Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ESET  (Přečteno 1332 krát)

PalkoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
ESET
« kdy: 16 Května 2021, 12:22:31 »
Zdravím, jsem nováčkem a celkem zápasím s instalací různých programů. Např. mám zakoupenou licenci ESET, ale nedaří se mi ji do Linuxu instalovat. Hlasí to, že si mám stáhnout nějaký balíček, ale netuším vůbec kde. Díky moc za radu

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:ESET
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2021, 13:34:25 »
Zdar,

balíčky jsou v Ubuntu soubory s příponou „.deb“; u nesvobodných programů (což je i ten ESET) si je obvykle stáhneš z oficiálních stránek výrobce (a musíš si dát velký pozor, zda jsou opravdu jeho oficiální stránky a ne nějací podvodníci, kteří se za ně vydávají). Pokud máš zakoupenou licenci, měl bys informaci, odkud takový balíček získat, dostat s ní. Pokud ne, obrať se na zákaznickou podporu ESETu.

Až ten balíček (soubor „.deb“) dostaneš, nainstaluj si „GDebi Package Installer“ (v centru Software), pak ho spusť (z nabídky aplikací), otevři v něm příslušný balíček a klikni na tlačítko k instalaci. Budeš muset zadat svoje heslo a pak by se měl balíček nainstalovat. Pokud s některým krokem budeš mít problém, napiš a pokusím se ti poradit.

PalkoCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:ESET
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2021, 14:02:36 »
Ahoj, díky moc za radu. Až doteď jsem používal pouze Windows, ale rozhodl jsem se pro Linux, protože nechci toho šmejda již nijak podporovat. Tak jo, pokusím se to instalovat. Možná tě budu ještě otravovat :)

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:ESET
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2021, 15:10:07 »
Do Linuxu sa antivir inštaluje v prípade, že data na médiách sú zapisované zo systému Windows. Linux normálne žiadny brzdič v podobe antivir/antimalvare nepotrebuje. Ak nebudeš používať Windows, tak antivir ani nemusíš inštalovať.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:ESET
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2021, 16:39:04 »
Nedoporučuji do linuxu dávat antivir. A důrazně nedoporučuji ho dokonce používat k "realtime ochraně". Protože dává do karantény i naprosto neškodné soubory....
Jedině snad k občasné ruční kontrole pár windows souborů použít ClamAV který je přímo pro linux. Je třeba si ho řádně nakonfigurovat včetně aut. aktualizace virové databáze. Nic těžkého to sice není, ale pro úplného začátečníka.... :-\
A na ten Eset rovnou zapomeň...

Jo, a před svými hokusy-pokusy si vždycky systém zálohuj, ať se v případě že něco pokakáš můžeš vrátit zpět - ušetříš si zbytečné reinstalace při každé prkotině se kterou si nebudeš vědět rady....
« Poslední změna: 16 Května 2021, 16:55:18 od juwa2 »

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:ESET
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2021, 17:46:53 »
Souhlasím s tím, co píšou West a hlavně juwa2. Počítej s tím, že to bude trvat zhruba měsíc, než se v linuxovém operačním systému úplně zorientuješ a budeš moci ocenit jeho výhody.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.