Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 289982 krát)

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #950 kdy: 20 Února 2012, 17:18:51 »
Bohužel jsem se o to také pokusil, ale bez úspěchu. Licenci jsem nikdy nepoužil dá se říct. NTB s licencí jsem si koupit musel (výhodná koupě), jinak bych už licence nekupoval.
Psal jsem HP a ti mně odpálkovali. Nedal jsem se, ale 3 odpovědi od nich a nevrátili mi nic :-)
Přikládám jak se mnou jednali (1. mail od nich, ať máš představu co ti budou kecat za kraviny):

Kód: [Vybrat]
Dobrý den.

V EULA smlouvě je sice tato možnost uvedena, ale v tomto případě budete nést náklady na vyřazení konkrétního notebooku. Konkrétně náklady na odstranění COA štítku ( s licencí ) , odebrání médiií, vymyzání backup image na HDD, další logistika s vrácením, což Vás ve finále vyjde určitě dráže, než je cena operačního systému.

Ve Vašem případě bude lepší varianta pokud si vyberete notebook bez operačního systému. Dá se říci, že téměž v každé kategorii máme minimálně jeden produkt bez OS.

Pokud jej T-mobile nenabízí, tak to není naše chyba. Stejně si myslím, že T-mobile má SW, který bude kompatibilní pouze s Windows. Tot spíše mimo téma.

S pozdravem,

HPmarket team Přenosil
OS: Fedora 25

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #951 kdy: 20 Února 2012, 17:29:30 »
Také mám zálusk na vycházející Ultrabooky a jak tak koukám tak bez Windows to nepůjde. Proto je Microsoft tak bohatý.

Macintosh je tuším také jen s os a při tom se mi jejich železo líbí.... ale os je děs. Stačí zkusit iTunes pro představu o celém systému.

Prostě zase budu muset zaplatit výpalné velkému bratrovy a sklopit uši.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #952 kdy: 20 Února 2012, 19:04:19 »
Já jsem ntb koupil a věděl jsem o té formuli v EULA. Po zapnutí ntb na mně vybaflo odsouhlasení EULA od Microsoftu. A já jsem si před tím na netu přečetl že za žádnou cenu nemám to odsouhlasit! Tak jsem si řekl že to neodsouhlasím. Jenomže tam nebyla žádná voba zpět či restartovat (:-D, jak to ten debilní MS vykoumal) tak jsem MUSEL natvrdo nový ntb vypnout! (Jen abych to neodsouhlasil!!!!!!!) Pak jsem nainstaloval Linux a později řešil maily (koupil jsem ntb přes T-mobile, ti mně hned odovolali na HP).
URČITĚ to neodsouhlaste a zkuste pořešit stížnosti na výrobce HW ntb.
Jako *censored* mně jak Microsoft si omotal kolem prstu všechny výrobce ntb! (Ano pro většinou lidí zase je to výhoda. Vybalí nový ntb a neřeší software.) Ale někdo má třeba krabicovou verzi Windows a to má platit dvakrát? *censored* mně rovnice 1ntb=1licence. Třeba (pokud si pamatujete) jak myslím Evropská komise řešila výběr prohlížeče ve Windows (takový ten zástupce na ploše na výběr prohlížeče). To mi přišlo blbost celkem na to že MS v tichosti si omotává všechny výrobce ntb a výrobce telefonů (Android). To se mi hnusí celkem. Navíc vyhlídky nejsou moc dobré (ala Secure Boot).
Kámoš teď  řešil třeba nový ntb a NECHTĚL s předinstalovaným Windows (používá také Linux) a čuměl jak se mu zúžil výběr ntb na trhu :-DDDD Musel dělat různé ústupky atd... Celkem DOST omezení svobodného výběru produktu na koupi!! Asi tímhle se mi MS hnusí nejvíce!


Určitě každý pište výrobcům že chcete licence zpět! Minimálně se pobavíte nad odpověďmi! Ale taky se i trošku rozčilíte....
OS: Fedora 25

domitea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Mayday, mayday, bird strike, flight 1549
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #953 kdy: 20 Února 2012, 19:13:45 »
Nechci nikoho urazit ;)

Pánové, vezmeme to z druhé strany. My jsme vlastně podivíni, co mají rádi tu "černou obrazovku". Používáme minoritní systém a tím pádem nežádoucí. To že uživatelé si vybrali tu špatnou stranu nikoho nezajímá...... a je to taky výnosné. A chce někdo vrátit systém? Bude Valporizován!

