Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 285062 krát)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #400 kdy: 30 Prosince 2010, 21:51:09 »
Tož já zkůšal OpenSuse, ale z Gnome, a byl som spokojný.

Každé má své plusy a mínusy. U OpenSuse taky neopravili ten bug při bootování livka, kdy se to celý sekne. Pořád ho mohu navodit.
Stejně jako v Ubuntu neopravili zas iné věci.

A srovnával bych možná tak Ubuntu Alpha 5 vs OpenSuse Milestone 5. A i tak je to nesrovnatelné.
Tož pravda.Ale dnes som akurát riešil, že chcem nainštalovať 10.10 na mamin Notebook a seklo sa to za tým screenom kde vypisuje či je PC pripojené k internetu....hladal som text mode ale nula bodov...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #401 kdy: 06 Ledna 2011, 14:24:55 »
OpenSuSE mi nejako nesedí.Mám originálne CD 11.3 a bugov a bugov.Ale možno je problém vo mne.Zdalo sa mi aj to prostredie chaotické(KDE).GNOME som tam ani neskúšal.IMHO Gnome je jednoduchšie prostredie ako KDE.Jak sa hovorí v jednoduchosti je krása.

já mám rovněž 11.3 a po první aktualizaci vše v největším pořádku. Jen to startuje trošku pomaleji.
Jo KDE je mnohem složitější oproti gnome ale zase když si člověk zvykne.... :-) je to jen o chuti...
Fire's in my soul, steel is on my side

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #402 kdy: 06 Ledna 2011, 14:31:39 »
KDE má oproti Gnome akorát víc grafických funkcí, které se v gnome musí naopak řešit složitěji, nebo ne?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #403 kdy: 06 Ledna 2011, 14:32:58 »
Já testuji 11.4. Krása jako i jiná distra. Ať žije Linux. :)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #404 kdy: 06 Ledna 2011, 15:55:28 »
KDE má oproti Gnome akorát víc grafických funkcí, které se v gnome musí naopak řešit složitěji, nebo ne?

Tak nějak...celkově to prostředí nemá takové intuitivní ovládání. nabídky apodobně.
to, že se dá celý systém nastavit v grafickém režimu je pohodlnější jak v Gnome ale zase je tam taková škála nastavení, že je to méně přehledné.
Takže jako nezkušený v KDE jsem jednoduché funkce hledal docela dlouho.
Ale je to jen o vkusu. Osobně mám rád a používám obě prostředí
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #405 kdy: 06 Ledna 2011, 18:50:23 »
KDE má oproti Gnome akorát víc grafických funkcí, které se v gnome musí naopak řešit složitěji, nebo ne?

Tak nějak...celkově to prostředí nemá takové intuitivní ovládání. nabídky apodobně.
to, že se dá celý systém nastavit v grafickém režimu je pohodlnější jak v Gnome ale zase je tam taková škála nastavení, že je to méně přehledné.
Takže jako nezkušený v KDE jsem jednoduché funkce hledal docela dlouho.
Ale je to jen o vkusu. Osobně mám rád a používám obě prostředí
Hlavne tie widgety sú fakt premakané. 8)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #406 kdy: 06 Ledna 2011, 21:21:04 »
ja osobne uplne nesnasim gnome protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser .. to ze ho ubuntaci pouzivaji prisuzuju tomu, ze jako bezny BFU nezna ubuntak nic jineho - nema vyber, mysli si ze jedine, co existuje, je ubuntu a gnome a ostatni nefunguje (coz neni nepochopitelne kdyz vyzkousi kubuntu, coz je pruser cislo #2 -- totalne zmrsene KDE distro ktere diky tomu vrha spatne svetlo na cele KDE)

:D ps. ubunti hnedej look + gnome je podle dost krutej sarkastickej zert marka S. kterej bohuzel chape z ubuntaku jen on (a patrne diky tomu se dobre bavi) :D

..hele, ty by sis měl dát do těch skillů místo n/a TOTAL UNGLAUBLICH
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #407 kdy: 08 Ledna 2011, 09:40:23 »
ja osobne uplne nesnasim gnome protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser .. to ze ho ubuntaci pouzivaji prisuzuju tomu, ze jako bezny BFU nezna ubuntak nic jineho - nema vyber, mysli si ze jedine, co existuje, je ubuntu a gnome a ostatni nefunguje (coz neni nepochopitelne kdyz vyzkousi kubuntu, coz je pruser cislo #2 -- totalne zmrsene KDE distro ktere diky tomu vrha spatne svetlo na cele KDE)

:D ps. ubunti hnedej look + gnome je podle dost krutej sarkastickej zert marka S. kterej bohuzel chape z ubuntaku jen on (a patrne diky tomu se dobre bavi) :D
ja osobne uplne nesnasim kde protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser .. to ze ho kazdej sujza vychvaluje do benes prisuzuji tomu, ze jako bezny BFU nezna sujza nic jineho - nema vyber, mysli si ze jedine, co existuje, je suse a kde a ostatni nefunguje (coz neni nepochopitelne kdyz vyzkousi Opensuse navic s komunitnima repama, coz je pruser cislo #2 -- totalne zmrsene KDE distro ktere diky tomu vrha spatne svetlo na cele KDE)

:D ps. susacky zlutozeleny look + kde je podle dost krutej sarkastickej zert . kterej bohuzel chape z sujzaku jen ON (a patrne diky tomu se dobre bavi) :D

Joke
http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/matrox-g550-3d-akcelerace-opensuse-11-3
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Brouk Pitlík

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #408 kdy: 08 Ledna 2011, 09:52:42 »
Nefunguje mi to <censored> Ubuntu.
« Poslední změna: 08 Ledna 2011, 10:24:24 od Pavel Hrnčíř »

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #409 kdy: 08 Ledna 2011, 10:08:31 »
Citace
ja osobne uplne nesnasim gnome protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser ..
Citace
ja osobne uplne nesnasim kde protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser ..

Každý má o operačním systému jiné představy. Já třeba myslím, že správný OS by mělo být pokud možno co nejschopnější a nejjednodužší.
Ale je to o vkusu, jestli někoho baví brouzdat na netu a hledat návody jak co udělat, nebo se v systému "ňahňat" po dlouhých večerech aby něco nastavil....budiž. Někdo na to čas nemá a proto si zvolí sám podle sebe co mu nejvíc vyhovuje.
A já? používám Suse KDE i Ubuntu  ;D
Fire's in my soul, steel is on my side

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #410 kdy: 08 Ledna 2011, 12:24:19 »
Citace
ja osobne uplne nesnasim gnome protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser ..
Citace
ja osobne uplne nesnasim kde protoze mi pripada zcela seriozne jak pro idioty .. proste pruser ..

Každý má o operačním systému jiné představy. Já třeba myslím, že správný OS by mělo být pokud možno co nejschopnější a nejjednodužší.
Ale je to o vkusu, jestli někoho baví brouzdat na netu a hledat návody jak co udělat, nebo se v systému "ňahňat" po dlouhých večerech aby něco nastavil....budiž. Někdo na to čas nemá a proto si zvolí sám podle sebe co mu nejvíc vyhovuje.
A já? používám Suse KDE i Ubuntu  ;D
Tož tak správna reč(K+)...tiež nikomu nevnucujem Arch....teda doma to tak nerobím.Bojím sa, že by s tým nedokázali robiť(hlavne pri výskyte problému).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #411 kdy: 08 Ledna 2011, 12:29:27 »
Nefunguje mi to <censored> Ubuntu.

To bude asi tím, že si kretén.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #412 kdy: 08 Ledna 2011, 12:30:38 »
Nefunguje mi to <censored> Ubuntu.

To bude asi tím, že si kretén.
:DK+ to sa ti fakt podarilo...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #413 kdy: 08 Ledna 2011, 12:39:31 »
Joke
http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/matrox-g550-3d-akcelerace-opensuse-11-3
Jo, to je sranda. Ale tohle z té diskuze je pravda:

Citace
Jo, tak to mě občas taky dovede vytočit k nepříčetnosti. Věc, která se konečně stala stabilní, použitelnou a dobře zdokumentovanou se zahodí a místo ní se nasadí něco nového, nestabilního a bez jakékoli dohledatelné dokumentace. Viz. např. to, že teď vlastně vůbec xorg.conf není potřeba, ale už jsem nikde nenašel informace jak používat jednotlivé konfigrurační soubory v /etc/X11/xorg.conf.d...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #414 kdy: 08 Ledna 2011, 13:00:45 »
Joke
http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/matrox-g550-3d-akcelerace-opensuse-11-3
Jo, to je sranda. Ale tohle z té diskuze je pravda:

Citace
Jo, tak to mě občas taky dovede vytočit k nepříčetnosti. Věc, která se konečně stala stabilní, použitelnou a dobře zdokumentovanou se zahodí a místo ní se nasadí něco nového, nestabilního a bez jakékoli dohledatelné dokumentace. Viz. např. to, že teď vlastně vůbec xorg.conf není potřeba, ale už jsem nikde nenašel informace jak používat jednotlivé konfigrurační soubory v /etc/X11/xorg.conf.d...
http://www.x.org/releases/current/doc/man/man5/xorg.conf.5.xhtml
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #415 kdy: 08 Ledna 2011, 13:16:36 »
Joke
http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/matrox-g550-3d-akcelerace-opensuse-11-3
Jo, to je sranda. Ale tohle z té diskuze je pravda:

