Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286114 krát)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #200 kdy: 24 Října 2010, 13:44:24 »
S tím glxgears jsem přišel na to, když jsem testoval Ati X1250, Ati HD4250 a Intel G33, že glxgears je stálé u všech kolem 300fps :D Hra na X1250 a HD4250 jela stejně blbě se svobodnými. Takže tu není vliv výkonu GPu ani CPU(ty byli taky různé). Tak kerá vrstva to brzdí? Mesa? :)
300 fps - a nebyl zaplý snyc to vblank?
Právěže není. (aspoň co jsem koukal do Compizu)A dělá to jak s Compizem tak Metacity. To fps se samozřejmě liší potom s ovladačem AMD.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #201 kdy: 25 Října 2010, 00:31:13 »
Kdy přestanou Ubuntu/Linux uživatelé Windows vnímat jako podřadný operační systém? Někdy diskutovat s windowsákem na téma linux je opravdu na nervy  :-\  Naposledy bylo vyčítáno Ubuntu, že má moc velké ikonky. Do dnes mi ten dotyčný nebyl schopný vysvětlit jaké měl na mysli.  :-\

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #202 kdy: 25 Října 2010, 09:00:44 »
Ve chvili kdy se podari presvecit vetsinu vyrobcu HW aby psali a udzovali sve vlastni ovladace pro Linux, A tyto mely nejaky zcela blbuprosty zpusob instalace. Coz se stane az se komunita bude umet v dlouhodobem horizontu domluvit na vyvoji.
Ubuntu/Linuxu je casto a opravnene vycitano ze kdyz se k nemu posadi nekdo na "zkousku", je dva dny nadseny, pak zjisti ze mu blbne zvuk, nefunguji extra tlacitka na klavesnici/mysi/notebooku chvili se snazi, rychle narazi na to ze by se "musel neco ucit" (operation not permitted, command not found ... vite co mylsim) pak prohlasi neco vy smslu blbej Linux a jde pryc.
Ono uplne staci ze leccos je jinak, ze novacci nenajdu nikde C: , leckomu staci ze menu je nahore a ne dole. Pubertaci si zase nezahraji kdejakou novou strilecku ...
Otazka je jestli se Linux ma/chce menit tak aby vyhovoal temto lidem (vetsine)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #203 kdy: 25 Října 2010, 14:50:56 »
žádnej OS není dokonalej. Co jsem zkoušel tak každý systém má svoje nedostatky a mouchy. Na linuxu jsem si taky kolikrát málem vytrhal vlasy. Nakonec jsem přišel k názoru, že jedinej systém který každýmu bude vyhovovat je jen ten, který si každý přetvoří sám pro sebe k obrazu svému pro svou práci či zábavu.
A linux používám stále proč? Protože s ním přesně tohle jde :-)
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #204 kdy: 25 Října 2010, 18:39:22 »
Problém je v tom, že uživatelia win systémov nič meniť nechcú...stačí im ak majú to isté doma a v práci.Nezaoberajú sa premienaním systému na svoje potreby.Ono drvivá väčšina win užívateľov má problém aj s prechodom na inú verziu.WinXP->Vista7
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #205 kdy: 26 Října 2010, 13:34:25 »
Problém je v tom, že uživatelia win systémov nič meniť nechcú...stačí im ak majú to isté doma a v práci.Nezaoberajú sa premienaním systému na svoje potreby.Ono drvivá väčšina win užívateľov má problém aj s prechodom na inú verziu.WinXP->Vista7

(drtivá většina uživatelu win má bloblém s win samotným :-P natož s nějakým přechodem...)
Pochopitelně nikdo neche měnit něco na co je zvyklý a s čím je případně spokojený. Mimochodem osobně neznám ani jednoho spokojenýho uživatele jakohokoli OS. Pokud ale uživael spokojený není tak hledá nápravu.
Pro mě hlavní rozdíl mezi win a linuxem je, že Windows jen zakazuje a přikazuje narozdíl od Linuxu který vše prostě povoluje.
Fire's in my soul, steel is on my side

