Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Elementary OS - Vypnutí přesunutí maximalizovaného okna na novou pracovní plochu  (Přečteno 1336 krát)

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Ahoj,

Rád bych požádal o radu. V Elementary OS dochází při spuštění aplikace v režimu fullscreen k jejímu přesunutí na novou pracovní plochu. Následně pak nefunguje ani funkce Alt + Tab k přepínání.

Zkoušel jsem to vypnout pomocí příkazů a následně provedl restart.
Kód: [Vybrat]
gsettings set org.pantheon.desktop.gala.behavior dynamic-workspaces false
gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences num-workspaces 1

Bohužel to nepomohlo a stále dochází k popsanému výše. Zkusil jsem se i podívat do Dconf editoru podle popisu zde: https://elementaryos.stackexchange.com/questions/9778/how-to-disable-desktop-switch-on-fullscreen ale položky ohledně dynamických ploch jsou vypnuté.

Díky za radu

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
A odkdypak se to děje, že by ihned po instalaci OS??

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Prakticky ano. Udělal jsem pouze aktualizace a pak zkoušel uvedený postup.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Prakticky ano. Udělal jsem pouze aktualizace a pak zkoušel uvedený postup.

Tak znova nabootuj live a vyzkoušej jak se to chová tam - to je základ. A pokud to snad bude stejné, tak platí, že pokud si určité distro "nerozumí" s daným HW či jsou tam jiné problémy, tak ho vůbec neinstalovat, zkusit jiné. Právě k tomuto účelu přeci live slouží (= nejprve si vše "osahat" a teprve při spokojenosti případně instalovat)....

Ještě mě napadlo:  Jednalo se o čistou instalaci, nebo to bylo upgrade (povýšení) z předchozí (starší) verze??
« Poslední změna: 08 Května 2021, 22:57:10 od juwa2 »

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Jednalo se o čistou instalaci. Live jsem zkoušel. Všechno šlapalo bez potíží a ono nejspíše šlape. Jenom si asi úplně nerozumíme.

Zapnu například prohlížeč a k tomu správce souborů. To běží na jedné ploše a Alt + Tab funguje jak má. K tomu zapnu například hru Space Haven, kterou mám v režimu Fullscreen. V ten okamžik se vytvoří druhá "plocha" a na té hra / aplikace ve fullscreenu běží. A já se snažím tuto funkci další plochy vypnout. :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3544
To zase někdo došel k přesvědčení, že taková funkce pro všechny bude nejlepší, ať se to komu líbí nebo ne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Jednalo se o čistou instalaci. Live jsem zkoušel. Všechno šlapalo bez potíží a ono nejspíše šlape. Jenom si asi úplně nerozumíme.

Zapnu například prohlížeč a k tomu správce souborů. To běží na jedné ploše a Alt + Tab funguje jak má. K tomu zapnu například hru Space Haven, kterou mám v režimu Fullscreen. V ten okamžik se vytvoří druhá "plocha" a na té hra / aplikace ve fullscreenu běží. A já se snažím tuto funkci další plochy vypnout. :)

To je kopia spravania sa Window managera v macOS. To je tak, ElementaryOS sa snazi vyzerat a spravat ako macOS a toto je vysledok tej filozofie. Ak sa ti to nepaci, mozes si nainstalovat napr. Ubuntu s Gnomeom a tieto veci neriesit :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93
Děkuji za radu ohledně instalace jiné distribuce. Spíše jsem doufal, že se podaří přijít na to jak tuto funkci vypnout. Pokud to nejde, tak se hold nedá nic dělat. :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Fargotroniac

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 93

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.