Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Certifikát vypršel  (Přečteno 1334 krát)

Erik98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Certifikát vypršel
« kdy: 31 Května 2021, 08:37:46 »
Zdravím,

včera 30. 5. mi vypršel na webu certifikát Lets encrypt (web https://lonys.cz), obyčejně jej ručně vygeneruji znovu a funguje bez problému, teď však i při vygenerování hlásí web, že certifikát vypršel.

Díky certifikátu mi i fungují maily, když vyprší, tak ani email nejede, ten však při generování funguje, jen ten web nejede.

Mám Ubuntu 14.04.

Děkuju,

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Certifikát vypršel
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2021, 10:52:46 »
Mám Ubuntu 14.04.
Tak to už je rarita, to jsem zde na fóru už dlouho neviděl... Naposledy jsem zde viděl U18.04 a to si "stěžovatel" stěžoval, že mu nefungují aktualizace a kdesi cosi...
Jinak v nové verzi Ubuntu bude zřejmě i nový soubor certifikátů System Trust, takže zálohovat složku /home někam mimo PC a udělat novou instalaci nejnovější LTS verze Ubuntu (tj. 20.04 Focal Fossa). U webů se stará většinou o certifikáty provider webhostingu...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Certifikát vypršel
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2021, 13:02:08 »
...
Naposledy jsem zde viděl U18.04 a to si "stěžovatel" stěžoval, že mu nefungují aktualizace a kdesi cosi...

No, 18.04.5 LTS má konec standardní podpory duben 2023 a konec životnosti duben 2028, tak to snad (cca někdy v této době) byla relevantní otázka, ne?

https://wiki.ubuntu.com/Releases

Erik98

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Certifikát vypršel
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2021, 15:45:21 »
Vyřešeno:

při obnově certifikátu se mi záhadným způsobem vytvořil nový soubor s certifikátem s příponou 0001, nikdy se mi to dřív nestalo, byl tedy platný tento namísto toho starého, musel jsem tedy konfigurace webů přesměrovat na tento nový..

Za jakých okolností se tento soubor vytvoří? Musel jsem udělat něco jinak..

děkuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.