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #206 kdy: 26 Října 2010, 14:17:11 »
Hehehe, pěknej flejmíček, jen co je pravda...
Tedy, podle mého je zásadní problém v tom, že lidé běžně používají spoustu věcí - nejen počítače, aniž by se nejprve obtěžovali se s těmi věcmi naučit zacházet. A to je pak těžký :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #207 kdy: 26 Října 2010, 14:33:57 »
Hehehe, pěknej flejmíček, jen co je pravda...
Tedy, podle mého je zásadní problém v tom, že lidé běžně používají spoustu věcí - nejen počítače, aniž by se nejprve obtěžovali se s těmi věcmi naučit zacházet. A to je pak těžký :-)

Zajímavý je, že plno lidí si přečte návod na relativně jednoduché věci (mikrovlnka, vysavač, televize), ale s OS a kancelářským balíkem si myslej, že to uměj hned od narození...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #208 kdy: 26 Října 2010, 15:08:01 »
Hehehe, pěknej flejmíček, jen co je pravda...
Tedy, podle mého je zásadní problém v tom, že lidé běžně používají spoustu věcí - nejen počítače, aniž by se nejprve obtěžovali se s těmi věcmi naučit zacházet. A to je pak těžký :-)

Zajímavý je, že plno lidí si přečte návod na relativně jednoduché věci (mikrovlnka, vysavač, televize), ale s OS a kancelářským balíkem si myslej, že to uměj hned od narození...
To je pravda. A potom sú tu sťažnosti typu nejde mi v škole spustiť prezentácia (sestra):D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #209 kdy: 26 Října 2010, 15:22:15 »

To je pravda. A potom sú tu sťažnosti typu nejde mi v škole spustiť prezentácia (sestra):D

Dneska jsem slyšel od kolegy: To je hrozný, jak zas blbne ten office. Upravuju smlouvu a když něco přepíšu, tak místo toho, aby se to vymazalo, tak se to modře přeškrtne! Krám jeden. Nic nejde vymazat.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #210 kdy: 26 Října 2010, 15:55:33 »

To je pravda. A potom sú tu sťažnosti typu nejde mi v škole spustiť prezentácia (sestra):D

Dneska jsem slyšel od kolegy: To je hrozný, jak zas blbne ten office. Upravuju smlouvu a když něco přepíšu, tak místo toho, aby se to vymazalo, tak se to modře přeškrtne! Krám jeden. Nic nejde vymazat.
Nechápem prečo takýto ľudia vôbec sadajú za počítač.V školách by mali viac dohliadať na výuku informačných technológií.Už len ten posraný office býva kameňom úrazu-všetci na to serú a potom keď to raz budú potrebovať napríklad pri písaní obsahu bakalárskej práce budú tie medzery medzi názvom kapitoly a stranou písané medzerovníkom....áno aj to sa stáva  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #211 kdy: 27 Října 2010, 15:58:10 »
Nechápem prečo takýto ľudia vôbec sadajú za počítač.V školách by mali viac dohliadať na výuku informačných technológií.Už len ten posraný office býva kameňom úrazu-všetci na to serú a potom keď to raz budú potrebovať napríklad pri písaní obsahu bakalárskej práce budú tie medzery medzi názvom kapitoly a stranou písané medzerovníkom....áno aj to sa stáva  ;D
Na bakalářky a podobné je tu přeci LaTeX. Psát 2+ stránkový text ve wordu/writeru je masochizmus :D

Osobně už v LaTeXu píšu snad všechno...
« Poslední změna: 27 Října 2010, 16:00:24 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #212 kdy: 27 Října 2010, 18:48:06 »
Ludia z ekonomických škôl LaTex nepoznajú.Nepoznajú ani Word.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #213 kdy: 27 Října 2010, 18:55:31 »
všechno marné - v novém 10.10 nefunguje doposud evolution s exchange a to je prostě hodně vypovídající o problémech potenciálního nového uživatele ...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #214 kdy: 28 Října 2010, 00:58:43 »
A čo si čakal úplnú integritu služieb MS?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michal "The_M" Chlup

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
  • Who Dares Wins
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #215 kdy: 28 Října 2010, 15:46:35 »
Ludia z ekonomických škôl LaTex nepoznajú.Nepoznajú ani Word.

No dovol? Já náhodou na ekonomku chodím a Word sem už viděl  ;D Dokonce jsem klikl na tu jeho ikonku na ploše  ;D
Neptejte se "Proč bych měl chtít Linux?". Ptejte se "Proč by měl Linux chtít mne?".

