Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 287229 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #650 kdy: 15 Října 2011, 18:14:29 »
Také jsem asi o rok později ke svému údivu zjistil, že mám zašifrovaný domovský adresář, ačkoliv jsem to docela určitě nechtěl. Nojo když ona tam je při instalaci defaultně nenápadná fajfka a já si jí v tu chvíli prostě nevšimnul!
Defaultně? To snad nemyslíš vážně! Není spíš problém tady...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #651 kdy: 15 Října 2011, 20:53:33 »
...

Já pořád nechápu, čeho chcete dosáhnout člověče. Všechno má své mouchy, nedávno když jsem tiskl pár stránek 2 hodiny a byl jsem tak rozpálenej, že jsem měl chuť všechno vyházet z okna. Už dávno jsem se smířil s tím, že 100% není nic.
Užitečnost pořád měřím podle toho, s čím se mi doma pracuje efektivněji a linux stále vítězí. Nebudu tady psát důvody a rozdíly, ty máme každý jiný. Vy jste se nikdy nesnažil nic vyřešit, vše vedlo tak akorát k rozpoutání lamentování a flejmu nad vším co do toho šlo vecpat. Postoj (jestli takový někdy byl) "jé, hurá Linux, možnost volby" jste rychle změnil na "jsem zákazník, nic nastavovat nebudu, chci to nejlepší, tak proč to nefunguje".

Jediné, čeho si cením je, že si pořád melete svou :)
No, toho já si necením. Může vyložit námitky, reagovat na připomínky souhlasné či nikoli a dál se buď podle nich zařídit nebo mlčet. Kdo má pořád ty jeho s odpuštěním pindy číst. Už jsem mu vysvětlil jednou, že linux je zadarmo a když se mu něco nelíbí, má možnost si vybrat jiné distro nebo jiný OS a mlčet.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #652 kdy: 16 Října 2011, 02:36:16 »
Ani zďaleka nie je pravda, že by si človek musel pamätať príkazy v terminále, pokiaľ sa fakt nutne nechce do systému vŕtať. Sám som, čo sa týka unixových systémov trochu pokročilejší BFU (pár ročná domáca skúsenosť + predmety na MUNI) a spravujem v rodine a u známych vyše desať veľmi rozmanitých poćítačov všetkých vekov a zameraní. Sú tam laptopy, netbooky, desktopy, dokonca som sa pokúšal i o tablety (Toshiba Libretto pre miestnu nemocnicu - Windows 7 na nich šlo extrémne pomaly a nestabilne... Ubuntu/Kubuntu však šlapalo dobre, ale len na jednej obrazovke z dvoch) Nik z rodiny okrem môjho brata nikdy nepáchol do commandlajny aj on len z nadšenia. Mal som niekedy pár pohotovosti, ale tie boli z 99% spôsobené poruchou HW (pád laptopu, spálená matičná v desktope...) a upgrade na vyššie verzie spravidla prebieha pod mojim dohľadom. Takto šlape celé moje okolie na Ubuntu a každý je rád, že mu to dobre šlape, že to pekne vyzerá a že inštalácia z repozitárov je nádherne jednoduchá. Ja síce niekedy nad Linuxom hromžim, ale často kvôli vlastnej túžbe sa v tom neustále vŕtať. Tuším len raz v živote mi Linux spadol v nevhodnej dobe a bez môjho zapríčinenia a to bola Fedora 15 na školskom pc počas údržby siete...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #653 kdy: 16 Října 2011, 05:01:52 »
Pro alkoholik  nedrážděte hormony, kdo nechce reagovat přece nemusí !

Pro phplus  podle toho co průběžně o Linuxu zjišťuju mi stále víc připadá, že spousta věcí je docela jinak...
                nejsem ten který říká jen to co se po něm chce slyšet, to mě učili komunisti v první půli mého života!
                už jen titul této rubriky přeci o ledasčems svědčí.

