu několikrát, není důvod se opakovat.

A na tvou druhou otázku odpovím vlastně stejně. Už jsem to říkala několikrát, stačí si pročíst mé příspěvky a kdybys chtěl, tak to pochopíš. Je to jen na tobě, jestli pochopíš nebo ne a jestli se ti to bude chtít hledat nebo ne.

Spokojená budu v momentě, kdy bude alespoň jedna funkční distribuce. Nechci jich 600 nefunkčních nebo polofunkčních, stačila by mi jedna 100% funkční. V ten moment budu spokojená (viz jeden nebo více příspěvků zpátky). Jestli máš čas na řešení problémů s něčím co nefunguje, budiž, já na to čas nemám, mám např. rodinu a ta má prioritu. To, že mě zajímají počítače a technika obecně neznamená, že se spokojím s nějakým nefunkčním šuntem.

Znovu tedy znovu proč když máš bezchybný MAC se kterým jsi spokojená případně i Wokna na co nutně potřebuješ absolutně dokonalý Linux??? Když si nechceš, nebo neumíš upravit distro k obrazu svému nezbývá ti nic jiného než čekat až jednou bude vše i pro tebe dokonalé...BTW tyhle věci by bylo rozumné řešit v jiné části tohoto webu. Tam jsi napsala : I nadále budu sledovat, jak (jestli) se Linux vyvíjí do použitelnosti, ale pouze ve virtuálu a bez přístupu k mým datům. Vypadá to že ti hraní ve virtuálu dlouho nevydrželo.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #27 kdy: 25 Ledna 2021, 13:22:05 »
radin, ok1dtm atd.:

neřešte ji, vůbec nepochopila smysl a způsob fungování open source. Jen je otázka, zda to je úmysl, nebo hloupost.

Dál se nebudu rozepisovat, slušně by to nešlo a byla by to pouze ztráta času.

Zpátky k věci: osobně používám Kubuntu moře let a jsem téměř na 100% spokojený. Předtím openSUSE s KDE, od něj jsem odešel pouze kvůli jejich přechodu na distribuční model Leap, resp. Tumbleweed  (ne proto, že by něco nefungovalo, prostě se mi to jen nelíbilo). Kubuntu jsem nasadil i jinde (kde dělám správce) a spokojenost je stejná.

Nepotřebuju frikulínský systém s "posledními novinkami", ani nehledám, co v tomto smyslu možná nefunguje. Potřebuju spolehlivý, konzervativně pojatý  systém pro každodenní práci, který si můžu nastavit a aktualizovat přesně tak, jak chci já a ne jakýkoliv korporát/globalizátor. Nepotřebuju číst EULA na desítkách stran, nuceně souhlasit s tím, že jsem hračkou v rukách korporátu a ještě jim za to platit.

No a přesně tohle mi umožňuje vhodně zvolená linuxová distribuce.


Děkuji za mnohost, konkurenci, možnost výběru, možnost se neustále učit, samozřejmě děkuji všem těm, co se o Linux starají. Překvapivě do něj přispívají i ty korporáty, takže jsou alespoň takto k něčemu užitečné...
« Poslední změna: 26 Ledna 2021, 13:35:17 od JirkaZ »

