Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286911 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #500 kdy: 01 Června 2011, 08:50:38 »
Pro sabraq.

Vy máte svůj život,  já mám svůj život. Přestaňte mě prosím moralizovat co dělám, či nedělám špatně!

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #501 kdy: 01 Června 2011, 09:14:31 »
Pro sabraq.

Vy máte svůj život,  já mám svůj život. Přestaňte mě prosím moralizovat co dělám, či nedělám špatně!

Takže už si zase vykáme - Vy to děláte vůči ostatním pořád, to je v pořádku!
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

fioler2

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #502 kdy: 22 Června 2011, 09:35:41 »
K tomu wordu vesus open office. Windowsák má pradu, ooc nabíhají strašně dlouho. Nicméně i má náctiletá dcera se dovtípila, že rychlejší je otvírat si wordovské dokumenty v geditu. Méně znalí uživatelé mohou použít třeba abiword a ti co mají mutt většinou používají antiword nebo catdoc. V tomto případě si lze číst textový obsah word dokumentu za řádově milisekundy.

Oproti tomu windows nabíhá 10 minut, pak upozorňuje na vše možné, zamrzává a většinou po kliknutí přemýšlí, než něco udělá. Když to má ale někdo odvirované a vyčištěné registry + asi tak 3x větší RAM než linuxák, tak odt nebo odf soubor neotevře vůbec, docx možná a doc document asi tak o 2 sec rychleji než ooc, poku ovšem nemusí minutu čekat než to přelouská antivirák.

Takže já, když si chci pustit vidle, tak to zapnu, pak jdu na záchod, udělám si kafe při kterém dlouze vyklikávám, že nechci aktualizace, zjistit stav toneru, apod., pak to otestuju a odviruju, počkám až to přestane chroupat a za dobrých brachu alespoň 5 minut na tom pustím dětem hru. Jako hračka dobrý systém, ale z hlediska spotřeby pracovního času - děs.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #503 kdy: 22 Června 2011, 10:01:09 »
K tomu wordu vesus open office. Windowsák má pradu, ooc nabíhají strašně dlouho. Nicméně i má náctiletá dcera se dovtípila, že rychlejší je otvírat si wordovské dokumenty v geditu. Méně znalí uživatelé mohou použít třeba abiword a ti co mají mutt většinou používají antiword nebo catdoc. V tomto případě si lze číst textový obsah word dokumentu za řádově milisekundy.

Oproti tomu windows nabíhá 10 minut, pak upozorňuje na vše možné, zamrzává a většinou po kliknutí přemýšlí, než něco udělá. Když to má ale někdo odvirované a vyčištěné registry + asi tak 3x větší RAM než linuxák, tak odt nebo odf soubor neotevře vůbec, docx možná a doc document asi tak o 2 sec rychleji než ooc, poku ovšem nemusí minutu čekat než to přelouská antivirák.

Takže já, když si chci pustit vidle, tak to zapnu, pak jdu na záchod, udělám si kafe při kterém dlouze vyklikávám, že nechci aktualizace, zjistit stav toneru, apod., pak to otestuju a odviruju, počkám až to přestane chroupat a za dobrých brachu alespoň 5 minut na tom pustím dětem hru. Jako hračka dobrý systém, ale z hlediska spotřeby pracovního času - děs.
AFAIK gedit nevie otvoriť .doc :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #504 kdy: 22 Června 2011, 10:40:10 »
Jako hračka dobrý systém, ale z hlediska spotřeby pracovního času - děs.

Proto ho ve firmě už čtvrtým rokem nepoužíváme.
(ani Win Mobile a jiný klony)
« Poslední změna: 22 Června 2011, 14:36:21 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #505 kdy: 22 Června 2011, 11:32:55 »
... a většinou po kliknutí přemýšlí, než něco udělá.

