Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286029 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #175 kdy: 18 Října 2010, 16:02:38 »
Tak jsem se díval a já mám GoogleEarth 5.1.a dlouhý číslo medibuntu cosi..Takže pravděpodobně verze z repozitáře. Funkční. Tuším na 7.10 nebo ještě starším Ubuntu jsem instaloval GE ručně a nebyl s tím problém. Potom ta revoluční pětková podmořská verze byla taky z ruky a mám pocit, že instalace nebyla tak hladká. Ale nyní s touhle ubuntí verzí, která se tam pravděpodobně usalašila při těch všemožných povýšeních systému žádnej problém nezaznamenávám...Tak.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #176 kdy: 18 Října 2010, 16:04:22 »
K ubuntu jsem přešel cca před 2.5 lety. Přesněji, po různých pokusech s jinými distribucemi jsem zůstal u Ubuntu (syn používá Kubuntu). Přechod z win byl krkolomný, ale díky komunitě (foru) jsem se postupně prokousal všemi nástrahami. Dnes si neumím představit návrat k Billovi. Jsem obyčejný uživatel a v ničem se zbytečně nehrabu .... a taky vše nebo možná proto neřeším žádné problémy - žádné nejsou. Ale přeci jenom jsem musel z Ubuntu utéct. Musím říct, že to není systém pro lidi, alespoň ne pro obyčejné lidi, takové ty co jsou schopny si koupit Pc v třeba v nějakém obchoďáku.
Toto píšu po mojí dnešní kolizi s Ubuntu - nešlo mi jednoduše nainstalovat googleearth.
Abych to upřesnil. Po nějakém čase s ubuntu jsem pochopil že mi úplně nevyhovuje - našel jsem tedy pro mě, jako pro běžného uživatele jinou distribuci založenou na ubuntu. V jejím logu je něco jako "Od svobody k eleganci".
Instalace Ubuntu je sice rychlá a jednoduchá, ale ty "drobnosti" potom? Musím přidat nějaké nesmysly(repozitáře) do synapticu, neustále mě otravuje okno které chce heslo, některé programy nejdou nainstalovat jedním nebo dvěma kliknutím. Já vím, vše nadruhou stranu funguje, kodeky si přehrávač sám najde a nainstaluje, tiskárna funguje skoro okamžitě po připojení i síťová. Ale upřímně si neumím představit našeho souseda jak si přiveze ten PC z Makra, postaví na stůl a zvesela začne používat Linux.
Abych moc neodbočil. Zkusil přeinstalovat můj oblíbený Mint - Ubuntu 10.10sítkou. Všechno je super to musím přiznat, ale zase ty komediání formality aby se systém dal plně používat. Ten výše zmiňovaný googleearth není v centru softwaru nejsou ani další aplikace.... to stačí.
Vím že si poradím, stáhnu a nainstaluju ..... Jenom mi to nedá a musím říci, že ubuntu není pro obyčejné lidi, ještě ne. Ihned jak vyjde nová verze Mintu - přecházím. A proč? Mám ho jednoduše raději. Po instalaci je to jednodušší. Ubuntu má v motu něco jako svobodný software nebo tak, nekamenujte mě - v podstatě mě ta nějaká filozofie vůbec nezajimá. Když to bude fungovat klidně zaplatím, už mám nějaký linux software placený a podpořím i vývoj toho druhého distra. Už jsem se vyvstekal a jdu doinstalovat ten globus :-) Ahoj.

Pozor na to, říká se, že nové koště dobře mete ;)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #177 kdy: 18 Října 2010, 16:41:56 »
Ubuntu a GE používám třetím rokem a za přívětivost instalace bych Google ohodnotil známkou 3.
Ubuntu za to nemůže.
V jiných tématech jsem zde popsal víc.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #178 kdy: 18 Října 2010, 18:10:10 »
Já nevím, všechno výše popsané samozřejmě mám, taky už jsem tady dost dlouho ale třeba GE 5.2. nefachčí, musíš přes googleearth-package a ještě použít starší balíček, to už je pro začátečníka docela problém ale je to možná licenční politika nevím.
Kód: [Vybrat]
make-googleearth-package --forcea máš 5.2 ;)

Tak jsem se díval a já mám GoogleEarth 5.1.a dlouhý číslo medibuntu cosi..Takže pravděpodobně verze z repozitáře. Funkční. Tuším na 7.10 nebo ještě starším Ubuntu jsem instaloval GE ručně a nebyl s tím problém. Potom ta revoluční pětková podmořská verze byla taky z ruky a mám pocit, že instalace nebyla tak hladká. Ale nyní s touhle ubuntí verzí, která se tam pravděpodobně usalašila při těch všemožných povýšeních systému žádnej problém nezaznamenávám...Tak.
v medibuntu už ge pro maverick není, ale optimisti můžou věřit, že je to je předzvěst přesunutí do partners. :)



Tak to je možný, že v maverickovi není, já zůstávám na lučidovi:) Ale je pravda, že si člověk zvykne používat nějaký program z repozitářů a v novější verzi systému najednou není a pak právě naráží na nepředstavitelný problém:) Taky se mi to stalo, ale ne s google E.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #179 kdy: 18 Října 2010, 18:57:00 »
Mně tedy verze 5.2 nešla a 5.1 jen přes ge package a to už na druhé instalaci. :)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #180 kdy: 18 Října 2010, 20:06:24 »
Začalo se to zvrhávat, přesunuto kam to patří...

vafle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #181 kdy: 18 Října 2010, 20:36:04 »
Mně přijde tak trochu zvrhlý celý tento topic  ;)
Ubuntu 6.06 - 12.04 --> Xubuntu - 12.04 --> Kubuntu 12.10
.. dal se uvidi :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #182 kdy: 18 Října 2010, 23:54:36 »
O co jsem přišel? Aha.... Mno nic..jdu zase na novej komp pro strýca instalit nějakej GNU/Linux+GUI. Jen co vyřeším hw/bios problém :)
Snad časem přibude další zářez na pažbu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

axoz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #183 kdy: 20 Října 2010, 21:46:55 »
čau lidi nemůžu se zbavit toho že ubuntu a to každá jeho verze co vyšla není určena pro lidi ale pro tvrdý profesionály kteří ví co přesně dělají když si čtu podporu a veškeré info tak problémy stále přetrvávají nebo se zhoršují grafické karty ATI a intel sou skoro mimo hru ...abych vysvětlil ATI X serie nejde skrátka vůbec u intelu používaji nějakou novou technologii u glxgears se nedostanete víc jak přes 62 fps což se prý nevylepší a proprietní ovladače nejsou  instalací starší verze 8.10 ta prý je možná funkční nebo počkat na novější verzi což je směšný ... ATI HD prý fungují ale nebudu si kupovat grafiku kůli ubuntu a výkon ovladačů taky neni moc dobrej mandriva je strčí do kapsy skoušel sem to . Wifi podporu můžu jen pochválit i když pro Intel Wireless Wi-Fi Link 5100 musíte být pripojeni na lan aby ste nejdříve stáhli proprietní ovladače  což u mandrivy nemusíte ubuntu vs mandriva 0-2 ale mandriva nemá to co ubuntu ano a to šmrnc skrátka má furt stejný kabát 1-2 , ale abych nechválil jen mandrivu funkčnější linux než ubuntu jsou z pohledu začátečníka: PCLinuXOS ,Mandriva ,Sabayon. u těchto Linuxu se nesetkáte s nepodporou Ati ani intelu a v funguje i wifi . Omlouvám se všem fandům ubuntu ale přijde mi to že vývojáři chrlí jednu nefunkční verzi za druhou cesta skázy pro ubuntu sním o verzi která bude funkční chce to spomalit ubuntu na to ale nepřijde což je škoda  :'(

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #184 kdy: 20 Října 2010, 22:11:43 »
Jo,chtělo by to roční vývojový cyklus a pro starší distra rolling-updates.LTS verze totiž fungují celkem v pohodě,ale používat 2 roky některé aplikace které jsou už v době vydání staré,to je fakt horor

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #185 kdy: 21 Října 2010, 00:01:53 »
Citace
...kteří ví co přesně dělají...
Pokud to nevíš, tak raději na nic nesahej. To neplatí zdaleka jen pro Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #186 kdy: 21 Října 2010, 08:09:21 »
Dnes je taková doba, i když ti do právě postaveného baráku zatéká a nejsou tam dveře, je výhodnější začít vedle stavět nový...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #187 kdy: 21 Října 2010, 19:10:25 »
AXOZ má pravdu předsedo:)
jedu na ubuntu od 8.04 a furt něco-přesto měnit nebudu .....

