Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: Elementary OS - Vypnutí přesunutí maximalizovaného okna na novou pracovní plochu  (Přečteno 535 krát)

Fargotroniac

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Ahoj,

Rád bych požádal o radu. V Elementary OS dochází při spuštění aplikace v režimu fullscreen k jejímu přesunutí na novou pracovní plochu. Následně pak nefunguje ani funkce Alt + Tab k přepínání.

Zkoušel jsem to vypnout pomocí příkazů a následně provedl restart.
Kód: [Vybrat]
gsettings set org.pantheon.desktop.gala.behavior dynamic-workspaces false
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences num-workspaces 1

Bohužel to nepomohlo a stále dochází k popsanému výše. Zkusil jsem se i podívat do Dconf editoru podle popisu zde: https://elementaryos.stackexchange.com/questions/9778/how-to-disable-desktop-switch-on-fullscreen ale položky ohledně dynamických ploch jsou vypnuté.

Díky za radu

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
A odkdypak se to děje, že by ihned po instalaci OS??

Fargotroniac

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Prakticky ano. Udělal jsem pouze aktualizace a pak zkoušel uvedený postup.

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
Prakticky ano. Udělal jsem pouze aktualizace a pak zkoušel uvedený postup.

Tak znova nabootuj live a vyzkoušej jak se to chová tam - to je základ. A pokud to snad bude stejné, tak platí, že pokud si určité distro "nerozumí" s daným HW či jsou tam jiné problémy, tak ho vůbec neinstalovat, zkusit jiné. Právě k tomuto účelu přeci live slouží (= nejprve si vše "osahat" a teprve při spokojenosti případně instalovat)....

Ještě mě napadlo:  Jednalo se o čistou instalaci, nebo to bylo upgrade (povýšení) z předchozí (starší) verze??
« Poslední změna: 08 Květen 2021, 22:57:10 od juwa2 »

Fargotroniac

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Jednalo se o čistou instalaci. Live jsem zkoušel. Všechno šlapalo bez potíží a ono nejspíše šlape. Jenom si asi úplně nerozumíme.

Zapnu například prohlížeč a k tomu správce souborů. To běží na jedné ploše a Alt + Tab funguje jak má. K tomu zapnu například hru Space Haven, kterou mám v režimu Fullscreen. V ten okamžik se vytvoří druhá "plocha" a na té hra / aplikace ve fullscreenu běží. A já se snažím tuto funkci další plochy vypnout. :)

Ventero

• Závislák
    • Zobrazit profil
To zase někdo došel k přesvědčení, že taková funkce pro všechny bude nejlepší, ať se to komu líbí nebo ne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

• Administrátor fóra
  • Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • Lords Of Tech
Jednalo se o čistou instalaci. Live jsem zkoušel. Všechno šlapalo bez potíží a ono nejspíše šlape. Jenom si asi úplně nerozumíme.

Zapnu například prohlížeč a k tomu správce souborů. To běží na jedné ploše a Alt + Tab funguje jak má. K tomu zapnu například hru Space Haven, kterou mám v režimu Fullscreen. V ten okamžik se vytvoří druhá "plocha" a na té hra / aplikace ve fullscreenu běží. A já se snažím tuto funkci další plochy vypnout. :)

To je kopia spravania sa Window managera v macOS. To je tak, ElementaryOS sa snazi vyzerat a spravat ako macOS a toto je vysledok tej filozofie. Ak sa ti to nepaci, mozes si nainstalovat napr. Ubuntu s Gnomeom a tieto veci neriesit :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone SE 2
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Fargotroniac

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Děkuji za radu ohledně instalace jiné distribuce. Spíše jsem doufal, že se podaří přijít na to jak tuto funkci vypnout. Pokud to nejde, tak se hold nedá nic dělat. :)

TIBOR

• Guru
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
    • Zobrazit profil
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 20.04.2 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fargotroniac

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil