Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu server a kamerový systém  (Přečteno 7481 krát)

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Ubuntu server a kamerový systém
« kdy: 08 Října 2021, 20:00:28 »
Ahoj, chtěl bych si na serveru rozběhnout nějaký kamerový systém.
Mám 3x IP kameru na zahradě a chtěl bych to nasměrovat na server, přes který (WebUI) bych se podíval na kamery a mohl i nastavovat. Třeba nahrávání, detekci atd... Něco jakl má Synology

Zkoušel jsem ZoneMinder, to je ale hrozně obsáhlý a složitý, kameru jsem tam přidal, ale nerozchodil jsem náhled a nějakou funkční detekci...

PS: Tak uz mi ZoneMinder kameru zobrazuje, ale nevim kde nastavit detekci

PS2: Tak už mi to funguje :)


POKUD BY MI PROSIM JESTE NEKDO MOHL POPSAT NASTAVENI EMAIL NOTIFIKACI NA ALERT
« Poslední změna: 08 Října 2021, 21:10:44 od Kony.cz »

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2021, 08:16:15 »
ZoneMinder jsem zkoušel asi 3x, nikdy jsem se nedostal k plně funkčnímu nastavení. Nejvíc mi vadilo, že vytváří šílenou spoustu malých souborů - obrázků, ze kterých pak složí video. Při posledním pokusu už se mi to podařilo obejít použitím PASSTHROUGH - přímý zapis z kamery, ale zase byla nespolehlivá detekce pohybu.
Delší čas jsem používal Motion (https://motion-project.github.io), ale ten se konfiguruje jen ruční úpravou konfiguráku a těch položek je tam hodně a musí se dost laborovat. Má svůj malý webserver se zobrazením až 4 kamer a je velmi stabilní.
Nakonec jsem koupil licenci na Xeoma server (https://felenasoft.com/xeoma/en/ , na 4 kamery za 19,95$), snadno se nastavuje oblast i citlivost na pohyb, odesílání e-mailu a pod. Má taky vlastní webserver, na který se lze případně připojit odkudkoli (při vhodném nastavení) a nebo se lze připojit libovolným počtem klientů (není omezeno licencí), včetně androidích. Je i v češtině. Zatím max. spokojenost. (ne, opravdu nejsem dealler, jen spokojený zákazník).
Nobody is perfect!

zkusebak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2021, 09:56:56 »
Nad motion se dá provozovat (jako frontend) motionEye (je v repu). Na chalupě mám RPi Zero + kamerku a funguje spolehlivě.

=148

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2021, 13:41:44 »
Na Xeomu jsem se taky dival... ale nerozchodil na Ubuntu serveru aby tam automaticky poustel webui server...
Zatim na ZoneMinderu jsem vse rozchodil vcetne notifikaci...

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #4 kdy: 12 Října 2021, 16:24:35 »
Na Xeomě se webui přidává jako další modul ke kameře. Nepotřebuje jiný server (např.apache). Jediný problém je, že komunikuje na portu 10090 (dá se změnit), aby nekolidoval s případným jiným webserverem. Takže přístup je http://<IP serveru>:10090, pak jde zvolit, jestli chceš statický obrázek nebo stream videa. Já beru 1x za minutu statický obrázek, který zobrazuji na webu.
Na vyzkoušení je dobré stáhnout trial verzi Xeomy, tam funguje všechno, co umí, pouze se kadých 6 hod. resetuje do výchozího nastavení.
Nobody is perfect!

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #5 kdy: 12 Října 2021, 18:36:03 »
A jak se to spousti na serveru ?
Tak je pouze soubor *.app myslim... tak aby se to pustilo s webui rozhranim

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Re:Ubuntu server a kamerový systém
« Odpověď #6 kdy: 13 Října 2021, 12:46:18 »
Spustíš tu *.app, je jedno, jestli spouštíš na lokálu nebo na serveru. Já přistupuji k serveru přes SSH spojení s klíči (bez hesla), tam v terminálu normálně spustím ./xeoma.app v adresáři s xeomou, pokud to povolíš, příště se spouští po restartu serveru sama. Při spuštění ti vytvoří heslo pro vzdálený přístup, které použiješ na "vzdálem" počítači - na tom spustíš stejným způsobem xeoma.app, spustí se jako client, najde si sám v síti xeoma-server, zadáš heslo, které ti server vygeneroval (já ho ani nepotřeboval), a nastavuješ. V základu vybereš kameru (najde si ji/je sama), nastavíš parametry. Dál je přednastaven modul detekce pohybu a modul ukládání záznamů. Další moduly (např. tem web server) přidáváš přetažením myší ze seznamu nahoře. A tady je právě ten rozdíl podle licence: v základu - tj. zcela free verzi - můžeš přidat max. 3 moduly, např. Kamera-Pohyb-Ukládání, nebo Kamera-Pohyb-Varování (SMS, e-mail).... Těch možností je mnoho, ale co je podstatné!: u plně free verze nemáš možnost vzdáleného přístupu, tzn. funguje jen na lokálním stroji. U placené verze máš možnost neomezeného (dle možností serveru a sítě) přístupu z libovolného počtu clientů, cena se pohybuje podle počtu kamer a modulů, nikoliv klientů. Přístup přes klienty je lepší než přes webserver (můžeš i nastavovat kamery atd...), ale i ten je možný. Všechno, co umí, vyzkoušíš v trial verzi a pak si "hodíš korunou". Mně to trvalo 4 roky...
Další info dle zájmu poskytnu, nebudu zaplácávat fórum.
Nobody is perfect!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.