Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286390 krát)

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1175 kdy: 11 Prosince 2012, 14:35:27 »
Ja mam stale ubuntu 10.10 a zatim vsechno v pohode  :P
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1176 kdy: 11 Prosince 2012, 14:39:08 »
Citace
Ja mam stale ubuntu 10.10 a zatim vsechno v pohode  :P

Já mám taky 10.10, ale na poličce v podobě uživatelské příručky a taky v pohodě.  ;D
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1177 kdy: 11 Prosince 2012, 14:46:09 »
V Ubuntu 12.04 jsou dvě možnosti jak se chová luncher, a to že je pořád vidět, nebo se skrývá (vyjede jen po najetí myšítka).
Dříve byla ještě jedna možnost. Respektive dvě:
Dodge Windows - Launcher se skryje pokud jej překryje nějaké okno
Dodge Active Window - Launcher se skryje pouze po překrytí jeho oblasti aktivním oknem
A "unity-dodge-maximized-windows" dělá právě to, že luncher je na ploše stále vidět, ale pokud spustím např. LibreOffice nebo FireFox tak se luncher schová.

Tady je návod na instalaci a je tam i video jak to funguje:
http://www.webupd8.org/2012/04/real-window-dodge-unity-launcher.html

Hmm, díky, tak to bohužel by problém neřešilo. Potřebuji klasický fullscreen. Při připojování přes citrix jde sice fullscreen navolit, ale není pak žádná cesta, jak to minimalizovat. Ve windows na to funguje tuším shift+F2, ale v ubuntu ne. V compizu před příchodem unity šlo nastavit fullscreen aplikace na klávesovou zkratku, ale od té doby, co je unity, to nějak nefunguje, respektive, když jsem tuto možnost hledal, tak už jsem jí nenašel.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1178 kdy: 11 Prosince 2012, 14:53:03 »
ctrl+alt+enter
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1179 kdy: 11 Prosince 2012, 14:58:01 »
ctrl+alt+enter

Citrix spouštím v nastavení Seamles, tak zkusím, co to udělá, když dám tuto zkratku. Pokud se nic nestane, tak to zkusím obráceně, spustit jako fullscreen a jestli tou zkratkou se dostanu zpět do ubuntu.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1180 kdy: 11 Prosince 2012, 14:59:04 »
Nevím, ale nejde to nastavit v Nastavení systému/Klávesnice - záložka Zkratky?


[příloha smazaná administrátorem]
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1181 kdy: 11 Prosince 2012, 15:09:42 »
Nevím, ale nejde to nastavit v Nastavení systému/Klávesnice - záložka Zkratky?


Naposledy jsem to zkoušel ještě s gnome 2, tam to fungovalo, pokud jsem nepoužíval compiz. V případě aktivního compizu to ignorovalo a muselo se nastavovat přes compiz config manager, to fungovalo, ale snad už od verze 11.10 to nešlo, ale na 12.04 nebo 12.10 jsem se to znovu nepokoušel rozchodit, mohu vyzkoušet.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1182 kdy: 12 Prosince 2012, 17:55:58 »
funguje ten ctrl+alt+enter na prepinani mezi *windowed a *fullscreen ?
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1183 kdy: 12 Prosince 2012, 17:57:47 »
Ještě jsem se na to nedostal, přišel jsem domu a padnul a spal až do rána, mrknu snad na to dneska, díky.


/edit

Ať už je citrix spuštěn v nastavení seamles nebo fullscreen, není možné klávesovou zkratku ctrl+alt+enter používat, v ubuntu není nastavena a je předávána vzdálenému systému, kde vyvolá dialog viz screen:

http://farm9.staticflickr.com/8352/8268631246_f80bc08d28_b.jpg


Pokud tuto klávesovou zkratku nastavím v položce Všechna nastavení/klávesnice/zkratky/okna/přepnout na celou obrazovku, tak v citrixu žádná změna.

« Poslední změna: 31 Prosince 2012, 12:30:13 od Vojtěch Trefný »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1184 kdy: 14 Prosince 2012, 11:52:33 »
Správně je ta zkratka "Levy_ALT+Enter". Takto to chodí v MS-DOSu.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1185 kdy: 14 Prosince 2012, 12:27:03 »
Správně je ta zkratka "Levy_ALT+Enter". Takto to chodí v MS-DOSu.

Hm, díky, mohu vyzkoušet, ale až po vánocích :). Odjíždím na dovolenou...