Citace
Jo, tak to mě občas taky dovede vytočit k nepříčetnosti. Věc, která se konečně stala stabilní, použitelnou a dobře zdokumentovanou se zahodí a místo ní se nasadí něco nového, nestabilního a bez jakékoli dohledatelné dokumentace. Viz. např. to, že teď vlastně vůbec xorg.conf není potřeba, ale už jsem nikde nenašel informace jak používat jednotlivé konfigrurační soubory v /etc/X11/xorg.conf.d...
http://www.x.org/releases/current/doc/man/man5/xorg.conf.5.xhtml
To je to stejný jako man xorg.conf, zrovna tohle třeba mi problém moc nedělá, protože se dá použít starý xorg.conf, ale třeba ten novej splash mě celkem potrápil...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #416 kdy: 08 Ledna 2011, 13:42:31 »
Joke
http://www.suseportal.cz/kategorie/clanky-navody/matrox-g550-3d-akcelerace-opensuse-11-3
Jo, to je sranda. Ale tohle z té diskuze je pravda:

Citace
Jo, tak to mě občas taky dovede vytočit k nepříčetnosti. Věc, která se konečně stala stabilní, použitelnou a dobře zdokumentovanou se zahodí a místo ní se nasadí něco nového, nestabilního a bez jakékoli dohledatelné dokumentace. Viz. např. to, že teď vlastně vůbec xorg.conf není potřeba, ale už jsem nikde nenašel informace jak používat jednotlivé konfigrurační soubory v /etc/X11/xorg.conf.d...
http://www.x.org/releases/current/doc/man/man5/xorg.conf.5.xhtml
To je to stejný jako man xorg.conf, zrovna tohle třeba mi problém moc nedělá, protože se dá použít starý xorg.conf, ale třeba ten novej splash mě celkem potrápil...
IMHO máš pravdu ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #417 kdy: 14 Května 2011, 12:24:53 »
Po přečtení článku: http://www.webupd8.org/2011/05/expected-changes-in-ubuntu-1110-oneiric.html mě v tom jenom utvrdilo. Jak může někdo navrhovat vyjmout z instalace např Libre Office nebo Synaptic? Co navrhnou příště? Nejvíc mě dostalo "larger icons / touch friendly GUI" snad proboha ještě nechtějí zvětšit ty už tak ohromné ikony aby se dalo strefit i s pořádně tlustým prstem na dotykáči? Ještě že se to zatím netýká ostatních desktopových prostředí. Kubuntu je mimo nějakých drobností naštěstí výborné. I na distrowatch je vidět jak za poslední dny Ubuntu propadlo z prvního místa což se od roku 2005 nestalo ???

Kedrigern

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #418 kdy: 14 Května 2011, 12:49:15 »
Po přečtení článku: http://www.webupd8.org/2011/05/expected-changes-in-ubuntu-1110-oneiric.html mě v tom jenom utvrdilo. Jak může někdo navrhovat vyjmout z instalace např Libre Office nebo Synaptic? Co navrhnou příště? Nejvíc mě dostalo "larger icons / touch friendly GUI" snad proboha ještě nechtějí zvětšit ty už tak ohromné ikony aby se dalo strefit i s pořádně tlustým prstem na dotykáči? Ještě že se to zatím netýká ostatních desktopových prostředí. Kubuntu je mimo nějakých drobností naštěstí výborné. I na distrowatch je vidět jak za poslední dny Ubuntu propadlo z prvního místa což se od roku 2005 nestalo ???
To jsou zas soudy, jak z našich medii. Nic není jisté, mnohé se může změnit etc.

Na jedno CD se dávno nevejde distribuce, tak jak tento pojem byl vnímán před 10 lety. Dřív to byl kompletní systém. Copak znáte někoho, kdo by si vystačil ze základem? Jde jen o to, jak šikovně nový software zpřístupníš. Mnoho minimalistických distribucí to má dobře vyřešené. Např. dáš do menu namísto těch programů instalátor. Ano, je to otravné, ale stejně tak je otravné, když se vyhází jiné potřebné věci. Popřípadě po prvním puštění by mohl být průvodce doporučeným softwarem - nesmělo by to být příliš rozsáhlé, ale museli by to jako celek dávat ten plně připravený systém.

