Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?  (Přečteno 23997 krát)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« kdy: 19 Října 2007, 21:43:44 »
Dneska jsem upgradoval na Gutsyho. Dosud si vycitam, ze jsem jeste nejaky ten tyden nepockal.

Od upgradu mi nejde:
1) WIFI
Kód: [Vybrat]
*-network UNCLAIMED
                description: Network controller
                product: PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
                vendor: Intel Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:03:00.0
                version: 02
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: bus_master cap_list
                configuration: latency=0
Nevim cim to je, ale v nastaveni site vubec zadny wireless nemam, nemohu se pripojit.
Mozna, ze to je zpusobeno tim, ze mi nejde spustit restricted-manager, ktery haze stejnou chybu jako je v bode c.2

2) Nefunguje mi gajim, quodlibet a par dalsich programu. Vypis z konzole.
Kód: [Vybrat]
Traceback (most recent call last):
  File "gajim.py", line 26, in <module>
    import message_control
  File "/usr/share/gajim/src/message_control.py", line 14, in <module>
    import gtkgui_helpers
  File "/usr/share/gajim/src/gtkgui_helpers.py", line 21, in <module>
    import gtk
  File "/var/lib/python-support/python2.5/gtk-2.0/gtk/__init__.py", line 48, in <module>
    from gtk import _gtk
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/cairo/__init__.py", line 1, in <module>
    from _cairo import *
ImportError: /usr/lib/python2.5/site-packages/cairo/_cairo.so: undefined symbol: cairo_clip_extents

3) Nesel spustit mozilla-thunderbird - je potreba ho spustet pouze prikazem "thunderbird"
4) Nefunguje 3D akcelerace, nejde mi zvuk
5) Neustale se mi neco snazi cist CD mechanika, i kdyz v ni zadny CD/DVD nemam. Pokud ji vysunu, tak mi zase porad "tika" procesor (s pravidelnou frekvenci blika kontrolka, ze pracuje a vydava charaktresticky zvuk
6) Jsem rozzurreenn a zklaman!! :(

Moje doporuceni: Pokud si chcete usetrit strarosti, JESTE NEUPGRADUJTE!!

Prosim, vsichni, kteri nemate v avataru ty sveho pocitace/notebooku, napiste nam co mate za kompa a jak vam na nem jede gutsy.  At poradime i tem opratrnejsim ostatnim, kteri si jeste nejsou jisti, zda mohou bez vetsich problemu upgradovat.

EDIT: viz. prispevek na druhe strance tohoto vlakna
« Poslední změna: 20 Října 2007, 21:25:12 od XomboX »
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2007, 21:55:31 »
Môžeš sem uviesť ako si presne robil upgrade? Nevyskytli sa pri ňom žiadne chyby? (u mňa napríklad 1. krát predčasne skončil inštalačný proces s chybovou hláškou, pokiaľ som nevyriešil konflikt.) Ide o to, že či máš celý systém naozaj aktualizovaný, a či si tam nemal nejakú kolíziu. Najradšej aktualizujem z konzoly, tam sú všetky chybové hlášky pekne vidieť a môžeš tú aktualizáciu aj ovplyvniť ak sa na niečom zasekne.

Nebulizer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2007, 22:02:36 »
mam book prestigio nobile 157 (starik - pres dva roky) (ATI grafika 64MB, 512 ram)

1) wifi sice mam, ale jeste jsem netestoval (mam net pres kabel)
2) pouzivam pidgin a ostatni co potrebuji mi funguje zatim bez problemu
3) thunderbird jede v poho. instalovano pomoci ubuntuzilla.py
4) 3D v pohode, zvuk taky
5) bez problemu
6) pravy opak

zda se mi to nebo maji booky asus problemy s ubuntu?

edit: testoval jsem upgrade z FF na GG a v poho. ted mam cistou instalaci GG a taky slape v poho
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 00:33:45 od Anna Taliánová »

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2007, 22:04:47 »
ja mám asus a v pohode...

gefo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 156
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2007, 22:29:21 »
Ja som upgradoval cez gksu "update-manager -c -d".Poprehdzovalo mi kontakty v Pidgine a v OpenOffice mi nejdú prezentácie viď.http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15197.0 a http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15153.0
Linux Mint 17 Cinamon 64-bit; CPU Intel Core i5; RAM 4GB DDR3, VGA geforce GTS 450; MB ASUS P7H55-M