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #188 kdy: 22 Října 2010, 08:05:31 »
Ve firmě, kde potřebujeme spolehlivost a jistou neměnnost systému jedeme taky na U8.04.
Na hraní a oťukávání je samozřejmě lepší co nejvíc co nejnovějších verzí a často je měnit.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #189 kdy: 22 Října 2010, 15:30:58 »
Ve firmě, kde potřebujeme spolehlivost a jistou neměnnost systému jedeme taky na U8.04.
Na hraní a oťukávání je samozřejmě lepší co nejvíc co nejnovějších verzí a často je měnit.

Nebyl by pro vás ve firmě třeba lepší Debian? Tam nevylézaj nové verze každého 1/2 roku. Záleží, co po tom byste chtěli. Podle mě se dá vzít stable nebo testing. Stable hraje na co největší vyladěnost, ale nemá nejnovější programy, doporučován na server. Testing má programy v celku aktuální, ale nebude zřejmě tak stabilní jako stable, na desktop se to dát dá.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #190 kdy: 22 Října 2010, 16:35:20 »
^ Hlásím se s Debianem testing na desktopu :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #191 kdy: 22 Října 2010, 18:38:16 »
...

nepodpora intelu je legrace viď? ;)
já mám na xgears 55fps, a přitom grafika úplně v pohodě..
Ano, glxgears není benchmark a hlavně, s tou nepodporou se musí plakat na straně výrobce hw. Co se týče třeba řady Ati Radeon X***, tu už prostě firma netlačí, nedá se nic dělat. A intel přece proprietární ovladače vydává, nebo se pletu? Tam je ale zádrhel v opengl, u starších grafických čipů.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

dedasd

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #192 kdy: 22 Října 2010, 21:11:29 »
Než jsem šel na Linux pořád jsem jenom poslouchal, o jak uzavřenou komunitu pro programátory je. Ale když jsem měl hned svůj první problém pod příspěvkem mi radilo hned několik zkušenějších a trpělivě zodpovídali i mé nejhloupější otázky. To by se mi na žádném oknařském fóru rozhodně nestalo, maximálně bych se dozvěděl, že jsem totální kretén co by ani neměl používat počítač a radu, že si to mám vygooglit. A tak děkuji všem, kteří obětují volný čas a odpovídají zde na dotazy nás nezasvěcených. DÍKY!!!

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #193 kdy: 22 Října 2010, 21:31:11 »
Jen je potřeba, abys si přečetl jak se ptát, googlil a dával potřebné podklady. Jinak ochota přestane.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #194 kdy: 22 Října 2010, 21:41:02 »
Hmm, pěkný... Většinou lidé takto zakládají nasupená nebo moralizující témata, ne pochvalná...
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1314.175/topicseen.html

Takže, i když já osobně nepomohl, za ostatní taky díky!
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

pivik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #195 kdy: 22 Října 2010, 21:59:25 »
^ Hlásím se s Debianem testing na desktopu :)

Konečně rozumnej nápad tady v tom tematu. Tak zavítej na pořádný stránky a forum! ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #196 kdy: 22 Října 2010, 22:51:03 »
Taktiež ďakujem všetkým a sebe :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #197 kdy: 23 Října 2010, 07:23:16 »
Tak když se to tu zvrhlo v hromadné děkování ....  ;D
Ale teď vážně. Taky bych rád poděkoval všem, kteří obětovali svůj čas na řešení mých problémů nebo dotazů.
Díky!
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #198 kdy: 23 Října 2010, 19:40:56 »
S tím glxgears jsem přišel na to, když jsem testoval Ati X1250, Ati HD4250 a Intel G33, že glxgears je stálé u všech kolem 300fps :D Hra na X1250 a HD4250 jela stejně blbě se svobodnými. Takže tu není vliv výkonu GPu ani CPU(ty byli taky různé). Tak kerá vrstva to brzdí? Mesa? :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #199 kdy: 24 Října 2010, 01:31:46 »
S tím glxgears jsem přišel na to, když jsem testoval Ati X1250, Ati HD4250 a Intel G33, že glxgears je stálé u všech kolem 300fps :D Hra na X1250 a HD4250 jela stejně blbě se svobodnými. Takže tu není vliv výkonu GPu ani CPU(ty byli taky různé). Tak kerá vrstva to brzdí? Mesa? :)
300 fps - a nebyl zaplý snyc to vblank?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.