Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi  (Přečteno 3019 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi
« kdy: 25 Listopadu 2021, 08:17:06 »
Ahoj všem. Neřešil někdo podobný problém s tiskárnou Brother? Tiskárna Brother MFC-L2712DW. Ovladače z instalátoru jsou nainstalované. Tisk v pohodě, ALE scan přes Wifi mi nabízí pouze skenování ze skla, nikoliv z automatického podavače. Prostě se ovladač tváří jen jako flatbed. Dík za info.
PS: USB kabel jsem nezkoušel, není reálný. Windows ovladač normálně skenuje z automatického podavače.
Aj dont spíík ííngliš :)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2021, 09:05:34 »
Takže vyřešeno na radu tech. podpory z Japonska, alespoň tak mi to podal pán z české podpory Brother. Prý se tomuto okrajovému OS nikdo v EU nevěnuje :- )))))

run the following command in sudo mode (His IP address may be different):
Kód: [Vybrat]
brsaneconfig4 -a name= MFC-L2712DW ip=192.168.2.10After that, when he runs command,
Kód: [Vybrat]
brsaneconfig4 -q should see the following:
Kód: [Vybrat]
scanimage -L
device `brother4:net1;dev0' is a Brother * MFC-L2712DW
device `escl:http://192.168.2.10:80' is a ESCL Brother MFC-L2712DW flatbed scanner
A voilá, při výběru toho prvního zařízení (předtím byl dostupný pouze ESCL), máme přístupnou volbu ADF podavače ;-)
Aj dont spíík ííngliš :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2021, 13:19:13 »
A je to persistent nebo musíš udělat, aby se to opakovaně spouštělo? - jako třeba skript po přihlášení, jako jsem to musel dělat u tiskárny Canon.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re:Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2021, 17:44:19 »
A je to persistent nebo musíš udělat, aby se to opakovaně spouštělo? - jako třeba skript po přihlášení, jako jsem to musel dělat u tiskárny Canon.
Je to trvalé  ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:Brother MFC-L2712DW - scan přes Wifi
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2021, 09:30:37 »
Tož supr - gratulujeme a děkujeme ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.