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #28 kdy: 25 Ledna 2021, 13:35:37 »
Ještě jedna poznámka a už budu mlčet:
Uvědom si, že tvůj MAC je složen ze zcela konkrétního HW, existujícího jen v několika variantách, které si navíc nechají dělat v podstatě na míru. Tak potom lze skupinou dobře placených vývojařů vyvinout a otestovat téměř dokonalý OS. Po Linuxu se naopak chce, aby byl zadarmo a aby fungoval v podstatě na všem, od nejnovějšího HW až po 30 let staré "plechovky od sardinek", často bez dokumentace. Jak chceš toto zkloubit, aby to fungovalo všem bez problémů? I tak je práce všech těch nadšenců obdivuhodná a když něco náhodou někde nefunguje, najde se obvykle někdo, kdo to rozchodí. A to bez studia manuálů, návodů a různých fór prostě nedáš.
Howg.
« Poslední změna: 25 Ledna 2021, 13:37:54 od radin »
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #29 kdy: 25 Ledna 2021, 14:36:57 »
Do jisté míry s vámi souhlasím, ale pravda je, že jste tak úplně nepochopili, co psala a jak to myslí - v tom má pravdu. Zase i s ní, jak jsem již psal, zase do jisté míry souhlasím, stejně jako do jisté míry nesouhlasím ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #30 kdy: 25 Ledna 2021, 20:01:59 »
Ale ano, já chápu co má namysli, popsala to dost podrobně. Co já v jejím případě nechápu je, proč používá Linux? Taky mi vadí roztříštěnost dister, ale jedno si vyberu a na tom jedu, dokud to jde. A když to nejde a začnou problémy, vyzkouším jiné a případně na něj přejdu. I když ... většinou skončím na Debianu - je sice těžkopádnější a hůř se konfiguruje, spousta věcí se musí doinstalovat, ale je stabilní a vím, že mi dalších 5 let vydrží bez větších zásahů.
Mě je 67, manželce 65. Před cca 7 lety absolvovala "rekvalifikační kurz - základy práce s PC", samozřejmě Windows, kde jí tloukli do hlavy nesmysly, pro běžného uživatele skutečně nepotřebné, jako že programy mají příponu .exe (kolik běžných uživatelů to dnes ví, když jsou tyto přípony standardně skryté?) a pod. Po skončení kurzu sice uměla zapnout PC a něco napsat ve wordu nebo vypočítat v excelu, ale to bylo vše. Doma jsem jí dal jeden ze dvou NB, nainstaloval Mint a funguje dodnes - když něco neví, taky nečte manuály, ale zeptá se, protože má koho. Údržbu dělám já, veškeré nastavení, zálohy, instalace taky.... To je pro mne "běžný uživatel" a ten nebude řešit ani nějaké zálohování, je mu (bohužel) jedno, jestli systém spadne nebo ne. Ale pokud to potřebuje na práci, musí se tím zabývat a tyto věci řešit. A že to jde i v tom "podivným" linuxu většina linuxáků ví a taky ví, že si musí nastudovat, jak to nastavit. MAC neznám, neexistuje možnost ho nějak vyzkoušet "nanečisto" a platit za to ty šílený prachy - na to opravdu nemám. Windows nesnáším od doby, kdy jsem je musel servisovat, tak zůstal ten linux. Má to obrovskou výhodu - blbnu pomalejc, protože se stále učím :D
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #31 kdy: 25 Ledna 2021, 20:18:36 »
Bylo na potkanech prokázáno, že mít všechno v klidu, v pohodě a bez potíží vede k šílenství. No a Abby jako nikdo z nás zešílet nechce, tak používá Linux jako my ostatní :D
No a taky si ráda občas zanadává na zhulený ajťáky, stejně jako já :D
 .. a to je další důvod, proč používat Linux i když máš bezvadný Mac :)
 .. já Abby úplně rozumím ... :)

Jinak se mohu skoro na stopro ztotožnit s tím, co píšeš :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #32 kdy: 26 Ledna 2021, 12:17:06 »
Podle mne má abby jedinou možnost: zapomenout, že nějaký linux existuje a používat svůj oblíbený předražený Mac.

Předražený? Je naprosto zjevné, že nevíš o čem mluvíš. Srovnatelné PC stojí stejně a často dokonce i víc. Známý se mi diví, že mám notebook za (v té době) 25k czk, mám ho pět let a je stále jako nový, stále s novým OS a stále dokonale použitelný. On za tu dobu má třetí notebooku za 12k czk, takže zaplatil už 36k czk a funguje mu to vlastně hůř než mě. Takže prosímtě pomlč o něčem, čemu nerozumíš a co jsi nevyzkoušel.