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2007, 22:41:06 »
Môžeš sem uviesť ako si presne robil upgrade? Nevyskytli sa pri ňom žiadne chyby? (u mňa napríklad 1. krát predčasne skončil inštalačný proces s chybovou hláškou, pokiaľ som nevyriešil konflikt.) Ide o to, že či máš celý systém naozaj aktualizovaný, a či si tam nemal nejakú kolíziu. Najradšej aktualizujem z konzoly, tam sú všetky chybové hlášky pekne vidieť a môžeš tú aktualizáciu aj ovplyvniť ak sa na niečom zasekne.

Updatoval jsem pomoci System - Sprava - Spravce aktualiizaci - Prechod na vyssi verzi. Zadnou chybovou hlasku mi to nenapsalo.
Po aktualizaci jsem vypnul pocitac, ve skole jsem ho pak nastartoval a v GDM jsem se nemohl do ubuntu prihlasit, protoze misto ceskych klaves/anglickych klaves mi to psalo azbukou. Tak jsem se musel lognout do konzole a nastavit automaticke prihlaseni, ktere mam doted.

Kazdopadne ted s tim asi nic nenadelam :-(
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

gargy2002

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2007, 22:41:19 »
Ja delal cistou instalaci a zatim spokojenost, vsechno funguje, ale nejde tradicne real, neni ani v zadnych zdrojich, coz se divim. Pridal jsem zdroje medibuntu a nic. Kodeky jsou ok, ale real je konec, bez realu nemuzu sledovat tv co mam predplacenou a Helix to nepobere, chybi nejakej protokol. Pokud to brzo nevyresim, jdu zpatky na Feisty... :-\
Jeste bych dodal, ze stejna wifi, jako XomboXovi mi jede bez problemu vcetne ostatnich veci co mu nefunguji, takze bude asi chyba v jeho "zeleze".. :)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2007, 22:43:33 »
Download:
http://www.real.com/linux

Kód: [Vybrat]
$ cd ~/Desktop
$ chmod a+x RealPlayer10GOLD.bin
$ sudo ./RealPlayer10GOLD.bin

« Poslední změna: 19 Října 2007, 22:46:21 od Juraj »

gargy2002

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2007, 23:49:22 »
Download:
http://www.real.com/linux

Kód: [Vybrat]
$ cd ~/Desktop
$ chmod a+x RealPlayer10GOLD.bin
$ sudo ./RealPlayer10GOLD.bin


Ubuntu pouzivam skoro rok jako primary system, tak jsem uz neco pochytil a google mi uz hodnekrat pomohl. Nicmene ted u realplayeru jsem bezradny, ten odkaz a prikazy byly prvni co jsem zkousel, podle navodu na wiki, ale bohuzel, ani jsem nerozjel instalaci, error. Taky jsem nevidel real v repozitarich a to ani v medibuntu, ci automatixu, kterej jsem v zoufalstvi zkusil, ikdyz jsem rekl, ze to chci zkusit postaru. Uz nevim kua... :-\

gargy2002

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #9 kdy: 19 Října 2007, 23:58:25 »
Download:
http://www.real.com/linux

Kód: [Vybrat]
$ cd ~/Desktop
$ chmod a+x RealPlayer10GOLD.bin
$ sudo ./RealPlayer10GOLD.bin


Ubuntu pouzivam skoro rok jako primary system, tak jsem uz neco pochytil a google mi uz hodnekrat pomohl. Nicmene ted u realplayeru jsem bezradny, ten odkaz a prikazy byly prvni co jsem zkousel, podle navodu na wiki, ale bohuzel, ani jsem nerozjel instalaci, error. Taky jsem nevidel real v repozitarich a to ani v medibuntu, ci automatixu, kterej jsem v zoufalstvi zkusil, ikdyz jsem rekl, ze to chci zkusit postaru. Uz nevim kua... :-\
Kua to jsem blazen, uz to funguje, ale vcera to jeste neslo. Dneska to udelalo nejakou aktualizaci a uz to jede... :)