Znovu zdůrazňuji, že nechci nikoho urazit, sám objevuji kouzla Vimu (ne GVimu ;D)
Prozřel jsem! Už se na svět nedívám přes Wokna, ale přes okno!

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #954 kdy: 20 Února 2012, 20:27:15 »
Tak aj ja som písal, že by som chcel HW, ktorý sa predáva iba s Winom a hneď mi bolo vysvetlené ako to funguje  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #955 kdy: 21 Února 2012, 11:23:13 »
Nechci nikoho urazit ;)

Pánové, vezmeme to z druhé strany. My jsme vlastně podivíni, co mají rádi tu "černou obrazovku". Používáme minoritní systém a tím pádem nežádoucí. To že uživatelé si vybrali tu špatnou stranu nikoho nezajímá...... a je to taky výnosné. A chce někdo vrátit systém? Bude Valporizován!

Znovu zdůrazňuji, že nechci nikoho urazit, sám objevuji kouzla Vimu (ne GVimu ;D)

Nevím jak vy, ale já žádnou "černou obrazovku" nemám. Systém Kubuntu hraje všema barvama. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #956 kdy: 21 Února 2012, 11:35:01 »
No ved prave on nemyslel Kubuntu ale Ubuntu. Tam je ciernej dost. :D
Tiez mam radsej Radiance temu.

[příloha smazaná administrátorem]
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #957 kdy: 21 Února 2012, 11:36:58 »
a co ceska obchodni inspekce? Zkouseli jste s ni nekdy vyhrozovat? Fungovalo to? docela by me to zajmalo, protoze nabidka ntb bez OS je fakt mizerna
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #958 kdy: 21 Února 2012, 11:46:55 »
Kamarád poslal námitku na úřad na ochranu hospodářské soutěže. Dostal odpověď (3. stránkovou). Prý nebylo zjištěno porušení hospodářské soutěže. Ale v celém tom dokumentu je jedna "bezvýznamná věta" a to tato:
"Spotřebitelé mají dále
možnost v případě zakoupení HW s operačním systémem odmítnout licenci za tento software a
obdržet tzv. refundaci."
Prý jim ještě napíše co tím myslí s tím slovem "refundace", konkrétněji. Jinak má odpověď ve formě PDF a s tím by potom mohl také uspět. Musel nakonec také koupit ntb s Windows....
OS: Fedora 25

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #959 kdy: 21 Února 2012, 12:33:03 »
Pokud se ta "bezvyznamna" veta da nejak (idealne jednoduse) vymoci, tak by to bylo fajn :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #960 kdy: 21 Února 2012, 13:06:35 »
Za současné situace jde o boj s větrnými mlýny - je to pěkně popsáno zde::)

...pořád říkám, že na produktech Microsoftu je jednoznačně nejlepší jejich marketing  :D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

domitea

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
  • Mayday, mayday, bird strike, flight 1549
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #961 kdy: 21 Února 2012, 13:19:31 »

Nevím jak vy, ale já žádnou "černou obrazovku" nemám. Systém Kubuntu hraje všema barvama. :)

To jeden ze zarytých mýtů, že Linux je jen černá obrazovka ;D . Že to vypadá lépe než konkurence, se nikde neříká...... Sám mám MATE jako kopii GNOME 2 (aspoň to tak vypadá ;))
Prozřel jsem! Už se na svět nedívám přes Wokna, ale přes okno!

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #962 kdy: 21 Února 2012, 13:50:16 »
Já se připojím trošku z jiného soudku. Mám internet od O2 a taktéž televizi. Včera jako už po několikáté začal internet zlobit. Protože už vím, co tomu asi je, zavolal jsem tam, byl spojen a požádal o restartování portu. Operátor mi začal nabízet mně nesrozumitelné hmaty. Vysvětlil jsem mu, že mám linux a vím, že to je problém jejich, spíš mezi inetrnetem a televizí. Bylo mi řečeno, že oni linux nepodporují. Já na to, že to od nich nechci, ať mi restartují port a jestli to půjde nebo ne je můj problém. To odmítl. řekl jsem, že si v tom případě najdu jiného operátora. Linuxem to totiž být nemůže, mám jich na disku 5 různých a problém byl u dvou, další jsem nezkoušel. Vyřešil jsem to nakonec restartem televize i modemu ale sípěl jsem vzteky. Je to opravdu blb.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2459
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #963 kdy: 21 Února 2012, 14:13:41 »
...pořád říkám, že na produktech Microsoftu je jednoznačně nejlepší jejich marketing  :D