Nevím k čemu může být běžnému uživateli dobrý šifrovaný adresář. Já stihomamem z uloupených dat netrpím, a co už vůbec nechápu, že v instalaci je defaultně nastavené šifrování. Pokud může být šifrování někomu užitečné, tak asi tak 1 z 10 uživatelů.

I pro toho, kdo není zrovna počítačová lama je přechod na Linux dost vysokou zdí.

Především by bylo dobré velice dobře popsat instalaci, tak aby proběhla v drtivé většině zcela hladce, aby spousta lidí při ní netápala a  "nenarazila" už při ní a v lepším případě ji nemusela několikrát opakovat!

Vím že při první instalaci na mě několik věcí působilo zcela dvojsmyslně, nevěděl jsem, co tím autor instalace myslí, zda to, či ono, při tom jde o věci docela zásadní, které je nutné vědět naprosto přesně !!!!!!!!

Instalátor sice působí graficky pěkně, ale na monitoru je spousta nevyužitého místa pro písmenka, kde by přitom mohl být krok instalace více polopaticky objasněn, neboť je na bíledni, že spousta lidí bude instalovat Linux poprvé, ( někteří bohužel právě pro výše uvedené i naposled ).

Působí to na mě, že instalace je srozumitelná jenom člověku, který ji provádí už nejméně po 5. a pokynů k instalaci na monitoru si zas tak ani moc nevšímá.

Ale kapitolou samou pro sebe je GRUB2. GRUB legacy byl celkem průhledný, ale o jeho údajně vymazleném následníkovi se to určitě říci nedá. Svědčí o tom i spousta dotazů na něj, nejen tady na fóru. Spousta lidí ho dokonce likviduje a vrací se zpátky ke Grub legacy. Přečetl jsem si i takovou jeho heroizaci, že co nenabootuje GRUB2 nenabootuje nic.

Patrně jsou desítky dalších bootmanagerů nejspíš docela na nic.

Používá někdo docela jiný bootmanager ?
« Poslední změna: 16 Října 2011, 06:16:25 od Dr Fuss »

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #654 kdy: 16 Října 2011, 09:44:10 »
Poslední změna: Dnes v 06:16:25 od Dr Fuss
Ranní ptáče...

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #655 kdy: 16 Října 2011, 10:58:33 »
V instalátoru není šifrování /home jako výchozí. Za některé věci si chtě/nechtě prostě člověk může sám.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #656 kdy: 16 Října 2011, 11:06:59 »
Potvrzuji, šifrování domovského adresáře není defaultně zapnuto. Co se týče instalátoru samotného, nikdy jsem neviděl tak přívětivý a jednoduchý instalátor jako má Ubuntu. Navíc po instalaci tam hodím Java od SUNu a balík ubuntu-restricted-extras a můžu ten počítač pustit do světa

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #657 kdy: 16 Října 2011, 11:38:13 »
Jenže tady nejde o to, jestli tvrzení "vy víte koho:) jsou pravdivá, podle mě až příliš často nejsou  :D, ale "vy víte kdo:) asi vede boj takřka třídní se všemi, proti všem a proti všemu  ;D


to Sharon ;)
« Poslední změna: 16 Října 2011, 15:03:21 od Stue »
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #658 kdy: 16 Října 2011, 13:56:34 »
Jenže tady nejde o to, jestli tvrzení "vy víte koho:) jsou pravdivá, podle mě až příliš často nejsou  :D, ale "vy víte kdo:) asi vede boj takřka třídní se všemi, proti všem a proti všemu  ;D

Temný černokněžník  Lord Voldemort nebo  Lord Sith ?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #659 kdy: 16 Října 2011, 16:19:07 »
Jenže tady nejde o to, jestli tvrzení "vy víte koho:) jsou pravdivá, podle mě až příliš často nejsou  :D, ale "vy víte kdo:) asi vede boj takřka třídní se všemi, proti všem a proti všemu  ;D

Temný černokněžník  Lord Voldemort nebo  Lord Sith ?
BOFH :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #660 kdy: 16 Října 2011, 21:15:28 »
Doktore, ale mě baví reagovat.