Dlouhodobě mi vadí spíš odebírání tradičních UNIX (vim) a administrativních (aptitude) nástrojů. U těch je nevýhoda, že to jsou ty nástroje s kterými se dělají další kroky (třeba ta instalace LibreOffice). Navíc jsou malé, takže se toho na nich moc neušetří.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #419 kdy: 14 Května 2011, 13:01:34 »
Ja by som tiez radsej zvacsil ISO obraz dajme tomu na 1 - 1.2 GB nez odoberal softver z distribucie. V dnesnej dobe je aj tak lacnejsie DVD ako CD a pri lisovani je to predpokladam tiez jedno. Jedine kde by to trochu vadilo je stahovanie ovsem aj tam uz rychlosti niesu velmi pod hranicu 512Kb/s. Cize doba je uz inde a na parametre z pred 5 - 10 rokov by sa nemalo prihliadat.

P.s Odstranit Synaptic, to je ako urezat distribucii ruku. :) Centrum softveru je sice fajn ale naco na jednoduchce veci pouzivat taku ozrutu.

Mimochodom teraz ma napadlo ze nedavno som instaloval na starsi pc w7 na skusku a ten srandista nedokazal nabootovat DVD iba cd.:(
« Poslední změna: 14 Května 2011, 13:03:47 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #420 kdy: 14 Května 2011, 13:09:15 »
Me prijde, ze setri misto na uzitecnych vecech a na druhou stranu tam rvou aplikace, ktere jsou napriklad napsane v monu
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #421 kdy: 14 Května 2011, 13:30:05 »
Ad názov topicu. Zdá sa mi to, alebo sa mnoho ľudí vyžíva v katastrofických scenároch a vyvolávaní flamewaru? Neviem ako vám, ale mne sa zatiaľ Natty páči najviac. Odstránili sa všetky chronické neduhy ktorým trpel na mojom laptope, Unity je síce ešte nehotové, ale i tak mimoriadne použiteľné.

Ad. LibreOffice a Synaptic: Neverím, že by sa zbavili kancelárskeho balíka, to by šlo proti základom distribúcie... Čo sa týka synapticu, tak si už ani nepamätám, kedy som ho použil. Väčšinou používam apt-get a pri predstavovaní BFU Software Center.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #422 kdy: 14 Května 2011, 13:36:11 »
Ad názov topicu. Zdá sa mi to, alebo sa mnoho ľudí vyžíva v katastrofických scenároch a vyvolávaní flamewaru? Neviem ako vám, ale mne sa zatiaľ Natty páči najviac. Odstránili sa všetky chronické neduhy ktorým trpel na mojom laptope, Unity je síce ešte nehotové, ale i tak mimoriadne použiteľné.

Ad. LibreOffice a Synaptic: Neverím, že by sa zbavili kancelárskeho balíka, to by šlo proti základom distribúcie... Čo sa týka synapticu, tak si už ani nepamätám, kedy som ho použil. Väčšinou používam apt-get a pri predstavovaní BFU Software Center.
JJ každému vyhovuje něco :) Hlavně aby konečně v Unity zvětšíli ty "miniaturní ikonky" které nejsou skoro vidět.  ;D

Kedrigern

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #423 kdy: 14 Května 2011, 13:44:56 »
Tak zrovna Mono místo asi spíš ušetří. Jsem sice unixová konzerva, co píše ve vimu, dokumenty píšu v LaTeXu a make, ale Mono je dobrá platforma. Mono má rozumný základ, dobrý syntactic sugar a dobře se v něm píše. GTK# je přehledný, dobře uzpůsobitelný toolkit.

Aplikace psané jsou dobře udržované (kód je přehledný), dobře modularizované a nejsou k nim potřeba externí nástroje (vemte si ty hrůznosti se závislostmi v Pythonu). Proto je docela dobrý koncept pro desktop. Banschee se mi tedy líbí víc, než Rhytmbox a zdá se mi i rychlejší.

Myslím, že tím Ubuntu je získává.

PS: připravuji o Monu článek na blog, tam to rozvedu více.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #424 kdy: 14 Května 2011, 14:43:17 »
V monu neprogramuji, takze nemuzu na zaklade kodu porovnat, nicmene pokud jsou ekvivalenty mono aplikaci napsany i v jinych jazycich, ktere se v systemu pouzivaji dlouho (napr C/C++, python) a funguji efektivne, tak mi prijde zbytecne do systemu tahat dalsi misto zabirajici baliky kvuli zavislostem mona.

Co se tyka Banshee, tak jsem ji poprve (a pak uz nikdy) vyzkousel kdysi v ubuntu 9.04, tenkrat (nevim jak ted) se jednalo o pametove i diskove velmi narocnou aplikaci. Rhythmbox nepouzivam, umi toho moc malo. Pouzivam Exaile a Clementine. Clementine je aplikace, ktera vyuziva Qt, ale tech baliku, ktere jsou potreba neni zas tak moc. Exaile je v pythonu a GTK


Kazdopadne za clanek o monu budu vdecny.
« Poslední změna: 14 Května 2011, 14:44:57 od Bohouš »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.