Acer Extensa 5230E - Intel Celeron 900 2,2Ghz; 3GB RAM; Intel UMA 4500M; 160GB HDD + 500GB ext. HDD.  Jsem nováček, mějte prosím pochopení pro mé hloupé otázky.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #216 kdy: 28 Října 2010, 22:25:52 »
Ludia z ekonomických škôl LaTex nepoznajú.Nepoznajú ani Word.

No dovol? Já náhodou na ekonomku chodím a Word sem už viděl  ;D Dokonce jsem klikl na tu jeho ikonku na ploše  ;D
Blahoželám si jeden z 200 vyvolených :D...ale LaTex je pre teba asi utópia...:D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #217 kdy: 29 Října 2010, 09:30:26 »
nechápu to s tím wordem a latexem.
přítelkyně chodí na ekonomickou fakultu a krom informačních technologiích, kde se tyhle základy učí, ve wordu píše veškeré seminární práce a že jich má požehnaně! A rozhodně není na škole výjimkou.
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #218 kdy: 29 Října 2010, 10:51:32 »
nechápu to s tím wordem a latexem.
přítelkyně chodí na ekonomickou fakultu a krom informačních technologiích, kde se tyhle základy učí, ve wordu píše veškeré seminární práce a že jich má požehnaně! A rozhodně není na škole výjimkou.
To bolo myslené obrazne...sestra ma tiež informatiku ale aj tak si nemyslím že to nejako pomáha.Nie že by si nevedela zapnúť fejzbučík a napísať seminarku...ale ťažko sa na to kukať...počítač je mocný nástroj ale títo ludia si to moc neuvedomujú...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #219 kdy: 29 Října 2010, 15:18:25 »
všechno marné - v novém 10.10 nefunguje doposud evolution s exchange a to je prostě hodně vypovídající o problémech potenciálního nového uživatele ...
To Ti vadí? Neumíš to obejít?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #220 kdy: 29 Října 2010, 15:23:40 »
všechno marné - v novém 10.10 nefunguje doposud evolution s exchange a to je prostě hodně vypovídající o problémech potenciálního nového uživatele ...
To Ti vadí? Neumíš to obejít?
Včera som videl v Ubuntu nejaké aktualizácie práve pre evolution...a asi tam bolo aj toto
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #221 kdy: 30 Října 2010, 18:39:45 »
A čo si čakal úplnú integritu služieb MS?
tak to jiste zertujes, to nesedi ani vzdalene ..

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #222 kdy: 30 Října 2010, 18:42:51 »
všechno marné - v novém 10.10 nefunguje doposud evolution s exchange a to je prostě hodně vypovídající o problémech potenciálního nového uživatele ...
To Ti vadí? Neumíš to obejít?
obejit ? Ano, ja ano, cetl jsem na launchpadu reporty a mozne workaroundy a vsechny byly jako stourat se dratem do oka se sesypanim pak neceho jineho ...
Co bude delat zacatecnik - vzda to ? Kritika byla jak muzou takovou zasadni vec pro mnoho lidi nechat vadnou ...

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #223 kdy: 05 Listopadu 2010, 15:00:13 »
Nekde mezi Ubuntu 9.04 a 10.04 se zmenilo leccos v cups, libcupsys2xxx se jmenuje jinak, takze se musi manualne upravovat baliky ovladacu pro tiskarny od Canonu. Dobre to bych jeste vzal, ale ja uz si dikybohu s Ubuntu trochu rozumim.
A ted zjistuju ze budu muset nejspis jeste manualne zmenit linky na ruzne knihovny. A ptam se : tohle mysli Ubuntu vazne ? Co to ma byt za vyvoj, misto toho abychom byli radi ze nam Canon vubec nejake ovladace da, tak se akzdeho 1,5 roku vsechno prevrta a udela zpetne nekompatibilni a to tak, ze si s tim sotva poradi i pokrocily uzivatel. To je presne to co me na Ubuntu stve - Linuxova distribuce pro masy neni hracka : "kluci, zkusime to zase trochu prevrtat, bude legrace" A to pak mame cekat ze vyrobci HW na tohle pristoupi a budou se permanentne snazit tomuhle zhovadilemu trendu prizpusobit ?
Hlavne ze mame samy graficky vopicarny vokolo, ale aby si nekdo soustredil na to, aby zmeny byly zpetne kompatibilni to ne !  >:( >:( >:( >:(
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #224 kdy: 05 Listopadu 2010, 15:06:36 »
Protože developeři milují, když jim soft nefunguje, a libují si v zpětné nekompatibilitě ;)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.