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1186 kdy: 31 Prosince 2012, 11:06:45 »
Taky si vyleju srdíčko:

Ten Nautilus 3.6, to je katastrofa!!! Ach jo, ještě se mi to podařilo vrátit zpět na 3.4, ale, vzhledem k tomu, že poprock nezastavím, tak, přes veškeré bohumilé konzervativní snahy vývojářů Xubuntu, mě přechod časem stejně nemine. To je hrozný tohleto :-(.
Doma i v práci Linux Mint 17

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1187 kdy: 31 Prosince 2012, 14:03:40 »
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/mozny-konec-compizu
Tohle nezní zas tak špatně  8)
Nejlepší na tom je, že když jsem si rozklikl původní blogpost, tak mi sletěl compiz  ;D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1188 kdy: 31 Prosince 2012, 17:08:41 »
Taky si vyleju srdíčko:

Ten Nautilus 3.6, to je katastrofa!!! Ach jo, ještě se mi to podařilo vrátit zpět na 3.4, ale, vzhledem k tomu, že poprock nezastavím, tak, přes veškeré bohumilé konzervativní snahy vývojářů Xubuntu, mě přechod časem stejně nemine. To je hrozný tohleto :-(.

Zato nemo vypadá dobře. Škoda jen, že se nedá ním nautilus jednoduše nahradit. Má vlastní nastavení plochy a když ho spustím, tak mi z plochy zmizí ikony, a taky mi pak nefungují ty quicklisty, jako v nautilu... Nicméně určitě by se to dalo nějak udělat aby se z něj stala plnohodnotná náhrada. Jen kdyby ubuntu chtělo...

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1189 kdy: 03 Ledna 2013, 00:09:19 »
Správně je ta zkratka "Levy_ALT+Enter". Takto to chodí v MS-DOSu.

Díky, nefunguje. Aby nedošlo k mýlce, potřebuji linuxovou aplikaci pro vzdálenou plochu dostat do full-screenu a ovládat (Citrix). Není to ale nic kritického, našel jsem cestu, jak docílit požadovaného chování oklikou - například když přemapuji v ubuntu alt+tab na control+tab, mám alt+tab volné na vzdáleném systému. Aplikace Citrix má různé volby nastavení, bohužel nemá nativní 64 bitový balíček a ten bastl, který tam je, způsobí to, že detailnější nastavování není dostupné. Prostě kromě plochy se gui citrixu s nastavováním nedá ani spustit. Pamatuji verzi, kde to šlo, ale padalo, a tam se dalo nastavit na opuštění či zapnutí fullscreenu shift+F2 a nebo se tam dalo nastavit přemapování zkratek se shiftem (například   alt+F4 x alt+shift+F4). Nemá tím cenu ztrácet čas, je to evidentně chyba Citrixu, že na linux kašle, ostatně už při instalaci je uživatel varován, že balík má velmi špatnou kvalitu. Můžu být rád, že to vůbec funguje, ručně procházet konfiguráky citrixu, obzvláště když je to closed source nehodlám a spamovat technickou podporu citrixu taky ne. Ostatně lidí, kteří používají citrix pod linuxem je takové minimum, že to je někde daleko pod hranicí statistické chyby.
« Poslední změna: 03 Ledna 2013, 00:51:48 od beer »

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re:(mobilní) Ubuntu Phone
« Odpověď #1190 kdy: 08 Ledna 2013, 00:19:02 »
http://www.svetandroida.cz/video-ubuntu-na-telefonu-galaxy-nexus-201301
Pěkný, už víme, proč Canonical vyvíjí Unity. Utázka zní, proč máme mít SW pro mobilní telefon na PCčkách ...
Doma i v práci Linux Mint 17

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:(mobilní) Ubuntu Phone
« Odpověď #1191 kdy: 08 Ledna 2013, 09:33:55 »
http://www.svetandroida.cz/video-ubuntu-na-telefonu-galaxy-nexus-201301
Pěkný, už víme, proč Canonical vyvíjí Unity. Utázka zní, proč máme mít SW pro mobilní telefon na PCčkách ...

Taky nevím... až nebude možnost jiného prostředí než Unity, prdím na Ubuntu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:(mobilní) Ubuntu Phone
« Odpověď #1192 kdy: 08 Ledna 2013, 09:41:55 »
http://www.svetandroida.cz/video-ubuntu-na-telefonu-galaxy-nexus-201301
Pěkný, už víme, proč Canonical vyvíjí Unity. Utázka zní, proč máme mít SW pro mobilní telefon na PCčkách ...

Taky nevím... až nebude možnost jiného prostředí než Unity, prdím na Ubuntu...