To mě vždycky fascinovalo - trpělivě počkat, než nastartuje do plochy se zobrazenými ikonami, s panelem a spuštěnými programy, s ukazatelem myši ve tvaru šipky a se zhasnutou diodou HDD. Potom jeden nevinný neprozřetelný klik pravým myšítkem na prázdnou plochu abych dostal kontextové menu a místo toho dostanu přesýpací hodiny, další minuta čekání :/. To nechci rýpat ani se vysmívat, to je prostě fakt.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #506 kdy: 22 Června 2011, 13:36:08 »
Já už ho dávno nepoužívám a nechybí mi. Hry hraji, co jdou na linuxu. :)

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #507 kdy: 22 Června 2011, 16:57:35 »
V práci ho na desktopu ještě mám (kvůli aplikacím, co nejedou přes wine a taky abych "netrhal" partu) a na prac. NB jsou vedle hlavního Kubuntu jako druhotný systém, spouštěný jen občas právě kvůli těm aplikacím, ale doma už na kompu není a nebude (není prostě potřeba a to je krásný pocit, že si bez něj v poho vystačíme :-) ).
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #508 kdy: 22 Června 2011, 22:05:34 »
Tak napríklad ja Win mám ale nepoužívam. Proste keby náhodou som niečo chcel vyskúšať  :D alebo tam sú hry...aj keď ani to neriešim :P...aj keď AoE mi ide aj cez wine...#aj tak to nehrávam
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pet75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #509 kdy: 23 Června 2011, 14:49:56 »
Dobrý lék proti trudomyslnosti je pustit si na chvíli Visty.
Měl jsem jednoduchý úkol, zapojit PC, kde jsou MS Visty, a vytisknout  excelovský dokument na síťové tiskárně. Jednoduché?! Strávil jsem na tom cca. 2 hodiny!
Na svém stroji mám samozřejmě UBU, tam je to otázka 2 minut včetně nainstalování tiskárny.
Občas mi taky něco nejde, ale na Vistách to je katastrofa.
Buďme rádi, že něco takového jako je linux vůbec existuje. Už si ani neumím představit,  jaké to bylo ve spárech antivirů, antispamů, cyklických redundantních chyb a bůh ví čeho ještě.

Přeji více trpělivosti

Petr

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #510 kdy: 23 Června 2011, 15:57:06 »

Na svém stroji mám samozřejmě UBU, tam je to otázka 2 minut včetně nainstalování tiskárny.


Stejná zkušenost. Nechápu ale, proč to podobně jednoduše, jako z Ubuntu, nejde z Androidu?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #511 kdy: 02 Srpna 2011, 00:25:10 »
Tak jsem do toho sel a vidim, ze to byla chyba
1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval, vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor... proste bordel
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri instalaci) V Ubuntu 11 je to bordel
2. vyzkousel jsem nejaky ten Disc manager, chtel jsem odpojit, smazat, zmenit nektere diskove oddily. Vyhazovalo to na me porad nejaky error s nejakym cislem... nemam silu resit
3. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
4. Tlacitka max, min, close na liste jsou vlevo, no to je skandal !!!
5. nemuzu najit terminal s prikazovou radkou, bezte do pr****
6, porad to nekde hrabe a je to pomale, jak XPka, pritom ubuntu 9.04 svistely
7. zvukovka - kdyz pripojim reproduktrory, hrajou potichu, vnitrni speaker rve jak na lesy po odpojeni repraku, ubuntu 9 s tim nemel problem

.. tak to jen pro zacatek. Pripada mi to, jak kdyby se vyvojari nechali inspirovat MS, clovek musi porad nekde klikat, aby neco nasel. S Ubuntu 9.04 jsem nemel nejmensi problem, snad jen CZ utf-8 / Scintilla a perl si nerozumely, ale to byl fakt detail.

Jdu hledat rozumne distro

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #512 kdy: 02 Srpna 2011, 07:34:12 »
Na prispevky tohoto typu je zde specialni vlakno: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1314.0.html
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #513 kdy: 02 Srpna 2011, 09:24:50 »
Na prispevky tohoto typu je zde specialni vlakno: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,1314.0.html

Ja si ale nevylevam srdicko, pouze posilam prvni dojem, jaky mam z Ubuntu 11.04  Clovek by ocekaval zlepsovani, a ne zhorsovnai ve stylu MS Office 2007

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #514 kdy: 02 Srpna 2011, 10:15:41 »
nelibi se mi tlacitka vlevo...
nemuzu najit...
jdu hledat jine distro...

neresis zadny problem, jednoznacne vylevani srdicka, nic jineho

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #515 kdy: 02 Srpna 2011, 10:17:20 »
Než do něčeho vlezu, tak si o tom něco zjistím. Děkujeme za názor. Slučuji.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #516 kdy: 02 Srpna 2011, 12:37:52 »

1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici
partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval,
vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor...
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a
byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri
instalaci) a byly rychle pristupne.

2. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat
uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
Proc se do graficke konzole nemohu prihlasit jako root pri ladeni systemu a musim porad zadavat heslo?

3. Tlacitka max, min, close na liste jsou defaultne vlevo - nezvyk oproti 90% jinych OS a distro, bude se opravovat?

4.Napr. nechapu ty milimetrove butonky na zavirani/maximalizaci oken, nechci porad neco zamerovat mysi (tohle jen umocnuje karpalni tunel), preferuju ergonomicky pohodlne prostredi.

Ubuntu 11 ma sice peknou reklamu, ale vypada to jako krok zpet.


czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #517 kdy: 02 Srpna 2011, 12:47:08 »
Než do něčeho vlezu, tak si o tom něco zjistím. Děkujeme za názor. Slučuji.

Ja to delam stejne jako ty, nez do neceho vlezu, tak si o tom neco zjistim. Mam dobre zkusenosti s Ubuntu 9.04, a 11.04 mela dobrou recenzi, reklamu, prosel jsem fora, root.cz atd. Ale hodne me to zklamalo. Neslucuji.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #518 kdy: 02 Srpna 2011, 13:19:51 »
:D
#tak skús 10.04 alebo 10.10 alebo iné distro, ktoré ti sadne
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #519 kdy: 02 Srpna 2011, 13:28:21 »
Tlačítka sa dajú dať napravo cez gconf-editor, akurát si to v Unity neviem predstaviť. To, že sa nemôžeš prihlásiť ako root je logické. A dá sa to. Treba najskôr nastaviť heslo. V Ubuntu 9.04 to tiež nešlo odzačiatku. Jedine cez recovery.
 S tými partíciami to bude takisto asi tvoja chyba.
Hint:
Kód: [Vybrat]
sudo -s alebo
Kód: [Vybrat]
sudo -i preferuj radšej prvú možnosť. Čudlíky si môžeš dať vlastné gnome-look.org
#su a sudo by som s UAC (alebo ako to nazvali) ani náhodou neporovnával!
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #520 kdy: 02 Srpna 2011, 13:33:43 »
Než do něčeho vlezu, tak si o tom něco zjistím. Děkujeme za názor. Slučuji.

Ja to delam stejne jako ty, nez do neceho vlezu, tak si o tom neco zjistim. Mam dobre zkusenosti s Ubuntu 9.04, a 11.04 mela dobrou recenzi, reklamu, prosel jsem fora, root.cz atd. Ale hodne me to zklamalo. Neslucuji.

No vzhledem k tomu, že se podivuješ nad tlačítky vlevo, tak sis toho moc nezjistil. To už je tady s námi dost dlouho...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #521 kdy: 02 Srpna 2011, 16:29:46 »

1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici
partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval,
vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor...
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a
byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri
instalaci) a byly rychle pristupne.

2. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat
uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
Proc se do graficke konzole nemohu prihlasit jako root pri ladeni systemu a musim porad zadavat heslo?

3. Tlacitka max, min, close na liste jsou defaultne vlevo - nezvyk oproti 90% jinych OS a distro, bude se opravovat?

4.Napr. nechapu ty milimetrove butonky na zavirani/maximalizaci oken, nechci porad neco zamerovat mysi (tohle jen umocnuje karpalni tunel), preferuju ergonomicky pohodlne prostredi.

Ubuntu 11 ma sice peknou reklamu, ale vypada to jako krok zpet.



1. Měl jste zvolit ruční úpravu. Tam je možné vše nastavit dle potřeby.

2. To nemůžete v Ubuntu již sedm let. V Ubuntu je účet root pro přihlášení zakázán, používá se sudo. http://wiki.ubuntu.cz/Root_sudo

3. Nebude se to opravovat, protože to není chyba, ale záměr.

4. Najděte si jiné prostředí.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #522 kdy: 02 Srpna 2011, 17:16:18 »

1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici
partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval,
vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor...
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a
byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri
instalaci) a byly rychle pristupne.

2. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat
uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
Proc se do graficke konzole nemohu prihlasit jako root pri ladeni systemu a musim porad zadavat heslo?

