Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Správce hesel  (Přečteno 6096 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Správce hesel
« kdy: 14 Března 2021, 20:45:05 »
Lidi řekněte, co používáte za správce hesel? Já jsem s koncem Last Pass přešla na Bitwarden a byla jsem spokojená, fungovalo všechno a všude. Ale od včerejška, 13. března 2021, přestali podporovat Safari 13, takže mi z něj zmizela extension. A Safari 13 mám na Mac Mini, který je z roku 2011 a běží na něm nejnovější High Sierra. Neoficiálně lze nainstalovat i Mojave a Catalinu, ale reálně to přináší víc škody než užitku, takže i když jsem to zkoušela, tak jsem se nakonec vrátila na ofiko verzi.

Copy/paste je neskutečně otravná věc, kupovat nový Mac Mini se mi zatím nechce (má SSD a 16 GB RAM, výkonem mi stačí a jediný problém je ten Bitwarden), tak hledám řešení. Znáte jiný správce hesel, do kterého by se daly naimportovat údaje z Bitwarden, fungovalo tam sdílení databáze mezi zařízeními (automatická synchronizace mezi všemi zařízeními, pokud přes vlastní úložiště, tak přes iCloud případně přinejhorším přes Synology NAS, ale tomu bych se radši spíš vyhnula kvůli potenciální nespolehlivosti a nutnosti zálohovat databázi ještě někam jinam), fungovalo to na macOS (Safari Extension), iOS, iPadOS, Windows, Linux (obojí Firefox+Chrome), fungovalo automatické vyplnění údajů případně na jedno kliknutí a bylo to zadarmo nebo za jednorázový poplatek v rozumné míře?

Koukala jsem i na KeePass, jenže v tom se nevyznám, je tam milion verzí a je to neskutečně zmatené, pro iOS nemlich to samé, většina je placená, všechno to podle všeho dělá to samé, akorát je milion forků od milionu programátorů a vůbec čert aby se v tom vyznal...  Díky.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Správce hesel
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2021, 23:09:39 »
Tak mám vyřešeno, koupila jsem za £23.99 lifetime licenci Sticky Password. Akorát jsem zjistila jednu nemilou věc o Bitwarden, ten šunt nekorektně exportuje svojí databázi a import do čehokoliv selže na chybějících url a když jsem koukla do csv souboru, tak tam fakt nejsou. Hlavně že se chlubí tím, že je open source, ale takovou zásadní chybu není nikdo schopný opravit, k čemu potom je, že do open source může nakouknout každý? On to ve skutečnosti nikdo nedělá a je to jen taková pochybná "výhoda", která ve skutečnosti výhodou vůbec není, co?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Správce hesel
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2021, 00:22:02 »
Tak mám vyřešeno, koupila jsem za £23.99 lifetime licenci Sticky Password. Akorát jsem zjistila jednu nemilou věc o Bitwarden, ten šunt nekorektně exportuje svojí databázi a import do čehokoliv selže na chybějících url a když jsem koukla do csv souboru, tak tam fakt nejsou. Hlavně že se chlubí tím, že je open source, ale takovou zásadní chybu není nikdo schopný opravit, k čemu potom je, že do open source může nakouknout každý? On to ve skutečnosti nikdo nedělá a je to jen taková pochybná "výhoda", která ve skutečnosti výhodou vůbec není, co?

Co ti brání tam přispět alespoň s nahlášením tohoto bugu, nebo jen čekáš, až to udělají jiní?  Pokud k tomu totiž takto přistupuje každý, pak se nikdy nic neopraví....

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Správce hesel
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2021, 00:52:29 »
Opět to čecháčkovské předpokládání... Samozřejmě jsem to nahlásila, ale je mi už jedno, jestli to opraví nebo ne, ten šunt už ke mě nikdy nepřijde a pokud se mě někdo zeptá na radu, tak ho rozhodně nedoporučím. Navíc poslední verze je venku šest týdnů, takže jsem zjevně první, kdo to hlásil. A navíc si klidně vsadím, že tam ta chyba je déle, protože tahle proklamovaná "výhoda" open source stejně není využívaná.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.