Citace
Nevím k čemu může být běžnému uživateli dobrý šifrovaný adresář. Já stihomamem z uloupených dat netrpím, a co už vůbec nechápu, že v    instalaci je defaultně nastavené šifrování. Pokud může být šifrování někomu užitečné, tak asi tak 1 z 10 uživatelů.

Především by bylo dobré velice dobře popsat instalaci, tak aby proběhla v drtivé většině zcela hladce, aby spousta lidí při ní netápala a  "nenarazila" už při ní a v lepším případě ji nemusela několikrát opakovat!

Vím že při první instalaci na mě několik věcí působilo zcela dvojsmyslně, nevěděl jsem, co tím autor instalace myslí, zda to, či ono, při tom jde o věci docela zásadní, které je nutné vědět naprosto přesně !!!!!!!!

Instalátor sice působí graficky pěkně, ale na monitoru je spousta nevyužitého místa pro písmenka, kde by přitom mohl být krok instalace více polopaticky objasněn, neboť je na bíledni, že spousta lidí bude instalovat Linux poprvé, ( někteří bohužel právě pro výše uvedené i naposled ).

Působí to na mě, že instalace je srozumitelná jenom člověku, který ji provádí už nejméně po 5. a pokynů k instalaci na monitoru si zas tak ani moc nevšímá.

Souhlas, instalace OS neni jednoduchá záležitost a vyžaduje určité minimální znalosti.

Citace
I pro toho, kdo není zrovna počítačová lama je přechod na Linux dost vysokou zdí.
Rozhodně jsou lidé co nepřekročej ani řádku cihel, na druhou stranu jsou lidé co lezou na osmitisícovky.

Alteaffe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
    • http://www.tubeguitaramp.de
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #661 kdy: 20 Října 2011, 12:16:01 »
proto neupgraduju. Po upgradu se vzdycky celej system rozesere

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #662 kdy: 20 Října 2011, 12:50:32 »
proto neupgraduju. Po upgradu se vzdycky celej system rozesere
;D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #663 kdy: 20 Října 2011, 13:03:20 »
proto neupgraduju. Po upgradu se vzdycky celej system rozesere
;D

Vždy si udělám zálohu a upgraduji . Pak raději udělám čistou instalaci sice se dájí všechny problémy vyřešit přes fórum …..ale jsem pohodlná :D .  Nastavím zdroje ,nainstaluji pár programů pro práci  a je to ;) 

ps:  poslední příspěvky.  Co je Unity?  ;D :D
« Poslední změna: 20 Října 2011, 13:13:51 od BSG Sharon Valerii »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #664 kdy: 20 Října 2011, 13:20:22 »
Pro BSG Sharon Valerii.

Taky bych to tak asi měl dělat!  Ale vždy se holt musím do problému zanořit dost hluboko. Některé věci mě prostě zajímají! A pakli - že se mi nikde nedostává odpovědí začínám být cholerický. Vždyť je všechno tak jednoduché, akorát se to musí umět podat!

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #665 kdy: 20 Října 2011, 13:26:32 »
Pro BSG Sharon Valerii.

Taky bych to tak asi měl dělat!  Ale vždy se holt musím do problému zanořit dost hluboko. Některé věci mě prostě zajímají! A pakli - že se mi nikde nedostává odpovědí začínám být cholerický. Vždyť je všechno tak jednoduché, akorát se to musí umět podat!

Za mrzký peníz existuje placená podpora  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #666 kdy: 20 Října 2011, 13:31:57 »
Pro BSG Sharon Valerii.

Taky bych to tak asi měl dělat!  Ale vždy se holt musím do problému zanořit dost hluboko. Některé věci mě prostě zajímají! A pakli - že se mi nikde nedostává odpovědí začínám být cholerický. Vždyť je všechno tak jednoduché, akorát se to musí umět podat!