3. Tlacitka max, min, close na liste jsou defaultne vlevo - nezvyk oproti 90% jinych OS a distro, bude se opravovat?

4.Napr. nechapu ty milimetrove butonky na zavirani/maximalizaci oken, nechci porad neco zamerovat mysi (tohle jen umocnuje karpalni tunel), preferuju ergonomicky pohodlne prostredi.

Ubuntu 11 ma sice peknou reklamu, ale vypada to jako krok zpet.



Náročným uživatelům, jakým bezesporu jste, nabízím Ubuntu Custom Tuning. Takto vyladěný systém pak splňuje ty nejvyšší uživatelské nároky.
Základní ceny jsou velmi příznívé - pohybují se již od desítek tisíc Kč. V případě zájmu se na mě s důvěrou obraťte, nejpozději koncem října se Vám budu moci plně věnovat.

czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #523 kdy: 02 Srpna 2011, 19:31:55 »

1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici
partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval,
vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor...
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a
byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri
instalaci) a byly rychle pristupne.

2. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat
uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
Proc se do graficke konzole nemohu prihlasit jako root pri ladeni systemu a musim porad zadavat heslo?

3. Tlacitka max, min, close na liste jsou defaultne vlevo - nezvyk oproti 90% jinych OS a distro, bude se opravovat?

4.Napr. nechapu ty milimetrove butonky na zavirani/maximalizaci oken, nechci porad neco zamerovat mysi (tohle jen umocnuje karpalni tunel), preferuju ergonomicky pohodlne prostredi.

Ubuntu 11 ma sice peknou reklamu, ale vypada to jako krok zpet.



Náročným uživatelům, jakým bezesporu jste, nabízím Ubuntu Custom Tuning. Takto vyladěný systém pak splňuje ty nejvyšší uživatelské nároky.
Základní ceny jsou velmi příznívé - pohybují se již od desítek tisíc Kč. V případě zájmu se na mě s důvěrou obraťte, nejpozději koncem října se Vám budu moci plně věnovat.

 Bral jsem Ubuntu jako distro, kde se tolik nemusim drbat s ladenim, kdyz potrebuju prehledny OS, ktery rychle nainstaluju a bezi mi tam hned zakladni veci. Ale tim uz Ubuntu prestalo byt.
To uz si zrovna mohu vyladit Debiana, kazdou malickost si po dlouhych zimnich vecerech vygooglim a nepotrebuju nekomu davat desitky tisic. Tohle zkousejte na nejakeho widlaka...

czechtraveller

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #524 kdy: 02 Srpna 2011, 19:33:20 »

1. pri instalaci mi nedal moc moznosti, kam primontovat existujici
partitions, obsah jedne partition, kterou jsem pred tim nezformatoval,
vyhazel do adresare /home
takze je tam /home/uzivatel /home/neco1 /home/soubor...
v ubuntu 9.04 se mi diskove oddily zobrazovaly prehledne jako disky a
byly primontovane napr pod /media/data (jak jsem to pojmenoval pri
instalaci) a byly rychle pristupne.

2. nemohu se prihlasit jako root, resp. nemohu sam rucne zadat
uzivatele v grafickem prihlaseni (omezovani prav jak u MS)
Proc se do graficke konzole nemohu prihlasit jako root pri ladeni systemu a musim porad zadavat heslo?

3. Tlacitka max, min, close na liste jsou defaultne vlevo - nezvyk oproti 90% jinych OS a distro, bude se opravovat?

4.Napr. nechapu ty milimetrove butonky na zavirani/maximalizaci oken, nechci porad neco zamerovat mysi (tohle jen umocnuje karpalni tunel), preferuju ergonomicky pohodlne prostredi.

Ubuntu 11 ma sice peknou reklamu, ale vypada to jako krok zpet.

Poukazani na moznosti zlepseni je chapano jako vylejvani si srdicka, (kamz byl presunut muj prispevek) tak s takovymto pristupem se jen tak neco nezlepsi. Bral jsem Ubuntu jako distro, kde se tolik nemusim drbat s ladenim, kdyz potrebuju prehledny OS, ktery rychle nainstaluju a bezi mi tam hned zakladni veci. Ale tim uz Ubuntu prestalo byt.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.