Jestli tohle nazýváte "marketingem", tak ještě lepší na marketing byl David Berdych.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Berdych%C5%AFv_gang

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #964 kdy: 21 Února 2012, 17:08:58 »
Vrátit Windows je skoro nemožné, firmy se tomu brání jak mohou. Jenže motivací pro ně není cena licence (obvykle se totiž kupuje hromadná licence pro blíže nespecifikovaný počet počítačů, z toho také vyplývá, že možná ani sám výrobce neví kolik ta licence na jeden počítač stojí). Windows jim totiž poskytuje základ pro instalaci trail verzí všeho možného a smlouvy o instalaci trial verzí různých softů z výrobci jsou tou opravdovou zlatou kačenou.

Pokud by se stalo praxí bez problémů Windows vrátit, výrobci jako Norton nebo McAfee by přestali platit tak nehorázné částky za před-instalaci jejich programů, takhle mají totiž téměř 100% jistotu, že co počítač s Windows, to jeden potencionální zákazník. Kdyby se před-instalovaný Windows dal bez potíží vrátit neměli by výrobci SW třetích stran jistotu, že se produkt dostane až k zákazníkovi. Hrozila by totiž reálná možnost, že zákazník Windows vrátí, úměrně s tím by asi také klesla provize pro výrobce, že takový SW předinstaluje.

Další věcí je tlak samotného MS, kdy MS reálně zvedne cenu licence pokud nedodržíte s ním nasmlouvané podmínky. Tomu se chce většina výrobců vyhnout, protože nakupovat licence třeba za dvojnásobek než konkurence je velká nevýhoda (buď musíte zvednout cenu nebo to na něčem ušetřit).

V našich končinách je také velmi obvyklá neochota různých institucí řešit evidentní problém na jejich straně pokud máte Linux. Výmluvy různých poskytovatelů čehokoli na to, že Linux nepodporují jsou skutečně úsměvné. Mnohdy už pouze proto, že samotná služba nemá se systémem nic společného.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #965 kdy: 21 Února 2012, 17:43:59 »
Máš pravdu, ale proč teda Microsoft dává tu větu do EULA o náhradě ve formě peněz.
Viz: http://www.abclinuxu.cz/blog/kamil_paral/2008/8/vraceni-licence-windows-u-lenovo-cr
OS: Fedora 25

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #966 kdy: 21 Února 2012, 17:46:56 »
Dnes mě přišlo toto:

Kód: [Vybrat]
Dobrý den,
 
Pokud už  nyní  víte, že Vám nebude operační systém vyhovovat,  zařízení si s tímto operačním systémem nekupujte.
Žádosti o vrácení peněz pouze za  operační systém bohužel vyhovět nemůžeme.
 
S pozdravem
 
 
Dana Šlégrová

Zase výmluvy, odmítání... Jenomže v licenci to tak napsané je a pokud to nejde, tak to do té licence nemají psát.
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #967 kdy: 21 Února 2012, 18:46:16 »
Je tam napísané, že to môže inštalátor/výrobca vyriešiť podla svojho, to znamená, že buď by ti mal vrátiť peniaze za OS alebo ti dať možnosť vrátiť celý notebook. To čo ti písali je iba možná prevencia. Pokial by ti nechceli dať možnosť vrátenia, tak je to na obchodnú inšpekciu resp. súd.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #968 kdy: 21 Února 2012, 19:27:00 »
Zajímavé je i to, jak se postupně onen odstavec o vracení v EULA mění:

Windows XP
Citace
Instalací, kopírováním nebo jiným použitím softwaru potvrzujete, že souhlasíte s podmínkami této smlouvy EULA. Pokud s podmínkami této smlouvy nesouhlasíte, nejste oprávněni software užívat nebo kopírovat a měli byste si u výrobce bezokladně vyžádat informace týkající se vrácení nepoužitého produktu či produktů za náhradu v souladu se zásadami vrácení produktů výrobce.

Windows Vista
Citace
Použitím softwaru přijímáte tyto podmínky. Pokud je nepřijímáte, software nepoužívejte. Místo toho se obraťte na prodejce nebo instalátora a zjistěte jeho zásady náhrad ve formě peněz či zboží.

Windows 7
Citace
Použitím softwaru přijímáte tyto podmínky. Pokud je nepřijímáte, software nepoužívejte. Místo toho se obraťte na prodejce nebo instalátora a zjistěte jeho zásady poskytování náhrady.