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #10 kdy: 20 Října 2007, 00:01:54 »
Prave ked som sa chystal vyskusat ci to fakt nebude fungovat, zistil som ze mi zostal plne funkcny RealPlayer z FF :D
« Poslední změna: 20 Října 2007, 00:04:27 od Juraj »

papousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #11 kdy: 20 Října 2007, 00:07:38 »
No, zatím jsem našel "jen" jednu chybu: Při startu mi Ubuntu naběhne do low-graphics mode, který mi podstrčí ovladač "vesa" místo "nvidia". Při pokusech ovladač změnit se to nechová moc korektně. Neví někdo, jak z toho ven?

qarim

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #12 kdy: 20 Října 2007, 00:14:48 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
Acer Aspire One, Mint 10 + WINXP

SPY

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #13 kdy: 20 Října 2007, 00:25:14 »
Vsechno bezi v poho, ale po chvili system totalne zamrzne ... nejde delat nic jen tvrdy reset  >:(

Uz jsem to i reinstaloval a furt to samy  :(

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #14 kdy: 20 Října 2007, 02:22:07 »
No tak od začátku, pořídil jsem si do notebooka nový disk - původně jsem měl disk s 4200 otáčkami, teď s 7200 otáčkami
gutsy (na 7200 ot) je o dost svižnější než feisty na starém HDD, u LiveCD naběhlo grafické prostředí, tím ale bohužel všechny klady končí. teď zápory:

1)po zapnutí černá obrazovka asi minutu dokud nenajede Xserver, v "recovery mode" normálně běží termnál s tím co se děje a načítá, to samé při vypínání

2)nejde přepnout z grafického prostředí do terminálu (Ctrl+Alt+F1), no tedy vlastně jde ale jenom jednou, potom se vrátí do grafického prostředí - pořád bez problémů, ale pokud se chci ted vrátit do termnálu (Ctrl+Alt+F1) tak to nejde, musím použít (Ctrl+Alt+F2) a použít další, no a tak dále; Edit: po nainstalování nesvobodných ovladačů z repozitářů to nefunguje už vůbec

3) při přepínání z terminálu do Xek asi 3 sekundový lag - nereaguje ani myš

4) nepodařilo se mi zatím nainstalovat fglrx 8.41, sice nejsou pro mojí kartu ale ve feistym fungovaly (sice s malými bugy ale fungovaly), po instalaci pomocí souboru staženého z ati.com jsem upravil xorg.conf a "ati" přepsal na "fglrx" ... restart ... a Xka nenaběhla, nenaběhla ani po pohání si s xorg.conf, musel jsem zpět použít "ati"; fglrx z repozitářů fungují, samozřejmě s o dost nižším výkonem než 8.41 ze stránek ATI pod feistym

5) při jednom zapnutí se mi stalo že se mi zobrazila varovná zpráva:
Kód: [Vybrat]
Při spouštění démona pro nastavení GNOME nastala chyba.

Některé věci jako například témata, zvuky, nebo nastavení pozadí, nemusí fungovat správně.

Poslední chybová zpráva:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the mesage bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

Prostředí GNOME se při vašem dalším přihlášení znovu pokusí démona pro nastavení spustit.
« Poslední změna: 20 Října 2007, 02:31:03 od jiri-j »
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #15 kdy: 20 Října 2007, 09:22:14 »
Jede mi všechno, jakkoliv po nějaké zdařilé aktualizaci nechtěl jet automount, ale to už jsem spravil...

Je zde jen jedna nepříjemnost, která se mi ale vůbec nelíbí.. systém má tendenci jednou za čas zcela nepředvídatelně zamrznout...
Have you tried turning it off and on again?

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #16 kdy: 20 Října 2007, 10:04:11 »
Kód: [Vybrat]
[quote author=jiri-j link=topic=15243.msg110006#msg110006 date=1192839727]
No tak od začátku, pořídil jsem si do notebooka nový disk - původně jsem měl disk s 4200 otáčkami, teď s 7200 otáčkami
gutsy (na 7200 ot) je o dost svižnější než feisty na starém HDD, u LiveCD naběhlo grafické prostředí, tím ale bohužel všechny klady končí. teď zápory:
[/quote]

Ja mam ve svem notebooku taky 7200ot. disk. Ale, asi to nema s funkcnosti wireless a spoustou dalsich veci zadnou spojitost.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Skeletonix