Jinak ano, kromě herního PC mám Linux pouze v Parallels na zjištění, jestli už konečně funguje jak má a stále tam např. nefunguje přehrávání videa ze smb připojení. A s tím mi žádné čtení manuálů nepomůže, prostě je to chyba přetrvávající už roky. A takových chyb je hromada. Na herním PC se po aktualizaci zhroutil a už ho obnovovat nebudu, nemá to cenu, radši si zahraju Cyberpunk, ten je míň zabugovaný 😊 i přes ty hejty, které vůči němu jsou.

Mimochodem, to, že někteří neumíte nebo nechcete číst není můj problém. Proč se snažím používat Linux jsem několikrát psala. A jestli si to sami nechcete nebo neumíte přečíst, tak ať vám to přečte někdo, kdo to umí. Ani u toho nebude potřeba vysvětlování, je to napsané naprosto jasně.

A ještě jedna poslední věc. Když nefunguje jedna distribuce, tak se nainstaluje jiná, to jako fakt? To opravdu nemáte nic na práci? Nemáte rodinu? Nemáte koníčky? To jen zkoušíte jednu distribuci za druhou a hledáte tu "dokonalou"? Upřímně, je mi vás asi i trochu líto, mít osobní život a koníčky je bezva věc a jít někdy ven je taky prima. Dneska jsem potkala kamarádku a s její pětiletou dcerou jsme daly sněhovou bitku, to asi neznáte, co? Nejsou jen počítače, je spousta důležitějších věcí. A počítače slouží nám, ne my jim.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #33 kdy: 26 Ledna 2021, 13:28:04 »
To porovnanie PC s tvojim známým nie je celkom férové, keby si kúpil značkové pc v cene tvojho, mal by ho doteraz.
Sám mám notebook Toshiba Qosmio z roku 2009 v cene 1600€ a je ako nový a funguje s najnovším windows10 aj linuxom.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #34 kdy: 26 Ledna 2021, 14:11:50 »
Jinak ano, kromě herního PC mám Linux pouze v Parallels na zjištění, jestli už konečně funguje jak má a stále tam např. nefunguje přehrávání videa ze smb připojení. A s tím mi žádné čtení manuálů nepomůže, prostě je to chyba přetrvávající už roky. A takových chyb je hromada. Na herním PC se po aktualizaci zhroutil a už ho obnovovat nebudu, nemá to cenu, radši si zahraju Cyberpunk, ten je míň zabugovaný 😊 i přes ty hejty, které vůči němu jsou.

To, ze KDE nema dobru implementaciu SMB je problem Linuxu? Ak si nainstalujes na Macu Filezillu a budes chciet cez nu posielat veci cez rsync, bude to problem MacOS?

Kazdopadne, tie prihluple reci o tom, ako ajtaci nemaju skutocny zivot a nepoznaju co je to gulovacka by si si mohla odpustit. Mnohi z nas maju rodiny  a ine zaluby okrem IT. Povedal by som, ze tvoje vecne vyplakavanie na tomto fore ti zabera viac casu ako mne instalacia novej distribucie.

Osobne pouzivam iPad Pro, iPhone SE2, Apple Watch a obcas servisujem bratov Macbook Pro (2015 a 2018). V supliku mam viacero Androidov aj niekolko Ubuntu Touch telefonov. Vsetky systemy maju svoje pre a proti. Malokedy vsak vidim Ubuntaka chodit na macOS alebo Windows fora  a ziadat tam o bezplatnu podporu a pritom tam kazdeho naokolo hejtit a urazat.

Nie si jedina s drahym hardverom. Ako som spomenul, mam skusenosti s Macbook Pro, aj s mojim Lenovo X1 Carbon. Obe su drahe masiny, ale ked chcem pracovat, radsej siahnem po kvalitnom Lenove ako po Intel Macu. S M1 este skusenost nemam, hoci si planujem kupit pripadny dalsi Apple Silicon Mac Mini, ked bude dostupny model s 32GB RAM.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #35 kdy: 26 Ledna 2021, 16:44:04 »
"kvalitní" a "lenovo" jsou podle mě antonyma  ;)
.. až na pár vyjímek - možná ten Carbon. I ty Legiony jsou proti konkurenci šmejdský ..