EDIT: //Tadeáš Pařík, na citace nepoužívejte code ale quote, kdo to má číst. Díky.
« Poslední změna: 21 Února 2012, 19:34:54 od Tadeáš Pařík »
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #969 kdy: 21 Února 2012, 19:29:15 »
Je nutné si uvědomit, že reklamační předpis výrobce má přednost před UELA Windows. Například notebooky od HP mají v záruce jasně napsáno, že pokud nechcete OS můžete notebook vrátit jako celek, vrácení pouze OS není možné. Lenovo třeba v reklamačních podmínkách nikdy nic takového nemělo (aspoň co si pamatuji), takže platí UELA od MS.

Dodání notebooku s chybnou volitelnou komponentou, kterou dozajista OS je, zakládá zákazníkovi právo na reklamaci chybně dodané části, výrobce v takovém případě musí zjednat nápravu. V případě, že nápravu nelze zjednat ke spokojenosti zákazníka, musí výrobce poskytnout přiměřenou slevu z kupní ceny zařízení.

Bohužel stále častěji výrobci uplatňují předpis, že zařízení lze vrátit pouze jako celek, pokud nechci OS. V takovém případě je tohle ustanovení nad smlouvou UELA.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #970 kdy: 21 Února 2012, 19:38:04 »
ja tomu docela rozumim a divim se Vam. Pokud ti proste nechutna chlebicek se salamem a chces radsi sunkovej, tak si kup sunkovej .. nebudes snad pani vracet salam, ze ti zbytek chutna a sunku mas svoji ...

stejne tak nemuzes nutit kohokoliv - at je to trebas nadnarodni gigant nebo pepa prouza computers s.r.o. - , kdo si nejak dela zakonej business, aby ho delal jinak .. ano je smutne, ze kvuli podobne veci se sroti na namestich studenti a zastupci ruznych bukanyrskych stran a meci sborove to co meci nejstarsi kozel .. ono jen staci pouzivat trochu mozek a spetku nejakeho (socialniho) citu pro realitu a nebude treba zakladat takova vlakna a spekulovat o tom takto usmevnym zpusobem.

je s vami sranda chlapci ;)

edit (drsnej edit): zrovna ted jsme tady doma resili, ze *pry v ceske populaci jsou mladi lide vyrazne pravicovy narozdil od zbytku sveta kde jsou spise levicovi .. ne, jste vsichni levicaci :D, alespon teda ubuntaci a linuxaci obecne jsou indeed :D
« Poslední změna: 21 Února 2012, 22:09:48 od ntz_reloaded »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #971 kdy: 21 Února 2012, 19:46:02 »
Citace
edit (drsnej edit): zrovna ted jsme tady doma resili, ze *pry v ceske populaci jsou mladi lide vyrazne pravicovy narozdil od zbytku sveta kde jsou spise levicovi .. ne, jste vsichni levicaci :D, alespon teda ubuntaci a linuxaci obecne jsou indeed :D

No tak to prrrrr... soudruhu.  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #972 kdy: 21 Února 2012, 23:13:33 »
stejne tak nemuzes nutit kohokoliv - at je to trebas nadnarodni gigant nebo pepa prouza computers s.r.o. - , kdo si nejak dela zakonej business, aby ho delal jinak .. ano je smutne, ze kvuli podobne veci se sroti na namestich studenti a zastupci ruznych bukanyrskych stran a meci sborove to co meci nejstarsi kozel .. ono jen staci pouzivat trochu mozek a spetku nejakeho (socialniho) citu pro realitu a nebude treba zakladat takova vlakna a spekulovat o tom takto usmevnym zpusobem.

S podobnou dávkou sofismu obhájíš prakticky cokoli morálního i nemorálního. Těžko na takovou argumentaci brát ohled.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

RapMan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 290
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #973 kdy: 22 Února 2012, 01:23:17 »
Tak si proste kupte zarizeni, kde ten OS neni... Myslim, ze napr. u Dellu se jde domluvit, ze i pro modely s windows je tam nakonec nedaji.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #974 kdy: 22 Února 2012, 01:41:15 »
Tak si proste kupte zarizeni, kde ten OS neni... Myslim, ze napr. u Dellu se jde domluvit, ze i pro modely s windows je tam nakonec nedaji.
Pokial sa nemýlim tak majú modely s písmenkom n, ktoré by mali byť windowsom nepoškodené(ACPI,...).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.