  • Host
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #17 kdy: 20 Října 2007, 14:28:58 »
mě nejvíce štve toto: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/initramfs-tools/+bug/129910 ... černá obrazovka.

seeker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #18 kdy: 20 Října 2007, 14:48:26 »
Tilda mi pod GG špatně funguje. Když ji po spuštění zobrazím tak je to OK, ale v okamžiku kdy ji schovám a nechám opět zobrazit, tak příkazová řádka zmizí, zobrazí se  pouze okno. Při spuštění tildy v terminálu to hazí tyto chyby:

Kód: [Vybrat]
(tilda:8134): Gdk-CRITICAL **: gdk_window_set_geometry_hints: assertion `GDK_IS_WINDOW (window)' failed

(tilda:8134): Gdk-CRITICAL **: gdk_window_move: assertion `GDK_IS_WINDOW (window)' failed

Přeinstalování tildy nepomohlo, tak kdyby někdo věděl jak to zlepšit, nebo čím tildu nahradit tak určitě napište.

Jinak vše vypadá že funguje dobře. Updatoval jsem pomoci System - Sprava - Spravce aktualiizaci - Prechod na vyssi verzi a probehlo to OK.

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #19 kdy: 20 Října 2007, 21:23:56 »
Takze problem v nefunkcnosti wireless a zvuku byl, ze jsem nemel nainstalovane restricted-modules dalsi problemy byly zpusobovany tim, ze mi ubuntu bootovalo do 386tkovyho jadra a ne do genericu. Vubec nevim, jak se to mohlo prihodit.

Nakonec jsem se nastval a dal cistou instalaci Gutsyho. Ted vsechno jakztakz beha.
Akorat, po instalaci nvidia ovladace pres Spravce nesvobodnych ovladacu se musi do xorg.conf do sekce screen pridat:
Kód: [Vybrat]
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
Tilda mi pod GG špatně funguje. Když ji po spuštění zobrazím tak je to OK, ale v okamžiku kdy ji schovám a nechám opět zobrazit, tak příkazová řádka zmizí, zobrazí se  pouze okno. Při spuštění tildy v terminálu to hazí tyto chyby:

Tilda mi slape nadherne, dokonce lip nez ve feistym (pri zavirani tildy to nedela takovy ten osklivy graficky efekt).

Problem mam vsak s network-managerem, nechce se mi prihlasit na wifi s WPA2 Personal zabezpecenim.
« Poslední změna: 20 Října 2007, 21:51:49 od XomboX »
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #20 kdy: 20 Října 2007, 21:43:03 »
Snad až na ten automount to šlape dobře.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

ThomasK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #21 kdy: 20 Října 2007, 22:26:16 »
Rovnako ako 7.04 resetnem(zamrzne) tak 20krat za hodinu, niekedy vydrzi 30minut bez restartu (teda 7.04, 7.10 este nemalo tu moznost) ale to uz som prekvapeny.

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #22 kdy: 21 Října 2007, 01:07:22 »
potvrzuji issue s thunderbirdem, jinak v pohodě.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #23 kdy: 21 Října 2007, 08:44:39 »
Snad až na ten automount to šlape dobře.

Mně pomohlo
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge halJe zapotřebí se podívat, co všechno to odinstaluje s halem a ihned po odinstalaci to vše zpátky nainstalit.
Bál jsem se toho řešení jak čert kříže, ale vše proběhlo bez nejmenšího zádrhelu a automount běží...;-)
Have you tried turning it off and on again?

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jak šlape váš systém po upgradu na Gutsyho?
« Odpověď #24 kdy: 21 Října 2007, 09:29:41 »
Nazdar,
po instalaci, jsem nadšen protože,
1) automaticky rozlišení 1280x800- dříve piplačka s ovladači (SIS M760GX)
2) automatická detekce ovladačů modemu a wifi, což byl u mého NB dříve problém
3) vše šlape vpohodě a lépe než na 7.04
Tudíž jsem si o mnoho polepšil. M.D
Acer Aspire 3003WLMi
můžeš mi, prosím, říct, jaxi piplal ovladače pro SiS? mám tu samou kartu, ale rozlišení jen 1024x768. pravda proti FF mi stoupla frekvence z 60Hz na 85Hz

jinak po čistý instalaci běží všechno rychlejc
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.