Abys nebyl jak Kája Gottů v roce 1985, kdy sliboval, že už slavíky brát nebude  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Zerog

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 473
    • Zerog blog
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1193 kdy: 08 Ledna 2013, 10:06:44 »
Ja pouzivam Awesome a tutiz nemam s Unity zadny problem. Tohle je Linux, kterej si clovek muze udelat "na miru" tak proc brecet nad Unity ?
Distro:  Debian
WM:      Awesome
NT:       Latitude D620

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1194 kdy: 08 Ledna 2013, 11:19:57 »
Tohle je Linux, kterej si clovek muze udelat "na miru" tak proc brecet nad Unity ?

Pokud to půjde, tak je vše v pořádku... Ale už nám z Ubuntu vymizelo "na míru" plno věcí: konfigurace přihlášení, přihlašovacího okna (velikost pozice obrázek), konfigurace GRUBu, témata, atd. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1195 kdy: 09 Ledna 2013, 22:51:48 »
Dnes nastal velký den, nedobrovolně jsem se rozloučil se svým Gnome2 a přešel na 12.04. Unity, zůstává nepoužitelné. Spousta aplikací, který nepotřebuju a nechci používat -> centrum softwaru - neuvěřitelně pomalé odstraňování aplikace za aplikací, sáhnu po ověřeným Ubuntu tweak - a zjistím, že už to není to co bejvalo...

Hromadný odebrání programů už je možný jen v terminálu nebo přes synaptic?
Můžu po instalaci cinnamonu odebrat Unity a compiz?
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1196 kdy: 10 Ledna 2013, 09:40:27 »
Dnes nastal velký den, nedobrovolně jsem se rozloučil se svým Gnome2 a přešel na 12.04. Unity, zůstává nepoužitelné.
To jsou rychlé soudy. Mne se použitelné jeví. Nicméně dostat se k požadovanému programu může být třeba velké mínus pro začátečníky, kteří neví, jak se program jmenuje. Klávesové zkratky třeba neznají.
Ostatní ovládání je celkem vyhovující.
Citace
Spousta aplikací, který nepotřebuju a nechci používat -> centrum softwaru - neuvěřitelně pomalé odstraňování aplikace za aplikací, sáhnu po ověřeným Ubuntu tweak - a zjistím, že už to není to co bejvalo...
Ano, zde bych souhlasil s pomalostí centra softwaru, ale již je to lepší. Výhodou oproti synapticu je to, že je jednodušší pro začátečníky, pokročilejší uživatele ale moc neuspokojuje.
Ubuntu tweak nemá souvislost s ubuntu jako takovým, nemá nic společného s canonicalem.
Je potřeba si zvyknout, ale je celkem odladěné, já jsem spokojený. Obecně platí, že když správce čehokoliv trošku překope ovládací prvky, vždycky se zvedne vlna odporu.
Citace
Hromadný odebrání programů už je možný jen v terminálu nebo přes synaptic?
Můžu po instalaci cinnamonu odebrat Unity a compiz?
Odinstalace více programů najednou je možná i přes Centrum Softwaru, zrovna tak instalace. Oproti Synapticu umí instalovat průběžně (nemusí se čekat na dokončení instalace nebo odinstalace jednoho programu, další operace čekají ve frontě.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1197 kdy: 10 Ledna 2013, 10:02:27 »
Dnes nastal velký den, nedobrovolně jsem se rozloučil se svým Gnome2 a přešel na 12.04. Unity, zůstává nepoužitelné.

Souhlasím. Používám úspěšně U12.04 s Gnome Classic.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1198 kdy: 10 Ledna 2013, 15:36:05 »

Odinstalace více programů najednou je možná i přes Centrum Softwaru, zrovna tak instalace. Oproti Synapticu umí instalovat průběžně (nemusí se čekat na dokončení instalace nebo odinstalace jednoho programu, další operace čekají ve frontě.
[/quote]
Do fronty jsem hodil -+ 6 programů a výsledek byl takovej, že to zamrzlo (možná jen zpomalilo na rychlost blížící se 0b/s). To už je za námi a jedem dál! Cinnamon :)
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1199 kdy: 10 Ledna 2013, 15:54:02 »

Odinstalace více programů najednou je možná i přes Centrum Softwaru, zrovna tak instalace. Oproti Synapticu umí instalovat průběžně (nemusí se čekat na dokončení instalace nebo odinstalace jednoho programu, další operace čekají ve frontě.
Do fronty jsem hodil -+ 6 programů a výsledek byl takovej, že to zamrzlo (možná jen zpomalilo na rychlost blížící se 0b/s). To už je za námi a jedem dál! Cinnamon :)
[/quote]

Cinnamon není bohužel optimalizovaný pro poměr stran 16:9 nebo 16:10. Unity je na to perfektní.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.