.. no sorry - nedalo mi to  :D
« Poslední změna: 26 Ledna 2021, 16:46:02 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #36 kdy: 26 Ledna 2021, 20:00:01 »
ostatně včera večer jsem na tom PC odehrála asi 5.5 hodiny Cyberpunku

Upřímně, je mi vás asi i trochu líto, mít osobní život a koníčky je bezva věc a jít někdy ven je taky prima. Dneska jsem potkala kamarádku a s její pětiletou dcerou jsme daly sněhovou bitku, to asi neznáte, co? Nejsou jen počítače, je spousta důležitějších věcí. A počítače slouží nám, ne my jim.

Trochu si protiřečíš.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #37 kdy: 26 Ledna 2021, 20:38:47 »
"kvalitní" a "lenovo" jsou podle mě antonyma  ;)
.. až na pár vyjímek - možná ten Carbon. I ty Legiony jsou proti konkurenci šmejdský ..

.. no sorry - nedalo mi to  :D

Tak ono je rozdiel Lenovo Y-series za 700 euro a Thinkpad X1 Carbon za ~ 2000 euro, ze? :-)

Tym som chcel povedat, ze ked sa dostanes nad istu cenovu hranicu, je jedno ci mas pocitac s nahryznutym jablkom, znacku dy, alebo cinske Lenovo. Osobne mam na Thinkpadoch rad klavesnicu a kvalitu tela, takze moj treti laptop v poradi je od nich.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #38 kdy: 26 Ledna 2021, 20:49:26 »
jj - jsem to pochopil - jen jsem si přisadil pro pobavení :-)

Ono už ani HP nemá u těch nižších řad takovou úroveň - to už si radši vezmu Acer ..
« Poslední změna: 26 Ledna 2021, 20:52:49 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #39 kdy: 27 Ledna 2021, 06:23:00 »
jj - jsem to pochopil - jen jsem si přisadil pro pobavení :-)

Ono už ani HP nemá u těch nižších řad takovou úroveň - to už si radši vezmu Acer ..

Čo sa tyka lacnej kúpy, tak do 500 euro by som nový laptop vôbec neriešil a radšj kupoval kvalitnejší repas = EliteBook, Thinkpad apod. Za 600-700 euro sa dá kúpiť už niečo ako Asus Zenbook s hliníkovým telom a Ryzenom, čo je celkom fajn mašinka (kupovali sme pred pol rokom priateľke.)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #40 kdy: 27 Ledna 2021, 11:20:05 »
Citace
Čo sa tyka lacnej kúpy, tak do 500 euro by som nový laptop vôbec neriešil a radšj kupoval kvalitnejší repas = EliteBook, Thinkpad apod.
Přesně tak to léta řeším a jednak nejsem pokaždé vyždímanej z peněz a druhak jsem poměrně spokojený. Dříve jsem kupoval Dell Latitude E5xxx a E6xxx za 6000,-Kč, ale Dell je dnes už dost drahý i v repasu a naposledy jsem před několika lety koupil za hezkých 5000,- EliteBook 840 G1 a jsem až na vrčení ventilátoru - má vyběhaná ložiska - dost spokojený. Koupil jsem za 400,- nový, tak až se k tomu dostanu, tak uvidím, o kloik bude tišší ..

Jinak pokud bych měl volit jinak, než Dell nebo HP, tak bych volil Acer popř. ten Asus. Dříve jsem měl na 3. místě Toshiba (dnes Dynabook), k čemuž došel tehdy i ChipLab, ale ty už na našem trhu prakticky nevídám ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Re:Kernel panic po aktualizaci
« Odpověď #41 kdy: 27 Ledna 2021, 14:09:26 »
abby: "Je naprosto zjevné, že nevíš o čem mluvíš."
Neposuzuj lidi, které neznáš. Vzhledem k mé dlouholeté profesionální praxi ve velkém nadnárodním servise si troufnu říct, že na 90% toho o HW vím mnohem víc, než ty. A i když jsme macy neopravovali, řada kolegů je má. Od tud moje hodnocení.
Nobody is perfect!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.