Za mrzký peníz existuje placená podpora  ;D
    no commento  ;)


Také tomu nerozumím informace si najdu zde na fóru,nebo wiki ,případně strejda Google nebo Yahoo když je to v Angličtině tak Google Chrome přeloží ;) Když přijdete někdy na nějaký sraz určitě Vám rádi ostatní poradí, vše vysvětlí   ;)
« Poslední změna: 20 Října 2011, 13:33:58 od BSG Sharon Valerii »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #667 kdy: 20 Října 2011, 13:37:35 »
Pro BSG Sharon Valerii.

Taky bych to tak asi měl dělat!  Ale vždy se holt musím do problému zanořit dost hluboko. Některé věci mě prostě zajímají! A pakli - že se mi nikde nedostává odpovědí začínám být cholerický. Vždyť je všechno tak jednoduché, akorát se to musí umět podat!

Za mrzký peníz existuje placená podpora  ;D
    no commento  ;)
...Když přijdete někdy na nějaký sraz určitě Vám rádi ostatní poradí, vše vysvětlí   ;)
;D

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #668 kdy: 20 Října 2011, 14:12:12 »
zamykam thread .. podnecuje se tu k nasili a vubec - tohle je jeden z nejstrasnejsich threadu tady .. zalujte na me, proklejte me, proste a vyhrozujte ale ja ho neotevru ... snad nekdo jinej ;)

ave boys'n'girls by ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #669 kdy: 20 Října 2011, 17:48:52 »
... ja v 11.10 volbu classic ani nemam ... a chcel by som mat ... z toho unity sa mi robi spatne ... asi sa vratim k winom ked ubuntu bude pokracovat tymto smerom a tymto sposobom ...
 
ako dostat volbu classic? treba to nejak instalovat?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #670 kdy: 20 Října 2011, 18:21:53 »
Thread jsem opět otevřel, je lepší když víme kde je otevřená žumpa než do toho šlapat když to bude roztroušené po celém fóru...
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #671 kdy: 20 Října 2011, 19:34:09 »
Hurá, tady se vždy pobavím  ;) a opravdu by to pak bylo všude  ;D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #672 kdy: 20 Října 2011, 19:39:38 »
Pěkný večer.  Myslím že dotyčný už nic nenapíše.  Už je tu legendou na fóru ;)  Nebo ho potkáme na jiném distribučním fóru. Tak se máme na co „těšit“ .  Případně napíše že nedostal na svůj dotaz odpověď.  Sice si říkám že nebudu reagovat ale někdy to nejde „neodpovědět“ . I když jiní odolají,tak to není můj případ :D 
« Poslední změna: 20 Října 2011, 20:04:21 od BSG Sharon Valerii »

af

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #673 kdy: 20 Října 2011, 20:13:53 »
podarilo sa mi dostat do menu pri starte volbu classic ... uz si nepamatam presne ako ... cez software managera som instaloval vsetko co malo v nazve "gnome" ... ked sa mi potom podarilo spustit ubuntu v rezime Classic a uvidel som aky bordel mi to narobilo s mojim prostredim ktore som si dlho pestoval - padlo rozhodnutie: venujem este 45 minut pokusu o downgrade na 11.40 ... ak po 45 minutach nebudem mat funkcne 11.40, potom navrat na Wokna ... radsej Bill ako Unity ... s pánom bohom aj s batohom

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #674 kdy: 20 Října 2011, 20:18:52 »
podarilo sa mi dostat do menu pri starte volbu classic ... uz si nepamatam presne ako ... cez software managera som instaloval vsetko co malo v nazve "gnome" ... ked sa mi potom podarilo spustit ubuntu v rezime Classic a uvidel som aky bordel mi to narobilo s mojim prostredim ktore som si dlho pestoval - padlo rozhodnutie: venujem este 45 minut pokusu o downgrade na 11.40 ... ak po 45 minutach nebudem mat funkcne 11.40, potom navrat na Wokna ... radsej Bill ako Unity ... s pánom bohom aj s batohom

Jéžiš, tak si nainstaluj třeba xfce, to je dost podobný gnome, když už sis povýšil systém. Vždyť se to propíralo všude možně, že v Ubuntu 11.10 bude Unity 3D + Unity 2D a Gnome panelu se dá sbohem a šáteček...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.